Oficjalne forum gry Speedway-World
Ilość seniorów w drużynie - Wersja do druku

+- Oficjalne forum gry Speedway-World (https://speedway-world.pl/forum)
+-- Dział: Gra (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Propozycje (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Wątek: Ilość seniorów w drużynie (/showthread.php?tid=6140)

Strony: 1 2


Ilość seniorów w drużynie - szymek - 2017-02-10

Może by tak ograniczyć ilość seniorów w każdej drużynie np. do 6-7 ? reszta drużyny to juniorzy. Ten krok pozwoliłby na wyrównanie szans biedniejszym drużyną. Teraz jest tak, że bogatsi kupują większość dobrych zawodników z LT i mają w drużynie po 10 dobrych seniorów.


RE: Ilość seniorów w drużynie - GM_Arek - 2017-02-10

z czasem ograniczymy to pensjami


RE: Ilość seniorów w drużynie - szymek - 2017-02-10

to jak nowy gracz ma dać sobie rade ? kupi 2 seniorów i zakończy szybciej gre niż ją zaczął bo zbankrutuje.


RE: Ilość seniorów w drużynie - GM_Arek - 2017-02-10

(2017-02-10, 08:34:19)szymek napisał(a): to jak nowy gracz ma dać sobie rade ? kupi 2 seniorów i zakończy szybciej gre niż ją zaczął bo zbankrutuje.

a na jakiej podstawie tak uważasz?


RE: Ilość seniorów w drużynie - szymek - 2017-02-10

po swoim przykładzie, ja co prawda gram cały czas bo uwielbiam żużel ale wielu graczy po prostu ta gra szybko się nudzi jak nic nie mogą zrobić. Chcą kogoś kupić a tu nagle pojawia się gracz z dużą kasą i kupuje tylko po to żeby później sprzedać go z zyskiem a dobrze wie, że ten zawodnik nie pojedzie w jego lidze bo jest za słaby. Chodzi mi o takich zawodników w wieku 28lat, 5*100 i ok 100 doświadczenia. Tacy trafiają ekstraligi i co ? i robią1-2pkt w meczu a po upływie 60 dni jest wystawiony za większą kase.


RE: Ilość seniorów w drużynie - szymek - 2017-02-10

W każdej drużynie powinno być maksymalnie 6 seniorów. Chcecie pozbyć się koksów ale tak naprawdę to tylko oni jadą w 5,4,3 lidze i możesz ich kupić za 1mln do 2mln.
Uważam, że zmiany powinny być np takie:
-przygotowanie toru na mecz
-wybór przełożenia na dany tor(mała zębatka, średnia, duża)
-6 silników dla jednego zawodnika na sezon i wtedy wybór tunera który przygotuje silnik na zawody (np. 6 tunerów do wyboru)
w tym kierunku powinny iść zmiany, każdy manager w tych sprawach by kombinował, próbował różnych rozwiązań a nie tylko kasa, kasa i jeszcze raz kasa. Masz kase to kupujesz kogo tylko chcesz z LT.


RE: Ilość seniorów w drużynie - GM_Arek - 2017-02-10

szymek daj nam czas na zmiany. najpierw zajmijmy się podstawami, a potem bajerami.
Nadal nie wytłumaczyłeś mi dlaczego nowy gracz zbankrutuje?

Poza tym podniesienie pensji właśnie dla np drużyn skupujących zawodników stanie się po prostu mniej opłacalne, i nie będzie tego trzeba sztucznie ograniczać ilością seniorów w składzie


RE: Ilość seniorów w drużynie - szymek - 2017-02-10

źle się wyraziłem, chodziło mi o to,że ja miałem tak kilka razy i na pewno nie tylko ja, iż po kupnie koksa bo tylko on gwarantuje jakieś sensowne pkt miałem na koncie -999k. Bo jak wiadomo zbankrutować nawet nie można w tej grze Uśmiech


RE: Ilość seniorów w drużynie - Arkadiusz - 2017-02-10

Ja mam dokladnie to samo.jade caly sezon 3 seniorami bez szans na cokolwiek w lidze bo nie stac mnie na kupno dobrego zawodnika.


RE: Ilość seniorów w drużynie - wojtas_gkm - 2017-02-10

Szymek ale tanio kupić drożej sprzedać to normalna ekonomia i część menadżera
Każdy kiedyś zaczynał,a na swoim przykładzie mogę powiedzieć, że wcale nie jest tak trudno za rozsądną kasę budować skąd i wygrywać bo ja w 9 sezonów doszedłem z 6 do 1 ligi i wtedy sobie odpuściłem
Dodam, że wtedy było więcej aktywnych drużyn, więc i dużo większa konkurencja niż teraz


RE: Ilość seniorów w drużynie - szymek - 2017-02-10

Wojtas wiem, że to jest czysta ekonomia. Wydaje mi się że teraz jest większa konkurencja ponieważ zostali gracze którzy już grają kilka lat i to oni rozdają karty a nowi pograją miesiąc i rezygnują. Ja gram 4 sezon i dopiero teraz awansuje do 3 ligi. Trafiłem do tak silnej ligi, że walczyłem tylko o utrzymanie takie baty dostawałem Uśmiech mimo że miałem nie najgorszy skład.
Dlaczego odpuściłeś sobie po 9 sezonach ?


RE: Ilość seniorów w drużynie - FireMan - 2017-02-10

Jest taki manager jak Maxithlon , jest to jedyny na rynku manager lekkoatletyczny , ale nie o to mi chodzi .
Chodzi o wspomniane tutaj bankructwo , ktore w owej grze funkcjonuje .

Tam majac budżet (stan konta inaczej ) poniżej 0 zł za kazdy tydzien przebywania pod kreska jest pobierana opłata , nie jest duza bo siedzą około 5 tys zł , ale zapewne jest to jakis % przychodow , nie wiem dokładnie jaki .
Od stanu konta 150 tys długu i wiecej jest zablokowana możliwość operacji finansowych , na czele z transferami .
Gracz ktory przekroczy dług 300 tys , w srode (Albo czwartek) kiedy jest aktualizacja rankingu światowego (i innych ) oraz aktualizacja budżetu ma automatycznie usuwane konto przez system .
Dlatego w tej grze finanse odgrywają dużą role , rozbudowa stadionu pochłania duzo pieniędzy , w tym opłata za zlecenie w wysokosci 50 tys zł .


RE: Ilość seniorów w drużynie - wojtas_gkm - 2017-02-10

No rozkład sił w poszczególnych ligach na tym samym poziomie jest często diametralnie różny i ekipa która jedna grupę by wygrała w innej na tym samym poziomie ligowym broni się w walce o utrzymanie

Co do mnie, to znudziło mnie, to co większośc - problem dziadków.
Zawodnicy 27-28 lat są za słabi na wygrywanie w 1-2 lidze, a zawodnicy 30+ ida na emerytury i spadaja na łeb na szyję.
Dobrze, żde zrobi się z tym jakiś porządek.
Teraz mam drużynę z samych juniorów i spaaadam kolejne poziomy, ale może nimi powrócę za jakiś czas Uśmiech


RE: Ilość seniorów w drużynie - kamykov - 2017-02-11

(2017-02-10, 08:15:58)szymek napisał(a): Może by tak ograniczyć ilość seniorów w każdej drużynie np. do 6-7 ? reszta drużyny to juniorzy. Ten krok pozwoliłby na wyrównanie szans biedniejszym drużyną. Teraz jest tak, że bogatsi kupują większość dobrych zawodników z LT i mają w drużynie po 10 dobrych seniorów.

powiedzmy mam 6 seniorów i 7 juniorów, a po sezonie 2 moich juniorów przechodzi w wiek seniorski i co ja mam zrobić? Sprzedać kogoś bo  szymek ma problemy z finansami i kupnem dobrych zawodników? Trochę czasu gram i mogę Ci powiedzieć że nie ma dobrych zawodników na LT wogóle, jest straszna posucha, gdyż nikt nie sprzedaje swoich dobrych zawodników a szkoda bo sam bym co nieco kupił Smutny


RE: Ilość seniorów w drużynie - szymek - 2017-02-11

troche czasu grasz i cały czas kisisz się w niższych ligach. Zanim awansujesz do 1 ligi to Twoi zawodnicy będą mieli spadki i znowu będziesz stał w miejscu albo znowu leciał do niższych lig. Mniejsza ilość seniorów w drużynie właśnie by poprawiła sytuację na LT bo gracze by nie trzymali tylu zawodników, byłaby rotacja w składach i wtedy byś mógł kupić kogoś dobrego.