Oficjalne forum gry Speedway-World
SZKÓŁKA JUNIORSKA - Wersja do druku

+- Oficjalne forum gry Speedway-World (https://speedway-world.pl/forum)
+-- Dział: Pozostałe (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Archiwum (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Wątek: SZKÓŁKA JUNIORSKA (/showthread.php?tid=1857)

Strony: 1 2 3 4


SZKÓŁKA JUNIORSKA - MichalKR - 2012-07-09

uważam że pasowało by dodać do szkółki ilość dni do skoku juniora Uśmiech można by to rozwiązać w podobny sposób jak jest to ze średnimi u juniorów że np przy braku Vip-a przekłamanie było by o +/-3 dni silver +/-2 a gold +/-1 Uśmiech


RE: SZKÓŁKA JUNIORSKA - Luckas - 2012-07-09

Jestem za!


RE: SZKÓŁKA JUNIORSKA - Zielony815 - 2012-07-09

Po co? Jak junior posiedzi trochę w szkółce, i zaliczy z 2-3 skoki, to będziesz wiedział co ile skacze. Tylko teraz (na początku, po wprowadzeniu nowej szkółki) jest taki problem. później już będzie wszystko jasne, a za łatwo być nie może. Junior od zawsze był niespodzianką. Dlatego też nie masz pokazanych skilli juniora.


RE: SZKÓŁKA JUNIORSKA - wk0kibol215 - 2012-07-14

Czemu ja i mój brat 19Kolejarz(morello) nie mieliśmy skoków dziś mija 1 miesiąc od ostatniego u brata to samo bo od dziś do końca wakacji będę zajmował się jego drużyną. Ja mam szkółkę 4 poziom a brat 2 obaj zawodnicy co mieli ostatnio miesiąc temu skok mają talent 4. Może to jakiś błąd na moim IP ;p

pozdrawiam




RE: SZKÓŁKA JUNIORSKA - ADM_Henrik - 2012-07-14

Był lekki błąd w szkółce i niestety jeśli ktoś miał skoki od 2 lipca do dnia 11 lipca to nie dodawało powiadomienia o skokach w treningu. Naprawiony błąd został, ale wpisów o poprzednich skokach które miały miejsce przed 12 lipca nie przywróci się ich niestety.
Stefik o tym pisał na SB
[Obrazek: 45889,szkółka.jpg]
Jedynie pozostaje nam czekać na kolejne które już są wyświetlane informacje że skok miał miejsce.
Dodam że u mnie było powiadomienie o dwóch skokach u juniorów 13 lipca.


RE: SZKÓŁKA JUNIORSKA - wk0kibol215 - 2012-07-14

Dzięki Henrik Uśmiech


RE: SZKÓŁKA JUNIORSKA - AssAssin - 2012-07-16

A ja może dodam ze u mnie od ostatniego skoku mineło 16 dni(6 jniorów trenowało-ale tylko 4 trenuje teraz bo nowe zasady trenowania juniorów niestety nie pozwalają na trening wiekszej liczby juniorow nie tracac przy tym zbyt wielkiej kwoty pieniedzy...oczywiscie mowie tu o tej szrej strefie,ktora w stosunku do starszych graczy przez dlugi czas nie bedzie stac na rozbudowe szkolki,wynajecie 2 trenerow tak zeby tych zawodnikow,ktorych sie chce lepiej trenowac-trenowac lepiej a tych ktorych sie nie chce lepiej trenowac-trenowac gorzej na co pozwalaly stare zasady treningu(moglem przeznaczyc na 6 juniorow ta sama kwote i trenowac ich wszystkich,teraz te koszty się zwiekszaja,albo nie trenuje sie wszystkich...wcześniej wedlug uznania mozna bylo indywidualnie ustawic trening zawodnika...).No zeby bylo tak jak wczesnie musze miec dwoch trenerow(jeden lepszy ktory trenuje tych lepszych i drugi gorszy dla tych gorszych),zebym mial dwoch trenerow musze miec 5 poziom szkółki,zeby miec 5 poziom(mam 1szy bo darmowy) szkółki muszę zapłacić jeszcze tylko 3,5mln zł...ktos moze powiedzieć ze rozbudowa stadionu duzo daje Oczko te 3,5mln to na biletach przez 3 sezony moze zarobie...ktos powie transfery,ale jak wydam na transfery to skad mam miec na rozbudwe szkolki,rozbudowe stadionu,do tego dochodzą ewentualne przedłużenia transferów co już wogóle jest totalnym s-f!!!...teraz wydam na obóz i na przyszły sezon jestem bez kasy...co sprzedam swoich najlepszych zawodników i co mam rozbudować szkółkę czy kupić nowych zawodników żeby ich sprzedać za 2 miesiące żeby mieć na drugi poziom szkółki...
I tak moze w koncu ktos jasno i prosto wyjasni na jakiej zasdzie sa te skoki i nie oczekuje odpowiedzi "losowo"...może ktoś cos logicznego powie...Podobno byly skoki w szkolce juniorow tylko nie bylo tego widac graficznie to czyli jesli bezie teraz skok to zobacze jednego dnia powiedzmy +2 T,+2 S ???tak czy nie tak???o ile oczywiście ten skok nastąpi...moze zrobicie podwojna opcje na starych zasadach i na nowych zasadach trening juniorow,gdzie skoki były każdego tygodnia i ten trening miał jakiś sens,bo jak na razie to to wszystko zmierz w kierunku dobrobytu dla najstarszych graczy i postęp w grze jest zdecydowanie uzależniony tylko od tego kto najwcześniej grał i kto najszybciej dorobił sie kasy...Powiem prościej...kasa robi kase i tak oto jesli ja zaczynam z milionem to nie dorobie się takich pieniedzy po roku do ktorych doszli najstarsi gracze,czyli moje znaczenie w grze będzie jeszcze miejsze po z kazdym rokiem kapital starszej grupy graczy bedzie rosl 4-5krotnie szybciej i nigdy nie dojdzie do konkurencji,wszystko jest poprawiane,udoskonalane ale ceny dla wszystkich są jednakowe...zacznie powoli panować monopol i stworzenie dwoch grup,biedoty i biznesmenow...tak niestety dochodzi w wielu menagerach z czasem...
A tak nawiasem gracze,którzy nie posiadają jeszcze 2 poziomu szkółki juniorów,a mający w szkółce więcej niż dwóch juniorów mogą wyzerować nakład na szkółkę w opcji księgowość.Zawsze to jakaś oszczędność.


RE: SZKÓŁKA JUNIORSKA - AssAssin - 2012-07-16

No cóż jeśli dobrze się doczytałem mając juniora 5 talent poziom szkółki 1 i trenera byłego żużlowca grząski to skok prowadzenia i techniki będę miał co 24 dni...świetnie...
*wiek * *12 / *13 / *14 / *15 / *16
Talent 1 50,00 52,00 54,00 56,00 57,00
Talent 2 48,00 50,00 52,00 54,00 56,00
Talent 3 43,00 44,00 46,00 48,00 50,00
Talent 4 34,00 39,00 42,00 45,00 48,00
Talent 5 30,00 36,00 39,00 43,00 46,00 - no cóż teraz rozumiem te ostatnie moje dwa beztalencia z talentem 5(15 i 14 lat)ze średnią 46-47...Ze starej szkółki mam 13 latków z talentem 4,którzy mają średnią 50...ach cóż za błąd prawda że na takim etapie gry ma się przyzwoitych juniorów...
Biorąc pod uwagę że nikt ze swieżych graczy(tych co doszli nie dawno czy nawet 5 miesięcy temu) nie jest w stanie po dwóch miesiącach osiągnąć 4-5 poziomu szkółki(jak to było z początków gry-wystarczy poczytać forum)...zastanawiam się który poziom Ci gracze mają teraz?może już nie muszą rozbudowywać szkółki...teraz wystarczy masowo trenować juniorów i zbijać gotóweczkę...tak teraz wyglądają początki nowych graczy,zero szans na rywalizację...wstrzymuje się praktycznie rozwój juniorów u graczy z najmniejszym stażem gry i nie tylko...szanse pozostawia się tym co mają już największy staż,którzy zdążyli rozbudować szkółkę,która już pozwala na masowy trening juniorów...
Jeżeli nie jest się w stanie utrzymać poziom w miarę uczciwej rywalizacji tylko rzuca się kłody pod nogi tym z najmniejszym stażem a preferuje się rywalizację na poziomie graczy ze stażem 1,5-2 letnim i oczywiście więcej gdzie zdobycie 5 poziomu po 2 miesiącach gry nie było aż takim wielkim wyczynem...który z graczy grających od 2-3 miesięcy ma przynajmniej 3 poziom,ilu takich się znajdzie...Dlaczego ci najmłodsi stażem gracze nie mają równych szans na rozwijanie się jako manager,a wręcz przeciwnie są raczej sprowadzani do parteru...
Jeśli ktoś miał w szkółce 6 juniorów z poziomu 1 to teraz ma ot tak sobie dorzucić 3,5 mln żeby ten stan przywrócić z czym oczywiście żadnych problemów nie mają Ci którzy mają taki poziom już od dawna...Owszem niech sobie jest tempo rozwoju juniora,czym lepszy poziom szkółki tym szybszy trening,szybsze zdobywanie umiejętności nawet ograniczenie trenerów niech sobie będzie,ale odebranie możliwości trenowania większej ilości juniorów dla początkujących graczy i zmniejszenie umiejętności tych juniorów jest równoznaczne z zatrzymaniem rozwoju drużyny i jakiejkolwiek rywalizacji z duchem sportu...
No cóż wielki brawa dla pomysłodawców tego cudownego monopolistycznego pomysłu,to może już lepiej ograniczyć grę do 3 lig,a reszcie podziękować???Drugi SM???Na jakim szczeblu zapadają takie decyzje,które promują tylko graczy,którzy problemów z rozwojem drużyny i szkółki juniorów już nie mają bo ich start w grze był dużo szybszy i łatwiejszy...czym starsza gra tym coraz głupsze pomysły wchodzą do gry,czym starsza tym trudniej się przebić nowszym graczom...zamiast dążyć do sportowej rywalizacji,wyrównywania poziomu gry to wszytko zmierza w zupełnie innym kierunku...



RE: SZKÓŁKA JUNIORSKA - trojan - 2012-07-16

Chciałem się podpisać pod kolegą bo nowa szkółka promuję tylko tych co grają od dawna . I nie chodzi tu o to że chcieli byśmy wszystko od razu tylko o to, że jeżeli szkółka była na takich zasadach, jakich była to dlaczego ją zmieniać !! Znaczy,koledzy którzy grali wcześniej mogli wytrenować sobie adeptów na dużo łatwiejszych zasadach a teraz jak się już dorobili te zasady się zmienia ??? Ja gram drugi sezon i w szkółce mam juniorka ze średnią 50 i wiekiem 13 lat liczyłem że za trzy sezony przy największym dofinansowaniu też dorobię się dobrego juniorka ze średnią około 60 ale niestety teraz przestałem na to liczyć, za to Ci którzy grają dłużej mają już pewnie w szkółkach ( wytrenowanych w starej szkółce ) juniorków z dobrą średnią to nie muszą się niczym martwić . Pozdrawiam .



RE: SZKÓŁKA JUNIORSKA - AssAssin - 2012-07-16

Po wytrenowaniu i zdaniu egzaminów tych którzy byli już w szkółce za nim zapanował monopol na juniorów to Ci którzy mają niższy poziom niż 5 będą mogli trenować tylko dwóch juniorów dopóki nie wymyślicie pożyczki bankowej,z której by mogła skorzystać znaczna ilość graczy...bo zarobienie na czysto 3,5 milionów w tej grze na początkowym etapie gry jest wręcz kosmiczna(tym bardziej że zamyka się możliwość zarobienia takich pieniędzy...w taki sposób)...Ci którzy mają 5-6 juniorów mogą ich jeszcze wytrenować,ale co mają powiedzieć Ci którzy mieli powiedzmy dwóch i prze długi czas będą mieli tylko tych dwóch,za nim św.Mikołaj przyniesie im po 3,5mln Oczko
Ba,ja nawet w pewnym momencie miałem 8 juniorów z czego dwóch zdało egzamin i mam 6ciu(co z tego jeśli wprowadzone ograniczenia nie dają im możliwości rozwoju taki jaki był wcześnie)...po co komu 15latek z talentem 5 ze średnią 46?Za sezon ile będzie miał 47,5-48...Przez następnych 3-4 sezony nie będą więcej warci niż ci teraz - przykładowo taki 16latek z talentem 5 na liście transferowej ze średnią 48-50 ile jest wart?100-200-300tys?...a gdy pojawią się juniorzy z taką ograniczoną średnią to to prze te kila sezonów nie będą za wiele warci...No oczywiście inaczej sprawa wygląda gdy junior ma 13 lat(mimo ograniczenia średniej do 36,00(+/-2) - managerowi posiadającemu w miarę przyzwoity poziom szkółki i dalszej możliwości trenowania 6-8 juniorów(czy nawet więcej,bo jeśli z początków roku 2011 miało się już 4-5 poziom szkółki to już może nie ma potrzeby rozbudowy Oczko nie stanie się żadna krzywda,ich to w rozwoju nie zatrzyma,wręcz da im jeszcze większą przewagę nad biedotą SW,która ma coraz bardziej pod górkę...
Sami kiedyś się właśnie tego obawialiście,że gracze grający za rok czy dwa nie będą nieli szansy się przebić,mówię tu do tych co od początku wprowadzaliście zmiany w SW...tego się właśnie doczekaliście...
ze 3 tygodnie temu zdał licencję u mnie taki junior:
Fabian Utka 16lat,talent 3(41877) średnia 47.2 sp 68% dośw 0
a takiego sobie kupiłem za 44zł:
Racibor Rzucek 16lat,talent 3(41621) średnia 52 sp 69% dośw 3
a o co mi chodzi?
mając poziom niższy niż 5 mamy możliwość posiadania tylko 2 juniorów w szkółce-dostając takiego zawodnika jak ten pierwszy jaką mamy pewność że kiedy go wywalimy(bo jaki sens jest trzymanie takiego beztalencia)dostaniemy juniora za tydzień a nie za miesiąc i jaka jest pewność że będzie to lepszy junior???Pytanie czy wywalać czy trenować takiego słabeusza(zresztą po co wogóle trenować niech se jest bo szkoda kasy na trening) co już zajmie nam jedno z dwóch wolnych etatów.Przy dwóch miejscach na juniorów,przy tak długim czasie treningu,przy tak niskim poziomie szkółki,przy obniżonej średniej,przy ograniczonej ilości juniorów w szkółce jaki sens ma trenowanie juniorów...?


RE: SZKÓŁKA JUNIORSKA - AssAssin - 2012-07-16

Pozwolę sobie przytoczyć tu pewien fragment rozmowy(oczywiście między na wyższym szczeblu):


A te procentowe prawdopodobienstwo na juniora to na jakiś okres czasu się liczy? czy każdego dnia mając na przykład 11 poziom mam 51% (mała poprawka 53% bo z przydziału za 11 poziom jest 33% + z dofinansowania 20%) szans ze przyjdzie ktos do szkolki?
Przecież w takim tempie nie wyrobimy z ich iloscia... co 2 dzień junior?


To zrobim losowanie juniora raz w tyogdniu np w sobotę i git. Ukppku tak. an długoś ctrenignu ma wpływ talent, wiek oraz poziom danego skila.


Masz na myśli że cotydzień bedzie jeden nowy junior gośćił w szkółce ? Jeżeli tak to git, a jeśli masz na myśli takie losowanie jak teraz codziennie sie odbywa to nawet o tym nie myśl


Popieram ........ Co to za problem że przy 15 poziomie szkółki będzie szansa że co drugi dzień przyjdzie nowy junior ?? Może się okazać że będzie to junior kompletne dno, a więc i tak się go zaraz wyrzuci, więc ja jestem za tym żeby losowano codziennie i szanse na przyjście byłby takie jak ......... podał. Pozatym każda szkółka ma swoją "pojemność" więc będą przychodzili tylko do momentu jej zapełnienia, a później to już od nas zależy czy wolimy trzymać to co do tej pory przyszło czy może jednak pozbyć się najsłabszego ogniwa i czekać na perełkę.

Ja podważam jednak po raz kolejny (już wcześniej rozmawiałem o tym ze .......) problem długości czasu na oczekiwanie skoku. Obecnie w szkółce zawodnik przy pełnym dofinansowaniu i max talenice na przetrenowanie jednego skila potrzebuje ok. 7-8 dni treningowych, czy zmieniając ten czas na 17 dni czyli o 100 % nie strzelimy sobie w stopę ?? Może okazać się że to co wyjdzie ze szkółki to będzie totalne dno !! Proponuję zatem przemyśleć dokładnie bo całość zamysłu szkółki jest rewelacyjna i szkoda by było ją zepsuć przez takie niedopatrzenie. Moje pytanie brzmi czy ktoś kto tworzył ten projekt obliczał przypuszczalnie przy różnych założeniach z jakimi skilami zawodnik wyjdzie ze szkółki ??






Dałbym sobie rękę uciąć że zostały naniesione poprawki...

Z tego co wcześniej widniało w tabeli od 1-4 poziomu w szkółce można było mieć 2 juniorów,a dopiero od 5 poziomu szkółki było dostępnych 6 juniorów...coś się zmieniło przez noc że jest inaczej???

A wracają do przytoczonego fragmentu rozmowy...Wiele osób nie wie jak się podejmuje decyzje w SW...Rozmawiają Ci których jest stać na takie zmiany i nie mają z nimi zbyt wielu problemów,jest tylko docieranie i ustalanie żeby było ok dla elity...


14latek talent 5 skoki: 22.06 +2 T | 18.06 +3 S | 13.06 +3 St - dobrze zapowiadający się junior(szansa na dobry transfer,na możliwość rozbudowy szkółki)...na nowych zasadach...nie możliwe,jego wartość spadnie 3 krotnie...z czego pytam grzecznie mamy brać pieniądze na rozwój szkółki jak się Nam nóż w plecy wbija...Starym wyjadaczom nie odpowiadały te same zasdy obowiązujące dla wszystkich???Raczej nie...gracze z niższej półki nawet chyba nie byli pytani o zdanie...Ci co mają 6,10 poziom i wyżej mają zlewę na tych,których nie stać nawet na obozy dla zawodników...co dopiero o rozbudowie szkółki...sporo się dzisiaj naczytałem jak się podejmuje takie decyzje...żal...to samo co w eSeMie,żądzi kasa...i elita...


RE: SZKÓŁKA JUNIORSKA - Vinyll - 2012-08-07

Mam małą reflleksję na temat szkółki ogólnie uważam , że jest lepiej ale skile z jakimi trafiają teraz nowi juniorzy do szkółki to chyba przesada np 12 lat tal 4 śr. 34 czyli taki junior jak wyjdzie ze szkółki będzie miał koło 50 śr. skilla . Podany przykład nie jest wyjątkiem bo w opisie szkółki są podane podobne wartości , więc może trochę za bardzo zostało to zmniejszone i tu mam pytanko czy jest możliwośc , że trafi się jakaś perełka ,ktora przy tym samym wieku i talencie będzie miał na starcie np 40 śr. skila?


RE: SZKÓŁKA JUNIORSKA - kamykov - 2012-08-07

(2012-08-07, 11:28:21)Vinyll napisał(a): Mam małą reflleksję na temat szkółki ogólnie uważam , że jest lepiej ale skile z jakimi trafiają teraz nowi juniorzy do szkółki to chyba przesada np 12 lat tal 4 śr. 34 czyli taki junior jak wyjdzie ze szkółki będzie miał koło 50 śr. skilla . Podany przykład nie jest wyjątkiem bo w opisie szkółki są podane podobne wartości , więc może trochę za bardzo zostało to zmniejszone i tu mam pytanko czy jest możliwośc , że trafi się jakaś perełka ,ktora przy tym samym wieku i talencie będzie miał na starcie np 40 śr. skila?

Przestańmy z tymi perełkami bo te asy co teraz powychodziły z szkółki juniorskiej ok 68 skilla to jakaś przesada bo w wieku 25 będą mieli wszystko na 100 a chyba nie o to chodzi


RE: SZKÓŁKA JUNIORSKA - Vinyll - 2012-08-07

Pewnie , że nie o to chodzi tylko sam sobie odpowiedz czy będziesz trzymał juniora ze skilem poniżej śr. 50 bo tacy będą .
Nie jest moim zamiarem marudzić , ale wyrażam swoje opinie.


RE: SZKÓŁKA JUNIORSKA - kamykov - 2012-08-07

(2012-08-07, 11:36:59)Vinyll napisał(a): Pewnie , że nie o to chodzi tylko sam sobie odpowiedz czy będziesz trzymał juniora ze skilem poniżej śr. 50 bo tacy będą .
Nie jest moim zamiarem marudzić , ale wyrażam swoje opinie.

Jak zaczną być rzadkie perełki to niektórzy znów zaczną mieć pretensje że ktoś dostaje dobrych zawodników a sam ma małych i jako takim pośrednim rozwiązaniem jest właśnie rozbudowa szkółki juniorskiej .