Oficjalne forum gry Speedway-World
kontrakty - Wersja do druku

+- Oficjalne forum gry Speedway-World (https://speedway-world.pl/forum)
+-- Dział: Pozostałe (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Archiwum (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Wątek: kontrakty (/showthread.php?tid=1032)

Strony: 1 2


kontrakty - shpocker - 2012-03-05

szukałem ale nie znalazlem, po raz pierwszy od kiedy gram zblizam sie do konca kontraktow. Chcialbym zatrzymac czesc druzyny ale podpisanie kontraktow na jeden rok z 5-6 zawodnikami przekarcza milion zl, u mnie takiej kasy nie ma. Jak to dokladnie wyg;ada na koniec sezony, czy zawodnicy znikaja z mojej listy, i staja sie wolnymi czy jak ?



RE: kontrakty - ukppku - 2012-03-05

Dokładnie jak mówisz Uśmiech
Jeśli nie podpiszesz kontraktu z zawodnikiem to tracisz go, a on wędruje na listę transferową (w określonym terminie) jako wolny strzelec.
Wiadomo że koszty przedłużenia kontraktów nie są małe, ale zawsze jest kilka opcji na uratowanie choć części składu.
Wystaw kogoś na LT i może za pieniądze z transferu/transferów uda się przedłużyć kontrakty z najlepszymi zawodnikami?
Trzeba się też zastanowić czy warto przedłużać kontrakt i wydawać 150-200tys na zawodnika który na liście transferowej nie jest wart nawet 100tys...

Jest ciężko, trzeba kombinować tym bardziej że są jeszcze obozy na koniec sezonu! Uśmiech
W każdym razie życzę udanego, rozsądnego wyjścia z tej sytuacji Uśmiech


RE: kontrakty - scrappy9 - 2012-03-05

To jak już jesteśmy przy kontraktach to powiedzcie mi, jeżeli mój zawodnik ma teraz ze mną kontrakt na 2 sezony i ja w tym momencie wezmę przedłuż kontrakt 1 sezon to czy on będzie ze mną na 3 sezony czy już tylko na 1?? bo nie do końca jestem pewien


RE: kontrakty - ukppku - 2012-03-05

Na 3 sezony Uśmiech


RE: kontrakty - scrappy9 - 2012-03-05

Uśmiech Tak myślałem, ale zmyliła mnie pensja. Ponieważ mam zawodnika który ma kontrakt na 2 sezony i zarabia 6979 a po przedłużeniu o rok zarabiał by 6283 zł. Ale oczywiście płacimy mu też za sezon grubą kasę więc może sobie pozwolić na obniżkę pensjiJęzyk


RE: kontrakty - ukppku - 2012-03-05

Teraz mnie z tą pensją też zamieszałeś Uśmiech
Wiesz co... poczekaj z tym podpisywaniem aż wypowie się ktoś kto tego próbował.

dla mnie logiczne że jak masz kontrakt na 2sezony i przedłużasz o kolejny to w sumie masz 3sezony, ale wtedy powinna być większa pensja płacona Uśmiech
Bo jeśli nie to mamy tutaj błąd który można wykorzystywać...


RE: kontrakty - scrappy9 - 2012-03-05

No właśnie dlatego mnie to zmyliło. No zobaczymy jak się inni gracze wypowiedzą. Na razie nic nie podpisuje bo każdy grosz się liczy na początku, i nie chciał bym stracić kasy w głupi sposób przez niewiedze.


RE: kontrakty - Zdunek - 2012-03-06

ja tez jak podpisywalem kontrkaty to pensja jest nizsza ale nie w kazdym przypadku i przedluza kontrkat na 3 sezony tak jak w Twoim przypadku jak masz na 2 to po przedluzeniu jest na 3 jak na 1 to po przedluzeniu na 2


RE: kontrakty - shpocker - 2012-03-07

witam jeszcze raz, chodzi o to ze do konca sezonu mamy 27 bodajze dni, jezeli przedluze kontrakt z zawodnikiem z mojej druzyny o 2 sezony teraz to czy to beda nastepne pelne dwa sezony czy to sie zmieni za 4 tygodnie w 1 sezon ?


RE: kontrakty - kamykov - 2012-03-07

To będą dwa następne pełne sezony


RE: kontrakty - pedroart - 2012-03-31

Obserwowałem licytacje dwóch zawodników z różnych drużyn z jednego miasta wystawieni byli w miarę dobrzy zawodnicy za małe pieniądze i przebiegało to tak że na początku wielu klientów licytowało kolejno a następnie właściciel zawodnika podbił cenę Smutny ,później następowała licytacja jak wcześniej i kiedy potencjalny kupiec już się cieszy właściciel walnął cenę zaporową i wygrał i w ten sposób zaoszczędził 100-300 tyś za przedłużanie kontraktu i dobrego zawodnika . Moim zdaniem po pierwsze należy zabronić sprzedającemu licytować własnego zawodnika aby sztucznie nie windowali cen i nie kombinowali z przedłużaniem kontraktów , po drugie przedłużenie kontraktu powinno się płacić wg. jakiegoś wzoru typu talent x średnia x wskaźnik ligi w której się znajduje(odwrotność np.ekstraliga x8,1 liga x7 itd)


RE: kontrakty - GM_Kuba - 2012-03-31

Kupujac własnego zawodnika kontrakt sie nie przedłuża.


RE: kontrakty - szosti - 2012-04-01

(2012-03-31, 11:56:15)pedroart napisał(a): po drugie przedłużenie kontraktu powinno się płacić wg. jakiegoś wzoru typu talent x średnia x wskaźnik ligi w której się znajduje(odwrotność np.ekstraliga x8,1 liga x7 itd)

Ten temat był juz wałkowany i nic w tej kwestii nie zostało zrobione chyba uznano ze tak jak jest teraz jest dobrze.


RE: kontrakty - szuwarek - 2012-05-19

Czy w miarę zbliżania się do końca sezonu (i jednocześnie kontraktu) wartość za przedłużenie kontraktu rośnie ? Jeśli tak jest, oznacza to, że powinno przedłużyć się kontrakty jak najszybciej
Szkoda, że nie ma opcji targowania się z zawodnikiem o wartość i pensję przy przedłużeniu kontraktu ...


RE: kontrakty - Polonista-1975 - 2012-06-26

Zamierzałem przedłużyć jednemu zawodnikowi kontrakt o 1 sezon ale kwota która mi się pokazała (ponad 16 mln) jest kosmiczna. Czy po ostatnich zmianach jest wszystko tak jak być powinno ?