Oficjalne forum gry Speedway-World
Rewolucja LT - Wersja do druku

+- Oficjalne forum gry Speedway-World (https://speedway-world.pl/forum)
+-- Dział: Pozostałe (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Archiwum (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Wątek: Rewolucja LT (/showthread.php?tid=4532)

Strony: 1 2


Rewolucja LT - Marex87 - 2013-06-26

Zakładam wątek co do mojego pomysłu i liczę na dyskusje:

Rozwiązaniem zarówno na rosnące ceny na LT jak i na kontrowersje związane z pojęciem „zawyżonego transferu” jest sprzedaż zawodników do banku za określoną cenę wyliczaną w oparciu o skille, talent i wiek zawodnika.

Już tłumaczę jak ja bym to widział:
Zawodnicy sprzedawani by byli do banku za kwotę od 1zł do około 5mln(za najlepszych z max skillami) wyliczaną ze statystyk, po czym automatycznie zostaliby wystawiani na listę transferową jako wolni strzelcy od 0 zł. Chodzi o to żeby kwoty z transferów nie były głównym źródłem dochodów w klubie. Osoby, które mają teraz po kilkadziesiąt mln szybko by się ich pozbyły licytując zawodników za dużo więcej niż gra by zaoferowała sprzedającemu ( jednocześnie odprowadziło by to trochę kasy z gry). Już po pewnym czasie osoba, która mozolnie by zbierała kasę z biletów mocno by się zastanowiła zanim rzuciłaby za kogoś kilka milionów. Ceny zmniejszyłyby się drastycznie i także te drużyny z niższych lig miałyby szanse kogoś kupić.

Idąc dalej w tym kierunku znacznie podniósłbym pensje zawodników w zależności od ligi i od skilli- zawodnik w wyższej lidze i z lepszymi skillami zarabiałby dużo więcej niż jakiś średniak w lidze niższej. Dzięki temu ligi się bardziej wyrównają i nikt nie będzie trzymał kilku dobrych zawodników na rezerwie, bo to się nie będzie opłacało i może ruszy to trochę sprzedaż zawodników bo zdaję sobie sprawę że po zmianie zasad mało by było chętnych na sprzedawanie swoich pupili. I tu widziałem że wątek założył Lewsey89- http://www.speedway-world.pl/forum/showthread.php?tid=4526 - mniej więcej o coś takiego mi chodzi.
Takie zmiany odprowadziłyby nadmiar kasy i wyrównały ligi. Problem wałków na Lt przestałby istnieć, bo nikt nie płaciłby za zawodnika drugiemu klubowi. Żeby urozmaicić trochę sprzedaż można by dodać opcję negocjacji z bankiem- po zdecydowaniu się na sprzedaż moglibyśmy mieć możliwość negocjowania przy czym był by jakiś procent szansy że cena wzrośnie o powiedzmy 10% albo zmaleje o 20%.
Temat oczywiście do dyskusji. Podawałem przykładowe liczby żeby zobrazować o co mi chodzi.


RE: Rewolucja LT - Jack21 - 2013-06-26

(2013-06-26, 16:25:10)Marex87 napisał(a): Chodzi o to żeby kwoty z transferów nie były głównym źródłem dochodów w klubie.

To co ma być głównym dochodem ligówki? niestety gra nie rozwija przychodów a Wy chcecie ukrócić jedyne dobre źródło dochodu, ogólnie ok ale w przypadku kiedy dojdzie jakiś nowy rodzaj dochodu bo na chwilę obecną słabo to widzę

(2013-06-26, 16:25:10)Marex87 napisał(a): Osoby, które mają teraz po kilkadziesiąt mln szybko by się ich pozbyły licytując zawodników za dużo więcej niż gra by zaoferowała sprzedającemu ( jednocześnie odprowadziło by to trochę kasy z gry). Już po pewnym czasie osoba, która mozolnie by zbierała kasę z biletów mocno by się zastanowiła zanim rzuciłaby za kogoś kilka milionów. Ceny zmniejszyłyby się drastycznie i także te drużyny z niższych lig miałyby szanse kogoś kupić.

na początku napisałeś że osoby bogate pozbędą się kasy czyli mam rozumieć że ceny na LT wzrosną? na końcu natomiast piszesz że niższe ligi mogły by kogoś kupić łatwiej, coś tu chyba się nie zgadza poplątane to jakieś, możesz jaśniej?

(2013-06-26, 16:25:10)Marex87 napisał(a): Idąc dalej w tym kierunku znacznie podniósłbym pensje zawodników w zależności od ligi i od skilli- zawodnik w wyższej lidze i z lepszymi skillami zarabiałby dużo więcej niż jakiś średniak w lidze niższej.

co do tego w 100000000% popieram, temat już był zakładany dyskutowany ale Stefik jak zwykle ani me ani be Duży uśmiech


RE: Rewolucja LT - Marex87 - 2013-06-26

Już postaram się to jaśniej wytłumaczyć. Chodzi mi o to że teraz gdy jakiś menadżer ma 30 mln i wyda je na jakiegoś super zawodnika to ta kasa dalej jest w grze i kolejny gracz ją wyda na innego zawodnika. Natomiast jeżeli ta kasa by została wydana za zawodnika do tz. banku to nie zasilała by kieszeni innej drużyny i bezpowrotnie by wypadała z gry. Na początku dobrych zawodników "bogacze" licytowali by dużo wyżej bo mają takie pieniądze ale niedługo już nikt nie dysponowałby taką kasą i wtedy ceny na Lt by były o wiele niższe (w granicach kilku milionów za najlepszych, które można odłożyć chociażby z biletów). wydaje mi się że kasa klubów lepszych i słabszych by się bardziej wyrównała i jak w niższej lidze ktoś sobie odłoży trochę grosza to może powalczyć o porządnego zawodnika. bo w tej chwili nie ma takiej szansy

I mówisz jedyne dobre źródło dochodu- tak ale niestety tylko dla lig E, 1, 2. nowe źródło dochodu nie rozwiąże przepaści między ligami bo każdy je będzie miał i dalej będziesz przegrywał licytacje z kimś z wyższej ligi.


RE: Rewolucja LT - Jack21 - 2013-06-26

no może i ok ale nadal twierdze że transfery na dzień dzisiejszy to jedyne godziwe źródło utrzymania wiadomo że każdy orze jak może i zawodnicy z 5 ligi nie kupią takich koksów jak Ci z 1 ale jakoś dajemy sobie radę Duży uśmiech
może coś w tym jest, choć do końca nie jestem przekonany, jedyne co wiem to to że strasznie przeszkadzają mi obecne ceny na LT!! i pensje zawodników!!!


RE: Rewolucja LT - Marex87 - 2013-06-26

No to właśnie daję rozwiązanie wysokich cen na LT na które narzekasz. I w tym momencie Ciebie nie rozumie bo narzekasz na takie wysokie ceny a sam chcesz głownie na transferach zarabiać. Czyli tak samo jak robią to Ci którzy tak windują ceny w górę. Albo chcesz coś zmienić albo nie.
problem nie tkwi w tym że kluby nie mają kasy tylko w tym że jest jej za dużo i nie ma gdzie jej odprowadzić bo przechodzi z rąk do rąk. Drugą kwestią są przekręty i zawyżone transfery na Lt. Ilu niesłusznie oskarżonych już nie gra w tą grę? a ilu zrobiło wałek i nie został on wyłapany? ten problem by zniknął całkowicie.


RE: Rewolucja LT - anonim-04 - 2013-06-26

to ok nie bede zarabiałna transferach to na czym mam zarabiac?


RE: Rewolucja LT - Marex87 - 2013-06-26

na meczach głownie. chodzi o to żeby zarabianie klubów w różnych ligach było porównywalne.


RE: Rewolucja LT - anonim-04 - 2013-06-26

ale i tak nie jest bo do tego dochodza jeszcze np tygodniówki a nawet patrzac po meczach ligowych to zawsze w EE bedzie wiecej ludzi niz w nizszych ligach


RE: Rewolucja LT - Marex87 - 2013-06-26

tak ale różnica się zmniejszy i to bardzoOczko


RE: Rewolucja LT - anonim-04 - 2013-06-26

A patrza na to kupie tego zaodnika bede mmu placil pensje to jak mi sie to ma wwrocic ?


RE: Rewolucja LT - Jack21 - 2013-06-26

(2013-06-26, 22:37:53)Marex87 napisał(a): No to właśnie daję rozwiązanie wysokich cen na LT na które narzekasz. I w tym momencie Ciebie nie rozumie bo narzekasz na takie wysokie ceny a sam chcesz głownie na transferach zarabiać.

No chyba mi nie powiesz że nie ma różnicy w uczciwym zarabianiu na normalnych cenach a mega zawyżonymi obecnie? to chyba może razem współgrać dlaczego nie mogę sobie handlować NORMALNYMI cenami? ja nie mam nic przeciwko handlowi a jedynie przeciwko obecnie za wysoki ceną i chce działać, chce aby w pierwszej kolejności uzależnić pensje od skili i ligi ale jak już mówiłem niestety na ten temat zero odezwu


RE: Rewolucja LT - Marex87 - 2013-06-27

No tak ale pomijając kosmiczne ceny za jakie niektórzy wystawiają zawodników to nawet jak będą wystawiani za 0 zł to ceny będą rosły do kilkunastu mln. Dlaczego? A no dlatego że poprostu jak kogoś stać to będzie licytował do skutku. i nic tu nie da porównywarka czy limit z jakim wystawiany będzie maxymalnie jakiś zawodnik. Za dużą kasę nie kupują nowicjusze tylko już doświadczeni gracze.

A co do pensji to niestety podstawa żeby coś zmienić.


RE: Rewolucja LT - MarekAureliusz - 2013-06-27

Pensje to na pewno dobry pomysł, chyba nikt nie ma co do tego wątpliwości.

Ale co do sprzedawania do banku, przecież jak eligowiec sprzeda tam zawodnika, no to przecież będzie to jakiś koks, i nawet do banku on go sprzeda za dużą kasę, może nie aż tak dużą jak teraz na listę zawodnicy trafiają, ale taki piątoligowiec na pewno nie będzie miał tej klasy zawodnika i znowu zaczyna się robić przepaść


RE: Rewolucja LT - LuqaszK - 2013-06-27

(2013-06-27, 11:39:27)MarekAureliusz napisał(a): Ale co do sprzedawania do banku, przecież jak eligowiec sprzeda tam zawodnika, no to przecież będzie to jakiś koks, i nawet do banku on go sprzeda za dużą kasę, może nie aż tak dużą jak teraz na listę zawodnicy trafiają, ale taki piątoligowiec na pewno nie będzie miał tej klasy zawodnika i znowu zaczyna się robić przepaść

Masz napisane że nawet jeśli będzie to jakiś koks,to ekstraligowiec dostanie za niego max 5mln.A teraz gdy wystawi takiego zawodnika na liste za np.15mln to ktoś za dobrego zawodnika mu tyle zapłaci,bo w wyższych ligach spokojnie dysponują taką gotówką.Więc nie uważasz iż ta przepaść diametralnie się zmniejszy?
Po drugie nikt już by nie płacił za takiego zawodnika wystawionego przez bank od 0 zł, kilkunastu milionów,wiedząc że gdy będzie chciał go sprzedać dostanie max 5mln.Łatwiej wtedy drużynom dysponującymi mniejszą gotówką powalczyć o takiego zawodnika.Nie widzisz tej różnicy?

Dla mnie pomysł z LISTĄ TRANSFEROWĄ jest kapitalny i popieram go w 100%.


RE: Rewolucja LT - Lewsey89 - 2013-06-27

Dla mnie pomysł jest beznadziejny. Gram w 6 lidze i w ogóle tego nie popieram. Założyłem temat dotyczący pensji ale jakoś nie wzbudził zainteresowania. Nie chodzi o to by kupować tanio zawodników, tylko o to by ich utrzymanie wiązało się z kosztami. Niech wypowiedzą, się ludzie z Ekstraligi na temat pensji swoich zawodników. Podejrzewam, że nie jeden ma zawodnika o średniej 80 i pensji 4000zł. ja natomiast mam juniora ze średnią 60, który sobie krzyczy 7800zł tygodniowo. Tu jest pies pogrzebany. http://www.speedway-world.pl/forum/showthread.php?tid=4526 zapraszam do dyskusji na temat pensji. Ta gra nie ma być łatwa i przyjemna, sukces gracz powinien być owocem jego zaangażowania i strategii.