Oficjalne forum gry Speedway-World
Przychód z biletów z meczy Sparingowych i Czwórmeczy - Wersja do druku

+- Oficjalne forum gry Speedway-World (https://speedway-world.pl/forum)
+-- Dział: Pozostałe (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Archiwum (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Wątek: Przychód z biletów z meczy Sparingowych i Czwórmeczy (/showthread.php?tid=4779)



Przychód z biletów z meczy Sparingowych i Czwórmeczy - Hyziu - 2013-12-11

Propozycja jest krótka, chodzi o to aby przychód z biletów za sparing dzielony był na pół a za czwórmecze na 4 części, ale dopiero po odjęciu kosztów reklamy, bądź jak kto woli po zwróceniu kosztów reklamy gospodarzowi.

Przykład Sparing

Przychód z biletów 30000
Reklama 5000
30000-5000 = 25000/2 = 12500 dochodu na drużynę
Dochód gospodarza byłby 17500-5000 potrącone na reklamę.

Przykład 4 mecz
Przychód 100000
Reklama 20000
100000-20000=80000/4 = 20000 dochodu na drużynę

Argumenty za, jaki jest sens rozgrywania sparingów u siebie skoro jesteśmy na tym stratni, ktoś napisze to daj 0 na reklamę, to ja zapytam: to po co ta opcja skoro korzystając z niej nic tak naprawdę nie zyskuję ??


RE: Przychód z biletów z meczy Sparingowych i Czwórmeczy - ADM_Henrik - 2013-12-11

Hyziu ale w przypadku czwórmeczy tak właśnie jest już że najpierw odejmuje się reklamę od przychodu a potem dzieli się na 4 żeby każdy miał tyle samo.
Tylko nie rozumiem przykładu pierwszego za bardzo, bo skąd by miało się wziąć 17 500 skoro podajesz że przychód wynosi 30 000 .
Obecnie jest w sparingach tak że gospodarz w takim przypadku i gość dostają po 15 000 z tym że gospodarz ma minus 5 000 na reklamę czy na czysto ma 10 000 a gość zarabia 15 000 na czysto.


RE: Przychód z biletów z meczy Sparingowych i Czwórmeczy - Siwy1296 - 2013-12-11

Henrik w pierwszym przypadku chodzi o to zeby gospodarz po odjeciu reklamy mial 12 500 oraz gosc mial 12 500. to daje lacznie 25 000 + 5 000 reklama co daje nam lacznie 30 000 przychodu Uśmiech


RE: Przychód z biletów z meczy Sparingowych i Czwórmeczy - Zdunek - 2013-12-11

moim zdaniem to przede wszystkim kasa za spary powinna byc wieksza i jezeli jedziemy u siebie to powinnismy wiecej zarobic anizeli druzyna ktora przyjezda do nas na spara moze minimalnie ale powinno to byc ze wskazaniem na zarobek gospodarza


RE: Przychód z biletów z meczy Sparingowych i Czwórmeczy - kamykov - 2013-12-11

No własnie dlaczego gość zarobi więcej od gospodarza? To jest jakieś niedorzeczne, szczególnie że od gospodarza zależy ile będzie przychodu.


RE: Przychód z biletów z meczy Sparingowych i Czwórmeczy - Jack21 - 2013-12-11

No co tu dużo mówić, na dwoje babka wróżyła bo wiadomo gospodarz ponosi koszty reklamy, eksploatacji obiektu itp a gość transportu Język
może najuczciwiej będzie ustawić dochód 50/50 czyli (dochód - reklama)/2


RE: Przychód z biletów z meczy Sparingowych i Czwórmeczy - Hyziu - 2013-12-11

(2013-12-11, 21:06:49)Henrik napisał(a): Hyziu ale w przypadku czwórmeczy tak właśnie jest już że najpierw odejmuje się reklamę od przychodu a potem dzieli się na 4 żeby każdy miał tyle samo.
Tylko nie rozumiem przykładu pierwszego za bardzo, bo skąd by miało się wziąć 17 500 skoro podajesz że przychód wynosi 30 000 .
Obecnie jest w sparingach tak że gospodarz w takim przypadku i gość dostają po 15 000 z tym że gospodarz ma minus 5 000 na reklamę czy na czysto ma 10 000 a gość zarabia 15 000 na czysto.

co do 4 meczy to nie byłem pewien muszę to sprawdzić przy najbliższej okazji, ale wydawało mi się że jest tak jak w sparingu.

Co do moich obliczeń to tak jak Siwy pisze. Trochę może zagmatwałem Oczko

Jack o tym też jest ta propozycja Duży uśmiech


RE: Przychód z biletów z meczy Sparingowych i Czwórmeczy - ADM_Henrik - 2013-12-11

Zostało to właśnie wprowadzone w expresowym tempie. Czyli za sparing obie drużyny na czysto zarabiają po równo za meczyk a nie jak do tej pory było że gospodarz był jakby stratny na tym. Oczko


RE: Przychód z biletów z meczy Sparingowych i Czwórmeczy - Jack21 - 2013-12-11

Hyziu wiem ale co niektorzy juz zaczeli pisac zeby gospodarz mial wiecej a nie mniej wiec napisalem za czym ja jestemUśmiech
dobra robota Heniu! dziekujemy i chyba do zamknieciaDuży uśmiech


RE: Przychód z biletów z meczy Sparingowych i Czwórmeczy - Hyziu - 2013-12-12

No takie coś to ja lubię :d


RE: Przychód z biletów z meczy Sparingowych i Czwórmeczy - Squall1 - 2013-12-12

wprowadone, zamykam


RE: Przychód z biletów z meczy Sparingowych i Czwórmeczy - szuwarek - 2013-12-12

Moim zdaniem powinniśmy zmienić jak jest w czwórmeczu, tj. z wpływów z biletów odjąć reklamę i podzielić przez 2. Ale jak wcześniej padło stwierdzenie, powinno na sparingi przychodzić więcej ludzi, bo w nowej szacie gry jak się ogląda stadion i wykres słupkowy z ilością kibiców, trochę śmiesznie wygląda słupek za ligę w stosunku do słupka ze sparingów Uśmiech


RE: Przychód z biletów z meczy Sparingowych i Czwórmeczy - ADM_Henrik - 2013-12-12

telkosr przecież właśnie tak zostało to w sparingach wprowadzone że najpierw jest odejmowana reklama a później dochodów jest dzielony na dwa Język