Oficjalne forum gry Speedway-World
Obozy treningowe - Wersja do druku

+- Oficjalne forum gry Speedway-World (https://speedway-world.pl/forum)
+-- Dział: Pozostałe (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Archiwum (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Wątek: Obozy treningowe (/showthread.php?tid=4729)

Strony: 1 2 3 4


Obozy treningowe - Asteck666 - 2013-11-21

W tej chwili sprawa jest prosta dla klubu ze stabilną sytuacją finansową.
Szukamy pięciu 5-tek i wysyłamy.
Ale czy to czasem nie powiększa przepaści pomiędzy ekipami z E, 1, 2 ligi a 5, 6 ?

Nie dosyć że kluby z wyższych lig są bogatsze, mają lepszą szkółkę to jeszcze po obozach odskakują, a ceny na LT są jakie są.

Nie lepiej by było gdyby np najlepszy obóz miał 2x5, 2x4, 1x2 ? W różnej konfiguracji.

Obozy byłyby tańsze i zmuszały trochę do myślenia. W pierwszym składzie drużyn z wyższych lig i tak są potrzebne obozy na start i kondycję, ale musieliby kombinować, czy w tym kierunku ustawić obozy, czy np kosztem S, T, P, ale szkolić bardziej młodych.

Tak tylko się zastanawiam.

(i żeby nie było, nie patrzę tylko na siebie, bo choć nie jestem potentatem, to co sezon stać mnie na najlepszy obóz)


RE: Obozy treningowe - Siwy1296 - 2013-11-21

mnie w 5 lidze stac na najlepszy oboz spokojnie Uśmiech i jest to niewielki ubytek mojego calego finansowego portfela po sezonie Uśmiech

dodam ze nie mam zadnego wychowanka tak wiec nie wiem czy jest to takie potrzebne. Ale moze faktycznie oboz 5x5 moznaby wycofac bo jest to bez sensu Uśmiech


RE: Obozy treningowe - kamykov - 2013-11-21

Asteck ma racje w 100%. Ja patrząc na obozy szukam samych piątek i w tym sezonie aż mi smutno że nie musiałem nawet wszystkich obozów oglądać by wybrać najlepszy a o kombinowaniu nie wspomnę


RE: Obozy treningowe - ukppku - 2013-11-21

Zgadzam się z Asteckiem Uśmiech ta gra powinna stawiać Nas w trudnych sytuacjach i przemyślanym podejmowaniem decyzji: rodzaj nawierzchni, wybór treningu czy właśnie jakość obozu!
Przecież to jest manager Uśmiech Obierzemy zły kierunek to tracimy przewagę nad innymi, wybieramy zawodnikom trening pod tor grząski powinniśmy być słabsi na twardej a nie jak jest teraz...
Każdy ma wybraną nawierzchnię ale prawda jest taka że nikt nawet na to nie zwraca uwagi bo i tak jeśli masz naładowane w Sile,Technice i Prowadzeniu wymiatasz ;/
Jedyne co tu wymaga dłuższego zastanowienia to wybór par na mecz/taktyka rozgerania biegów, ale to też nie wynika z rozbudowania gry a z "rywalizacji" pomiędzy managerami i szukania przewagi poprzez spryt i puszczenia słabszych zawodników na liderów rywala w biegach 11,12 lub 13... Język

Nie chce Naszej wersji porównywać z Smanagerem, ale niestety nie mam pojęcia dlaczego popełniamy ich błędy :/ przecież właśnie na przykładzie powinniśmy się wiele nauczyć!!!
a u nas to samo...
1. Nieporozumienie w dawnej szkółce --> od niedawna na szczęście naprawione
2. Juniorzy mutanty... bo jak nazwać nastolatków którzy już teraz mają średnie na poziomie 85-86 i więcej?
3. Silnik ustawiony pod wytrenowanie tylko 3 skili...
i z pewnością coś jeszcze ale nie mam teraz tego w głowie Język

Nie chcę narzekać ale naprawdę jak na grę-managera to za mały wpływ na wynik i rozwój drużyny mamy my Uśmiech pierwsze sezony były piękne, ale czas wprowadzić coś nowego, zagadkowego dla Nas co znowu zmusi nas do główkowania Uśmiech Jednym słowem musimy się rozwijać Oczko

Mi chyba właśnie najbardziej brakuje tego wpływu nawierzchni, atutu własnego toru...
Nie może być tak że Speed, Squall czy nawet ja aż tak odstajemy od reszty Smutny
Oczywiście nie chce tu ujmować niczego Speedowi bo odwalił kawał dobrej roboty i każdy Jego kolejny medal jest jak najbardziej zasłużony!!! Uśmiech))
Moim zdanie to wzór który warto naśladować aby coś w tej grze osiągnąć Uśmiech


ale czy nie byłoby ciekawiej gdyby dla przykładu w ekstralidze było 5 ekip wytrenowanych pod nawierzchnią grząską, 3 twardą, 2 normalną i ważność skilii wyglądała by następująco:
Grząska: siła 20%, Technika: 20%, Prowadzenie: 35% , Start: 10%, Kondycja: 15%
Twarda: siła 20%, Technika: 20% , Prowadzenie: 10%, Start: 35%, Kondycja: 15%
Normalna: siła 20%, Technika: 20%, Prowadzenie: 20%, Start: 20%, Kondycja: 20%

I wtedy nawet lider z grząskim torem musiałby się pomęczyć na wyjeździe z drużyną z miejsc barażowych o torze twardym Uśmiech

oczywiście to jest przykład, nie wiem czy by to wypaliło, ale no trzeba coś wymyślić aby tą grę rozwinąć, popchnąć do przodu Uśmiech


RE: Obozy treningowe - guti - 2013-11-23

Piwo dla każdego przedmówcy. Zgadzam się w 100%
Mi się nawet szuka nie chce, który obóz ma same 5 i czekam aż na forum ktoś rzuci to magiczne miasto, które daje takiego kopa zawodnikom.
Zgadzam się z przepaścią pomiędzy starymi a nowymi graczami, którą obóz potęguje

Nie wspomniał nikt o roli obozu do osiągnięcia za wcześnie samych 100. W sm obóz jest marginalny, tu jest strategiczny. Kto nie da fulla na obóz momentalnie odstaje. A to jest złe.
Nowa szkólka rozwiąże problem zbyt wczesnych skili 100, ale obóz pogłebi róznice pomiedzy juniorami a seniorami. Zobaczcie ile oboz daje. Taki 22 latek po 7 obozach jest nie do ugryzienia dla 16 latka. Oboz musi dawac mniej i byc bardziej zroznicowany.
Niech daje więcej, ale cos nie popularnego. Niech bedzie wybor np. wiecej kondycji - mniej techniki itd.
Byl taki pomysl takiej fajnej dziewczyny w sm - jak przebojowosc. 16 latek ma skila 100 i wraz z wiekiem malaje.
Ustawic ja na maxa losowosci i sprawic ze zdolny junior na 10 biegow 1 wygra z gwiazda.
Dla mnie marzenie - SW dostal by kopa
Losowosc w meczach - to jest to co SW brakuje, i dopoki tego sie nie zmieni SW nie bedzie tam gdzie już dawno powinien byc.


RE: Obozy treningowe - ukppku - 2013-11-23

Dla mnie pomysł z przebojowoscia super tylko też żebyśmy nie przesadzili w druga stronę Oczko


RE: Obozy treningowe - kamykov - 2013-11-23

A mnie ciągle trapi coś takiego jak coś w stylu "talent wypracowany zawodnika" .

Coś na przykładzie dwóch rzeczywistych zawodników T.Bajerski i W.Jaguś
Jeden wielki talent i jako junior od razu wymiata lecz z czasem przestaje robić postępy i zatrzymuje się w rozwoju. Drugi od młodego wilki "kaleka" lecz dzięki jeździe jest coraz lepszy i robi duże postepy.

Mogli by Ci nasi rajderzy mieć jakieś indywidualne cechy , coś co by ich rozróżniało np: "młody talent", "ciężka praca","startowiec" , jeździec bez głowy"(powodował by upadki) itp.


RE: Obozy treningowe - Asteck666 - 2013-11-24

Cechy indywidualne to też jest dobra sprawa, popieram.
Widziałem w jednej grze. Oprócz talentu, który tutaj mamy są jeszcze:
agresja
odwaga
ambicja
niezmienne, w skali od 1-5
Dotyczyć by mogło nowych zawodników w szkółce i tak np zawodnik z odwagą i ambicją na poziomie 5, częsciej by sprawiał niespodzianki, pokonując raz na jakis czas niespodziewanie lepszego zawodnika, niż typek z odwagą 1.


RE: Obozy treningowe - Teves - 2013-11-24

Ale równie dobrze będzie narażony na kontuzje związane z agresywna jazdą ...Popieram pomysł


RE: Obozy treningowe - MarekAureliusz - 2013-11-24

Absolutnie zgadzam się z przedmówcami, zarówno w kwestii obozów jak i pomysłu z cechami indywidualnymi zawodników. W szkółce można by wtedy dodać coś w stylu psychologa, z którym by się pracowało nad tymi cechami. Po wyjściu ze szkółki zawodnik byłby już "ukształtowany" i wtedy byłyby niezmienne do końca kariery.


RE: Obozy treningowe - Siwy1296 - 2013-11-24

poczekajmy na nowy silnik i zobaczmy efekty. Jesli bedzie juz duzo lepiej niz jest teraz to mozna by jeszcze wprowadzic ten dreszczyk emocji: http://sredniowiecze.zdrowo.info.pl/pandemia.html , ale teraz dajmy Stefikowi czas na wprowadzenie nowej wersji...
Od nastepnego sezonu (tego po nowym) moznaby meczyc Stefika zeby cos takiego zrobil Uśmiech Pomysl super Uśmiech takie 3 skile zrobic losowe w szkolce zeby dostawal Uśmiech Tylko trzeba to dograc do terazniejszych zawodnikow zeby Ci juniorzy jeszcze bardziej nie odstali Uśmiech

I najwazniejsze do tego pomyslu - spadna ceny na LT "sredniakow" takich na 3,4,5 lige a podniosa sie ceny tych najlepszych i najlepsi sie wykosztuja zeby kupic dobrego juniora Uśmiech


RE: Obozy treningowe - kropek81 - 2013-12-02

Super pomysł z tymi niespodziankami na torze w realnym speedwayu tez mamy nieoczekiwane zwycięstwa i zawodników i druzyn ! dałbym trochę większy nacisk na atut swojego toru ! Niech liderzy maja choć trochę strachu przed czerwona latarnia w lidze która jedzie o zycie dla swoich kibiców Oczko)) Uatrakcyjni to moim zdaniem grę i będzie się chciało grać. Z tymi obozami też można by było cos u trudnić bo na dzień dzisiejszy za miast tylu miast wystarczyło by wpisac tylko parę było by mniej do szukania tych naj lepszych Uśmiech


RE: Obozy treningowe - matikmz - 2013-12-07

Może właśnie dać tą "motywacje" bo jak wiemy drużyna jadąca o tzn. "życie" jedzie jak natchniona i może pokonać każdego prawda, albo jak jest mecz o awans to jest tak samo.


RE: Obozy treningowe - GM_Kuba - 2013-12-08

Jesli zaczeliscie propozycje rewitalizacji obozow to piszice o tym a inne sprawy zalatwiajcie w odpowiednich nowych tematach a nie ze potem bajzel!


RE: Obozy treningowe - steel_rider - 2013-12-17

moim zdaniem obecna forma obozow jest wlasciwa , to ze trafic mozna na oboz gdzie jest 5 x max to tez plus wlasnie dla nowych , mlodych graczy .

@Asteck próbojesz zamydlic oczy nowym graczom - to wlasnie obecny system pozwala im rozwijac swoja druzyne i doganiac tych , ktorzy graja juz w wyzszych ligach i moim zdaniem to wlasnie tu pojawia sie twoj problem . takie zespoly dobrze prowadzone szybko sie rozwijaja i moga wkrotce "wygrysc" takich jak ty. moze to nie kwestia jednego , czy dwoch sezonow a 4-6 , ale predzej czy pozniej poczujecie oddech takich druzyn, koksy juz calkiem sie wam zestarzeja i klapa , trzeba bedzie spasc do nizszej ligi , a moze nawet odejsc z gry jako @legenda@ ( ale czy w dobrym tego slowa znaczeniu ? ) .
Piszesz , ze nowi managerzy powinni uzywac glowy , mozgu.... a Ty uzywales ? to jest kolejny twoj problem - ze wlasnie nie , nie budowales druzyny tak jak to robia nowi gracze , ktorzy dosyc szybko lapia o co chodzi w tej grze.
to ze ty masz w swojej druzynie zawodnikow ktorzy maja staty typu 100 100 100 80 80 i tobie pasowalby oboz 1 1 1 5 5 to malo to innych nowych graczy interesuje - nie chcesz to po prostu nie wysylaj ich na ten najlepszy oboz, wybiez ten najtanszy , najgorszy i przestan plakac ze obozy sa zle, a zacznij jak to sam napisales "uzywac glowy"