Oficjalne forum gry Speedway-World
Stadion--->kibice - Wersja do druku

+- Oficjalne forum gry Speedway-World (https://speedway-world.pl/forum)
+-- Dział: Pozostałe (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Archiwum (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Wątek: Stadion--->kibice (/showthread.php?tid=3680)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


RE: Stadion--->kibice - Marex87 - 2013-01-28

zdecydowanie popieram przedmówców. To jest menadżer i każdy sam decyduje na co wydaje kasę i ponosi konsekwencje tego. Co najwyżej może być większa frekwencja na IMSW po to żeby gracze dążyli do tego żeby się załapać na organizację któregoś turnieju. Taki jednorazowy zastrzyk gotówki nie zrobi dużej przewagi a troszeczkę uatrakcyjni rozgrywkę. Nie róbmy gry pod siebie (mam na myśli 2, 1 i ekstraligę). Takim pomysłem odcinacie nowym graczom jakąkolwiek szanse na dogonienie wyższych lig!!!!


RE: Stadion--->kibice - ukppku - 2013-01-28

dokładnie Uśmiech
Równie dobrze też mógłbym mieć pretensje bo kiedy ja zaczynałem swoją przygodę z SW nie wiedziałem co trenować, nie znałem gradacji skillii.... czy ważniejsza jest siła, prowadzenie czy start? idąc na logikę ważny powinien być start bo jak często widzimy w rzeczywistym żużlu zawodnik wygrywający starty ma od razu sporą przewagę i dojeżdża na metę jako ten 1-szy czy 2-gi Uśmiech
A tu się nagle okazuje że technika ma ogromne znaczenie i co?! mam teraz zgłaszać propozycje aby TS była najważniejszym skillem ;> bo nigdzie mi nie napisali że TS ma znaczenie drugorzędne... tyle czasu moi to trenowali i idzie to na darmo? ;>
To jest manager który polega na obserwacji i wyciąganiu wniosków ze swoich decyzji Język
Tutaj uczymy się na własnych błędach, przynajmniej uczyliśmy się... teraz wszystko jest podane na tacy (treningi, motory itd..), wykonujemy decyzje mechanicznie i nad niczym nie trzeba się zastanawiać... tak jak ze stadionem... w ciemno ładowanie pieniędzy na rozbudowę i nagle pobudka z pytaniem... " po co tyle kasy tam pchałem? :> ... ale nieee, nie mogę być stratnym, złożę propozycję, wykłócę się, drogą kompromisu na czymś temat stanie i choć trochę odbiję sobie utopione pieniążki..." Uśmiech

I nie żebym miał coś do Tevesa czy innych z wielkimi stadionami bo tak nie jest Uśmiech
Jeśli padnie jakiś fajny pomysł na urozmaicenie gry byle nie kosztem tych początkujących to jak najbardziej będę to popierał Uśmiech


RE: Stadion--->kibice - Teves - 2013-01-28

No panowie macie racje, kończe rozbudowe stadionu, bo jak widać nie ma sensu i jest to funkcja jak najbardziej nie potrzebna powyżej 15000...tylko kto ją wprowadził.


RE: Stadion--->kibice - sandro85 - 2013-01-28

Popieram przedmówców. Jak ktoś rozbuduje stadion do 40tys. i zacznie zarabiać do 2-3mln za mecz to na LT będziemy mieli zawodników nie za 18-20mln gdzie dla mnie początkującego to astronomiczna kwota, tylko za 60-80mln. Najlepiej wprowadzić ograniczenie rozbudowy stadionu do 30tys. a zapełniałby się cały na IMSW, jeśli już tak bardzo ktoś chce. Bądź procentowo ustawić by na finał IMSW było to 100% frekwencji, a wcześniejsze rundy odpowiednio mniej np o 10%(oczywiście przy słonecznej pogodzie).


RE: Stadion--->kibice - Rurek - 2013-01-29

Chciałem teraz tylko przypomniec wszystkim mondralinskim, o tym ze powyzej 20 tys miejsc nie ma roznicy to wiecie o tym dzieki nam... Gdybyś o tym nie wiedzial to sam bys ładował w to kase wieć nie filozofuj teraz. Po to jest rozbudowa stadionu zeby dawała kozyści. Pamietaj tylko, że kiedys przyjdzie pora na to, że tez bedziesz chciał zarabiac na czyms w co włozyłes kase... Zobaczymy jak wtedy bedziesz gadac.

Przede wszystkim w największym stopniu frekwencja powinna zależeć od rangi spotkania a nie od pogody...


RE: Stadion--->kibice - carasta - 2013-01-29

Tak jak pisałem wcześniej i jak ktoś po mnie wspomniał Ci z największymi stadionami jak zaczną zarabiać po 2 mln za mecz to ceny na LT skocza do 100mln za dobrego zawodnika co rzecz jasna zniechęci nowych graczy. Wydaje mi się że nie trudno było wpaść na to że nie ma sensu budować większego stadionu niż 18K skoro na mecz przy max reklamie i przy słońcu przychodzi 15k O_o.
Uważam że zwiększenie liczby kibiców na stadionie to będzie strzał w kolano dla SW.


RE: Stadion--->kibice - brylant - 2013-01-29

Tak jak nigdy się tutaj nie wypowiadam, a jedynie co jakiś czas "przypominam" Stefikowi, że jest na forum dział z propozycjami, to tym razem się wypowiem. Moje zdanie jest takie, że mimo, że sam mam bardzo przeciętny stadion, to korzyści z wielkości stadionu powinny jakieś być. Np. przy 5.000 pkt. stadionowych będziemy mogli wybudować nagłośnienie. Przy 10.000 pkt. będzie możliwość wybudowania baru, przy 20.000 pkt. będziemy mogli wybudować sklep klubowy, przy 30.000 pkt. restauracje, a przy 50.000 zadaszenie stadionu. Oczywiście każda nowa budowla uatrakcyjni nasz stadion i spowoduje jakiś procent więcej sprzedanych biletów. Przy okazji gra zrobi kolejny mały krok do przodu.


RE: Stadion--->kibice - MarekAureliusz - 2013-01-29

brylant, to co właśnie napisałeś jest moim zdaniem najrozsądniejszym rozwiązaniem tej sytuacji. Wyraźnie będzie wtedy widać, że rozbudowa stadionu ma sens, bo otwiera nowe możliwości.


RE: Stadion--->kibice - szuwarek - 2013-01-29

(2013-01-29, 15:42:10)brylant napisał(a): Tak jak nigdy się tutaj nie wypowiadam, a jedynie co jakiś czas "przypominam" Stefikowi, że jest na forum dział z propozycjami, to tym razem się wypowiem. Moje zdanie jest takie, że mimo, że sam mam bardzo przeciętny stadion, to korzyści z wielkości stadionu powinny jakieś być. Np. przy 5.000 pkt. stadionowych będziemy mogli wybudować nagłośnienie. Przy 10.000 pkt. będzie możliwość wybudowania baru, przy 20.000 pkt. będziemy mogli wybudować sklep klubowy, przy 30.000 pkt. restauracje, a przy 50.000 zadaszenie stadionu. Oczywiście każda nowa budowla uatrakcyjni nasz stadion i spowoduje jakiś procent więcej sprzedanych biletów. Przy okazji gra zrobi kolejny mały krok do przodu.

Super propozycja, godzącą głosy sensu rozbudowy stadionu z głosami nawołującymi do większego wpływu na liczbę widzów na stadionie oraz rozbudowy samego stadionu. Ilość punktów stadionowych dająca możliwość rozbudowy obiektu o kolejne elementy infrastruktury wpływające na ilość przychodzących kibiców, co daje wymierne korzyści w postaci pieniędzy za bilety. Bardzo dobry pomysł Uśmiech
Warto to przedyskutować ze Stefikiem Uśmiech


RE: Stadion--->kibice - Teves - 2013-01-29

(2013-01-29, 15:42:10)brylant napisał(a): Tak jak nigdy się tutaj nie wypowiadam, a jedynie co jakiś czas "przypominam" Stefikowi, że jest na forum dział z propozycjami, to tym razem się wypowiem. Moje zdanie jest takie, że mimo, że sam mam bardzo przeciętny stadion, to korzyści z wielkości stadionu powinny jakieś być. Np. przy 5.000 pkt. stadionowych będziemy mogli wybudować nagłośnienie. Przy 10.000 pkt. będzie możliwość wybudowania baru, przy 20.000 pkt. będziemy mogli wybudować sklep klubowy, przy 30.000 pkt. restauracje, a przy 50.000 zadaszenie stadionu. Oczywiście każda nowa budowla uatrakcyjni nasz stadion i spowoduje jakiś procent więcej sprzedanych biletów. Przy okazji gra zrobi kolejny mały krok do przodu.

Sądzę że to jest świetne rozwiązanie.
Ciekaw jestem czy Stefik ogarnąłby to w grze, bo nie dość że dojdą nowe bajery do rozbudowania stadionu, które mają zwiększyć przychodzenie kibiców to jeszcze mają one mieć dostęp przy odpowiedniej ilości pkt.
Mam nadzieje że mozna coś z tym zrobić...


RE: Stadion--->kibice - kamykov - 2013-01-29

I może co jakiś czas :
"zamieszki podczas meczu , stadion zdewastowany ubyło 500 miejsc stojących i 200 siedzących"


RE: Stadion--->kibice - carasta - 2013-01-29

O kamykov dobra propozycja w sumie można też wprowadzić remont stadionu co jakiś czas no jak będzie duzo słońca w ciągu sezonu malowanie krzesełek Język wiadomo wszystko się zużywa (:


RE: Stadion--->kibice - grzech - 2013-01-29

haha to już dawno było pisane ;D dlatego pisałem żeby wprowadzić ochronę też xD

A tak na serio to przy robieniu funkcji do ilości kibiców i cen biletów proponowałbym też uwzględnić regułę podaży i popytu. Równowaga rynkowa wiązała by się z ligą w którym zawodnik się znajduje aktualnie.

Trzeba też by dawać ceny niższe w dni deszczowe niż w słoneczne. A za okresowe utrzymywanie wymaganej bądź rosnącej liczby kibiców otrzymywalibyśmy punkty, o których wspomniał chyba Teves ;D


RE: Stadion--->kibice - tomecki - 2013-01-30

Dużo opinii krytycznych co do pomysłu Tevesa, ale wpis brylanta pogodził chyba wszystkich, albo przynajmniej większość. Teraz trzeba poczekać na ruch ze strony Stefika czy chce mu się bawić w rozbudowę gry.


RE: Stadion--->kibice - szuwarek - 2013-01-30

Muszę przyznać, że wpis brylanta był genialny w swojej prostocie, oddał w zasadzie sens naszych wcześniejszych dysput w różnych tematach, gdzie powracał wielokrotnie temat większego przełożenia i wpływu na liczbę kibiców na stadionie. Powinniśmy postarać się przekonać i namówić Stefika aby usiadł i pod tym kątem udoskonalił SW.