Oficjalne forum gry Speedway-World
Zapisy na XII sezon Pucharu Juniorów! - Wersja do druku

+- Oficjalne forum gry Speedway-World (https://speedway-world.pl/forum)
+-- Dział: Turnieje (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=60)
+--- Dział: Puchar Juniorów (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=63)
+---- Dział: Archiwum Pucharu Juniorów (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=85)
+---- Wątek: Zapisy na XII sezon Pucharu Juniorów! (/showthread.php?tid=6030)

Strony: 1 2 3


RE: Zapisy na XII sezon Pucharu Juniorów! - wojtas_gkm - 2016-11-07

Miało być dziś losowanie, miały być dziś terminarze, a zamiast tego miałem poważny dylemat co do nowego sezonu.

Moim zdaniem wariant grup złożonych z 6 ekip jest o tyle ciekawszy, że każdy ma minimum 10 spotkań do odjechania, a i poziom grup bardziej się wyrównuje. Dzięki czemu niemal do końca trwa walka o awans.
Przy grupach 4 drużynowych dysproporcje sił poszczególnych ekip w grupie sa z reguły bardzo duże i po 2-3 kolejkach często wiemy kto przejdzie dalej. Ponadto dla wielu ekip turniej kończy się już na 6 meczach.

Byłem już zdecydowany pojechać w 24 ekipy jak w ostatnim sezonie, ale pewne zgłoszenie wybiło mnie z rytmu Uśmiech
Jeżeli zgłosił akces do startu, no to jak w turnieju ma nie wystartować człowiek legenda, pionier forumowych turniejów, twórca nie tylko Pucharu Juniorów, ale i najdłużej istniejącego turnieju czyli Ligi Juniorów, sam Speed we własnej osobie Uśmiech

Panie i Panowie myślę, że z szacunku dla Speeda nie mogę nie dopisać go do listy uczestników.

Niestety sezon w SW trwa raptem 17 tygodni, co przy założeniu meczy tylko w piątki, daje nam maksymalnie 17 terminów na kolejki PJ. Ogranicza to mocno pole manewru na tworzenie grup, bo wszelkie grupy ponad 6 drużyn powodują, że nie zmieścimy się w sezonie z turniejem. Pomyślałem już , że może poczekać czy ze dwie ekipy jeszcze nie dojdą i wtedy stworzyć takie koślawe rozwiązania typu 5 grup po 6 drużyn, czy 6 grup po 5 drużyn. Jednak najprawdopodobniej podobnie jak w sezonie VII pojedziemy w siedmiu czterozespołowych grupach, gdzie awans wywalczą 2 ekipy z każdej grupy i dwie najlepsze sklasyfikowane na miejscach trzecich. Tym samym Speed zapewnia udział trzem innym ekipom, które z braku miejsc miały być skreślone.

Co sezon liczba uczestników mocno się waha i zmienia, jak będzie w kolejnym sezonie nie mam pojęcia i ciężko to przewidzieć. Czy sytuacja, gdy występowałyby 2-3 kolejki podwójne w sezonie, byłaby dużym problemem pod kątem sprawności, xp itp? Jak mogłoby to wpłynąc na Wasz udział? Ten sezon zaczyna się już za chwilę, więc o żadnych rewolucjach mowy być nie może, ale przed nami jeszcze pewnie kilka kolejnych, więc chętnie poznam Wasze opinie w tym temacie. Przecież o między innymi dla Was ten turniej jest organizowany.


RE: Zapisy na XII sezon Pucharu Juniorów! - Marek79 - 2016-11-07

2,3 czy nawet cztery kolejki podwójne to dla mnie raczej żaden kłopot.
Nie chciałbym jednak aby w każdym tygodniu było dwie kolejki.


RE: Zapisy na XII sezon Pucharu Juniorów! - wojtas_gkm - 2016-11-07

Cały czas oczywiście, że nie. Bardziej myślałem, że np faza pucharowa,  mecz i  rewanż byłaby w  jednym tygodniu


RE: Zapisy na XII sezon Pucharu Juniorów! - Speed - 2016-11-08

Dzięki za takie słowa o mnie, jestem zaszczycony Duży uśmiech Co do startu to nie ma problemu jeśli lepiej jest w 24 drużyny, nie obraże się gdy pojade w przyszłym sezonie Uśmiech Po za tym moja wina że tak późno się zgłosiłem, ale też jak zobaczyłem 27 ekip to pomyślałem że 28 może da rade coś zrobić a tu jednak troche nie jest tak kolorowo Uśmiech
Teraz zakładając, że jednak ostatni akapit odnośnie paru kolejek podwójnych mógłby być wprowadzony w życie, to z mojej strony również nie robi to problemu Uśmiech


RE: Zapisy na XII sezon Pucharu Juniorów! - wojtas_gkm - 2016-11-08

Czasu nie ma więc na odpowiedzi czekam dziś.
Kolejki 13-14, oraz faza pucharowa (1/4, 1/2 i  finał, mecz i rewanż) w cyklu czwartek/piatek? 
Pasuje?


RE: Zapisy na XII sezon Pucharu Juniorów! - holender260 - 2016-11-08

w czwartki co nie którzy jadą w ELJ więc chyba pozostaje piątek


RE: Zapisy na XII sezon Pucharu Juniorów! - wojtas_gkm - 2016-11-08

Przed tym etapem ELJ juz sie zakończy. Nie skupiałbym sie na konkretnym dniu jeszcze, chodzi o sam fakt podwójnej kolejki


RE: Zapisy na XII sezon Pucharu Juniorów! - holender260 - 2016-11-08

samo ELJ jest do 29.12 ale potem jest super puchar na to też trzeba zwrócić uwagę ale zawsze idzie zrobić środa,piątek lub wtorek, piątek