Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: Liga Szkółkowiczów - EDYCJA 1 *ZAKOŃCZONA*
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
REGULAMIN
Ligi Szkółkowiczów


1. Organizatorami są:
     - Arkadiusz
     - Mr. Zuma

2. Turniej dedykowany jest juniorom będącym w szkółkach, nie zależnie od ich wieku.

3. W turnieju może wziąć udział każdy, bez względu na ligę w jakiej się znajduje.

4. Mecze odbywać się będą na zasadzie sparingów w szkółkach w każdą środe.
Nie ma możliwości rozegrania meczu w innym terminie.

5. Link to każdego meczu powinien być podany na forum w odpowiednim ku temu wątku. Nie jest to wymóg, za którego nie wykonanie będziemy nie wiadomo jak karać ale znacznie usprawni funkcjonowanie turnieju od strony zarządzania.

6. Punktacja w Lidze Szkółkowiczów będzie wyglądać następująco:
   - Zwycięstwo - 2 punkty
   - Remis - 1 punkt
   - Porażka - 0 punktów
   - Wykluczenie - 0 punktów
Dodatkowo za zwycięstwo w dwumeczu:
   - Bonus - 1 punkt

7. Wykluczenie:
Dostajemy je gdy:
   1) Obie drużyny mają zajęte terminy (wynik weryfikowany na 0:0 - obustronne wykluczenie)
   2) Jedna z drużyn ma zajęty termin ale "ofiara" nie poinformowała nas o tym fakcie (wynik weryfikowany na 0:0 - obustronne wykluczenie). *
   3) Jedna z drużyn ma zajęty termin i "ofiara" nas o tym poinformowała (wynik weryfikowany na 40:0 - na korzyść drużyny "poszkodowanej").
Informacje na temat braku kontaktu z przeciwnikiem gracz, zobowiązany jest podać na forum najpóźniej w poniedziałek poprzedzający daną kolejkę. Jeśli nastąpi to później niż ten dzień przypisujemy obustronne wykluczenie!

* - nie przyjmujemy do wiadomości zażaleń, że X miał zajęty termin a Y uznał mecz za wygrany i nie dał nam o tym znać. W takich wypadkach dajemy obustronne wykluczenie. Informacja musi być nam podana.
Także jeśli mimo wysłanego zaproszenia na mecz oponent go nie przyjął - w tym wypadku informacja też musi zostać podana.

Każdy kto otrzyma podczas trwania turnieju 3 wykluczenia, zostaje zdyskwalifikowany z dalszej części rozgrywek.

Dyskwalifikacja z danej edycji nie powoduje zakazu startu w następnej.

8. Wszelakie kwestie czy do dotyczące linków, zażaleń, wniosków o wykluczenie, składamy tylko i wyłącznie na forum w odpowiednim ku temu wątku. Wiadomości prywatne będą ignorowane!

9. Schemat rozgrywek
Turniej będzie trwać 15 tygodni.
Uczestnicy zostaną podzieleni na 3 grupy, w których będzie 6 zespołów. Każdy pojedzie z każdym dwumecz (mecz + rewanż) - 10 kolejek.
Po zakończonej fazie grupowej:
- 1 oraz 2 miejsca a także dwóch lucky loserów z 3 miejsc ( dwie ekipy, które wśród wszystkich 3 miejsc miały największą zdobycz punktową ) stworzą pary ćwierćfinałowe. Następnie rozgrywki będą wyglądać tak jak tradycyjna runda pucharowa w systemie K.O. Przegrani z ćwierćfinałów będą walczyć o miejsca 5/8. Ostatnie dwa spotkania spotkania tj. wszystkie spotkania po ćwierćfinałach nie będą dwumeczami. Gospodarzem będzie drużyna, która w fazie grupowej miała więcej zdobytych punktów, niż jej rywal. - 5 kolejek
- pozostali zostaną podzieleni na 5 dywizji po 2 drużyny. Gdzie będą rozgrywać między sobą mecze. Runda ta nie będzie w formie dwumeczy. W 1 kolejce gospodarze będą ustaleni według zajętych miejsc w fazie zasadniczej. W kolejnych 3 kolejkach gospodarzem będzie drużyna, która do danej dywizji awansowała. W przypadku ostatniej V dywizji gospodarzem jest drużyna, która po poprzednim meczu w niej została.
Runda ta trwa 4 kolejki. Ostatecznie drużyny zostaną sklasyfikowane według zajętych w dywizjach miejsc, np. w 4 kolejce dywizji I - drużyna, która wygra będzie 9 a która przegra 10, itd.

W przypadku remisu, w rywalizacjach gdzie nie będzie rewanżu, o zajęciu miejsca na koniec turnieju zadecyduje ilość zdobytych małych punktów w trakcie trwania całego turnieju.

10. Nagrody
Podział będzie wyglądać następująco:
- 1 miejsce - VIP na 2,5 miesiąca (10 tygodni)
- 2 miejsce - VIP na 1,5 miesiąca (6 tygodni)
- 3 miejsce - VIP na 1,5 miesiąca (6 tygodni)
- 4 miejsce - VIP na 3 tygodnie
- zwycięzca rywalizacji w dywizjach (9 miejsce) - VIP na 1 tydzień

--------------------------------------------------

Wszystkie sprawy o których zapomnieliśmy lub nie pomyśleliśmy, jak również zażalenia można składać na forum w odpowiednim wątku.
Liga Szkółkowiczów
Edycja 1


KLASYFIKACJA KOŃCOWA
[Obrazek: 1d3ee8c759361a88.png]


Runda Finałowa
Wyniki

[Obrazek: 8f4397dca1881967.png]
[Obrazek: 854a95dc3858d5e5.png]
[Obrazek: d0fcbcb17b0a1057.png]

[Obrazek: a3d9c97c0d410b17.png]
I EDYCJA Ligi Szkółkowiczów oficjalnie została zakończona!

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom turnieju, którymi zostali:
I miejsce - Victoria Leszno!
II miejsce - Husaria BERG Rzeszów
III miejsce - Gryfy Samowara
Do Speeda trafi VIP o długości 2,5 miesiąca! Natomiast Mario Mad Max oraz samowara o długości 1,5 miesiąca.
Walka o te trzy czołowe miejsca była bardzo zacięta o czym świadczą wyniki rundy finałowej! W większości spotkań począwszy od ćwierćfinałów na wielkim finale kończąc wyniki oscylowały wokół kilku punktów różnicy między rywalami. W pojedynku finałowym młodziki z teamu Victory Leszno udowodniły fenomenalną postawę i formę w tym turnieju wygrywając mecz i tym samym kończąc turniej bez ANI JEDNEJ porażki! Gratulujemy!

Ponad to miło mi poinformować, że za zajęcie IV miejsca w turnieju nagroda VIPa trwającego 3 tygodnie powędruje na konto ekipy Arkadiusza - ARJUMA Golub-Dobrzyn. Postawa juniorów jednego z włodarzy Ligi Szkółkowiczów, podobnie jak u trójki zwycięzców, mogła cieszyć oko. Zaznali oni goryczy w turnieju tylko dwa razy! Jedną z nich niestety była przegrana w najważniejszym dla nich spotkaniu rozgrywek - meczu o 3 miejsce. Mimo to gratulujemy postawy i życzymy powodzenia w przyszłym sezonie.

Drużyną, która zwyciężyła walkę w dywizjach jest ekipa GKŻ Gdańsk. Do niej trafi nagroda pocieszenia w postaci tygodniowego VIPa. Drużynie juniorów prowadzonej przez mike'a należą się podwójne gratulacje ponieważ wartym zauważenia jest, że wygrał tą rundę zaczynając od dywizji IV - czyli PRZEDOSTATNIEJ. Mimo to udało mu się awansować do I dywizji i tym samym wygrać tą rywalizację, BRAWO!

Cały turniej przeszedł najśmielsze oczekiwania organizatorów. Debiutująca na arenie nie oficjalnych turniejów Speedway World - Liga Szkółkowiczów, poradziła sobie fantastycznie, przyciągając aż 18 drużyn chętnych do wzięcia udziału.
Sama walka w turnieju była niezwykle wyrównana. Wyniki jakie padały we wszystkich meczach turnieju były bardzo zbliżone do siebie. Świadczy o tym fakt, że wśród rozegranych wszystkich 121 meczy (nie licząc walkowerów, których w turnieju było 5) wyników, których różnica punktowa między drużynami wynosiła więcej niż 40 punktów, było ZALEDWIE 15!
Tutaj w zasadzie każdy mógł wygrać i to cieszy!

Zapraszamy na kolejną II edycję Ligi Szkółkowiczów, której start zaplanowany jest już na 27 czerwca 2018!
Do zobaczenia!

Arkadiusz
Mr. Zuma
[Obrazek: 15e953d535fdf86f.png]