Oficjalne forum gry Speedway-World
Skoki i klasy - Wersja do druku

+- Oficjalne forum gry Speedway-World (https://speedway-world.pl/forum)
+-- Dział: Pozostałe (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Archiwum (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Wątek: Skoki i klasy (/showthread.php?tid=2091)

Strony: 1 2


Skoki i klasy - waleccrane - 2012-08-14

1.Proponowałbym dodać dod. opcje gdy sie wejdzie w profil zawodnika. Mozna by pokazac kilka (np. 6) ostatnich skokow w celu sprawdzenia czy losowosc skokow przy odpowiednich talentach jest prawidłowa.

2. Mozna by tez po skonczonym sezonie druzyny ktore mialyby jezdzic odpowiednio w 1, 2, 3 itd ligach wymieszac z druzynami z innych klas. Proponuje to poniewaz zauwazylem ze klasy z nizszymi nr sa mocniejsze od klas z wyzszymi. Wystarczy pojezdzic troche sparow z druzynami w rownoleglych ligach ale w roznych klasach zeby moje slowa sie potwierdzily.

Co o tym sadzicie??


RE: Skoki i klasy - Casaletto - 2012-08-14

1. Nie wiem czy to konieczne, ale może być.
2. Nie wiem czy tak jest na prawdę, ale uważam że powinno być tak jak jest Uśmiech


RE: Skoki i klasy - waleccrane - 2012-08-14

Jest tak na pewno. Jestes ekstraligowcem wiec to Ciebie nie dotyczy ale chcialbym zeby zwlaszcza drugo trzecio i czwartoligowcy sie wypowiedzieli.


RE: Skoki i klasy - kamykov - 2012-08-14

1. Jeśli komuś na tym zależy to może być to dla Vipów.
2. Myslę że że nie ma najmniejszej potrzeby gdyż drużyny E, 1 ,2 są odpowiednio w tabelach a co do drużyn 3, 4 i 5 ligowych to to się góra w 2 sezony ureguluje bo akurat są to jeszcze ligi grubo zmienne


RE: Skoki i klasy - waleccrane - 2012-08-14

No wlasnie 2 sezony... Wg mnie to nie jest w porzadku bo wiele druzyn nie ma szans w wyzszej lidze, a uzyskuje awans tylko dzieki temu, ze nie maja mocnych rywali. Podczas gdy inni majac lepszy sklad o awansie moga tylko pomarzyc.


RE: Skoki i klasy - Vinyll - 2012-08-15

Prawda sam miałem w zeszłym sezonie 2 mocne drużyny u siebie , a wygrywałem spokojnie z drużynami z ligi wyżej w najmocniejszych składach


RE: Skoki i klasy - kamykov - 2012-08-15

(2012-08-14, 23:13:16)waleccrane napisał(a): No wlasnie 2 sezony... Wg mnie to nie jest w porzadku bo wiele druzyn nie ma szans w wyzszej lidze, a uzyskuje awans tylko dzieki temu, ze nie maja mocnych rywali. Podczas gdy inni majac lepszy sklad o awansie moga tylko pomarzyc.

W drugiej lidze miałem jednego przeciwnika z którym walczyłem o awans lecz w pierwszej lidze jestem chłopcem do bicia. Nie wyobrażam sobie o czym Ty mówisz by zrównywać ligi, wtedy dopiero było by nudno gdybyś nie potrafił zdobyć 20 pkt w meczu lub byś wygrywał siedemdziesięcioma punktami.
waleccrane - trudno mi się odnieść do twojej propozycji gdyż u Ciebie w lidze nie widać jakiś dysproporcji, awansowałeś do 2 ligi , spadłeś do 3 i co jakaś przepaść???

Także drużyny które zaczęły grać i nakupowały dobrych grajków przejdą przez ligi z sezonu na sezon awansująć a nie od razu równać ligi bo ktoś słabszy jest wyżej w tabeli. przykład: Anioły UNIBAX - przegrali pierwszy mecz w lidze dopiero po awansie do 1 ligi i jakoś nienarzekali


RE: Skoki i klasy - waleccrane - 2012-08-15

No dobra. Rozumiem Twoje argumenty, ale niech inni tez sie wypowiedza, bo na razie tylko 2 osoby sie wypowiedzialy. A tak swoja droga to ja nie narzekam tylko chcialbym wprowadzic pewien element zaskoczenia - zeby przed nowym sezonem gracze nie wiedzieli z kim beda jezdzic i czego sie spodziewac po przeciwnikach. Dodaloby to troche atrakcyjnosci tej grze bo niestety w moim przypadku jest tak, ze generalnie(nie liczac pojedynczych przypadkow) znam druzyny, z ktorymi jezdze i wyniki nie sa dla mnie zadna niespodzianka - a o nie wlasnie chodzi, prawda?


RE: Skoki i klasy - misiek_kssg - 2012-08-15

pkt 1 - nie jest to konieczne z mojego pkt widzenia
pkt 2 - awanse i spadki na zasadzie mixowania klas nie byłoby głupim rozwiązaniem, gdyż faktycznie jeszcze dobrze ten sezon się nie zaczął, a ja już wiem, z kim mogę się spotkać w kolejnym sezonie. mimo wszystko ta niewiadoma dodałaby dodatkowego "uroku" grze.
z perspektywy np. mojej ekipy, wiem, że jeżeli zaklepie sobie awans, to moje chłopki powyżej 21 roku idą na LT, bo nie mam z nimi czego szukać w 4 lidze, 11 kl.. lepiej już odjechać sezon juniorami i ewentualnie jakimś fuksem utrzymać się dzięki barażom... .



RE: Skoki i klasy - daehniks1 - 2012-08-15

witam a ja napisze tak !! wynik druzyny na dany sezon nalezy budowac przez 18 meczy ligowych !! a ze ktos nakupował zawodników w połowie sezonu pojechał sparing z kims z wyzszej ligi i wygrał nie oznacza ze powinien byc wyzej lige !!


co do losowosci to ma to tez bardzo duzy minus ( kij ma dwa konce ) a co bedzie jak np w 1 lidze ( najłatwiej podac bo sa tylko 2 grupy) po losowaniu 20 druzyn w jednej grupie bedzie 9 mocnych i jedna słaba ( według powiedzmy jakis tam wytycznych ) a w drugiej 1 mocna i 9 słabych ? awans do wyzszej ligi dostanie ekipa która tez teoretycznie nie powina byc wyzej !! wiec moim zdaniem powinno zostac tak jak jest !!

teraz jestem w ekstralidze ale tez tak jak wy zaczynałem od 5 ligi!!! budujac zespół,skład,stadion itd itp
mało tego przez ostatnie 3 sezony w lidze 3,2 oraz 1 lidze nie przegrałem zadnego meczu !! przegrałem go dopiero teraz z GRYFY Bydgoszcz !! i co ?? powinienem powiedziec ze juz dawno powinienem byc w ekstralidze skoro słabsze zespoły były wyzej odemnie?? jak ja byłem w 3 to 2 lidze?? jak byłem w 2 to 1 lidze?? itd!! NIE bo swój klub budowałem przez kilka sezonów!! cierpliwosc,cierliwosc i odpowiednie planowanie a nie zawisc i zazdrosc ze ktos jest wyzej !!!

http://www.speedway-world.pl/i,team

dodam ze kazdy mecz teraz to mam wkoncu wmocje bo nie pewny wyniku jestem a jezeli nie przegrałem przez ostatnie 3 ligi to co mam napisac? ze sie nudziłem??!!

na NIE


RE: Skoki i klasy - Vinyll - 2012-08-15

Ehh nie czytasz ze zrozumieniem , ja napisałem tylko że klasy w ligach są bardzo nierówne , a nie że mam z tego tytułu problem składu nie zmieniałem w połowie sezonu ,a były poprostu 2 drużyny ode mnie lepsze . A teraz przyszedł czas na mnie i awansuje w tym sezonie , buduje zespół na przyszłość a nie na już więc nie robię problemu z tego ,że wolniej się wspinam .
Pozdrawiam
Vinyll


RE: Skoki i klasy - Marek79 - 2012-08-25

Daehniks1-tak trzymac! A gdyby tak przykladowo w realnym zuzlu nagle powstalo 10 czy 20 nowych klubow to co,moze by je zmieszali z obecna 2 liga?! Moge sie zalozyc ze nie. powolaliby lige 3 i sila rzeczy musieliby sie wspinac z sameg dolu,mimo ze pewnie niejedna druzyna bylaby silniejsza niz przykladowo Krosno!!! Dla mnie z calym szacunkiem pomysl bez sensu. Pozdrawiam.


RE: Skoki i klasy - szuwarek - 2012-09-01

Cos w tym jest na rzeczy. Bo są klasy w danej lidze silniejsze i słabsze. Dziwne jest też awansowanie do ligi wyżej, pierwsza i druga jeśli wygra baraż trafiają do tej samej ligi, a jeśli trzecia się załąpie też to rónież do tej samej grypy ligi wyżej.


RE: Skoki i klasy - waleccrane - 2012-09-01

Marek79 - prponuje Ci czytaniem ze zrozumieniem! Ja nie chce mieszac druzyn z roznych lig tylko klas! Porownajcie sobie Kupidurę i Mądrego. Jest taka różnica, że ręce opadają

http://www.speedway-world.pl/i,live-127839




RE: Skoki i klasy - Marek79 - 2012-09-01

To jaki silny jest zespol zalezy tylko i wylacznie od taktyki managera. A to do ktorej klsy sie trafi (losowanie lub jakis schemat-nie wiem) czy to takie wazne? Nawet w 1wszej lidze sa wyniki 75-15,wiec ja naprawde nie wiem o co tak naprawde Tobie chodzi...? Roznice sa i zawsze beda.