Oficjalne forum gry Speedway-World
Schemat awansów - Wersja do druku

+- Oficjalne forum gry Speedway-World (https://speedway-world.pl/forum)
+-- Dział: Pozostałe (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Archiwum (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Wątek: Schemat awansów (/showthread.php?tid=2459)

Strony: 1 2 3


Schemat awansów - szuwarek - 2012-10-01

Mam pytanie dotyczące linii awansów w SW.
Przykład: w lidze 2 drużyny zajmują miejsca odpowiednio 1 i 2. Drużyna z 1 m. awansuje wyżej, drużyna z 2 m. wygrywa baraż i także awansuje. Okazuje się, że obie drużyny znalazły się w jednej grupie. Prześledziłem kilka awansów i ten schemat powtarza się. Obie awansujące ekipy cały czas jadą nadal ze sobą.
Już gdzieś na forum widziałem pomysł mieszania drużyn na rozpoczęcie nowego sezonu w ramach jednej ligi. Chodź wynikało to ze spostrzeżenia, że grupy o nr niższych w ramach jednej ligi są silniejsze niż grupy z nr wyższymi.
Może warto to wymieszanie robić także z tego powodu, aby po awansie 2 drużyn do ligi wyższej nie spotkały się one w tej samej grupie rozgrywkowej. Wydaje się, że byłoby ciekawiej gdy spotka się po awansie 9 nowych drużyn.
W moim przypadku awansowałem z 3 m. i zająłem miejsce bo boocie dokładnie w tej samej grupie ligi wyższej Uśmiech co 2 drużyny zajmujące 2 miejsca przede mną.
Zaraz ktoś zapyta czy mi to przeszkadza ? Niby nie, ale jak pisałem, byłoby ciekawiej powalczyć z innymi graczami.
Reasumując byłbym za tym aby awans 2 drużyn z jednej grupy do ligi wyżej odbywał się do różnych grup wyższej ligi.

Czy gdzieś na forum wcześniej był już poruszany temat jakim kluczem lecą awanse ? Chyba układa się to tak, że np. z 6L gr.64 można trafić do 5L gr.17-32, nigdy na numery grup od 1 do 16. Potem w 4L gr. 9-16, dalej w 3L gr. 5-8, w 2 L gr. 3-4, w 1 L gr.2.


RE: Schemat awansów - mika1688 - 2012-10-02

Mogę Ci jedynie podać klucz z ligi 5.9 Język zawsze trafisz do 4.5 Oczko


RE: Schemat awansów - szuwarek - 2012-10-02

(2012-10-02, 09:04:14)mika1688 napisał(a): Mogę Ci jedynie podać klucz z ligi 5.9 Język zawsze trafisz do 4.5 Oczko

A z 5.17 do 4.9 Uśmiech


RE: Schemat awansów - Jack21 - 2012-10-02

Wydaje mi się że trafiasz do klasy o połowę niższej w liczbie Uśmiech z klasy 1,2 do 1; 3,4 - 2; 5,6 - 3 .... itd


RE: Schemat awansów - szuwarek - 2012-10-02

Coś chyba jest na rzeczy, wygląda to chyba na ten schemat, jednak myślę, że byłoby lepiej aby trafiać do różnych klas ligę wyżej. Może któryś z Adminów by się wypowiedział, jak to jest z awansami.


RE: Schemat awansów - Zielony815 - 2012-10-02

Ciekawy pomysł z mieszaniem po awansach Oczko Mogłoby się to odbywać w przerwie międzysezonowej, ale co sezon masz innych przeciwników wtedy, bo nawet jak sie utrzymasz to masz losowanie, chyba, że tylko nowych (awanse, spadki) by się losowało Uśmiech


RE: Schemat awansów - szuwarek - 2012-10-03

Pytanie czy to nie byłoby ciekawe, zamiast powiedzmy stałego rywala bądź rywali, ale gdybyś nie awansował i nie spadł to pozostali zostaliby ci sami, chodzi mi głównie o drużyny, które awansują bądź spadają aby para nie szła do tej samej klasy.


RE: Schemat awansów - kamykov - 2012-10-04

No może było by w tym trochę racji z tego powodu że ja balansuje między 1.2 a 2.4 i w pierwszej dostaje bęcki jak nic a w drugiej używam 3-4 zawodników do wygrywania meczy , choć jakbym był w 2.1 to raczej musiałbym się nieźle napocić by uzyskać dobry wynik


RE: Schemat awansów - Jack21 - 2012-10-04

Dokładnie, trochę chyba nie fajnie jest że z góry się wie gdzie się trafi oraz że jeżeli np. dwóch ziomków ma awans to trafią znowu do jednej klasy, wydaje mi się że warto pomyśleć aby awans był losowo do innej klasy może wtedy i poziom się wyrówna.


RE: Schemat awansów - Marek79 - 2012-10-04

Jestem za, nikt wtedy nie wiedzialby do jakiej grupy trafi albo kto trafi do jego grupy. Dobry pomysl,nie trzeba schematow tylko losowania.


RE: Schemat awansów - waleccrane - 2012-10-05

Jestem jak najbardziej na tak Uśmiech


RE: Schemat awansów - misiek_kssg - 2012-10-06

popieram pomysł, by ten proceder odbywał się losowo


RE: Schemat awansów - ostek - 2012-10-09

również popieram losowanie. przydałaby się ankieta na głównej i moze bylaby szansa na zmianę od nowego sezonu


RE: Schemat awansów - Jack21 - 2012-10-09

A co Admini o tym sądzą? Duży uśmiech


RE: Schemat awansów - Marek79 - 2012-10-09

Panowie,to chyba powinno byc w propozycjach...