Oficjalne forum gry Speedway-World
Opłaty - chore - Wersja do druku

+- Oficjalne forum gry Speedway-World (https://speedway-world.pl/forum)
+-- Dział: Pozostałe (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Archiwum (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Wątek: Opłaty - chore (/showthread.php?tid=4756)

Strony: 1 2


Opłaty - chore - pj007 - 2013-12-06

- Wprowadzenie opłaty od wystawienia zawodnika na listę transferową w wysokości 1% ceny wywoławczej (minimum 500 zł)


To jest chyba lekkie nieporozumienie.


NA czym mam zarobić aby pokryć tą opłatę?


Kasa za sparingi to śmiech na sali, co do meczy to powyżej pewnego progu nie przeszkoczysz. Sponsor w 3 lidze daje lekko więcej niż w 4 lidze.

Przy wystawieniu zawodnika średniej jakości za 5 mln. Pobierane jest ode mnie 50 tyś. A po sprzedaży zabierane kolejne % nty. Co ma na celu taki manewr.

Opłata (za wystawienie zawodnika) jest większa niż mój tygodniowy zarobek za sparingi ( ba 2 tygodznie trzeba zbierać) a tu wszędzie tylko sankcje.

Kara za brak skłądu na czwórmecz, kara za brak składu na mecz itd...

W kogo to uderza? Na pewno nie w osoby, które grają ponad 1,5 roku w grę. O ustabilizowanej szkółce, mocnych wychowankach z przed zmian.

Te zmiany idą w złym kierunku, będą jeszcze większe dysproporcje między ligami. Co teraz już jest nudne jak ogląda się Ekstraligę. Tam zero ruchu, z góry można założyć kto spada a kto ma mistrza (z niewielką dozą błędu). I podobnie jest w ligach 1-3. Lekkie modyfikacje są w 4 lidze.


RE: Opłaty - chore - GM_Kuba - 2013-12-06

No ale chyba nie co tydzien sprzedajesz zawodnika za 5 mln prawda?

Opłata ma na celu ograniczenie częstosci wystawiania zawodnika np ze nie wystawiamy co 3 dni na 3 dni i tak 10 razy.


RE: Opłaty - chore - Jack21 - 2013-12-06

Stary weź trochę wyluzuj. Te opłaty w nikogo nie biją i takie roli nigdy mieć nie miały.
Wprowadzono je po to aby nie było miliona aukcji za miliardy złotych nie wiadomo po co.
Jak będziesz wystawia na aukcje to się zastanowisz czy chcesz sprzedać czy się pochwalić jakich koksów masz (mówię ogólnie nie wiem jak Ty robisz Duży uśmiech) Jeśli chcesz kogoś sprzedać i zależy Ci na sprzedaży dobierzesz taką kwotę która w Ciebie nie uderzy a już tak wgl 50tys to nie jest aż taka spora kwota jak na sprzedaż zawodnika za którego życzysz sobie 5mln.
To jest manager i trzeba kombinować w wielu kwestiach i te wyrzuty o kary jak dla mnie są od czapy.
Może niech komputer wszystko robi a my sobie popatrzymy tylko? Tu trzeba kombinować bo o to chodzi w tego rodzaju grach więc wszelakie kary za NIEMYŚLENIE I SKLEROZĘ są jak najbardziej na miejscu.
A co do zarzuty o pokrycie kosztów, zauważyłeś że jest ten procent opłaty ale jeszcze nie spostrzegłeś (raczej nie dałeś sobie szans na zauważenie) że dochody za spary są zwiększone i za ligę też będą, frekwencja będzie większa, poczekasz zobaczysz a nie już płaczesz o marny procent od jednej aukcji na 2,3 miesiące...
Poza tym temat opłat był poruszany i padały nawet większa procenty więc na moje wszystko jest ok
teraz czekam na odpowiedź bo czuje że to co napisałem Ci nie wystarczy Język


RE: Opłaty - chore - ukppku - 2013-12-06

uwierz że też pisałem podobnego posta Język
jak zobaczyłem że dziwi się za kary gdy składu nie wystawi to już mną wstrząsnęło Duży uśmiech
ale skasowałem przed wysłaniem bo stwierdziłem że szkoda nerwów a nie ma o co się spinać...

i z doświadczenia coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu że gry typu manager są w tych czasach dla niewielkiej części osób Uśmiech

Ja dopiero po 2,5roku gry wszedłem do e-ligi mimo że zaczynałem ledwie 2-3miesiace późnij niż pierwsi gracze!
Nie mam rozbudowanej szkółki (ledwie 3poziom), zero wychowanków prócz tego którego dostałem wczoraj o "kosmicznej" średniej 49,8... a jednak się udało Oczko
Co więcej nie dlatego że wypisywałem i rozpaczałem na forach jak to ja mam źle i jak powinno być żeby było mi łatwiej...
Spokojnie podpatrywałem to co robią bardziej doświadczeni, obrałem jakiś tam swój kierunek i konsekwentnie to realizowałem Oczko
W międzyczasie zrobiłem kilka błędów bo wiele rzeczy było niewiadomą...

Teraz wszystko jest na tacy, zero wysiłku, myślenia mają nowi gracze a narzekań jednej osoby jest więcej niż w tamtych czasach wszystkich razem wziętych... ;/
Wiedzą jakie skile są ważne, co najlepiej wytrenować ---> u nas każdy eksperymentował! jeden zawodnik trenował siłe drugi kondycje a trzecie prowadzenie, robiło się porównania, analizy i pomału ogarnęło się całą hierarchie skili Uśmiech

To samo dotyczyło mocy motorów - dla jakiej siły jaka moc,
Do jakiego stanu opłaca się rozbudować stadion,
jakie dać ceny biletów aby było najbardziej opłacalne,
i wiele wiele innych czynników...

Teraz sprowadza się to tylko do tego że sprawdzasz w pomocy a najczęściej piszecie wiadomości do bardziej doświadczonych graczy z pytaniami i nie sądzę aby ktokolwiek odmówił współpracy czy podpowiedzi...


RE: Opłaty - chore - Jack21 - 2013-12-06

Ja jeszcze mogę dodać że jestem 3 raz w 4lidze gram od lipca 2012 nie mam koksa juniora bo nie mam w zasadzie szkółki i nie narzekam. Mówi się trudno ja zaczynali wiele rzeczy było na oko i dlatego nikt nie policzył że dawni juniorzy w wieku 24 lat mają po 3x100 trzeba to przeboleć i żyć a nie płakać
nikt nikomu nie utrudnia gry a jedynie sprawia żeby była bardziej logiczna, realna i dopasowana

P.S. ukppku dobrze że nie napisałeś warna byś dostał Język haha


RE: Opłaty - chore - pj007 - 2013-12-06

JackUśmiech

Ale kwestia opłat i dochódów jest strasznie źle zbilansowana tutaj.

Nikłe wypłaty dla zawodników, podobna kasa za mecze między 3- 5 ligą, wyżej z tego co widziałem będzie też podobnie.

Za to kombinowanie z opłatami.

Pewne dwie gry też miały kłopot z tym (jedna piłkarska, druga to siatkówka). Gotówka uciekała z gry co przyczyniało się do beznadziejnej sytuacji na rynku transferowym (a tak jest tutaj), braku opłacalności trenowania dla zysku i rozbudowy drużyny.

A gotówka ucieka przez wystawianie zawodników drużyn bootów. Ta gotówka nie wraca do drużyn, które by mogły zainwestować co by przyczyniło się że ktoś inny ma gotówke. I jest rozwój. Wtedy rozumiem opłaty itd.

Ale z tą ekonomiąco jest tutaj.

To max 4-6 sezonów i nie będzie handlu. Przy tak ustawionej ekonomi.


To jest pierwsza gra gdzie koszt wystawienia zawodnika za np 5mln równa się ok 15-20% przychodu z meczu i to drużyny grającej już w 3 lidze. A to jest chore. - Zle zbilansowane.

Ciekawe kto teraz będzie wyrzucał po 100-200 k aby wystawić zawodnika z TOP, kto zaryzykuje ?
Nikt, będzie ugadywanie się poza transferową listą. A do tego ma ta gra dążyć ?


RE: Opłaty - chore - Jack21 - 2013-12-06

Nie no faktycznie rzucajmy ludzi za niebotyczne ceny na LT niech sobie inni popatrzą

jak zaczniesz czytać uważnie to może zauważysz że dochody zostały zwiększone więc przestań do tego nawiązywać a Twoje argumenty że to jest 20% dochodu z meczu są od czapy
zawodnika za 5mln wystawisz raz może 2 na sezon czyli 10mln czyli 100tys opłaty; ligówek w sezonie masz 9 u siebie średnio i lekko licząc po 300tys daje Ci 2,7mln (liczę z mega dużym zapasem) to faktycznie 100tys w 2,7mln to jest 3,7% czyli nic jeśli wystawisz za logiczną kwotę a nie przebitą dwa razy bo może wepchnę jakiemuś ciemniakowi. Poza tym 50tys to tylko 1% z dochodu a jak ktoś przebije to wyjdzie może 0,5% więc trochę jesteś śmieszny z tymi Twoimi argumentami bo mi się wydaje że jasno pokazałem że to nie jest spora kasa a dodam że jeżdżę w 4 lidze a nie Elidze i wiem jak jest na dole więc ja nie kupuje Twoich reklamacji. Tyle.


RE: Opłaty - chore - pj007 - 2013-12-06

Jack

Rozwijając drużynę , zawodnicy są coraz mocniejsi tak ?

To wystawianie zawodnika za 5 mln to będzie żaden rarytas a chleb powszedni. Już teraz na moim poziomie posiadam zawodników wiecej wartych niż 5 mln a jestem małym żuczkiem.

Właśnie 300 tyś za mecz gdzie za wystawienie masz 50 tyś ( przy średniaku). I gdzie proporcje.

Nie licz co jest przez cały sezon bo można wystawić co tydzien zawodnika za 50 tyś i też sie skumuluje.

To że ktoś wystawił zawodnika za 30 mln to jego sprawa. Ale rynek transferowy jakoś żyje.

Tą decyzją będzie jeszcze mniej zawodników na transferze, bo nie wliczam zawodników ze średnią do 70 oczek. Bo to owszem dobre ale na ligi 5-6.

A co z mocniejszymi zawodnikami ?

A no będzie tak że każdy będzie czekał na wysyp 200 z bootów i gotówka ucieknie z gry. A tego uniakją w innych grach, powód: stagnacja, marazm - ucieczka graczy. Zobacz ilu teraz gra ludzi? 800-850.
Jak zaczynałem grę to było ponad 1000. To zmiany zabiją tą grę.

Chcę zobaczyć nową osobę, która za 20 sezonów zrobi szkółkę?

Zrezygnuje z gry i tyle będzie. I koło się zamknie.

Ten temat był pomijany w tej grze ale nieunikniony. Brak jest równowagi ekonomicznej. A zabija ją wysyp zawodników na początku sezonu.

Jeszcze raz powtórze gotówka ucieka z gry. Z podobnym problemem boryka się np. Hattrick któy jest grą globalną i tam walczą o ekonomie a tu jest samopas.


RE: Opłaty - chore - Jack21 - 2013-12-06

Stary Ty ewidentnie czytać k... nie umiesz
porównujesz 300 tys z ligówki do 50tys za wystawienie ale jakim ku.. prawem? idąc tym tropem musisz rozważać że co tydzień wystawiasz zawodnika za 5mln - takie rzeczy MUSISZ rozważać na przełomie SEZONU! nie tygodnia.

druga sprawa co tydzień za 50 tysięcy proszę Cię bardzo - 1% z 50tys to - 500zł (zaje... duża kwota, miazga) czyli 18*500 daje nam zawrotną kwotę 9tys w całym sezonie no i oczywiście musiałbyś mieć 18 zawodników na sprzedaż więc o czym my tu ku... mówimy
Jak jeszcze raz mi powiesz o proporcji i o tym że mam porównywać aukcje w tygodniu to przez tydzień nie zajrzę na forum bo normalnie to co już piszesz to są niezłe farmazony

ja już nie mam siły na Ciebie, myślałem że jesteś rozsądnym i mądrym człowiekiem a Ty bijesz się o grosze, o coś co w całym sezonie nie boli

spójrz na Tevesa (i wielu innych zacnych) oni zawsze wystawiają za normalne kwoty często za zero jak masz wartościowego zawodnika to nie musisz go wystawiać za 5mln bo i tak się sprzeda za 10mln wystawiając za 0zł

Ja tą wypowiedzią kończę bo ręce to już mi opadły do jądra ziemi a jak komuś przeszkadzają moje k... proszę o kolejnego warna, odpocznę od forum może wyjdzie mi to na dobre


RE: Opłaty - chore - Marex87 - 2013-12-06

chodzi o to żeby nie wystawiać zawodników za kosmiczne ceny. równie dobrze mając zawodników wartych 5mln możesz ich wystawiać od 0zł i zapewniam Cię że jeżeli są warci tych 5mln to tyle dostaniesz albo i więcej bo lista transferowa nie jest zbyt bogata w dobrych zawodników. gracze nie chcąc płacić dużo za wystawienie będą ustalać niższą cenę startową a to jest bardzo dobre dla kupujących. co za tym idzie również dla Ciebie gdy będziesz chciał kogoś kupić

Jack21 trochę powtórzyłem co napisałeś bo nie odświeżyłem strony i nie widziałem Twojego posta


RE: Opłaty - chore - Marek79 - 2013-12-06

Zawsze komus cos nie pasuje i to sie nigdy nie zmieni... niestety.
Walczylismy o LT zeby zrobic jakies logiczne ograniczenia w cenach bo zaczynaly byc kosmiczne, weszla minimalna oplata od ceny wywolawczej i juz wielki ambaras Duży uśmiech
A co do uciekajacej gotowki... nikt nikomu nie kazuje kupowac tych zawodnikow a po drugie jest tak co sezon a gotowka w grze jakos jest nadal.
Dla mnie narazie jest pod tym wzgledem calkiem OK.
Pozdro.


RE: Opłaty - chore - pj007 - 2013-12-06

Jack , dlaczego ty się unosisz ?

Rozmowy były między nami na poziomie . Masz gorszy dzień ?


Dlaczego mam wrażenie że zawsze te same osoby się wypowiadają i wielokrotnie torpedują zarzuty jakie są co do gry ?

Brak elastyczności? Spojrzenie na grę z innej perspektywy ?

Ja piszę tu by przedstawićpunkt widzenia osoby, któa z zawodu jest ekonomistą i ma ok 12 letnie doświadczenie w grach managerskich i widziałem ewaluacje gier pod kontem ekonomi.

Jestem tutaj tylko graczem, może mi się podobać lub nie. Mogę grać a też nie grać.

Poruszyłem tutaj kwestię ekonomi gry i to do czego to dąży moim okiem i moim doświadczeniem.

A w takich przypadka mało się mylę ( i oby tak zostało).

Gra dąży do tego że będzie zamkniętym hermetycznie odłamkiem osób liczącym kilkadziesiąt- kilkaset osób. Z bardzo słabym rynkiem transferowym.

Ekonomia w grach managerskich jest najważniejszym aspektem, nikt nie znalazł jeszcze optymalnego rozwiązania ale są próby, jedne lepsze drugie gorsze. I to daje możliwość obserwowania innych i nie powielania błędów.

Zadam proste pytanie do osób, które tak się oburzyły.

W jaki sposób chcecie spowodować iż gotówka nie będzie uciekała a będzie uzyskana w miarę równowaga ?

Drugie pytanie, dlaczego chcecie ingerować w ceny jakie wystawiają managerowie ? Czy ktoś wam mówi
jakich zawodników macie kupić, jak ustawić skład ? Nie. Więc zostawcie pewne kwestie w gestii graczy.

(2013-12-06, 18:07:03)Jack21 napisał(a): druga sprawa co tydzień za 50 tysięcy proszę Cię bardzo - 1% z 50tys to - 500zł (zaje... duża kwota, miazga) czyli 18*500 daje nam zawrotną kwotę 9tys w całym sezonie no i oczywiście musiałbyś mieć 18 zawodników na sprzedaż więc o czym my tu ku... mówimy


Jakie 500 zł? ja piszę o 50 tyś opłaty.

(2013-12-06, 18:12:50)Marex87 napisał(a): chodzi o to żeby nie wystawiać zawodników za kosmiczne ceny. równie dobrze mając zawodników wartych 5mln możesz ich wystawiać od 0zł i zapewniam Cię że jeżeli są warci tych 5mln to tyle dostaniesz albo i więcej bo lista transferowa nie jest zbyt bogata w dobrych zawodników. gracze nie chcąc płacić dużo za wystawienie będą ustalać niższą cenę startową a to jest bardzo dobre dla kupujących. co za tym idzie również dla Ciebie gdy będziesz chciał kogoś kupić

Jack21 trochę powtórzyłem co napisałeś bo nie odświeżyłem strony i nie widziałem Twojego posta


Wierz mi Uśmiech i mogę to udowodnić iż rozrzut w zakupie zawodnika wartego ok 5 mln będzie od ok 2 mln do 6 mln.

Między innymi uzależnione jest to ok okresu w którym jest sprzedawany.


RE: Opłaty - chore - Jack21 - 2013-12-06

OK proforma odpowiem
słuchaj czy Tobie logiczne wydaje się że ktoś wystawia kogoś za 5mln co tydzień?
oraz dwa skoro jesteś ekonomistą to dlaczego nie zrozumiesz że nie można patrzeć w aspekcie tygodnia no spójrz na cały sezon i na prawdę zobaczysz że to nie jest dużo
a co do kasy to już nie raz było że nie ma innych nowych źródeł dochodu a ten twór został wprowadzony po to aby nie było wystawień bez sensu (co już chyba ze 3 razy padło)
to jest zabezpieczenie nic więcej
Twoje uwagi byłyby jak najbardziej na miejscu ale tylko wtedy gdy faktycznie codziennie wręcz wystawiam kogoś na LT a tak się nie dzieje
zawsze trzeba wypośrodkować tą kwotę a 1% to naprawdę nie jest dużo, jesteś ekonomistą zrób sobie bilans zysków i strat całego swojego sezonu i policz ile z tego byłyby straty na ten 1% wyjdzie mała kwota warto o coś takiego się bić
jeśli masz takie doświadczenie dlaczego nie rzucisz nam jakąś propozycją ekonomiczną na uzdrowienie sytuacji ja chętnie bym nad takową podyskutował
No i oczywiście sorry za poziom moich wypowiedzi ale stary bijesz się o jakieś marne symboliczne złotówki które nie zabolą nawet 6ligowców. Nie patrz na to jak na jednorazowy wydatek 50tysięcy a jak składka w skali całego sezonu


RE: Opłaty - chore - pj007 - 2013-12-06

Jack , w ekonomii nie ma groszyUśmiech. Każda cegiełka buduje całość.

Co do propozycji uzdrowienia finansó to podstawowa rzecz to:

- zablokowanie a wręcz wyeliminowanie wystawiania zawodników bootów. Aby nie powodować deflacji. To bardzo niebezpieczne zjawisko w ekonomii, które powoduje recesję a w grze marazm, stagnację.

- wprowadzenie zróżnicowanych wypław w zależności od wartości skilli i promowanie multi skilli czyli:

gracz mający zawodnika o notach 90,90,90,60,60 zapłaci zdecydowanie wyższą wypłatę od gracza posiadającego: zawodnika o notach 78,78,78,78,78. To da możliwość manewrów i zastanowienia się czy warto pompować w jeden skill czy lepiej zrównoważona opcja kilku skilli.

Najłatwiej ustalic to tak iż pensja uzależniona jest od najwyższego skilla i w pewnym % dodana od pozostałych skilli. Przykład:

Gracz 1: 90,90,90,60,60

Pensja: za skill 90 - 20 tyś, drugi skill też 90 więc 50% od 20 tyś, trzeci skill też 90 więc 25% od 20 tyś, czwarty skill 60 więc: 15% od np. 5 tyś, 5 skill też 60 więc 5% od 5 tyś - co daje sumę: 20+10+5+0,75+ - 0,25 = 36 tyś tygodniówka za takie gracza

Gracz 2: 78,78,78,78,78

Pensja: za skill 78 - 10 tyś, drugi skill 78: 50% od 10 tyś, trzeci skill 78, 25% od 10 tyś, czwart skill 78, 15% od 10 tyś, piąty skill 78 czyli 5% od 10 tys. Suma: 10+5+2,5+1,5+0,5 = 19,5 tyś

Jak widać średnia ta sama a wypłata zdecydowanie inna. Wtedy jest wybór, tworzę killera na dany rodzaj toru ale płącę słono (skoro to gwiazda) czy lecę w sposób zbalansowany i tworzę zawodnika uniwersalnego.

Kwestia kibiców na meczu powinna być uzależniona od FAN clubu a to od passy drużyny i poziomu rozrywkowego. To rozwiąże problem opłacalności awansu do wyższej ligi.

Co do sponsorów tutaj trzeba by było pomyśleć jakie kwestie finansowe by wchodziły w grę. Nie mam tak na szybko pomysłu czy sposnsoring powinien przynosić ogólny zysk drużynie na poziomie 30% czy 50% ogólnych dochodów.


RE: Opłaty - chore - Jack21 - 2013-12-06

A założysz temat w propozycjach to podyskutujemy?