Oficjalne forum gry Speedway-World
Szkółka juniorów cz.2 GM_Arek - Wersja do druku

+- Oficjalne forum gry Speedway-World (https://speedway-world.pl/forum)
+-- Dział: Pozostałe (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Archiwum (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Wątek: Szkółka juniorów cz.2 GM_Arek (/showthread.php?tid=6182)

Strony: 1 2 3 4


RE: Szkółka juniorów cz.2 GM_Arek - GM_Arek - 2017-06-06

mniej więcej Uśmiech

Aha, i jeszcze jedna ważna kwestia (dopisana również w poprzednim poście):

- każdego juniora można tylko raz w tygodniu wysłać na jeden obiekt treningowy by poznać raport scouta


RE: Szkółka juniorów cz.2 GM_Arek - Arkadiusz - 2017-06-06

(2017-06-06, 12:03:47)GM_Arek napisał(a): mniej więcej Uśmiech

Aha, i jeszcze jedna ważna kwestia (dopisana również w poprzednim poście):

- każdego juniora można tylko raz w tygodniu wysłać na dany obiekt treningowy by poznać raport scouta

Najpierw trzeba obiekt wybudować hehe.
Ok ja wszystko wiem.
Dzieki za info.


RE: Szkółka juniorów cz.2 GM_Arek - GM_Arek - 2017-06-06

i jeszcze pytania, które dostałem na pw, a na pewno rozjaśnią wam temat szkółki:

1. Skoro junior trenuje np sile i kondycje a wysle go na obiekt z sila to bedzie jeszcze szybciej sile trenowsl? Czy to jest tylko po to żeby widzieć jaka ma sile obecnie?
GM_Arek: szybciej będzie trenował jedynie trenowany przez gł. trenera skill, pod warunkiem posiadania wysokiego poziomu obiektu (maks 3 poziomy każdego). czyli każdy obiekt pozwala dostać lepszy raport scouta nt sprawdzanego skilla, oraz przyspiesza nieco trening trenowanej umiejętności

2. Ok zmiana wchodzi z nowym sezonem?
A co zrobisz jak ktos ma teraz w szkółce np10 juniorow wiek 12?
Nie masz tylu slotow dla 12 latkow wiec?

GM_Arek: zmiana wyjdzie w życie w momencie skończenia kodowania (nie ma dobrego i złego momentu na jej wprowadzenie). "starzy juniorzy" będę trenować tak samo jak dotychczas, nowi "nowym trybem". Sloty będą wchodzić stopniowo wedle wolnego miejsca w szkółce u danego gracza, więc cały proces zajmie maks u niektórych ok 4 sezonów


RE: Szkółka juniorów cz.2 GM_Arek - Arkadiusz - 2017-06-06

Oki bede tu pytal nie na pw żeby wszyscy wiedzieli.
Tak na koniec z mojej strony te rozbudowy obiektów wejdą juz z nowym sezonem?


RE: Szkółka juniorów cz.2 GM_Arek - GM_Arek - 2017-06-06

"...GM_Arek: zmiana wyjdzie w życie w momencie skończenia kodowania (nie ma dobrego i złego momentu na jej wprowadzenie)..."

jeśli uda nam się skończyć 'pisanie" wcześniej niż koniec sezonu wyjdzie to szybciej, jeśli nie - wejdzie nieco później niż początek sezonu


RE: Szkółka juniorów cz.2 GM_Arek - Asteck666 - 2017-06-07

O co chodzi z tym szybszym trenowaniem po wyslaniu do scouta?

Mam Arka w szkółce, trenuje go obecnie trener aerobowy, rozbudowany mam max obiekt siły, wysylam do scouta i co?

Scout mówi, Arek ma siłę +/- 48 .... wraca Arek z wizyty u scouta.. i co? nagle ma siłę 50 ?

Czy jak? Co to znaczy "trenuje nieco szybciej"?


RE: Szkółka juniorów cz.2 GM_Arek - GM_Arek - 2017-06-07

Junior wraca z siłowni, na której pracuje nasz scout. i to właśnie rozbudowany na maxa obiekt siły, spowoduje że junior będzie trenował szybciej (czyli będzie miał odejmowane kolejne dni do skoku).

Tu warto zaznaczyć że te dni ciut chcemy wydłużyć, by graczom "chciało" się rozbudowywać te obiekty dla szkółki


RE: Szkółka juniorów cz.2 GM_Arek - Asteck666 - 2017-06-07

I jeszcze jedno ( tu juz będzie w moim stylu SpSowskim Język )

Ostatnio na SB bardzo dużo uwag mieli gracze na temat przychodzenia juniorów do szkółki (że sam szrot przychodzi)
w propozycji nic na ten temat nie ma (więc hurraoptymizm zbyt wczesny tych samych graczy)... czyli rozumiem, że zmiana w szkółce (nie licząc scouta) w zasadzie wnosi tyle, że "szczęsciarze" nie będamogli mieć 11 adeptów 5*/12 lat, natomiast Ci którzy narzekali na SB dalej będą mieli szanse dostawać szrot. Dobrze rozumiem?

W skrócie, nawet jak zawalę wszystkie sloty i zostawię wolny ostatni, to wcale nie znaczy że w bliżej nieokreślonym czasie zjawi sie tam 12-latek z max talentem, prawda? Czy coś w tym kierunku będzie zrobione?
To tak żeby ostudzić co niektórych Duży uśmiech


RE: Szkółka juniorów cz.2 GM_Arek - GM_Arek - 2017-06-08

tutaj żadnych zmian nie przewidujemy i żadnych nie wprowadzaliśmy od bóg wie jakiego czasu.

przychodzenie juniorów do szkółki pozostaje takie jakim jest od bardzo dawna


RE: Szkółka juniorów cz.2 GM_Arek - nodrep - 2017-06-10

Pierwszy wpis mówi, że "czas na kolejną propozycję."  a wiemy a i czytamy dalej, że to propozycja tylko informacja, że zostanie to wprowadzone, więc z zasady nie powinien ten wątek widnieć w PROPOZYCJACH. Miniony czas pokazał, że próba dyskusji z GM_Arek to strata czasu bo i tak postawi na swoim, niezależnie od tego czy większość jest za czy przeciw. Jak nie jesteś tego samego zdania to się czepiasz itd.. Jeśli nie chcesz wyłożyć całkowicie gry, dawaj propozycje i słuchaj tego co mówią gracze, bo bez nich będziesz sam tworzył sobie ligi i grywał przy kominku i wspominał, że zniszczyłeś najlepszego menadżera żużlowego.
A tak do rzeczy. Być może ta propozycja jest warta rozważenia (a w zasadzie poinformowania, bo i tak wejdzie w życie) jednak póki co nie widać żadnego sensu jej wprowadzania. To, że siedziałeś nad pomysłem i coś wymyśliłeś, nie oznacza, że ktoś (w domyśle np. ja) kto nie jest w temacie, łapie ideę zamysłu. Naprawdę polecam książkę Stevena Kruga "Nie każ mi myśleć" gdzie pięknie autor wyłożył w jaki sposób powinna odbywać się między innymi komunikacja pomiędzy twórcą strony a użytkownikami. Gdy piszesz o pomyśle na forum rób to przejrzyście a nie w taki sposób, że teraz użytkownik musi poświęcić kilka kartek albo godzin aby domyślać się, co autor ma na myśli. Opisz wyczerpująco i z przykładami Twój pomysł aby przekonać do niego graczy, choć i tak widzę, że niewiele to da. Zauważyłem z Twojej strony kilka razy te same standardowe odpowiedzi w typie, nie będę Wam podawał wszystkiego na tacy itp. . Po przeczytaniu kilku takich wcześniej dyskusji odechciało mi się tutaj cokolwiek pisać, bo szkoda tylko czasu na to. Jednak kolejna dziwna rewolucja i na tym etapie niezrozumiała rewolucja powoduje, że nie można cicho siedzieć.
Przepraszam z góry za to co napiszę ale zaczynam odnosić wrażenie, że to, że jesteś w 5 lidze to nie przypadek. Większość zmian, jakie weszły mają na celu ułatwienie początkującym awans wyżej, czyżbyś pod swoim kątem te zmiany wprowadzał? To, że jesteś ADMINEM nie daje Ci monopolu na wiedzę i nieomylność. Zmieniasz diametralnie charakter SW upodobniając go do innej(ych) gier, tylko po co?
Reasumując, przedstaw owoc swoich przemyśleń w taki sposób aby dla wszystkich było to jasne i zrozumiałe.


RE: Szkółka juniorów cz.2 GM_Arek - kamykov - 2017-06-13

Chciałbym zauważyć, że mało jest głosu rozsądku gdyż każdy patrzy przez pryzmat swojej drużyny. Ostatnie zmiany dotkliwie udetzyły w mój klub, ale zbytnio nie narzekam gdyż po głębszym zastanowieniu widzę że zmiany mają na celu poprawe sytuacji, wyeliminować patologie i by nowi gracze mieli łatwiej nawiązać walkę


RE: Szkółka juniorów cz.2 GM_Arek - kamykov - 2017-06-13

A insynułowanie że Arek robi zmiany pod siebie jest żałosne. Widać że chłopak się stara i próbuje ratować już tragiczną sytuacje.


RE: Szkółka juniorów cz.2 GM_Arek - holender260 - 2017-06-14

nodrep ma rację te jego pomysły to na prawdę są żałosne robi to pod nie których graczy a nie będę pisał o których chodzi.


RE: Szkółka juniorów cz.2 GM_Arek - kamykov - 2017-06-14

(2017-06-14, 01:50:33)holender260 napisał(a): nodrep ma rację te jego pomysły to na prawdę są żałosne robi to pod nie których graczy a nie będę pisał o których chodzi.

Tekst typu "wiem, ale nie powiem" - a może "zabili go i uciekł"


RE: Szkółka juniorów cz.2 GM_Arek - holender260 - 2017-06-14

(2017-06-14, 14:40:33)kamykov napisał(a):
(2017-06-14, 01:50:33)holender260 napisał(a): nodrep ma rację te jego pomysły to na prawdę są żałosne robi to pod nie których graczy a nie będę pisał o których chodzi.

Tekst typu "wiem, ale nie powiem" - a może "zabili go i uciekł"

sam dobrze wiesz o kim mowa