Oficjalne forum gry Speedway-World
Pogoda liniowa GM_Arek - Wersja do druku

+- Oficjalne forum gry Speedway-World (https://speedway-world.pl/forum)
+-- Dział: Pozostałe (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Archiwum (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Wątek: Pogoda liniowa GM_Arek (/showthread.php?tid=6357)



Pogoda liniowa GM_Arek - GM_Arek - 2017-10-23

Pomysł, który ładnie nam sprawdził się w SpS i spowodował wiele niespodziewanych rozstrzygnięć.

Na początek, w trakcie sezonu 23. chcielibyśmy wprowadzić pogodę liniową tylko jako widoczny diagram w waszych klubach, byście mogli zobaczyć jak będzie ona mogła wpływać na waszą nawierzchnię (i jej ewentualną zmianę) w trakcie sezonu 24.

Dla tych, którzy nie grają w SpS, krótki opis.

Utrzymująca się kilka dni nad naszym stadionem dana pogoda, może zmienić naszą nawierzchnię. Np jeśli nad naszym torem przez 3 dni będzie świecić słońce, to stopniowo przesuwający się wskaźnik na diagramie zmieni naszą nawierzchnię na twardą. Jednakże kolejny dzień zachmurzenia lub deszczu, przesunie wskaźnik ponownie w rejon nawierzchni macierzystej.

pełny opis znajdziecie tu: http://www.speedwaystar.org/faq-40 , bo nie chcę wklejać tego samego (dla niezorientowanych: to nie plagiat, sps tworzą te same osoby co SW)

dzięki możliwej zmianie naszej nawierzchni  zmuszeni bylibyśmy do bardziej zrównoważonego rozwijania skilli swoich zawodników (co wiąże się oczywiście ze zmianą silnika meczowego)

Czekam na wasze zdanie.


RE: Pogoda liniowa GM_Arek - wojtas_gkm - 2017-10-23

Brzmi nieźle, jestem na tak.
Ale...
Czy wzorem SpS pogoda na zmieniać się także w trakcie zawodów? Mam nadzieję, że nie.


RE: Pogoda liniowa GM_Arek - GM_Arek - 2017-10-23

nie ma takiej potrzeby by zmieniała się w trakcie zawodów. Przynajmniej obecnie takiej nie widzę


RE: Pogoda liniowa GM_Arek - kamykov - 2017-10-24

Mi np: ciężko stwierdzić jak pogoda wpływa na jazdę zawodników szczególnie jak zawodnik ma wbite 100 skilla.


RE: Pogoda liniowa GM_Arek - GM_Arek - 2017-10-24

pogoda liniowa wiązałaby się z wprowadzeniem nowego silnika meczowego. Dlatego na sezon 23 proponuję ją bardziej jako "pokazówkę" by się z nią "oswoić" przed pełnym wprowadzeniem od sezonu 24 Oczko


RE: Pogoda liniowa GM_Arek - wojtas_gkm - 2017-10-24

A czy będziemy mieli dodatkowo jakakolwiek możliwość wpłynięcia na stan toru? Jak praży słońce, to i tak Cieślak może zrobić kopę dzięki polewaczce Uśmiech a w Grudziądzu to wystarczy jeden dzień bez deszczu, a zrobią taki beton że gwoździa nie wbijesz Uśmiech


RE: Pogoda liniowa GM_Arek - GM_Arek - 2017-10-24

no właśnie to chciałbym zmienić, by jednak pogoda i nawierzchnia mogła zaskoczyć czasem gospodarzy. Bo to żadna zmiana wprowadzić pogodę, która może zmienić nawierzchnię, a jednocześnie dać możliwość jej skorygowania w 5 min. pod własne potrzeby.
brak możliwości "ręcznej" korekty nawierzchni, spowoduje że z głową trzeba będzie budować i szkolić skład, tak by być możliwie maksymalnie przygotowanym na różne warunki torowe.
Dlatego przy pogodzie liniowej możliwość zmiany nawierzchni dałbym tylko w przerwie m-sez.


RE: Pogoda liniowa GM_Arek - wojtas_gkm - 2017-10-24

Bardziej myślałem, że prace które podejmujemy to nie zmiana od ręki, bo przecież komisarze toru nie pozwolą Duży uśmiech
Miałem na myśli możliwość np jednego lub maksymalnie dwóch dodatkowych dni działań w tygodniu.
Dajmy na to na torze grząskim po 3 słonecznych dniach robi się beton, ale jeżeli puścimy na tor jednego dnia polewaczkę to wówczas potrzeba 4 dni słonecznych. Coś takiego miałem na myśli, tylko nie wiem czy za bardzo nie skomplikowało by to skryptu, bo się na tym nie znam.


RE: Pogoda liniowa GM_Arek - GM_Arek - 2017-10-24

hmm propozycja ciekawa, ale właśnie: raz że możliwa komplikacja skryptu, a dwa że jednak ta pogoda zazwyczaj idzie na styk ze zmianą nawierzchni, bo jednak potrzeba na to aż 3 z 5 w tygodniu niekorzystnych dni by się zmieniła, a tak jedną decyzją w piątek zawsze możemy w razie zagrożenia zmianę nawierzchni "odwołać".
Także z jednej strony ingerencja w tor fajna, ale z drugiej praktycznie zawsze zabezpieczająca interes klubu - a niekoniecznie o to nam chodzi.


RE: Pogoda liniowa GM_Arek - wojtas_gkm - 2017-10-24

ok, jasne
kolejne pytanie
tor grząski
mamy przykładowo pogodę w tygodniu
deszcz, słońce, słońce, zachmurzenie, słońce
będzie beton?


RE: Pogoda liniowa GM_Arek - GM_Arek - 2017-10-24

diagram dla toru grząskiego wygląda następująco (przy czym zero to poziom startowy dla każdego klubu po wprowadzeniu pogody - nie zeruje się)

naw normalna: -4, -3, naw grząska: -2, -1, 0, 1, 2, naw twarda: 3, 4

w pon deszcz oznacza utrzymanie wskaźnika na 0
wt słońce przesuwa wskaźnik w prawo na 1
śr słońce przesuwa wskaźnik w prawo na 2
w czw zachmurzenie przesuwa wskaźnik w lewo, a więc na 1
w pt słońce przesuwa wskaźnik w prawo na 2 (czyli nadal mam naw. grząską)

Decydujący zatem będzie piątkowo-sobotni update:
jeśli będzie słońce, przesunie wskaźnik na 3 i wtedy w sob i niedziele (sob-niedz nie dokonuje się już update pogody) będzie naw. twarda.
deszcz lub chmura przesuną wskaźnik w lewo na 1 i wtedy w sob i niedziele naw pozostanie grząska.

Odpowiednio dla toru twardego diagram to:
naw grząska: -4, -3, naw twarda: -2, -1, 0, 1, 2, naw normalna: 3, 4

Odpowiednio dla toru normalnego diagram to:
naw twarda: -4, -3, naw normalna: -2, -1, 0, 1, 2, naw grząska: 3, 4

Słońce przesuwa lub utrzymuje diagram w str naw twardej
Deszcz przesuwa lub utrzymuje diagram w str naw grząskiej
Chmura przesuwa lub utrzymuje diagram w str naw normalnej


RE: Pogoda liniowa GM_Arek - Mr. Zuma - 2018-07-29

wprowadzone 

//zamykam