Oficjalne forum gry Speedway-World
Motywacja zawodników - Wersja do druku

+- Oficjalne forum gry Speedway-World (https://speedway-world.pl/forum)
+-- Dział: Pozostałe (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Archiwum (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Wątek: Motywacja zawodników (/showthread.php?tid=1361)



Motywacja zawodników - grzyb... - 2012-04-17

Motywacja zawodnikow.

Chodzi o to aby manager miał bezposredni wpyw na postawe zawodnikow w meczu ligowym. Aby mogł dodatkowo motywowac.

Tak jak w zyciu przed waznym meczem, derbami, czy barazami prezesi motywuja dodatkowo swoich zawodnikow tak i w grze moze sprobowac czegos podobnego?



Proponuje motywacje za pieniadze przed meczem w postaci:
*płatne przed meczem [niezaleznie od wyniku meczu]
*menager przeciwnej druzyny nie widzi czy rywal zastosował motywacje [zeby gracze nie umawiali sie ze nie beda stosowac motywacji, a jesli sie umowia nie beda mogli zweryfikowac tego]
*ceny uwazam ze minimalnie powinny wynosic[zeby kluby odczuwały a menagerowie zastanawiali sie czy warto w danym meczu motywowac a nie tylko zwykłym odruchem za kazdym razem motywowac]:
*płatne 10.000 za 0,01s na okrazenie czyli 0,04s na bieg
*płatne 30.000 za 0,02s na okrazenie czyli 0,08s na bieg




Przeanalizowałem mecz ekstraligi pomiedzy:
RKS Kolejarz Rawicz vs. Hawaiki Team Rzeszów 48:42 [zakładajac ze nie było obu managerow wynik meczu mogłby sie zmienic:

RKS Kolejarz Rawicz płaci 10.000 przy jednoczesnym braku motywacji u rywala 51:39 [roznica 3 punktow]
RKS Kolejarz Rawicz płaci 30.000 przy jednoczesnym braku motywacji u rywala 52:38 [roznica 4 punktow]
Hawaiki Team Rzeszów płaci 10.000 przy jednoczesnym braku motywacji u rywala 48:42 [brak roznicy]
Hawaiki Team Rzeszów płaci 30.000 przy jednoczesnym braku motywacji u rywala 46:44 [roznica 2 punktow]
RKS Kolejarz Rawicz płaci 10.000 -Hawaiki Team Rzeszów płaci 30.000 48:42 [brak roznicy]
RKS Kolejarz Rawicz płaci 30.000 Hawaiki Team Rzeszów płaci 10.000 51:39 [roznica 3 punktow]
jesli obie druzynie nie płaca, placa obie po 10.000 albo obie po 30.000 to wynik meczu nie ulega zmianie

Wynika z tego ze zmiana nie byłaby rewolucja a pozwoliłaby wpływac w bezposredni sposob na wynik meczu. W dwumeczu kazdy punkt jest wazny ze wzgledu na punkt bonusowy takze mysle ze motywacja byłaby wykorzystywana czym wyzsza liga tym czesciej. Dlatego nie uwazam tej propozycji jako dawanie bogatszym klubom przewagi nad biedniejszymi. Tymbardziej ze propozycja tyczy sie tylko meczy ligowych a w lidze przewaznie jezdza druzyny o zblizonym statusie finansowym




Dadatkowo pomysł wypompowałby kase z klubow, przewaznie bogatszych co powodowałoby zmniejszenie roznicy miedzy druzynami w roznych ligach. [przeciez 6 ligowcy czy nawet 4 ligowcy mają mniej meczy na styku od ekstraligowcow badz pierwszoligowcow przez co nie powinni czesto motywowac]

To naprodukowałem sie troche... Ciekawy jestem opinni innych graczy bo nie konsultowałem tego pomysłu z nikim Oczko [podejrzewam tylko ze czym gracze wyzej tym bardziej beda na nie... ale moze sie myle ? Oczko ]


RE: Motywacja zawodników - daehniks1 - 2012-04-18

na nie


RE: Motywacja zawodników - Hawaiki - 2012-04-18

Na nie bo to nie kasa robi wynik w meczu tylko zawodnicy. Poza tym wyciągnie tylko kasę od biedniejszych drużyn, a meczy z silniejszymi drużynami nie wygrają.


RE: Motywacja zawodników - daehniks1 - 2012-04-18

a ja jeszcze dodam tak Uśmiech fajnie ze wychodzisz z pomysłami i oby wiecej graczy pisało swoje pomysły na forum . ale jak napisał Hawaiki to zawodnicy robia wynik napisze ze mam ekipe srednia czyli sa duzo mocniejsze ekipy !!

popatrz na zawodników i porównajSmutny 18.04.)

Zbyszek Kołodziejczyk sr 66.6
Aureliusz Górny sr 68.2
Szymon Borowski sr 67
Balbin Nowakowski sr 67

da ci cos motywacja np w pucharze?? lidze?? sadze ze nie tylko szkolenie zawodników i przemyslane wzmocnienia. ale oby wiecej graczy pisało pomysły pzdr




RE: Motywacja zawodników - Speed - 2012-04-18

Pomysł ciekawy i rozbudowany. Ale myślę że faktycznie to zawodnicy jadą a nie kasa. Do tego kolejne wypompowywanie kasy od graczy, ale przeciez nie ma jej tak dużo, domniemam że obecni max 2 graczy może mieć powyżej 10 mln (o ile wgl tacy są) a nieliczni mogą mieć 5 mln.
Te np. 10 tyś motywacji to za jeden bieg czy za mecz. Dodatkowo zawodnicy Ci lepsi średnio zarabiają ok. 8 tyś, więc tu za 0,04 w biegu mieli by już podwojoną stawkę.


RE: Motywacja zawodników - guti - 2012-04-18


Sam pomysl ok, ale nie za kase!!!!



RE: Motywacja zawodników - grzyb... - 2012-04-18

daehniks1 -"da ci cos motywacja np w pucharze?? lidze??"
w propozycji jest ze tylko liga wchodzi w gre [puchar odpada zeby nie było ze bogatszy z wyzszej ligi bedzie miał łatwiej z biedniejszym z nizszej ligi]

daehniks1 "da ci cos motywacja np w pucharze?? lidze?? sadze ze nie tylko szkolenie zawodników i przemyslane wzmocnienia"
tu nie chodzi o mnie jezdze w 4 lidze i pewnie skorzystałbym z tej nowosci dopieo bedac w 2 lidze albo moze dopiero w 1 lidze... propozycja dotyczy głownie ekstarligowcow, pierwszo ligowcow, a czym nizej tym rzadziej... dlaczego ? wystarczy policzyc ile punktow w meczach 4 ligowych przyniosłoby oplacenie motywacji ... 1 punkt ? pewnie rzadko, głownie 0 dlatego nieopłacalne, roznice robiłoby tylko w w wyzszych klasach rozgrywkowych

Hawaiki "Na nie bo to nie kasa robi wynik w meczu tylko zawodnicy"
czy nie tylko kasa robi wynik w meczu ??? a naprawa motorow to nie jest w pewnym stopniu kasa ???
oczywiscie jeszcze obecnosc i sprawnosc w naprawie ale bez kasy tego nie zrobisz

Hawaiki "Do tego kolejne wypompowywanie kasy od graczy"
i o to chodzi... zeby miec wybor inwestuje w szkołke albo LT albo motywuje czy naprawiam lub kupuje nowe motory przed kazdym meczem, nikt nie powiedział ze najbogatszych powinno stac na wszystko...
czym wiecej pomysłow na "wypompowanie kasy" tym wiecej mozliwosci na rozne opcje przeznaczania kasy a nie najbogatsi wszystko... Po za tym w wyzszych ligach opłacaja motywacje traca kase a nizszych ligach nie płaca przez co poziom finansowy miedzy ligami zaciera sie a to chyba dobrze ? a moze zle ???

Hawaiki "Te np. 10 tyś motywacji to za jeden bieg czy za mecz"
w mojej propozycji za cały mecz dla wszystkich zawodnikow [przepraszam za niezrozumiałą tresc]

Hawaiki "8 tyś, więc tu za 0,04 w biegu mieli by już podwojoną stawkę."
nikt nie powiedział zeby motywowac zawodnikow na kazdy mecz...

guti "Sam pomysl ok, ale nie za kase!!!!"
a za co ?

guti
co do reszty Twojej wypowiedzi to jest ona nie na temat

mineła doba - myslałem ze bedzie wiecej krytycznych wpisow Uśmiech


RE: Motywacja zawodników - guti - 2012-04-19

guti "Sam pomysl ok, ale nie za kase!!!!"
a za co ?

a np. za punkty motywacyjne, które otrzymujemy na początku sezonu. Powiedzmy mamy na cały sezon X pkt motywacyjnych i możemy je rozdzielać wg własnego upodobania - z tym, że pewnie będzie trzeba ustalić górną granicę wykorzystania pkt na mecz no i drużyna przeciwna nie będzie wiedziala co wybral rywal
Będą mieć zabawę wszyscy a nie tylko ci, którzy mają kasy w nadmiarze
A co do nie na temat - to ja myślę, że pośrednio jest na temat. Mam nadzieję, że Stefik pójdzie po rozum do głowy i nie będzie powielał błędów sm-a. Tam dosyć szybko zrobili ograniczenia.



RE: Motywacja zawodników - Hawaiki - 2012-04-19

Hej, jeżeli chodzi o motywację, to można by rozbudować podpisywanie (przedłużanie kontraktów) bo na razie jest to bardzo proste klikasz i masz jakąś tam kwotę i decydujesz czy podpisać czy nie. Motywacja mogła by być zawarta w podpisaniu kontraktu. Nie będę się rozpisywał bo nie myślałem nad tym.

To samo z lojalnością bo gdzieś w pomysłach o tym czytałem. Lojalność to według mnie powinien być skill coś jak talent, tzn. 5-stopniowy. Powinien wpływać na zmniejszenie podpisywanego kontraktu, zależnie od tego ile dany zawodnik jest w klubie. Oczywiście bez przesady, żeby nie wyszło, że jak ktoś ma zawodnika już 10 sezon to nic mu nie płaci za kontrakt czy pensję.

Fajnie, że są nowe pomysły i każdy można dopracować dzięki temu, że coraz więcej ludzi się angażuje na forum.

Pozdrawiam.


RE: Motywacja zawodników - specjal2009 - 2012-04-19

Ja bym jeszcz dorzucił motywacje dla kibiców gospodarzy.
Wygladało by to tak Uśmiech
Płacimy np 50 tyś kibicom i oni podczas meczu beda przeszkadzali zawodnikom gospodarzy . np beda rzucali butelkami, kamieniami etc, to by miało negatywny wpływ na jazde zawodnikow druzyny przeciwnej

Jezeli zapłacimy swoim kibicom 100k to dostaną oni ceglowki do dyspozycji , ta opcja zwiekszu p-podobieństwo wystąpienia kontuzji u zawodnika druzyny gości ? Co Wy na to ? Duży uśmiechDuży uśmiechDuży uśmiech:


RE: Motywacja zawodników - grzyb... - 2012-04-19

guti - "a np. za punkty motywacyjne, które otrzymujemy na początku sezonu. Powiedzmy mamy na cały sezon X pkt motywacyjnych i możemy je rozdzielać wg własnego upodobania - z tym, że pewnie będzie trzeba ustalić górną granicę wykorzystania pkt na mecz no i drużyna przeciwna nie będzie wiedziala co wybral rywal"

o tym nie pomyslałem ze za punkty przed sezonem,

np mamy przed sezonem 10pkt
1 mecz w ktorym zyskujemy 0,04 s/bieg opłata 1 punkt
1 mecz w ktorym zyskujemy 0,08 s/bieg opłata 3 punkty

albo cos podobnego.... zawsze to jakies urozmaicenie a w dodatku zacheciłoby graczy do wzmozenego interesowania sie rywalimi zeby przemyslac w jakaim meczu najbardziej opłaca sie skorzystac z motywacji


RE: Motywacja zawodników - guti - 2012-04-19

Grzyb... - dokładnie UśmiechUśmiechUśmiech
Przy rownorzednym poziomie znajomosc przeciwnika była by niezbędna, co by dobrze te punkty wykorzystac. Ta gra wprowadzajac Twoj pomysł i mój z pzrełożaniami stała by się managerem z prawdziwego zdarzenia. Przy własciwym zbilansowaniu co by nie zniechecic tych co graja dla zabawy a jednoczesnie dac motywacje dla tych ktorzy chca wiecej - SW rządzi!