Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: Ankieta - ELJ 6 edycja
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Wątek powstał tylko na chwile w celu uzyskania Waszej ,czyli uczestników ELJ opini o propozycji jaką wam chcemy przestawić w 6 edycji turnieju . 

Przestawione poniżej zostaną 2 wersje rozgrywania turnieju , obecna oraz nowa , proponowana zreszta przez jednego z uczestników . 
Jeżeli wiecej będzie entuzjastów nowego rozwiązania , wowczas wprowadzimy nowy system rozgrywania turnieju , już od 6 edycji . 

1) Obecny schemat turnieju 
Jak wszyscy wiemy obecnie w ELJ system rozgrywek ma schemat ligowy.
Ligi 8 osobowe , 2 najlepsze awans , 2 najgorsze spadek.
Obecnie w ELJ są 4 poziomy ligowe (choć spokojnie można by otworzyć wiecej ) . W trakcie sezonu ligowego każdy zespół w ligach 8 osobowych rozgrywa 14 spotkań + 3-4 w play off 

Od 5 edycji wprowadzony została także LM ELJ , a wraz z nimi eliminatory , które z czasem chciałbym przekształcić w odpowiednik Ligi Europejskiej (piłka nozna ) lub też Pucharu CEV (siatkówka ) .
Mówiąc w skrócie , turniej niższy rangą od LM ELJ  , który przyjmie forme walki o cos wiecej , niż tylko miejsce w LM ELJ . 


2) Zaproponowana przez Speeda zmiana formatu wyglądałaby bardzo podobnie do tego schematu jaki występuje w ligach NBA czy też NHL . W turnieju według stworzonego schematu mógłby wystartować 48 zespołów , które podzielone zostalyby na 2 częsci (konferencje ) , a każda konferencja na 4 dywizje . 

W 1 rundzie kazdy klub pojedzie 10 spotkań , tylko w obrębie swojej dywizji . 
Nastepnie 1-3 drużyny z każdej dywizji powalczą o miejsce w play off , natomiast pozostałe o możliwość walki o play off . 

Wstepnie pomysł zawiera dwie fazy grupowe , obie po 10 meczy (5 tygodni ) , nastepnie play off , jednak tutaj nie jestem póki co w stanie podać ostatecznej wersji , gdyz jest kilka możliwości przeprowadzanie jej . ELJ przypominający NBA trwałby cały sezon , wiec LM jak i eliminatory znikły by z rozpiski . 

Podsumowując ten pomysł , celem tej propozycji jest umożliwienie walki o mistrzostwo wszystkim uczestnikom . 

Starałem się mniej wiecej logicznie wszystko wyjaśnić . 
Proszę zamieszczać komentarze ,która wersje turnieju wolicie .