Oficjalne forum gry Speedway-World
[NOWOŚĆ] Morale i rzeczy, które mogą na nie wpływać - Wersja do druku

+- Oficjalne forum gry Speedway-World (https://speedway-world.pl/forum)
+-- Dział: Gra (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Propozycje (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Wątek: [NOWOŚĆ] Morale i rzeczy, które mogą na nie wpływać (/showthread.php?tid=5726)



Morale i rzeczy, które mogą na nie wpływać - Mr. Zuma - 2015-07-10

Ostatnio gdy czytam Wasze propozycje w większość wszystko kręci się wokół jednego: powoli robi się nudne, mecze są przewidywalne, chcemy formę czy inne tego typu rzeczy
Nad formą Umysły Twórcze już pracują, fakt, że prace teraz nie co stanęły przez brak czasu każdego z nas ale myślę, że za nie długo znów w temacie ruszymy

Ale teraz temat, nieco odbiegający od tej rzekomej formy ale też troszkę się z nią pokrywający - MORALE

Chyba nie trzeba tłumaczyć co to jest, prawda? Nie jedna osoba grała w większe managery jak np Fifa Manager...

My musimy ustalić jej poziomy i wydarzenia, które będą na nie wpływać

Oto moje propozycje:
a) poziomy

ZNAKOMITY - zawodnik, jest bardzo zadowolony ze współpracy z Tobą, chce trenować a jego wyniki w większości przewyższają jego umiejętności
(Ten poziom powinien być niezwykle rzadki i przynosić bardzo duże korzyści, żeby zawodnik go zdobył zawodnik naprawdę musi być zadowolony w jazdy w danym klubie i ze współpracy i ponad to musi osiągać bardzo dobre wyniki)

BARDZO DOBRY - poziom optymalny, stosunkowo łatwy do osiągnięcia, wystarczy dbać o zawodnika a ten musi trenować, dobrze czuć się w klubie i osiągać dobre rezultaty

DOBRY - poziom teoretycznie startowy, jest dobrze ale może być lepiej

PRZECIĘTNY - coś tu jest nie tak, zawodnikowi świta, że nie podoba mu się tu... Zaczyna olewać trening, uważa, że menedżer poświęca mu za mało czasu... jest pomijany przy wyjściowych składach itp.

ZŁY - zawodnik najchętniej opuścił by klub, chyba, że szybko coś z tym zrobisz... Zawodnik ogólnie ma wszystkie w du*ie, nie przykłada się do treningu a na meczach jedzie tylko dla kasy nie dla teamu

b) wydarzenia lub czynności związane z danym zawodnikiem / całą drużyną

* wydarzenia - zawodnik
+ zawodnik zdobywa komplet punktów
+ zawodnik ma najlepszy rezultat z drużyny
+/- losowe zdarzenia (ślub zawodnika, urodziny dziecka zawodnika, dziecko zawodnika dołącza do szkółki (manager miałby na to wpływ), śmierć kogoś najbliższego, najlepszy kumpel z teamu zmienia drużynę itp)
- zawodnik jest najsłabszym ogniwem drużyny
- zawodnik osiąga bardzo słabe wyniki jak na jego umiejętności

* wydarzenia - drużyna
+ drużyna osiąga bardzo wysokie rezultaty
+/- drużyna osiąga dobre rezultaty ale powinni mieć lepsze
- drużyna osiąga bardzo słabe rezultaty

* czynności - zawodnik
+ spełniasz obietnice złożone zawodnikowi
+ często rozmawiasz z zawodnikiem (z pozytywnym rezultatem)
+/- często rozmawiasz z zawodnikiem (z neutralnym rezultatem)
- rzadko lub wcale nie rozmawiasz z zawodnikiem
- rozmawiasz z zawodnikiem (z negatywnym skutkiem)
- wystawiasz zawodnika na LT wbrew jego woli
- nie spełniasz obietnic złożonych zawodnikowi

* czynności - drużyna
+ formy integracji z drużyną (wyjście do restauracji, kina, impreza itp) (skutek pozytywny, ma to też inne skutki np. impreza pozbawia zawodników z energii, w tym wypadku sprawności, można wprowadzić specjalne imprezy takie jak feta z okazji zdobycia medalu, koniec sezonu itp.)
- organizowanie form integracji z drużyną z negatywnym skutkiem lub ich całkowity brak


Rzecz nie jest trudna to wprowadzenia i też nie jest Bóg wie jak skomplikowana do ogarnięcia!

A musimy dodawać takie rzeczy bo gra stoi w miejscu, nie rozwijamy się a już we wrześniu powstanie konkurencyjna gra tego typu, która swoich rozgłosem nas zniszczy!
Jeśli tylko powstaniemy i zaczniemy rozwijać SW powstaniemy z tego dołka i kto wie może w końcu do SW powróci ta magiczna liczba 1000 graczy albo i więcej!

Teraz nie ma miejsca na tekst "zbyt skomplikowane nie chcę tego"! Jest dobre wprowadzamy! Bo rzeczy takie jak morale, personel czy infrastruktura stadionowa (co przedstawię jutro) powinny być tu od dawna!


RE: Morale i rzeczy, które mogą na nie wpływać - FireMan - 2015-07-11

Bardzo fajnie to wygląda , widać że przemyślane i jestem na tak jednak poczekam na infrastrukturę stadionową bo z czegoś za te bankiety itp. trzeba płacić
Powiedz mi jeszcze jak miałaby wyglądać ta rozmowa z zawodnikiem


RE: Morale i rzeczy, które mogą na nie wpływać - Tofik - 2015-07-11

Zuma a o jakiej grze mówisz bo jak wejdzie jakaś kolejna to faktycznie SW padnie


RE: Morale i rzeczy, które mogą na nie wpływać - FireMan - 2015-07-11

(2015-07-11, 07:48:23)tofik napisał(a): Zuma a o jakiej grze mówisz bo jak wejdzie jakaś kolejna to faktycznie SW padnie

Wydaje mi się że chodzi o tę co w Tygodniku Żużlowym reklamowali czyli Sports Manager


RE: Morale i rzeczy, które mogą na nie wpływać - Mr. Zuma - 2015-07-11

W zakładce "Zawodnicy" można dodać kolejną opcję - "Szatnia" (czy coś w tym stylu)

Pojawiało by się tam np.
- opinia 5 losowy wybranych zawodników dotycząca rezultatów klubu, atmosfery w nim panującej i współpracy z managerem
(Pomagało by to managerowi co trzeba poprawić a co całkiem zmienić itp)
- lista zawodników (obok nazwisk można wcisnąć morale jakie aktualnie posiada)

Po kliknięciu w danego zawodnika pojawia się jego morale, jego indywidualna opinia nt współpracy z tobą, pasek, który informuje nas o zaufaniu gracza do naszej osoby i obietnice oraz rozmowa

Po kliknięciu w obietnice rozwinie nam się lista przeróżnych rzeczy... Poczynając od "Jesteś moim najważniejszym zawodnikiem" kończąc na "Nie licz na częste wystąpienia w pierwszym składzie"
Oczywiście obietnice powinny być adekwatne do poziomu umiejętności zawodnika... No taki 16 latek, który świeżo wyszedł ze szkółki ma świadomość, że często jeździć nie będzie i powiedzmy obiecanie mu, że "Pojedziesz w kilku sparingach" mocno zwiększy jego zaufanie do Ciebie no i oczywiście morale

To samo z rozmową:
Po kliknięciu na nią pojawi się nam lista różnych interakcji:
- Jesteś w fantastycznej formie
- Dobrze się spisałeś na treningu/meczu
- Dam Ci odpocząć w następnym meczu, gdyż chcę byś był w pełni sprawny na ważny mecz
- Jak tam zdrowie (gdy zawodnik jest kontuzjowany)
- Musisz się bardziej starać na treningu
- Musisz stać się prawdziwym liderem drużyny
- Zacznę wypisywać dla Ciebie kontrakt bo chcę, żebyś został w drużynie
- Co u rodziny?

I wiele wiele więcej, które mam w głowie i które wspólnie można wymyślić

Drugi wariant jest taki, że pasek zaufania moral obietnica i rozmowa będzie w indywidaualnym profilu zawodnika
Z drugiej strony (bez rozmowy) może się to wyświetlać na profilu jednak nie można tego nijak zmienić a dokonać tego można tylko w szatni


RE: Morale i rzeczy, które mogą na nie wpływać - Mr. Zuma - 2015-07-11

(2015-07-11, 08:04:43)XXX46 napisał(a):
(2015-07-11, 07:48:23)tofik napisał(a): Zuma a o jakiej grze mówisz bo jak wejdzie jakaś kolejna to faktycznie SW padnie

Wydaje mi się że chodzi o tę co w Tygodniku Żużlowym reklamowali czyli Sports Manager

Speedway Manager


RE: Morale i rzeczy, które mogą na nie wpływać - FireMan - 2015-07-11

(2015-07-11, 08:08:34)Mr. Zuma napisał(a):
(2015-07-11, 08:04:43)XXX46 napisał(a):
(2015-07-11, 07:48:23)tofik napisał(a): Zuma a o jakiej grze mówisz bo jak wejdzie jakaś kolejna to faktycznie SW padnie

Wydaje mi się że chodzi o tę co w Tygodniku Żużlowym reklamowali czyli Sports Manager

Speedway Manager

Oj tam mała pomyłka Język


RE: Morale i rzeczy, które mogą na nie wpływać - FireMan - 2015-07-11

A te indywidualne rozmowy byłyby najlepsze
Można jakieś spotkanie integracyjne też dodać
A jak często będzie można przeprowadzać rozmowę z tym samym zawodnikiem ?


RE: Morale i rzeczy, które mogą na nie wpływać - Mr. Zuma - 2015-07-11

Wydaje mi, że optymalnie będzie raz na tydzień (z jednym zawodnikiem oczywiście)
Z tym, że dziennie można rozmawiać max z 4 zawodnikami

Jeśli dobrze utrafimy z rozmową powinna dać ona bardzo duże korzyści (dla morali) więc ogranicznik w tej kwestii powinien być dość surowy

Też jeśli wykminimy, która opcja rozmowy jest najkorzystniejsza, nie możemy jej używać cały czas tydzień w tydzień, gdyż znudzi ona zawodnika lub zacznie myśleć, że nie wiesz co u niego lub nie wiesz jak z nim rozmawiać

Po za tym i tak co tydzień będą nam się aktualizować opcje rozmowy więc nie zobaczymy co tydzień tych samych opcji rozmowy


RE: Morale i rzeczy, które mogą na nie wpływać - FireMan - 2015-07-11

A co z tą infrastrukturą stadionową ?


RE: Morale i rzeczy, które mogą na nie wpływać - Mr. Zuma - 2015-07-11

O tym będzie w innym wątku, który dziś przedstawię, jeszcze nie wiem kiedy... ale dzisiaj Język


RE: Morale i rzeczy, które mogą na nie wpływać - Mr. Zuma - 2018-07-27

Obecnie morale zawodnika mogły by nadal wpływać na jazdę i zaangażowanie zawodnika w działalność klubu

morale, które byłby również odzwierciedleniem poziomu zaufania zawodnika do managera jak i jako tako oceną współpracy z nim mogłyby mieć wpływ na dogadanie lepszych warunków przy przedłużaniu kontraktu, np.

zawodnik, który jest zadowolony ze współpracy z Tobą chętniej przedłuży kontrakt niż zawodnik i zrobi to na lepszych warunkach, niż ten który będzie Ci robił problemy bo nie układa mu się z managerem

wpływ na morale itd zostały opisane w pierwszym poście.

@GM_Kuba - do rozważenia