Oficjalne forum gry Speedway-World
Obozy treningowe GM_Arek - Wersja do druku

+- Oficjalne forum gry Speedway-World (https://speedway-world.pl/forum)
+-- Dział: Pozostałe (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Archiwum (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Wątek: Obozy treningowe GM_Arek (/showthread.php?tid=6128)

Strony: 1 2 3 4


RE: Obozy treningowe GM_Arek - szuwarek - 2017-02-17

(2017-02-16, 23:54:53)GM_Arek napisał(a): ogólnie liczby wziąłem z poprzednich obozów i co rok starszemu zawodnikowi odejmowałem -1 dzień za obóz (wraca sytuacja z naddatkami skilla). W kilku przypadkach podniosłem liczby startowe, by te minimalne nie były zbyt szybko. tam gdzie miałoby występować 0 dni, wstawiliśmy stałą wartość 1.

Wątek panowie wisi tu do dyskusji x czasu. szkoda że dyskusja wraca gdy czas na nią praktycznie minął, bo zaraz przecież obozy Smutny

GM_Arek,

zadałem 2 konkretne pytania i proszę o odpowiedź czy dobrze to interpretuję. Możesz mi na nie odpowiedzieć ? W tej chwili jest zupełnie inny sposób opisu w POMOCY, więc pragnę rozwiać swoje i pewnie także innych wątpliwości.


RE: Obozy treningowe GM_Arek - GM_Arek - 2017-02-17

(2017-02-16, 21:46:32)szuwarek napisał(a): Po opublikowaniu w pomocy nowej tabeli dni treningowych na obozie, mam pytania do GM_Arek:
- czy dla dodatkowego STARTU zawodnicy od 22 lat w górę otrzymają 1 (jeden) dzień treningowy ?
- czemu trening wytrzymałości do KONDYCJI daje 1 dzień już od 27 lat mimo, że inne treningi dają 1 dzień od dopiero od 31 lat ?
Czy dobrze to interpretuję ?

Przejrzałem dokładnie cały wątek i nie widzę żadnego opisu co do tej sytuacji, ani skąd takie dziwne pomysły.

ad1) zgadza się - dokładnie tak jak widać w tabelce
ad2) odpowiedź napisałem wcześniej. nie trzeba niczego interpretować - jest dokładnie jak w tabelce


RE: Obozy treningowe GM_Arek - GM_Arek - 2017-02-17

delikatnie poprawiliśmy obozy dla kondycji. Plik w faq


RE: Obozy treningowe GM_Arek - szuwarek - 2017-02-18

(2017-02-17, 21:39:55)GM_Arek napisał(a):
(2017-02-16, 21:46:32)szuwarek napisał(a): Po opublikowaniu w pomocy nowej tabeli dni treningowych na obozie, mam pytania do GM_Arek:
- czy dla dodatkowego STARTU zawodnicy od 22 lat w górę otrzymają 1 (jeden) dzień treningowy ?
- czemu trening wytrzymałości do KONDYCJI daje 1 dzień już od 27 lat mimo, że inne treningi dają 1 dzień od dopiero od 31 lat ?
Czy dobrze to interpretuję ?

Przejrzałem dokładnie cały wątek i nie widzę żadnego opisu co do tej sytuacji, ani skąd takie dziwne pomysły.

ad1) zgadza się - dokładnie tak jak widać w tabelce
ad2) odpowiedź napisałem wcześniej. nie trzeba niczego interpretować - jest dokładnie jak w tabelce

To skoro DODATKOWY START na obozach dla seniorów praktycznie nic nie daje, to jedyną konsekwencją takiego stanu rzeczy powinna być możliwość aby w ramach jednego obozu, móc ustawiać, że jedna grupa trenuje dodatkowy START a inna grupa coś innego dodatkowego. W tej postaci brak jest logiki czy jakiejś konsekwencji. Zasadniczo wynika z tego wniosek tylko jeden, nie ma żadnego ekonomicznego uzasadnienia aby cała ekipa na obozie trenowała dodatkowo START powodując, że płacimy za obóz dodatkowe pieniądze, które są liczone za każdego uczetnika obozu.


RE: Obozy treningowe GM_Arek - szuwarek - 2017-02-18

Jeszcze jedna uwaga związana z obozami i treningami na nich. W innych wątkach padały stwierdzenia, że dąży się do przywrócenia do życia jeźdźców z poziomem 1,2,3 a np. w treningach dodatkowych na obozie widać, że zawodnik z poziomem 5 otrzymuje więcej dni treningowych niż zawodnik w tym samym wieku z poziomem niższym. Obniżenia wysokości poszczególnych SKILLI mają bardziej dotknąć tych z poziomami wyższymi a jednocześnie na obozowych treningach dodatkowych robi się dokładnie odwrotnie.

I jeszcze jedno ostatnie trochę nie związane z tematem pytanie: wspomniałeś, że "delikatnie poprawiliśmy obozy dla kondycji. (..)". Wynika z tego, że zmiany są wymyślane przez grupę osób, a następnie są wprowadzane w życie. Istnienie i skład tej grupy owiane są tajemnicą. Nie przypominam sobie, aby była informacja o tym, aby w pracach takiego zespołu uczestniczyć. Otwarte forum na tego typu dyskusje z graczami, to nie jest dobre miejsce.


RE: Obozy treningowe GM_Arek - GM_Arek - 2017-02-18

poziom oznacza poziom obozu (dla wszystkich wysłanych zawodników jednakowy, zależny jedynie od wieku) a nie poziom zawodnika (czyt jego talent!). pierwszy raz obóz będziesz wybierał? Uśmiech

hah, tu też mylnie postrzegasz rzeczywistość. Ta owa "tajemnicza grupa" to nikt inny jak ja (twórca scenariusza), GM_Kuba (twórca kodu) i Henrik (główny admin gry) - zdarza nam się czasem dyskutować nt gry Uśmiech


RE: Obozy treningowe GM_Arek - GM_Arek - 2017-02-18

(2017-02-18, 09:29:11)szuwarek napisał(a):
(2017-02-17, 21:39:55)GM_Arek napisał(a):
(2017-02-16, 21:46:32)szuwarek napisał(a): Po opublikowaniu w pomocy nowej tabeli dni treningowych na obozie, mam pytania do GM_Arek:
- czy dla dodatkowego STARTU zawodnicy od 22 lat w górę otrzymają 1 (jeden) dzień treningowy ?
- czemu trening wytrzymałości do KONDYCJI daje 1 dzień już od 27 lat mimo, że inne treningi dają 1 dzień od dopiero od 31 lat ?
Czy dobrze to interpretuję ?

Przejrzałem dokładnie cały wątek i nie widzę żadnego opisu co do tej sytuacji, ani skąd takie dziwne pomysły.

ad1) zgadza się - dokładnie tak jak widać w tabelce
ad2) odpowiedź napisałem wcześniej. nie trzeba niczego interpretować - jest dokładnie jak w tabelce

To skoro DODATKOWY START na obozach dla seniorów praktycznie nic nie daje, to jedyną konsekwencją takiego stanu rzeczy powinna być możliwość aby w ramach jednego obozu, móc ustawiać, że jedna grupa trenuje dodatkowy START a inna grupa coś innego dodatkowego. W tej postaci brak jest logiki czy jakiejś konsekwencji. Zasadniczo wynika z tego wniosek tylko jeden, nie ma żadnego ekonomicznego uzasadnienia aby cała ekipa na obozie trenowała dodatkowo START powodując, że płacimy za obóz dodatkowe pieniądze, które są liczone za każdego uczetnika obozu.
A ja właśnie inaczej to postrzegam: trzeba się wysilić i chwilę pomyśleć jaki obóz i kogo wysłać (co ci się najbardziej opłaci), zamiast klik, klik i najlepszy obóz dla wszystkich wybrany Oczko


RE: Obozy treningowe GM_Arek - holender260 - 2017-02-19

Nie wiem czy się opłaca wysłać zawodników na obóz skoro i tak będą mieć odjete po 4 punkty z każdej umiejętności to jest wyrzucenie kasy w błoto, to zmniejszcie ceny obozów też.


RE: Obozy treningowe GM_Arek - wojtas_gkm - 2017-02-19

A co ma jedno wspólnego z drugim? Przecież odjte będą mieli wszyscy niezależnie czy pojadą czy nie pojadą na obóz


RE: Obozy treningowe GM_Arek - szuwarek - 2017-02-20

Teraz gdy pojawiły się obozy, fajnie, że wstawiłeś symulator dni treningowych, jakie uzyskają zawodnicy po obozie. Super sprawa, przynajmniej namacalnie widać odzwierciedlenie tabeli z Pomocy-Obozy treningowe !! Uśmiech

Wracam jednak do treningów dodatkowych. Widzę tutaj 2 aspekty:
- dodatkowy trening - odnowa biologiczna dodaje, z tego co pamiętam (jakby co poprawcie mnie), dni treningowe do sprawności, pozostałe dodatkowe treningi dodają dni do startu i do sprawności (ponownie) - czemu nie zrobić aby dni z odnowy biologicznej nie dodawały się do kondycji zamiast do sprawności ? Nie nabijamy podwójnie sprawności.
- dodatkowy START powinien wg mnie dawać więcej dni treningowych dla seniorów a nie jak jest w tej chwili od 22 latka wyłącznie 1 dzień, aż prosi się aby podnieść granicę w tym dodatkowym treningu do powiedzmy 25-26 lat, gdyż wysyłąjący zawodników na obóz jak będzie dopłacał do wszystkich za dodatkowy start a seniorzy mają uzyskać wyłącznie 1 dzień (pod warunkiem nie posiadania w tym skillu 100) - nie będzie się w ogóle opłacało; chyba, że wysyła wyłącznie juniorów na obóz.

PROPOZYCJA: Poddaję pod rozwagę stworzenie możliwości aby w ramach 1 obozu, grupy zawodników mogły prowadzić RÓŻNE dodatkowe treningi.

A propos tabelki z dniami treningu na obozie, poprawiłbym kolorystykę (kontrast) albo rozdzielczość zdjęcia, gdyż nie jest zbyt czytelna.


RE: Obozy treningowe GM_Arek - Arkadiusz - 2017-02-20

Z mojego punktu widzenia skoro jest zmiana na obozach i seniorzy mniej zyskują powinno sie każdemu zawodnikowi dobierać inny obóz.
Szuwarek co do sprawności to ja akurat jestem za tym jak jest poniewaz nabijam juniorom xp na przyszlosc i podwojna sprawnosc pozwala mi ja odbudowac.


RE: Obozy treningowe GM_Arek - szuwarek - 2017-02-20

Z technicznego i praktycznego punktu widzenia, chyba nie będzie możliwe aby wysyłać zawodników na różne obozy.


RE: Obozy treningowe GM_Arek - GM_Arek - 2017-02-20

aaa to by było zbyt proste, by móc każdemu zawodnikowi dobierać inny obóz. Panowie nie ułatwiajcie sobie całej zabawy.
To że senior dostanie tylko 1 dzień np do TS, nie znaczy że ma nie jechać na obóz, bo są również inne zmienne, w których dostanie więcej. czy warto wysyłać samych juniorów na obóz, czy warto brać najlepszy skoro seniorzy dostaną mało, ale przecież są i juniorzy. Na te i inne odpowiedzcie sobie sami, wysilcie się, i nie szukajcie ułatwień Uśmiech
Już sam wybór obozów zacznie różnicować drużyny, a wy chcecie powrotu do czasu "wybierz najlepszy obóz i wio" Uśmiech


RE: Obozy treningowe GM_Arek - Arkadiusz - 2017-02-20

(2017-02-20, 14:41:44)szuwarek napisał(a): Z technicznego i praktycznego punktu widzenia, chyba nie będzie możliwe aby wysyłać zawodników na różne obozy.

No wiem ale mozna pomyśleć na przyszlosc choc wiem ze raczej nie ma na to szans ze strony technicznej.


RE: Obozy treningowe GM_Arek - Arkadiusz - 2017-02-20

(2017-02-20, 14:43:53)GM_Arek napisał(a): aaa to by było zbyt proste, by móc każdemu zawodnikowi dobierać inny obóz. Panowie nie ułatwiajcie sobie całej zabawy.
To że senior dostanie tylko 1 dzień np do TS, nie znaczy że ma nie jechać na obóz, bo są również inne zmienne, w których dostanie więcej. czy warto wysyłać samych juniorów na obóz, czy warto brać najlepszy skoro seniorzy dostaną mało, ale przecież są i juniorzy. Na te i inne odpowiedzcie sobie sami, wysilcie się, i nie szukajcie ułatwień Uśmiech
Już sam wybór obozów zacznie różnicować drużyny, a wy chcecie powrotu do czasu "wybierz najlepszy obóz i wio" Uśmiech

Wiem masz racje.
Chciałem Cie podejść.