Oficjalne forum gry Speedway-World
Pomysł dla początkujących - Wersja do druku

+- Oficjalne forum gry Speedway-World (https://speedway-world.pl/forum)
+-- Dział: Pozostałe (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Archiwum (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Wątek: Pomysł dla początkujących (/showthread.php?tid=5001)

Strony: 1 2


Pomysł dla początkujących - ggregory93 - 2014-03-15

Witam jak wiecie od dawna można zaobserwować, że jeżeli jakiś nowy manager zacznie z nami grać po kilku dniach rezygnuje. Wpadłem na pomysł aby do gry wprowadzić MENTORA. A wyglądało by to tak:

Każdy nowy gracz miałby przydzielonego swojego mentora, czyli osobę która będzie rozwiewać jego wątpliwości. Jeżeli coś byłoby dla niego nie jasne lub chciałby się czegoś dowiedzieć pisałby do niego.

Mentorem mógłby zostać każdy kto gra w SW min 2 miesiące, oraz wyrazi na to chęć. Nie jest zbyt skomplikowane to wprowadzić. Myślę że dla nowych graczy byłoby to spore ułatwienie. Sam korzystam z pomocy naszego mistrza Speed'a kiedy mam wątpliwości. Moglibyśmy się dzielić swoim doświadczeniem i może w ten sposób zatrzymać jakiegoś nowego gracza przy sobie. Pewnie ktoś zaraz powie że jest forum na to albo poradnik, ale większości nie chce się nawet zakładać konta na forum ani szukać w poradniku odpowiedzi. A w ten sposób dostałby odpowiedź na konkretne pytanie krótko i na temat.

Każdy nowy gracz dostałby na pocztę po rejestracji wiadomość:

Twoim mentorem jest (nick gracza) ,jeżeli nadal masz jakieś wątpliwości, lub chciałbyś skorzystać z porad doświadczonych graczy napisz do niego. Oczywiście możesz skorzystać także z poradnika oraz forum.

Co wy na to??


RE: Pomysł dla początkujących - Wisnia - 2014-03-15

hmm.. Jeśli faktycznie miałoby to pomóc zatrzymać nowych graczy w grze to jestem za Oczko


RE: Pomysł dla początkujących - Mr. Zuma - 2014-03-15

Pasowało by jeszcze zrobić tak, żeby ten mentor wiedział, że nim jest Duży uśmiech No i nie każdy kto gra w SW (te 2 miechy) jest, że tak powiem chętny do pomocy. Z doświadczenia wiem, że nie którzy olewają tych słabych (6,5 liga) można by zrobić tak, żeby Ci co takowymi mentorami chcą być zgłosili się czy coś takiego.

Jak dla mnie pomysł ok i jestem na TAK Oczko


RE: Pomysł dla początkujących - anonim-04 - 2014-03-15

A ja mam takie pytanie po co odrazu jakis mentor? Jak ktos bedzie chcial to zapyta kogos a duzo ludzii konczy moze dla tego ze dostaja bany ? Bo gracze zakladaja drugie konto i wykupuja zawodnikow


RE: Pomysł dla początkujących - Jack21 - 2014-03-15

Jak dla mnie pomysł trafiony w 10! Nowi gracze jeśli są głodni wiedzy to zawsze piszą do tych z większym stażem jednakże nie każdy chce pomagać a takie rozwiązanie zdecydowanie ułatwiłoby start nowym.
Co do detali moim zdaniem mentorem mógłby być ktoś z co najmniej 1sezonowym stażem, mentorzy zgłaszali by się na listę i mogliby mieć powiedzmy do 3 uczniów jeśliby chcieli. Nowy zgłaszałby chęć przydziału mentora (narzucanie jest chyba bez sensu) i wtedy info o współpracy dostawaliby obaj, mentor i uczeń.
Idąc dalej można by utworzyć listę dostępnych mentorów i ich wymagania tzn ilu uczniów max by chcieli mieć jakieś podst. info i wtedy uczniowie mogliby aplikować do wybranego przez siebie mentora.
Także ja zdecydowanie na TAK!


RE: Pomysł dla początkujących - Siwy1296 - 2014-03-15

na tak ciekawy pomysl Uśmiech) sam chetnie zostalbym takim mentorem


RE: Pomysł dla początkujących - Speed - 2014-03-15

Fajny pomysł z tym ze byłaby lista do kogo można sie zgłaszać z pomocą. Osobiście do mnie wielu nowych graczy pisało z róznymi pytaniami, więc dla mnie nie ma z tym problemu żeby pomóc. Ale nie wiem czy dobrze zrozumiałem "każdy dostawał by wiadomość kto jest Twoim mentorem" Nie wiem czy takie narzucanie będzie dobre, poprostu jak ktos chce sie czegoś poradzić to poprostu napisać do człowieka z tej listy "pomocnych"


RE: Pomysł dla początkujących - ggregory93 - 2014-03-15

ok zrobic taka liste kto jest chetny i wpisac gdzie trzeba


RE: Pomysł dla początkujących - ggregory93 - 2014-03-15

Z drugiej strony jednak chciałem aby to było właśnie losowanie bo chętnych byłoby do pomocy myślę ok 100-120, i każdy chciałby komuś pomóc a jeżeli byłaby lista to każdy prawie pisałby do speeda (bo najlepszy) , albo do pierwszego z brzegu, a każdy z tych 100-120 chciałby pomóc. Takie jest moje zdanie , a i oczywiście że Mentorami byliby chętne osoby, które się zgłoszą, a warunek 2 miesięcy jest dlatego, żeby mentorami były osoby z doświadczeniem.


RE: Pomysł dla początkujących - sandro85 - 2014-03-16

mentorami najlepiej gdyby były osoby które grają już 1 sezon. 2 miesiące to za mało wiem po sobie, chodzi też tu o przerwę międzysezonową. Losowanie mentora, albo każdy z mentorów określa ilu może mieć uczniów. Oni by wybierali mentora aż do zapełnienia wszystkich wolnych miejsc które on udostępnił, po czym nie był by już dostępny chyba że zwiększy ilość miejsc.


RE: Pomysł dla początkujących - Speed - 2014-03-16

No w sumie gregory masz racje o tym nie pomyślałem, miałbym wiele zapytań a tak to każdy kto chce ma szanse pomóc Uśmiech


RE: Pomysł dla początkujących - ggregory93 - 2014-03-16

DOKŁADNIE Uśmiech


RE: Pomysł dla początkujących - Tofik - 2014-03-20

Pomysł z mentorem nie jest głupi tyle że mentorzy powinni być to ludzie którzy by wiedzieli na czym taka pomoc by polegala zwłaszcza chodzi mi o to aby tych nowych zmuszali do myślenia i czytania między innymi pomocy i nakierowywania ich do pozytywnych decyzji a nie podawaniu wszystkiego na tacy bo nie o to tu chodzi a przydzielanie mentorów do poszczególnych graczy jest złym pomysłem bo nawet Ci z większym doświadczeniem czasem nie znają odpowiedzi na zadane pytanie Poprostu można zrobić wykaz ludzi którzy by chcieli to robić i każdy mógł by sie do nich zwracac z zapytaniem i prośbą o ewentualną pomoc


RE: Pomysł dla początkujących - szuwarek - 2014-03-23

Dobry pomysł. Dla nowych ogrom możliwości przytłacza i poruszają się jak we mgle. Podobnie było ze mną gdy zaczynałem, można wertować forum, ale nie zawsze udaje się wychwytywać potrzebne informacje. Pomoc to dobry pomysł, jednak by wskazywać kierunki myślenia i działania, a nie grać za kogoś Uśmiech
Kończy się sezon, dobry to moment aby stworzyć w nowym wątku listę chętnych by pomagać początkującym.


RE: Pomysł dla początkujących - ggregory93 - 2014-03-23

Więc takową utworzę. Trzeba sklepać to do kupy i wysłać Stefikowi