Oficjalne forum gry Speedway-World
Opcja leczenia zawodnika - Wersja do druku

+- Oficjalne forum gry Speedway-World (http://speedway-world.pl/forum)
+-- Dział: Pozostałe (http://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Archiwum (http://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Wątek: Opcja leczenia zawodnika (/showthread.php?tid=6297)Opcja leczenia zawodnika - Salomon - 2017-07-22

W grze wykryto ostatnio błąd w opcji leczenia polegający na istnieniu nieuprawnionej i szkodliwej możliwości straty środków przy ponownym wyborze sposobu leczenia. Błąd zostanie najpewniej niebawem naprawiony tak, że wybór określonego rodzaju leczenia będzie jednocześnie blokował inne jego sposoby.

Ważne jest aby takie błędy szybko były w grze eliminowane bo to rodzi tylko frustracje i powoduje stratę czasu jaki trzeba włożyć w wyjaśnianie i odzyskiwanie pieniędzy. Samo odzyskanie środków jest jednak dla mnie kwestią drugorzędną - wszak jedne zawody indywidualne wyrównają taką sumę.
Przy tej okazji można jednak zastanowić się czy nie dokonać w tym względzie zmiany. W grę wchodzi możliwość sumowania sposobów leczenia tak aby wybór kilku opcji sumował czas dojścia zawodnika do zdrowia. Podeprzyjmy się ankietą.

1) Czy zmieniamy sposób leczenia wprowadzając sumowanie się dni leczenia?

2) Czy zostawiamy leczenie zawodnika po staremu czyli tylko wybór jednej z trzech opcji leczenia?


RE: Opcja leczenia zawodnika - Salomon - 2017-07-22

Wiadomo, że wypadki się zdarzają i że są bardzo przykrym przeżyciem i niemiłą niespodzianka dla grającego. Pieczołowicie przez nas trenowany zawodnik dostaje strzał między oczy a my razem z nim. Niekiedy skutkować to może negatywnie na nastawienie do samej gry. Czy nie warto z tego względu głębiej zastanowić się nad tym zagadnieniem i podjąć pewne znaczące decyzje - wprowadzić nowe rozwiązanie tego aspektu?


RE: Opcja leczenia zawodnika - anton - 2017-07-24

Możliwość łączenia rodzajów leczenia wydaje się dobrym pomysłem. Zwłaszcza gdy się ma zawodników niezaawansowanych technicznie. Problem kontuzji dotyczy chyba głównie tych co zaczynają dopiero grać a cała sprawa wygląda dość sprawiedliwie bo chcąc jeszcze szybciej wyleczyć zawodnika trzeba jeszcze więcej zapłacić za leczenie. Można by to poprzeć ale kontuzje to też pewien koloryt gry i element dramatyzmu więc pozbawiając się go przez stworzenie możliwości szybkiego leczenia w pewien sposób zubożymy grę. Z innej jeszcze strony nawet w realu dzisiaj szybko się czasami leczy niektóre kontuzje no i jeszcze dodajmy, że taka kontuzja - zwłaszcza lepszego zawodnika bez możliwości skutecznej, szybkiej eliminacji skutków dotkliwie niekiedy deprymuje gracza.


RE: Opcja leczenia zawodnika - AstaKask - 2017-07-29

Problem kontuzji zawodników ze składu często dotykający zaczynających grę wart jest zauważenia i potraktowania elastyczniej od tego jak jest teraz.