Oficjalne forum gry Speedway-World
XV sezon LM - Wersja do druku

+- Oficjalne forum gry Speedway-World (https://speedway-world.pl/forum)
+-- Dział: Liga Miast (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=26)
+--- Dział: Rozgrywki (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=31)
+--- Wątek: XV sezon LM (/showthread.php?tid=5833)

Strony: 1 2 3 4


XV sezon LM - Speed - 2015-11-22

Witam wszystkich po przerwie w nowym sezonie Ligii Miast. Dokonamy "małej rewolucji" w stosunku do poprzednich sezonów, gdzie czesto były jakieś opóźnienia, tak jak i zawsze było kilka tematów do sezonu. Teraz wszystko bedzie się odbywać w jednym miejscu i aktualizować na bieżąco Uśmiech

Oto link do całej tabeli rozgrywek:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1gzPuShUTAxBaQZ2KrKFQevhAAZo_6dti-RDKrA5lY7E/edit?usp=sharing

Jak już wcześniej podałem programik który można było sobie potestować, teraz jest bardziej robudowany (o całą reszte)

Myślę że sama obsługa tego programu jest bardzo prosta, ale jakby ktoś jednak "nie ogarniał" to małe wytłumaczenie:

Poszczególne arkusze:
Tabele:
Obecnie ich jeszcze nie zrobiłem ale wkrótce będą. Ogólnie po 2 dla każdej grupy, pierwsza to główna tabela która będzie aktualizowana po każdej kolejce, druga to tzw "szybka tabela" gdzie będą wyniki gotowe automatycznie po wpisaniu wyniku swojego czwórmeczu lecz nie bedzie ona posortowana.

Najbliższa kolejka Gr.A/Gr.B: 
Tutaj wybieramy składy oraz wpisujemy wyniki do swoich czwórmeczy.
Oto jak to robić (jest to banalne ale tak dla sprostowania mały poradnik); http://iv.pl/images/03775917619591773755.png

Składy:
Składy każdego klanu, tutaj można poprzez kliknięcie w drużynę zaprosić ją do czwórmeczu (chwilowo jeszcze nie działa)

Grupa A/B:
Terminiarz całych rozgrywek

Także myślę że to znacznie ułatwi nam prace Duży uśmiech

Tutaj proszę pisać gdy są jakieś niejasności.
Oczywiście jesli komus to nie odpowiada można korzystać ze starego systemu i wystawić skład w formie pisemnej tutaj tak jak kiedyś. 
Tutaj też zgłaszamy WO, oczywiście za 1 kolejke tradycyjnie ich nie będzie.
Składy można już wystawiać Uśmiech

Życzę każdemu udanego sezonu i wyrównanej walki. Niech wygra najlepszy Uśmiech


RE: XV sezon LM - kilerski13 - 2015-11-22

Super - Pierwsze składy uzupełnione


RE: XV sezon LM - Speed - 2015-11-22

Brawo Uśmiech Ogólnie kilerski widze że gospodarzom też poustawiałeś ale zasadniczo zasada ta sama że najpierw goście potem gospodarze żeby mieć handicap par jak to wcześniej było Uśmiech

Polecam sobie ten link dodac jako zakładke w przeglądarce wtedy nie trze wchodzic na forum zeby ten link znaleźć Uśmiech


RE: XV sezon LM - kilerski13 - 2015-11-22

Oczywiście - zrobiłem gospodarzy tez, bo to pierwsza kolejka i mało czasu, bo to już dzisiaj niedziela.


RE: XV sezon LM - Speed - 2015-11-23

Dream Teamy i Gwardie dajcie składy Uśmiech


RE: XV sezon LM - kilerski13 - 2015-11-23

Myślę, że powinniśmy przesunąć 1 kolejkę o tydzień.


RE: XV sezon LM - szuwarek - 2015-11-23

Póki co z PG nie pojawia się żadna drużyna aby wybrać skład gości w I kolejce. Proponuję również na forum zamknąć zapisy i ostatecznie ustalić co i jak. Bo widzę w zapisach, że ma się coś pojawić jeszcze ale kilka dni temu a brak do dzisiaj.


RE: XV sezon LM - Speed - 2015-11-24

Niezbyt rozumiem Twojej wypowiedzi telkosr, PG ty jesteś kapitanem przecież to kto sie ma pojawić??


RE: XV sezon LM - Speed - 2015-11-24

No i start ligi tak jak to w Radzie zaproponowane było zostaje przesunięty o tydzień czyli na 4.12


RE: XV sezon LM - szuwarek - 2015-11-24

(2015-11-24, 08:34:16)Speed napisał(a): Niezbyt rozumiem Twojej wypowiedzi telkosr, PG ty jesteś kapitanem przecież to kto sie ma pojawić??

Już piszę o co mi chodziło, faktycznie tak napisałem, że masakra Uśmiech
Podałeś link do dokumentu excela gdzie po wprowadzeniu danych graczy łatwiej zarządzać administracją. Tak widzę, że PG było wprowadzone ale jak otwierałem listę rozwijalną to nie pojawiały się nasze drużyny.


RE: XV sezon LM - Speed - 2015-11-24

A no teraz to zrozumiałem Język Poprawione, drużyny były ale drużyny przeciwnej musiało mi coś źle zaznaczyć za pierwszym razem. Ogólnie polecam klikać dwa razy w środek komórki a nie w tą strzałke bo coś widzę ze po wystawieniu jednej drużyny potem przy drugiej się zacina


RE: XV sezon LM - Squall1 - 2015-11-25

ja używałem standardu --- >>> kopiuj - wklej Język działa zawsze Oczko


RE: XV sezon LM - MGRBarto - 2015-11-28

W składzie Warriors of Dream Team jest błąd:
- UNIA TARNOWSKA (ricki6) oraz Sparta Wrocław (sothis) jeźdżą w 2 lidze, a nie w 1 lidze


RE: XV sezon LM - szuwarek - 2015-11-29

Mam pytanko, czy my także możemy uzupełnić plik o drużyny rezerwowe ? W składzie GWARDII takowe są podane w zgłoszeniu.


RE: XV sezon LM - Speed - 2015-11-30

Tak można, ale to trzeba by dodać wiersz w dół od komórki w której jest zapisana ostatnia drużyna, czyli nie wpisywać odrazu poniżej bo mogą się zjechać poprawności danych i w różnych drużynach mogą być poprzesuwane ekipy (akurat teraz jest tylko 1 kolejka). Także dodałem już Uśmiech