Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: Liga Szkółkowiczów - EDYCJA 4 *ZAKOŃCZONA*
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
REGULAMIN
Ligi Szkółkowiczów

Art. 1.  Informacje ogólne
1. Organizatorami turnieju są:
    - Arkadiusz
    - Mr. Zuma
2. Turniej przeznaczony jest dla zawodników przebywających w szkółkach juniorów w trakcie jego trwania.
3. Udział może wziąć każda drużyna bez względu na ligę w jakiej się znajduje.

Art. 2.  Przebieg turnieju
1. Spotkania w ramach Ligi Szkółkowiczów odbywają się w każdą środę na zasadzie spotkań w szkółkach.
2. Rozegranie meczu nie jest możliwe w innym terminie.
3. Punktacja turnieju:
    - Zwycięstwo - 2 punkty
    - Remis - 1 punkt
    - Porażka - 0 punktów
    - Bonus - 1 punkt
    - Ostrzeżenie - 0 punktów
4. Każdy uczestnik zobowiązany jest to wstawienia bezpośredniego linku do spotkania w wątku dotyczącym turnieju.
5. Mecz powinien być założony najpóźniej na 3 dni poprzedzające daną kolejkę, tj. niedziela. Jeśli do tego czasu mecz nie zostanie założony będą kary w formie ostrzeżeń, o których mówi art. 3 regulaminu.
6. Dopiero po dniu, określonym w punkcie 5, można zakładać inny, nieturniejowy mecz pod warunkiem, że o działaniu tym został poinformowany organizator.

Art. 3.  Ostrzeżenia
1. Uczestnik turnieju, w trakcie jego trwania, za określone w regulaminie zachowania może dostać od organizatorów ostrzeżenie. Otrzymanie 3 ostrzeżeń, w czasie trwania całego turnieju - niezależnie od jego fazy, powoduje wykluczenie uczestnika z turnieju.
2. Wykluczenie uczestnika z danej edycji turnieju nie powoduje zakazu wystartowania w kolejnej.
3. Ostrzeżenia można dostać gdy:
a) mecz nie doszedł do skutku z winy zarówno gospodarza jak i gościa - wynik spotkania weryfikowany jako 0:0, obustronne ostrzeżenie.
b) mecz nie doszedł do skutku z powodu zajętego terminu przez tylko jedną stronę, lecz druga nie poinformowała organizatorów o tym fakcie - wynik spotkania weryfikowany jako 0:0, obustronne ostrzeżenie.
c) mecz nie doszedł do skutku z powodu zajętego terminu przez tylko jedną stronę a druga poinformowała o tym organizatorów - wynik spotkania weryfikowany jako 40:0 na korzyść drugiej strony, ostrzeżenie otrzymuje pierwsza strona.
d) mecz nie został założony w terminie określonym w art. 2 pkt. 5 - obustronne ostrzeżenie, jeśli żaden z graczy nie podał przyczyny, jednostronne w przypadku gdy któraś ze stron poinformowała o tym na forum.
4. Organizator zastrzega, że w przypadku sytuacji określonej w artykule 3 punkt 3 podpunkt b, nie przyjmuje do wiadomości zażaleń opartych na uznaniu iż skoro oponent ma zajęty termin to wynik meczu automatycznie będzie weryfikowany jako 40:0. Każdy uczestnik zobowiązany jest o takim fakcie poinformować organizatorów.

Art. 4.  Schemat rozgrywek
1. Schemat rozgrywek jest ściśle uzależniony od ilości zgłoszonych drużyn i zostanie podany uczestnikom turnieju w czasie nie dłuższym jak 5 dni od zakończenia zapisów a jednocześnie nie później jak 7 dni przez rozpoczęciem rozgrywek.
2. Schemat prawdopodobnie zostanie taki jaki był dotychczas, jednak jego ostateczny wygląd będzie zależmy od ilości zapisanych drużyn.

Art. 5.  Nagrody
1. Organizator ma do rozdysponowania 26 tygodni VIPów.
2. Organizator, w czasie nie dłuższym jak jeden tydzień od rozegrania ostatniej kolejki w danej edycji turnieju, wyśle listę nagrodzonych odpowiednim osobom, które rozdadzą wyznaczone przez organizatora nagrody.

Art. 6.  Postanowienia końcowe
1. Uczestnikom turnieju zakazane jest wysyłanie linków, zażaleń, wniosków o weryfikacje meczu jako 40:0 i otrzymanie ostrzeżenia dla oponenta, w wiadomościach prywatnych do organizatorów. Wszystkie te kwestie muszą pojawić się w wątku dotyczącym turnieju. W przeciwnym razie będą one ignorowane.
2. Kwestie sporne, nie określone w regulaminie, rozstrzyga organizator wedle własnego uznania.
3. Uczestnicy zobowiązani są zaakceptować i przestrzegać regulaminu rozgrywek.
4. Regulamin wchodzi w życie z dniem ogłoszenia i traci ważność wraz z zakończeniem danej edycji turnieju.
Liga Szkółkowiczów
Edycja IV

Wyniki
[Obrazek: 6fd24f9e2915afe6.png]
Liga Szkółkowiczów
Edycja IV

---Ekstraliga---
Finały
[Obrazek: d7214837ae7597ae.png]
[Obrazek: b653a5de44f15b31.png]

Dywizje
[Obrazek: 4a39b8511c12a12b.png]


---I liga---
Grupa A
[Obrazek: dcd296188539b935.png]
[Obrazek: 3d909608da039955.png]

Grupa B
[Obrazek: 30bbf8a33f74ed09.png]
[Obrazek: 26a4fa01a8614f83.png]
Liga Szkółkowiczów
EDYCJA IV - Lista Startowa

EKSTRALIGA
Grupa A
1. banditos 1979gkm -> LINK
2. Husaria BERG Rzeszów -> LINK
3. Bombardierzy Leszno -> LINK
4. Wisła Grudziądz -> LINK
5. ARJUMA Golub-Dobrzyn -> LINK
6. PKŻ SPARTAKUS Lubań -> LINK


Grupa B
1. Drapiezniki z Kraka -> LINK
2. ŻKS Radlin -> LINK
3. Kosmopolita GKM -> LINK
4. ŻKS Speedway Team Rybnik -> LINK
5. GKŻ Gdańsk -> LINK
6. GKM Stockholm -> LINKI LIGA
Grupa A
1. Grupa Azoty Huragan Tarnów -> LINK
2. Siekacze Gniezno -> LINK
3. Budowlani Rybnik -> LINK
4. Gryf Szczecin -> LINK
5. Gryfy Skórka -> LINK
6. GDAŃSKIE WYBRZEŻE LIDER -> LINK
7. GKM 1979 -> LINK
8. StalRzeszówRacing -> LINK


Grupa B
1. Grom -> LINK
2. ASTECK Zielona Góra -> LINK
3. RKS Górnik Rybnik -> LINK
4. Czechówka Lublin -> LINK
5. DKŻ Unia Dębica -> LINK
6. Drużyna -> LINK
7. UKS Newcastle -> LINK
8. WIKTORIA TORUŃ -> LINK
Kolejna już IV Edycja Ligi Szkółkowiczów właśnie dobiegła końca.

Edycja obfitowała w liczne niespodzianki, o których powiemy za chwilę. Na początek nie sposób nie przybliżyć zwycięzców bo i tutaj można zauważyć ciekawe rzeczy, jakie się wydarzyły!

Zwycięzcą IV Edycji, została niepokonana w turnieju ekipa Drapiezników z Kraka! Serdecznie gratulujemy postawy młodzikom tej drużyny, którzy nawet w finale, nie ugięli się presji i pewnie pokonali rywali, osiągając wyniki 69:21 na wyjeździe oraz miażdżąc przyjezdnych u siebie 75:15. Jeszcze raz wielkie gratulacje!

Drużyną, która ugięła się sile młodzików Mistrza Ligi Szkółkowiczów, ale i tak pokazała lwi pazur jest ekipa z Gdańska! GKŻ Gdańsk, bo o nim mowa, ma za sobą bardzo solidny występ w IV Edycji turnieju. Patrząc na wyniki z poprzednich sezonów ligi, można zauważyć, ze z edycji na edycję drużyna GKŻ Gdańsk, stopniowa zbliżała się do upragnionego podium. W I edycji zajęli oni 9 miejsce, w II edycji uplasowali się na pozycji 7, w III na 5, by w końcu teraz zająć miejsce na pudle i to nie byle jakie, bo 2 miejsce! Gratulacje niezłomności i woli walki dla tych młodych chłopców! Wyrosną oni na wspaniałych, walczących do ostatniej prostej żużlowców!

Wręcz kuriozalna sytuacja miała miejsca natomiast w meczu o 3 miejsce! Aż dziw, że organizatorzy nie przewidzieli takiego obrotu spraw w regulaminie. Otóż drodzy państwo, pierwszy raz w historii Ligi Szkółkowiczów, dwie drużyny ex aequo zajęły 3 miejsce! Na najniższym stopniu podium stanęły drużyny: PKŻ SPARTAKUS Lubań oraz Bombadierzy Leszno! Dla tych pierwszych jest to drugi raz gdy stoją na podium, warto tutaj zaznaczyć, że ekipa z Lubania, była obrońcami tytułu. Mimo, że nie udało się obronić mistrzostwa gratulujemy zostania na "pudle". Sporą niespodzianką jest z kolei pojawienie się na 3 miejscu podium drużyny z Leszna. Warto przypomnieć, że w II edycji, gdy to ekipa ta debiutowała w turnieju, zajęła ona odległe 25 miejsce w klasyfikacji końcowej. Natomiast w poprzedniej III edycji uplasowali się oni na dalekim, choć nie aż tak, 9 miejscu. Nic nie wskazywało, że zajdą tak daleko a udało im się nawet utrzeć nosa obrońcom tytułu i pozbawić ich samodzielnego 3 miejsca! Gratulujemy!

Wizytówką Ligi Szkółkowiczów można nazwać już charakterystyczną fazę turnieju jaką są "Dywizje". Tutaj działo się równie wiele! Znalazło się w tej fazie dwóch medalistów z poprzedniej edycji, którym nie szło aż tak dobrze jak w poprzednim sezonie! Tutaj niekwestionowanym liderem okazała się drużyna z Rybnika - ŻKS Speedway Team Rybnik! Ekipa ta znalazła się na starcie tej fazy w najlepszej I dywizji i już do końca turnieju w niej pozostała, pokonując na swojej drodze każdego, kto na nich trafił! Gratulujemy!

Pierwszy raz w historii Ligi Szkółkowiczów zostały uformowane 2 ligi - Ekstraliga oraz I liga. W tej drugiej, choć z pozoru słabszej, nie brakowało emocji! Walka wydawała się być na początku sezonu zażarta, bo do wyższej klasy rozgrywkowej mogły awansować tylko 2 drużyny, a w I lidze było ich aż 16! Mimo to w obu grupach błyskawicznie pojawili się liderzy, którzy bardzo szybko i skutecznie wyperswadowali awans rywalom, i pewnie zajęli pierwsze miejsca, wygrywając wszystkie mecze oraz nie pozostawiając złudzeń przeciwnikom. Mowa tutaj o zwycięzcy grupy A - Budowlani Rybnik, oraz grupy B - DKŻ Unia Dębica. Uwagę warto zwrócić na tych drugich, dla których udział w tej edycji Ligi Szkółkowiczów był debiutem w turnieju! Tym bardziej należą się brawa dla juniorów z Dębicy, którzy w pięknym stylu zdobyli komplet 35 punktów!

"Liczby turnieju" również robią wrażenie! Oto kilka z nich:
- w IV Edycji Ligi Szkółkowiczów zostało rozegranych aż 196 spotkań
- wrażenie robi fakt, że na aż tyle meczy w całym turnieju padło zaledwie 11 walkowerów!
- aż 86 spotkań zakończyło się wynikiem z różnicą punktów zdobytych w zawodach nie przekraczającą 10

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim uczestnikom zaangażowania i walki do końca!
Dziękujemy za tak liczny udział w turnieju i zachęcamy do udziału w kolejnej już jubileuszowej V Edycji Ligi Szkółkowiczów, a ta rusza już za 2 tygodnie!

Dziękujemy i do usłyszenia!
Ekipa LS

Arkadiusz
Mr. Zuma
[Obrazek: 1893cbe360376379.png]