Oficjalne forum gry Speedway-World
Finansowe Fair Play GM_Arek - Wersja do druku

+- Oficjalne forum gry Speedway-World (https://speedway-world.pl/forum)
+-- Dział: Pozostałe (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Archiwum (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Wątek: Finansowe Fair Play GM_Arek (/showthread.php?tid=6191)

Strony: 1 2


Finansowe Fair Play GM_Arek - GM_Arek - 2017-03-22

nie bardzo wiem jak to nazwać, więc tyt. wątku się nie przejmujcie Język

Ale do rzeczy - 7% z każdego transferu przepada donikąd.
Wpadłem na pomysł (może nie rewolucyjny) by te pieniądze zbierać i na koniec sezonu rozdzielać między klubami w zależności od ligi (taki trochę mini zastrzyk gotówki przede wszystkim dla niższych lig).

W minionym sezonie łączna suma transferów wynosiła ok 800 mln. - 7% z tego (ok 56 mln) przepadło bez wieści. A ja chciałbym te kwoty rozdawać na koniec sezonu, wg klucza:

Liga / % z sumy podatku (zależny od sumy potrąconego podatku - w tym wypadku od 56 mln) / kwota na klub
E-liga-0,1%-5600 (na klub)
1 liga-0,5%-14000 (na klub)
2 liga-2%-28000 (na klub)
3 liga-8%-56000 (na klub)
4 liga-27%-94500 (na klub)
5 liga-62,4%-109200 (na klub)

Przyznawane kwoty zależne byłby jedynie od ilości i sumy transferów, czyli potrąconego od nich podatku. Więc im więcej transferów, tym większe kwoty.

Może nie są to jakieś ogromne pieniądze (zwłaszcza dla lig 1-3), ale dla niższych lig zawsze to jakiś maleńki bonusik Uśmiech

co o tym sądzicie?


RE: Finansowe Fair Play GM_Arek - anton - 2017-03-23

Oczywiście jestem za - krok w dobrym kierunku.


RE: Finansowe Fair Play GM_Arek - 7Shem7 - 2017-03-23

Te kwoty sa smieszne, wiec szkoda na to czasu, a nie lepiej sie czyms bardziej pozytecznym zajac?
Moze calkowicie zrezygnowac z tego podatku od sprzedazy i wtedy nie bedzie problemu, ze 56mln przepada, po co kombinowac jak tu rozdzielic, mozna ewentualnie w Robin Hooda sie zabawic i rozdzielic wszystko miedzy najnizsze ligi (6,5), ale to nie przejdzie bo za duzo bedzie na "NIE", albo nowym graczom dac na start 2mln lub 3mln zamiast 1mln
Jezeli kasa z podatku przepada a potem ja chcesz oddac to po co wogole zabierac.


RE: Finansowe Fair Play GM_Arek - GM_Arek - 2017-03-23

(2017-03-23, 10:29:38)7Shem7 napisał(a): a nie lepiej sie czyms bardziej pozytecznym zajac?

właśnie siedzę nad kibicami Oczko

ja tutaj podatku nie wprowadzałem, tylko go zastałem, więc ciężko mi powiedzieć po co był wprowadzany (właśnie staram się tego dowiedzieć). Ale skoro już jest to można go albo jakoś spożytkować, albo dojść dlaczego on w ogóle powstał i ewentualnie zlikwidować.


RE: Finansowe Fair Play GM_Arek - anton - 2017-03-23

Podatek powstał aby ukrócić niedobry zwyczaj - proceder zawyżania cen zawodników na liście transferowej co jest słuszne a proponowana inicjatywa jest bardzo dobra gdyż zmierza do wyrównywania szans co jest obecnie konieczne. Protesty dobrze sytuowanych są zrozumiałe ale krótkowzroczne więc nie ma co na nie zwracać uwagi lecz zrealizować ten zamysł.


RE: Finansowe Fair Play GM_Arek - 7Shem7 - 2017-03-23

Duży uśmiech  jestem za likwidacja, precz z podatkami  Język


RE: Finansowe Fair Play GM_Arek - anton - 2017-03-23

Żadnej likwidacji podatków! Chyba że się chce do końca zniszczyć grę.


RE: Finansowe Fair Play GM_Arek - GM_Arek - 2017-03-23

(2017-03-23, 10:54:20)anton napisał(a): Podatek powstał aby ukrócić niedobry zwyczaj - proceder zawyżania cen zawodników na liście transferowej co jest słuszne

no to już wiem, dzięki Uśmiech


RE: Finansowe Fair Play GM_Arek - 7Shem7 - 2017-03-23

@ anton

1)myslisz ze jak dostaniej extra 100k na sezon to z kim wyrownasz szansy - z inna druzyna z 5 ligi, - nie , bo one tez dostana tyle samo  Huh

2)"Podatek powstal aby nie zawyzac ceny zawodnikow" - skad Ci to przyszlo do glowy - wystawisz za wysoka cene to nie sprzedaz  Wywracanie oczami

3) niby jak likwidacja podatkow ma zniszczyc gre???? 56mln jest wirtulane , a nie ze admini sie nimi dziela i z tych funduszy robia gre  Język

Ale moze Ty o innej grze mowisz, wiec sorry


RE: Finansowe Fair Play GM_Arek - Arkadiusz - 2017-03-23

Ja mysle ze sa powazniejsze zmieny do wprowadzenia na grze i szkoda czasu na takie kosmetyczne.
Ale coz malymi krokami........dojdziemy do wszystkiego.


RE: Finansowe Fair Play GM_Arek - anton - 2017-03-23

@ 7Shem7

1) Inicjatywa ZMIERZA do wyrównania szans. Szanse początkujących mamy wyrównywać z ligami wyższymi.

2) Taka była intencja podatku swego czasu stefika4 w odpowiedzi na przekręty.

3) Likwidacja podatku przywróci starą - znaną nam wszystkim aż nadto dobrze - praktykę na poły legalnego transferu OGROMNYCH pieniędzy.

Ale moze Ty o innej grze mowisz, wiec sorry


RE: Finansowe Fair Play GM_Arek - anton - 2017-03-23

(2017-03-23, 11:20:00)Arkadiusz napisał(a): Ja mysle ze sa powazniejsze zmieny do wprowadzenia na grze i szkoda czasu na takie kosmetyczne.
Ale coz malymi krokami........dojdziemy do wszystkiego.

Przy obecnych oporach "środowiska" i taki malutki kroczek ma wartość.


RE: Finansowe Fair Play GM_Arek - 7Shem7 - 2017-03-23

(2017-03-23, 10:46:48)GM_Arek napisał(a):
(2017-03-23, 10:29:38)7Shem7 napisał(a): a nie lepiej sie czyms bardziej pozytecznym zajac?

właśnie siedzę nad kibicami Oczko

ja tutaj podatku nie wprowadzałem, tylko go zastałem, więc ciężko mi powiedzieć po co był wprowadzany (właśnie staram się tego dowiedzieć). Ale skoro już jest to można go albo jakoś spożytkować, albo dojść dlaczego on w ogóle powstał i ewentualnie zlikwidować.

(2017-03-23, 10:54:20)anton napisał(a): Podatek powstał aby ukrócić niedobry zwyczaj - proceder zawyżania cen zawodników na liście transferowej co jest słuszne a proponowana inicjatywa jest bardzo dobra gdyż zmierza do wyrównywania szans co jest obecnie konieczne. Protesty dobrze sytuowanych są zrozumiałe ale krótkowzroczne więc nie ma co na nie zwracać uwagi lecz zrealizować ten zamysł.

no to super Pomysł , ze z kibicami cos dzialacie, bo na Puchar zeby 1400 widzow przyszlo to porazka, o sparringach juz nie wspomne 400-600 widzow a stadion moze pomiescic ponad 20,000


RE: Finansowe Fair Play GM_Arek - GM_Arek - 2017-03-23

(2017-03-23, 13:05:35)7Shem7 napisał(a):
(2017-03-23, 10:54:20)GM_Arek napisał(a): no to super  Pomysł , ze z kibicami cos dzialacie, bo na Puchar zeby 1400 widzow przyszlo to porazka, o sparringach juz nie wspomne 400-600 widzow a stadion moz

ze sparingami to bym się tak nie rozpędzał, bo one mają tu zupełnie inne znaczenie i cel, aniżeli w realu, i nie są traktowane przez kibiców jako mecze pzredsezonowe, gdzie głód żużla ściąga spore tłumy - więc tu raczej zmian nie będzie. Ale o tym będziemy wkrótce dyskutować w innym wątku


RE: Finansowe Fair Play GM_Arek - Misiek81 - 2017-03-23

Jestem za tą propozycją a nie za likwidacją podatku