Oficjalne forum gry Speedway-World
Kasa z aukcji - Wersja do druku

+- Oficjalne forum gry Speedway-World (https://speedway-world.pl/forum)
+-- Dział: Pozostałe (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Archiwum (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Wątek: Kasa z aukcji (/showthread.php?tid=2616)

Strony: 1 2


Kasa z aukcji - Zielony815 - 2012-10-21

Witam, skoro nie można już podbić swojej aukcji, to może kasę, która jest widoczna w statystyce po transferze udostępnić do wydawania od razu po zalicytowaniu zawodnika? I wtedy tylko po następnym podbiciu od razu kasa się powiększa. Chodzi o to, że kasa od razu wpływa na konto klubu, który sprzedaje zawodnika, bo prędzej czy później i tak tą kasę dostanie Uśmiech


RE: Kasa z aukcji - Teves - 2012-10-21

Tylko że kaska, którą widzisz po zalicytowaniu nie jest do końca twoja, bo jeszcze podatek nie jest odciągniętyUśmiech


RE: Kasa z aukcji - Zielony815 - 2012-10-21

no to można dostawać bez podatku już ;P


RE: Kasa z aukcji - Teves - 2012-10-21

nie mam pojęcia jak by to stefik rozwiązał, ale te podatki mnie do szału doprowadzają:/


RE: Kasa z aukcji - Squall1 - 2012-10-21

hehe , podobno pewne są 3 rzeczy : PODATKI, Śmierć i "Moda na sukces" - wersji jest kilka , pozdro Teves



RE: Kasa z aukcji - kamykov - 2012-10-22

A komu miało by zabrać tą kasę? By była gotówka nie wiadomo skąd. Chyba że z Amber Gold


RE: Kasa z aukcji - Zielony815 - 2012-10-22

kasa z nikąd, po aukcji tylko odbierałoby kupującemu Oczko


RE: Kasa z aukcji - GM_Kuba - 2012-10-23

No ale kasa jest przecież 15 minut po transferze wiec nie jest zle.


RE: Kasa z aukcji - Jack21 - 2012-10-23

A może warto się zastanowić nad zlikwidowaniem podatku bo już nie można podbijać swoich zawodników?


RE: Kasa z aukcji - BoXeQ - 2012-10-23

Być może nie jest źle ,lecz gdyby się odrazu dostawało tę pieniądze to jest zawsze możliwość kupna np. Gdy jest o 3 min za tym którego wystawiliśmy. No i podatek od sprzedaży można by było usunąć.


RE: Kasa z aukcji - sothis - 2012-10-23

heheh podatek musi być ja teraz sprzedałem zawodnika za 7 baniek i podatku 500tyś zapłaciłem więc mega dużo
Można raczej zrobić że podatek dzielimy na 2 zawodników albo przy licytacji pokazywała się kwota pomniejszona o podatek Duży uśmiech


RE: Kasa z aukcji - Zielony815 - 2012-10-23

Kwota pomniejszona o podatek od razu pomniejszona, bo można tą kasę wykorzystać, bo ktoś może chcieć sprzedać zawodnika, aby kogoś kupić i od razu może tego na oku licytować, a tak, to gdy mu się aukcja przedłuży o powiedzmy 30 min (po 15 podbiciach) nie może go już kupić, bo za późno będzie miał kasę. A teraz, gdy zawodników można sprzedawać po 60 dniach nie ma już dużo wartościowych zawodników na LT.


RE: Kasa z aukcji - ostek - 2012-10-24

Pomysl nie ma nic wspolnego z realizmem prawdziwych licytacji czy aukcji dlatego ja osobiscie jestem na NIE


RE: Kasa z aukcji - ru3k - 2012-10-25

Od podatku od sprzedaży zawodnika część pieniędzy można było by przeznaczać dla klubu, którego zawodnik jest wychowankiem.( Słyszałem, że Malmö FF kosi dużą kasę z transferów Ibrahimović'a). Właśnie tą propozycję głównie chciałem skierować do klubów z niższych lig, którzy mięli dobrych juniorów, ale nie byli w stanie ich utrzymać. Dlatego proponuję, żeby procentowe wpływy z transferu dla klubu macierzystego zawodnika były zależne od ligi w jakiej aktualnie występuje klub:
EL - 0,25%
1L - 0,5%
2L - 1%
3L - 2%
4L - 4%
5L,6L - 6%
Z każdego transferu było by pobierane tyle ile wynosi aktualnie podatek, i następnie przekazywane do klubu.
np. Zgodnie z danymi Sothisa przy sprzedaży za 7 baniek gdyby zawodnik był wychowankiem czwartoligowca to klub dostaje 280 tys, a reszta(220 tys) jest pobrana na rzecz podatku. (Dla większego realizmu 700 tyś-> klub dostaje 28 tyś.)
Zwiększyło by to również atrakcyjność inwestowania w szkółkę.


RE: Kasa z aukcji - BoXeQ - 2012-10-25

(2012-10-25, 10:07:57)ru3k napisał(a): Od podatku od sprzedaży zawodnika część pieniędzy można było by przeznaczać dla klubu, którego zawodnik jest wychowankiem.( Słyszałem, że Malmö FF kosi dużą kasę z transferów Ibrahimović'a). Właśnie tą propozycję głównie chciałem skierować do klubów z niższych lig, którzy mięli dobrych juniorów, ale nie byli w stanie ich utrzymać. Dlatego proponuję, żeby procentowe wpływy z transferu dla klubu macierzystego zawodnika były zależne od ligi w jakiej aktualnie występuje klub:
EL - 0,25%
1L - 0,5%
2L - 1%
3L - 2%
4L - 4%
5L,6L - 6%
Z każdego transferu było by pobierane tyle ile wynosi aktualnie podatek, i następnie przekazywane do klubu.
np. Zgodnie z danymi Sothisa przy sprzedaży za 7 baniek gdyby zawodnik był wychowankiem czwartoligowca to klub dostaje 280 tys, a reszta(220 tys) jest pobrana na rzecz podatku. (Dla większego realizmu 700 tyś-> klub dostaje 28 tyś.)
Zwiększyło by to również atrakcyjność inwestowania w szkółkę.

Moim zdaniem to ciekawy pomysł Duży uśmiech