Oficjalne forum gry Speedway-World
KSM dla zawodników - Wersja do druku

+- Oficjalne forum gry Speedway-World (https://speedway-world.pl/forum)
+-- Dział: Pozostałe (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Archiwum (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Wątek: KSM dla zawodników (/showthread.php?tid=4418)



KSM dla zawodników - mackox - 2013-04-25

Czytając propozycje innych graczy odnośnie przewidzenia wyniku meczu i osobistych odczuć,zadaje pytanie. Dlaczego nie wprowadzić w życie KSM , dodało by to lepszą zabawę, główkowanie jakiego kupić zawodnika, czy dany zawodnik sprawdzi się w przyszłym sezonie, itp? Dla każdej ligi ustalony by był KSM 7 zawodników jaki może posiadać drużyna na mecz. Nie jedna osoba miała by problemy aby z mieścić się w limicie a ponadto średnia,XP,inne zawodnika miały by wpływ na jazdę jak dotychczas. Od KSM mogłaby zależeć postawa zawodnika , czyli im wyższy KSM tym zawodnik lepiej powinien się spisywać , jeździć bardziej wyrównanie, natomiast zawodnik z niskim KSM miałby wpadki i przebłyski, gdy w realu nie zawsze wysoki KSM oznacza dobrą postawę jednak wiadomo co można spodziewać się po zawodniku, mały KSM często wielka nie wiadoma ,ale również przebłyski decydujące o końcowym wyniku.

PRZYKŁAD:

Zawodnik średnia 66 xp 30 = czas +/- 63
Zawodnik średnia 62 xp 40 = czas +/- 65


Na podstawie takich czasów można łatwo sprawdzić kto wygra mecz,zdażenia losowe mają bardzo mały wpływ na zmiane rezultatu.

Moja propozycja jakby to mogło wyglądać


KSM 0.5-2.5=30% na lepszy bieg , 70% na słabszy bieg
KSM 2.5-5=35% na lepszy ,65% na słabszy
KSM 5-6,50=40% na lepszy , 60% na słabszy
KSM 6,50-8=45% na lepszy , 55% na słabszy
KSM 8-9=50% na lepszy , 50% na słabszy
KSM 9-10=60% na lepszy ,40% na słabszy
KSM 10+=70% na lepszy ,30% na słabszy


Słabszy bieg - odejmuje od 1 losowej umiejętności ( 1-3 ) (losowane przed każdym biegiem)
Lepszy bieg - dodaje do 1 losowej umiejętności (1-3) (losowane przed każdym biegiem)

Ponadto KSM mógłby dodawać współczynnik do 1 losowej umiejętności podczas każdego meczu z 5 możliwych siła,technika... ( losowanie przed każdym biegiem )

np.
0.5-2.5=10% szans na dodanie umiejętności (losowo od 0-3) np, Technika 60 zawodnik otrzymuje 2=62 techniki na następny bieg
2.5-5=15% szans na dodanie umiejętności ( losowo 0-3)
4-6=20% szans na dodanie umiejętności ( losowo 0-3)
7-8=25% szans na dodanie umiejętności ( losowo 0-4)
8-9=30% szans na dodanie umiejętności ( losowo 0-4)
10+=40% szans na dodanie umiejętności ( losowo 0-5)


Zawodnik śr.66 XP30= czas +/- 63s z KSM 5,65 dodaje+0um ,łapie słabszy bieg -3um.= czas biegu 64.01s
Zawodnik śr. 62 XP40= czas +/- 65s z KSM 8,61 dodaje+4um, łapie lepszy bieg +2um.= 63.78s
Zawodnik śr.64 XP28= czas +/- 65s z KSM 7,32 dodaje+1um ,łapie lepszy bieg +3um.= czas biegu 63.97s
Zawodnik śr.61 XP35= czas +/- 66s z KSM 10,51 dodaje+0um ,łapie lepszy bieg +3um.= czas biegu 65,13s

Zawodnik śr.66 XP30= czas +/- 63s z KSM 5,65 dodaje+2um ,łapie lepszy bieg +2um.= czas biegu 62,13s
Zawodnik śr. 62 XP40= czas +/- 65s z KSM 8,61 dodaje+1um, łapie słabszy bieg -3um.= 65,70s
Zawodnik śr.64 XP28= czas +/- 65s z KSM 7,32 dodaje+0um ,łapie lepszy bieg +1um.= czas biegu 64.67s
Zawodnik śr.61 XP35= czas +/- 66s z KSM 10,51 dodaje+5um ,łapie lepszy bieg +3um.= czas biegu 64,21s


Przykładowe limity KSM:
Ekstra Liga: 62
1 Liga: 58
2 Liga: 54
3 Liga: 48
4 Liga: 42
5 Liga: 35
6 Liga: 30


Przepaść średniej nie byłaby wielkim problemem , w dodatku każdy zawodnik miałby szanse ją zmienić podczas meczu.KSM dodałby większej frajdy z gry i każdy mecz, bieg przynosiłby wiele emocji.Oczywiście tabele z % i ilością umiejętności mogły by być do zmiany , lub dla wyższego KSM dodać zamiast 1 skilla do skoku 2.Dodatkowo limit KSM uniemożliwiłby jeżdżenie drużynom z 4-6 lig samymi starymi zawodnikami nabytymi z wyższych lig, można by mieć chyba max 2 seniorów po 30 lat z lig 3+ ze względu na wysoki KSM

[font=Courier]
POZDRAWIAM! - mackox Duży uśmiech
[/font]



RE: KSM dla zawodników - Jack21 - 2013-04-25

Generalnie jestem na DUŻE NIE!!! kilka rzeczy które są mi niejasne lub niepotrzebne:
1. wiesz co to jest KSM? :p generalnie jak KSM ma wpływać na czas zawodników skoro to jest podsumowanie formy zawodnika (tak w dużym skrócie) jeśli chcemy większej nieprzewidywalności to był już pomysł aby zrobić formę która zmienia się raz na tydzień i czas +/- sekunda
2. nie napisałeś co to za progi, minimalne czy maksymalne?
3. dlaczego znowu karać już bardzo udup... niższe ligii? nie podoba mi się że będą w niższej lidze będę miał KSM który ograniczy moje plany i pomimo dobrych finansów nie kupię dobrego zawodnika bo mi KSM na to nie pozwoli, dlaczego pogłębiać i tak już szeroką przepaść pomiędzy eligą 1 czy 2 a dołem?
generalnie bardzo mi się nie podoba ten pomysł ale to tylko ja, może innym to się spodoba mi NIE!
nie wszystko da się sprowadzić do rzeczywistości - nie róbmy rzeczy na siłę tylko dlatego, że w realu coś takiego jest to nie oznacza że trzeba to w dziwny sposób wciągnąć w grę!


RE: KSM dla zawodników - Rado - 2013-04-25

ale mozna ujednolicic ksm dla wszystkich lig wtedy zatrze sie wlasnei ta przepasc miedzy 1 a ostania liga i bedzie wieksza rywalizacja a ten tzw ksm oprzec o srednie zdobycze pkt zawodnika

Bo tak prawde powiedziawszy gracz ktory posiada spore zasoby gotowki nie jest juz niczym ograniczony a ksm zmusilby do zbudowania zespolu w oparciu o pewnien regulamin a nie kupowanie kazdego zawodnika co oczywiscie wyrownaloby rywalizacje i mysle ze bylyby duze przetasowania w ligach. Bo teraz z E-ligi i 1/2 maja taki potencjal finansowy ze gracz zaczynajacy potyczke nei jest w stanie dogonic elity.I sadze ze bylby rowniez wiekszy ruch an rynku transferowym z slabszymi zawodnikami domykajacymi ksm druzynyUśmiech bardzo prosze o wyrazanie opiniUśmiech konstruktywna dyskusja jest zawsze dobraDuży uśmiech


RE: KSM dla zawodników - dawkub222 - 2013-08-07

Ja i jak większoś Członków tej gry bardzo chce KSM dla zaodników dlatego ja się zwracam o zmiane aby powstało tzw. KSM Wykrzyknik


RE: KSM dla zawodników - Marek79 - 2013-08-07

Jestem na NIE!


RE: KSM dla zawodników - Tofik - 2013-08-07

Napisze krótko ta propozycja jest do nie przyjęcia. Jestem na nie


RE: KSM dla zawodników - Jack21 - 2013-08-07

(2013-08-07, 16:46:45)dawkub222 napisał(a): Ja i jak większoś Członków tej gry bardzo chce KSM dla zaodników dlatego ja się zwracam o zmiane aby powstało tzw. KSM Wykrzyknik

ahahahahaha, ciekawe skąd wiesz że większość ludzi chce KSM jak prawie wszyscy tu udzielający się odmawiają bo w grze byłoby to głupotą, nie dostosowujmy gry na siłę do rzeczywistości!


RE: KSM dla zawodników - iso2371 - 2013-08-08

Moim zdaniem jest to dobry pomysł ponieważ gdy dany klub ma kase może sobie kupić zawodników o których inni
mogą sobie tylko pomarzyć jak najbardziej jestem na tak !!


RE: KSM dla zawodników - Hermes - 2013-08-13

w zadnym wypadku NIE


RE: KSM dla zawodników - sothis - 2013-08-14

KSM był wałkowany wiele razy i Stefik powiedział że nie będzie tego

temat zamykam