Oficjalne forum gry Speedway-World
Szkółka juniorów cz.2 GM_Arek - Wersja do druku

+- Oficjalne forum gry Speedway-World (https://speedway-world.pl/forum)
+-- Dział: Pozostałe (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Archiwum (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Wątek: Szkółka juniorów cz.2 GM_Arek (/showthread.php?tid=6182)

Strony: 1 2 3 4


Szkółka juniorów cz.2 GM_Arek - GM_Arek - 2017-03-20

czas na kolejną propozycję.
Sporo osób narzeka na obecną szkółkę, a właściwie na to że poziomy od 13 w górę właściwie niewiele już dają i nie ma sensu ich rozbudowywać. W związku z tym, że za jakiś czas będziemy starać się nadać inne znaczenie skillom, chciałbym też zaproponować zmiany w szkółce, które poniekąd będą z tym powiązane.

jak obecnie szkółka działa każdy wie: wysoki poziom, przyjmujemy w większości grajków z tal 4-5* i za najsłabszego wstawiamy lepszego jeśli taki się trafi.

Tym razem chce jednak wam coś zabrać, więc zakładam że prozpozycja nie będzie zbyt popularna. jednakże uważam że wprowadzi to nieco większą zabawę z naszymi adeptami oraz zmieni nieco działanie najwyższych poziomów szkółki.

Ale od początku.
1. Na starcie proponuje wprowadzenie slotów na adeptów, im wyższa szkółka tym lepszy (i więcej) slot (miejsce) na pozyskanego juniora.
Wyglądałoby to tak:
Poziom szkółki - maksymalny MOŻLIWY talent pozyskanego juniora / minimalny MOŻLIWY wiek pozyskanego juniora
1. poziom: a) pierwszy slot: 5*/13 lat, b) drugi slot: 2*/12 lat
2. poziom: c) trzeci slot: 3*/13 lat
3. poziom: d) czwarty slot: 5*/14 lat
4. poziom: e) piąty slot: 4*/14 lat
5. poziom: 6. slot: 5*/13 lat
6-7. poziom: 7. slot: 3*/12 lat (w 7 poziomie zwiększa się jedynie procent szans)
8-9. poziom: 8. slot: 5*/13 lat (w 9 poziomie zwiększa się jedynie procent szans)
10-11. poziom: 9. slot: 4*/13 lat (w 11 poziomie zwiększa się jedynie procent szans)
12-13 poziom: 10. slot: 5*/12 lat (w 13 poziomie zwiększa się jedynie procent szans)
14. poziom: 11. slot: 4*/12 lat
15. poziom: 12. slot: 5*/12 lat

W ten oto sposób rozbudowa szkółki do maksimum nabierze sensu ze względu na możliwość posiadania w niej lepszych i większej ilości adeptów.
To, czy dany slot będzie przez nas gospodarowany zależeć będzie tylko od nas samych.
Oczywiście wprowadzanie tej szkółki byłoby stopniowe zależne od posiadanych miejsc, np: w tej chwili mam w szkółce 10 na 11 możliwych juniorów. tak więc slot jeden jest otwarty dla zawodnika o podanych parametrach slotu 1. Wysyłając na egzamin, lub wyrzucając kogoś zwalniam kolejne sloty, które stopniowo otwierają nam numery 2,3 itd.

Ale na tym nie koniec.

Dodatkowo chciałbym rozbudować szkółkę o kolejne "bajery" (jak np tor crossowy) ze scoutami, dzięki którym moglibyśmy przyspieszać i poznawać poszczególne skille naszego juniora.

A dokładniej:
- obecnie juniorzy w szkółce skille "startowe" mają zbliżone. chciałbym je nieco bardziej rozciągnąć, tak by scout z rozbudowanego toru crossowego mógł określić mi ile ten mój junior ma np prowadzenia (im wyższy poziom toru cross, tym lepszy raport scouta i więcej dni skrócenia treningu P jeśli jest trenowany), a także bym wiedział jak kierunkowo trenować juniora.


RE: Szkółka juniorów cz.2 GM_Arek - Marek79 - 2017-03-20

No całkiem to sensowne, nic nie powiem.


RE: Szkółka juniorów cz.2 GM_Arek - Petecki - 2017-03-20

a te sloty np 2-gi musi być zajęty żeby móc korzystać powiedzmy z 10-tego? czy to ode mnie zależy w którym slocie sobie umieszczę juniora i mając powiedzmy dostępnych 10 slotów wykorzystuję sobie tylko te które chcę np 6 a reszta puste?


RE: Szkółka juniorów cz.2 GM_Arek - GM_Arek - 2017-03-20

kombinowałem nad z tym z różnych stron i to wydaje się najrozsądniejszym wyjściem. Przychodzi junior do szkółki i wtedy nadajemy mu slot wg uznania (do którego oczywiście pasuje). Jeśli ktoś będzie chciał mieć tylko kilku junów z tal 5* to jego wybór, bez konieczności "zapełniania" wszystkich


RE: Szkółka juniorów cz.2 GM_Arek - GM_Arek - 2017-03-21

Jedna ważna jeszcze rzecz mi przyszła do głowy: raz nadanego slotu, ze wzgl na zmianę wieku juniora, nie można zmieniać.


RE: Szkółka juniorów cz.2 GM_Arek - magrami12 - 2017-03-30

No i mnie sie ten pomysl podoba wreszcie bede widzial jakis sens tego ze mam 14 poziom szkolki juniorow.


RE: Szkółka juniorów cz.2 GM_Arek - kamykov - 2017-03-31

Do końca nie kumam o co chodzi ze slotami Smutny
Jak mam np: "e) piąty slot: 4*/14 lat" - tzn że w tym slocie może znaleść się tylko junior z talentem 4 i 14 letni?


RE: Szkółka juniorów cz.2 GM_Arek - ADM_Henrik - 2017-03-31

To oznacza że możesz dostać juniorka do szkółki z talentem 1, 2, 3 lub 4 a jego wiek może być 14, 15 lub 16 lat.


RE: Szkółka juniorów cz.2 GM_Arek - taxi1981 - 2017-04-01

Czyli liczby oznaczają max talent i minimalny wiek? Trochę to dla mnie nie jasne


RE: Szkółka juniorów cz.2 GM_Arek - kamykov - 2017-04-01

Dzięki Henio już kumam. I podoba mi się ten pomysł.


RE: Szkółka juniorów cz.2 GM_Arek - GM_Arek - 2017-04-01

(2017-04-01, 09:51:21)taxi1981 napisał(a): Czyli liczby oznaczają max talent i minimalny wiek? Trochę to dla mnie nie jasne

dokładnie taxi, tak jak legenda mówi z pierwszego posta Uśmiech


RE: Szkółka juniorów cz.2 GM_Arek - GM_Arek - 2017-06-06

Podsumowując, bo zaczęliśmy "kodowanie":

1. Na starcie wprowadzimy sloty na adeptów, im wyższa szkółka tym lepszy (i więcej) slot (miejsce) na pozyskanego juniora.
Wyglądałoby to tak:
Poziom szkółki - maksymalny MOŻLIWY talent pozyskanego juniora / minimalny MOŻLIWY wiek pozyskanego juniora
1. poziom: a) pierwszy slot: 5*/13 lat, b) drugi slot: 2*/12 lat
2. poziom: c) trzeci slot: 3*/13 lat
3. poziom: d) czwarty slot: 5*/14 lat
4. poziom: e) piąty slot: 4*/14 lat
5. poziom: 6. slot: 5*/13 lat
6-7. poziom: 7. slot: 3*/12 lat (w 7 poziomie zwiększa się jedynie procent szans)
8-9. poziom: 8. slot: 5*/13 lat (w 9 poziomie zwiększa się jedynie procent szans)
10-11. poziom: 9. slot: 4*/13 lat (w 11 poziomie zwiększa się jedynie procent szans)
12-13 poziom: 10. slot: 5*/12 lat (w 13 poziomie zwiększa się jedynie procent szans)
14. poziom: 11. slot: 4*/12 lat
15. poziom: 12. slot: 5*/12 lat

- wprowadzanie tej szkółki byłoby stopniowe zależne od posiadanych miejsc, np: w tej chwili mam w szkółce 10 na 11 możliwych juniorów. tak więc slot jeden jest otwarty dla zawodnika o podanych parametrach slotu 1. Wysyłając na egzamin, lub wyrzucając kogoś zwalniam kolejne sloty, które stopniowo otwierają nam numery 2,3 itd.

- rozbudowujemy szkółkę o kolejne "bajery" (jak np tor crossowy) dla każdego skilla ze scoutami, dzięki którym moglibyśmy przyspieszać i poznawać poszczególne skille naszego juniora.
A dokładniej:
- obecnie juniorzy w szkółce skille "startowe" mają zbliżone. chciałbym je nieco bardziej rozciągnąć (+/-8 od średniej po wylosowaniu), tak by scout z np rozbudowanego toru crossowego mógł określić mi ile ten mój junior ma np prowadzenia (im wyższy poziom toru cross, tym lepszy raport scouta i więcej dni skrócenia treningu P jeśli jest trenowany), a także bym wiedział jak kierunkowo trenować juniora.

- slot przydzielamy wg uznania (oczywiście ten do którego junior pasuje), bez konieczności zapełniania wszystkich slotów

- raz nadanego juniorowi slotu nie wolno zmienić aż do momentu egzaminu, bądź wyrzucenia juniora za szkółki

- juniorzy mogą przyjść do nas każdego dnia, lecz mamy tylko 24h na przydzielenie go do jakiegoś slotu. po tym czasie junior znika i możemy dostać kolejnego

- każdego juniora można tylko raz w tygodniu wysłać na jeden obiekt treningowy by poznać raport scouta

Rozbudowa naszych nowych obiektów dla odpowiednich skilli:
- kondycja (1. poz: 100 tys / 7 dni || 2.: 200 tys / 12 dni || 3.: 400 tys / 18 dni)
- start (1. poz: 150 tys / 9 dni || 2.: 300 tys / 16 dni || 3.: 600 tys / 25 dni)
- siła (1. poz: 250 tys / 12 dni || 2.: 500 tys / 21 dni || 3.: 1 mln / 32 dni)
- prowadzenie (1. poz: 400 tys / 14 dni || 2.: 800 tys / 25 dni || 1,6 mln / 38 dni)
- technika (1. poz: 400 tys / 14 dni || 2.: 800 tys / 25 dni || 1,6 mln / 38 dni)

czekam na wasze uwagi/poprawki


RE: Szkółka juniorów cz.2 GM_Arek - Arkadiusz - 2017-06-06

A czemu raz nadanego slota mu można zmienić?
Jesli np trenuje wszystkie skille równomiernie to zloty tez chciałbym zmieniać.
Co do propozycji ogólnie jest ok ale.....
Chodzi o rozbudowę obiektu czemu tylko prowadzenie i technika będą razem budowane a reszta osobno ?
Skoro trener w szkółce trenuje 2 skille.
Wiec jesli mam np trenera aerobowego który trenuje sile i kondycje to rozbudowy powinny byc tez tak robione np pod dana nawierzchnie.


RE: Szkółka juniorów cz.2 GM_Arek - GM_Arek - 2017-06-06

wszystkie rozbudowy będą osobno, tylko wrzuciłem w 'jeden worek" (P i T) bo cena i czas przy tych 2-óch będą takie same.

slot to tylko "miejsce na zawodnika" (jak np krzesełko w kinie), i nie ma nic wspólnego z treningiem. Trening nadal odbywa się za pomoca trenera którego mu przydzielicie (np. grząski, czy aerobowy)

A slotu nie można zmieniać z prostego powodu: dostajesz 12 latka z tal. 5* i wrzucasz go do odpowiedniego slotu. po sezonie się starzeje i przenosisz go do slotu dla 13-latka z tal. 5*, a slot 12/5* znowu masz wolny. A to nie tak ma działać. skoro zapełniłeś slot 12/5* to wolny masz tylko np 13/5*, itd


RE: Szkółka juniorów cz.2 GM_Arek - Arkadiusz - 2017-06-06

(2017-06-06, 11:47:09)GM_Arek napisał(a): wszystkie rozbudowy będą osobno, tylko wrzuciłem w 'jeden worek" (P i T) bo cena i czas przy tych 2-óch będą takie same.

slot to tylko "miejsce na zawodnika" (jak np krzesełko w kinie), i nie ma nic wspólnego z treningiem. Trening nadal odbywa się za pomoca trenera którego mu przydzielicie (np. grząski, czy aerobowy)

A slotu nie można zmieniać z prostego powodu: dostajesz 12 latka z tal. 5* i wrzucasz go do odpowiedniego slotu. po sezonie się starzeje i przenosisz go do slotu dla 13-latka z tal. 5*, a slot 12/5* znowu masz wolny. A to nie tak ma działać. skoro zapełniłeś slot 12/5* to wolny masz tylko np 13/5*, itd

Oki teraz kumam.
Czyli chodź tez o to żeby nie bylo tylko przyjmowania 12/5*?