Oficjalne forum gry Speedway-World
Przygotowanie nawierzchni toru przed meczem - Wersja do druku

+- Oficjalne forum gry Speedway-World (https://speedway-world.pl/forum)
+-- Dział: Pozostałe (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Archiwum (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Wątek: Przygotowanie nawierzchni toru przed meczem (/showthread.php?tid=1307)

Strony: 1 2 3


Przygotowanie nawierzchni toru przed meczem - guti - 2012-04-10

Jak wiadomo Mamy 3 rodzaje nawierzchni
Grząska
Normalna
Twarda

Propozycja jest taka, żeby przed meczem była opcja wyboru przygotowania toru, tak więc:

Grząska - lekko grząska, grząska, kopa
Normalna – delikatne ubicie,normalna, pod koło
Twarda - ubita , twarda, beton

Stefik tworzy w parku maszyn 9 przełożeń dla powyższych nawierzchni.

Gospodarz ma sprawę jasną – wybiera sposób przygotowania nawierzchni i ustawia pod tą nawierzchnię przełożenie (moja propozycja jest żeby mógł to zrobić nawet w ostatniej chwili przed meczem)

Gość ma trudniejsze zadanie:
Musi sprawdzić jaką nawierzchnię ma stadion gospodarza
W tym momencie zawęża sposób ustawienia zębatek do 3 przełożeń

i w trakcie meczu na podstawie czasów zawodników dochodzi który sposób przygotowania nawierzchni wybrał gospodarz
jest 33% szansy ze sie przeloży dobrze od razu Oczko
Dla mnie pomysł bomba - super zabawa by była w czasie meczu

* zmniejszylbym czas zmieniania nawierzchni grzaska/normalna/twarda na 3 dni co by zaskoczyc przeciwnika Oczko zdeterminuje to koniecznosc czestszych logowan a przeciez o to chodzi

Wstępnie konsultowałem pomysł ze Stefkiem i jest za
Oto jego pytania:
„a w parku maszyn by sie ustawialo dla wszystkich naraz zawodników przełożenia czy pojedynczo?”
Wydaje mi sie ze pojedynczo, ustawiajac w pierwszych biegach kazdemu inne przelozenie znajac swoich zawodnikow dojdziemy szybciej do własciwego rozwiązania

Stefik poruszył ważny problem róznicy czasowej przy złym ustawieniu przełożenia

„tylko starty nie takie jak pisales 0,1-0,2
bo obecnie wejdź w jakis mecz i znajdz wszystkie czasy zawodnika zobaczysz jaka jest rozrzutnosc tzn losowość”

Moja propozycja:

Przy założeniu, że jest wybrana normalna nawierzchnia i normalne przygotowanie toru do czasów zawodników dodajemy:

+4 sek (wszystkie grząskie)
+1,5 sek (delikatne ubicie),
0 sek (normalna ),
+1,5 sek (pod koło),
+4 sek (wszystkie twarde)

Reasumując w obrębie dobrze dobranej nawierzchni (ta ustawiona na stadionie) mamy 1,5/0/1,5. – przy wyborze gospodarza np. pod koło, a gościa pod delikatne ubicie różnica wyniesie 3 sek.
Dlaczego 3 sek? – ano będziemy mieć większe straty na początku, ale szybciej odkryjemy właściwe przełożenie
Przy wyborze gospodarza normalnego przygotowania toru max straty to tylko 1,5 sek, ale będzie trudniej upewnić się na 100% czy dobrze ustawiliśmy czy źle

Ustawienie przełożeń niezgodnych z nawierzchnią toru to zawsze strata 4 sek

Ja już oczami wyobrażni widzę te emocje związane z pracami przy zębatkach Oczko

Zapraszam do dyskusji
p.s. Dziękuje Specjałowi2009 za natchnienie Oczko



RE: Przygotowanie nawierzchni toru przed meczem - Hyziu - 2012-04-10

Bardzo fajny pomysł, ja jednak wprowadziłbym opcję aby można było tak jak jest z naprawą maszyn że można zaznaczyć wszystkie i naprawić, tak samo z przełożeniami. Jeżeli ktoś śledzi mecze z telefonu to wie co to znaczy streścić się w 2 min z przejściem do parku maszyn naprawa, bądź kupno nowej maszyny i jej przydzielenie, przy braku dostępu do szybkiego neta jest to czasami naprawdę bardzo ciężkie, a dlaczego tacy użytkownicy mieliby być poszkodowani, każdy przecież radzi sobie jak może żeby śledzić spotkania na żywo.


RE: Przygotowanie nawierzchni toru przed meczem - guti - 2012-04-10

NO jasne Hyziu, nie widze problemu żeby była opcja jednoczesnego masowych i jednostkowych ustawień przełożen - z tego co ja widze to u Stefika to norma więc z jego strony też nie powinno być problemuOczko


RE: Przygotowanie nawierzchni toru przed meczem - Speed - 2012-04-10

No wg mnie ciekawa propozycja. Na pewno dobra dla zagorzałych graczy i dobrych managerów. Takie rzeczy bardzo uatrakcyjnią grę. I trzeba przy tym trochę główkować co mi osobiście odpowiada :p Dodatkowo jak była ta propozycja z przygotowaniem nawierzchni (polewanie itp.) z tym że wtedy trzeba by wydłużyć nie co spotkanie do 3 min co bieg czyli 45 min meczu, bo jak Hyziu pisał na komórce ciężko się wyrobić i to tylko z naprawą lub kupną motorów, a gdzie jeszcze przy zmianach zębatek i analizowaniu jaka nawierzchnia.

Ja jestem na tak Uśmiech

A co wy na to jakby goście, mieli możliwość do 2-3 biegów treningowych na obiekcie gospodarza przed meczem?? To może też trochę to urealnić.
Gospodarze tez rzecz jasna mieli by możliwość do treningu.


RE: Przygotowanie nawierzchni toru przed meczem - Marex87 - 2012-04-10

pomysł jak najbardziej na tak. uatrakcyjniłoby to rozgrywkę.
tylko że różnica między gospodarzem a gościem mimo że jest duża wzrosłaby jeszcze bardziej. zanim gość znajdzie odpowiednie przełożenie to pierwsze biegi przegra co sprawi że wygrana na wyjeździe będzie mega trudna. dlatego jestem za tym co napisał speed żeby była możliwość pojechania 2 lub 3 biegów treningowych.
Musi to być wszystko jasno wyjaśnione w pomocy bo jak znam życie to nowi gracze będą się szybko zniechęcać przegrywając wysoko mecze. a chodzi przecież żeby graczy było jak najwięcej.
ale pomysł bardzo fajny tylko po przetestowaniu.


RE: Przygotowanie nawierzchni toru przed meczem - Włos - 2012-04-10

Minusem tej zmiany jest to, że praktycznie na każdym meczu trzeba być obecnym, co jest często niemożliwe (zwłaszcza jadąc jako gość), a to gość najwięcej główkować by musiał....


RE: Przygotowanie nawierzchni toru przed meczem - GM_Kuba - 2012-04-10

pomysł 2-3 biegow treningowych nie dośc ze b trudny do zrealizowania to b duzo pisania. Juz wolal bym ta roznce zmnijszyc nie 4 sek al no 1 - 1,5.

Na kazdym meczu sie powinno byc obecnym wkoncu jezstecmy jego managrem ;]


RE: Przygotowanie nawierzchni toru przed meczem - Einstein - 2012-04-10

stefik tylko że na dzień dzisiejszy już jest problem żeby się wyrobić w 2 minuty na fonie, a gdzie tu jeszcze analiza przełożeń i ich zmian, do tego ubijania, równania i polewania, za chwilę żeby się wyrobić będzie potrzebna przerwa 5 minut między biegami.


RE: Przygotowanie nawierzchni toru przed meczem - Włos - 2012-04-10

(2012-04-10, 18:01:27)stefik4 napisał(a): Na kazdym meczu sie powinno byc obecnym wkoncu jezstecmy jego managrem ;]

Ale wiesz, że nie zawsze to jest możliwe, zwłaszcza im człowiek starszy...



RE: Przygotowanie nawierzchni toru przed meczem - guti - 2012-04-11

Włos - ja też stary i tak naprawdę swoim pomysłem strzelam sobie w kolano, bo nie zawsze jestem on-line w niedziele, ale ... jak będzie ważny mecz zrobię wszystko zeby jednak być na meczu
Zdecydowanie powienien być handicap dla kogoś kto jest on-line
Róznice można zmniejszyć, to tylko moja propozycja
Włos - Ale te 4 sek, można zniwelować na 1,5 sek tylko poprzez zobaczenie jaka nawierzchnie ma gospodarz meczu wiec mysle ze 1 logowanie od piątku w niedzielę nie stanowi problemu?
Marex87 - masz słuszna uwage co do handicapu gospodarza, być moze dobrym pomysłem będzie zmniejszenie handicapu, który teraz jest (a jest?), kosztem tego pomysłu.
Na korzysc mojego pomyslu - zobaczcie mecze Gorzów-Torun, Gdańsk-Rzeszów Oczko
Bez testów nie wyobrażam sobie wejścia tego pomysłu - myślę, że puszczenie go np. na razie tylko w sparingach bedzie dobrym pomysłem.







RE: Przygotowanie nawierzchni toru przed meczem - Włos - 2012-04-11

Nie, no od pt. do niedz zawsze się jest online Uśmiech


RE: Przygotowanie nawierzchni toru przed meczem - Włos - 2012-04-11

Od kiedy ewnetualnie miałaby wejść ta zmiana ?


RE: Przygotowanie nawierzchni toru przed meczem - specjal2009 - 2012-04-12

Biegi treningowe to zły pomysł, automatycznie ten pomysł z przełozeniami byłby zbędny. Po 2-3 biegach treningowych (probie toru) mielibyśmy dobrane odpowiednie przełożenia. Także była by opcja przełożeń ale nie spełniałą by funkcji zaskoczenia dla gosci, gdyż po probie toru goście byli by spasowani z torem gospodarza

Ogołnie to cały pomysł jest gites na pewno bedzie na plus dla gry, no i oczywsice beigi co 3minuty jeżeli ta całą zabawa z przełozeniami wjedzie do gry ...

Guti graty dla CIebie że to tak ładnie opsałesUśmiech






RE: Przygotowanie nawierzchni toru przed meczem - Simonen - 2012-04-12

Fajny pomysł, ale nawet te 1,5 sek jak Cię nie ma na meczu to już go przegrałeś. Zawodnicy są na tyle wyrównani, że nie ma szans na jakąkolwiek walkę.


RE: Przygotowanie nawierzchni toru przed meczem - ukppku - 2012-04-12

Dokładnie popieram powyższy argument.
Pomysł bardzo ciekawy i na pewno wniósłby wiele do gry, ale różnice czasowe trzeba by było zmniejszyć znacznie! Uśmiech
samo 1,5 sek to ogromna strata... Wiadomo że nie wszyscy są on-line na meczu więc po co widzieć w tabeli wyniki w co 2 meczu po 75-15...?

Według mnie maksymalne różnice czasowe (przy dobrym ustawieniu toru: grząski, twardy, normalny) nie powinny przekraczać 0,75 sek Uśmiech Co i tak jest dużo patrząc na różnicę w czasach zawodników z e-ligi gdzie jest to najbardziej wyrównane Uśmiech

Ale pomysł jak najbardziej na TAK! Uśmiech