Oficjalne forum gry Speedway-World
Biegi nominowane - Wersja do druku

+- Oficjalne forum gry Speedway-World (https://speedway-world.pl/forum)
+-- Dział: Gra (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Propozycje (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Wątek: Biegi nominowane (/showthread.php?tid=6535)

Strony: 1 2


Biegi nominowane - Selby - 2018-05-09

Witam. Jestem doświadczonym graczem, lecz wracam po przerwie. Zauważyłem jedna trudność niestety, mianowicie chodzi o biegi nominowane.
Miałem sytuację, po 13 biegu, że dorobek punktowy moich zawodników wyglądał nastepujaco:

1. 10 pkt
2. 7pkt
3. 7pkt 

Gdy chciałem zmienić jako zmiana nominowana do 14 biegu zawodnika z nr 2, to nie było to możliwe, ponieważ automatycznie został przydzielony do biegu 15. Nie było żadnej możliwości zamienić zawodnika z nr 2 z zawodnikiem z nr 3. Mogłem tylko puścić w 14 juniora i zawodnika z nr 8. Uważam, że należy to zmienić. My jako menadzerowie, powinniśmy mieć możliwośc wybrania nawet pół startowych w biegach nominowanych. Rozumiem, że w 15 biegu powinni jechać najlepsi, niech zasada ta oczywiście zostanie, lecz możliwość operowania zawodnikami między biegami przy takiej samej liczbie punktów powinna być bezproblemowa. Premiuje to osoby, które są online na meczu i mają wpływ na to co się wydarzy.
Dodam tylko, że pamiętam jak wyglądało to w latach ubiegłych i menadżer miał pełna dowolność jeśli chodzi o biegi nominowane, a teraz nie może zrobić praktycznie nic, bo tak wylosowal komputer. 

Liczę na aprobatę mojego pomysłu, a ponieważ sezon się kończy to sądzę, że warto o tym pomyśleć w przerwie i wprowadzić to od nowego sezonu.
Pozdrawiam, 
Selby


RE: Biegi nominowane - wojtas_gkm - 2018-05-09

Jeżeli zawodnicy mają tyle samo punktów możesz ich zamienić.


RE: Biegi nominowane - Marek79 - 2018-05-09

Pewnie że można zamienić, nie ma z tym najmniejszego problemu. Nie wiem dlaczego miałeś taki problem, podejrzewam że u wszystkich działa to poprawnie.


RE: Biegi nominowane - Arkadiusz - 2018-05-09

Moi przedmówcy napisali wszystko jesli faktycznie nie mogles zmian zrobic zglos na forum w dziale bledy a Kuba na pewno to sprawdzi.


RE: Biegi nominowane - Selby - 2018-05-10

Ok. Zaobserwuje czy ta sytuacja się jeszcze powtórzyła, czy tylko był to jednorazowy problem. Na pewno się jeszcze odezwę czy wszystko działa prawidłowo. Dziękuję za odpowiedzi Uśmiech


RE: Biegi nominowane - Selby - 2018-05-14

Sprawa jest jednak głębsza i problem się powtarza. Już opisuje problem. Zdążyłem porobić kilka screenów z telefonu. Ta sama sytuacja, jeden zawodnik 8 pkt, dwóch po 6 przed nominowanymi.

krok 1. Udało mi się wykonać zmianę nominowaną za zawodnika w biegu 14 z mniejszą ilością punktów, dlatego zawodnik z nr 10 się nie wyświetla. Sytuacja już po zmianie. [załącznik 2].

Krok 2. Myślałem, że może najpierw muszę zamienić tego z 15 biegu kimkolwiek, żeby wrzucić go do biegu nr 14. Niestety, przy biegu 15 nie można nic zrobić, bo musi być już po biegu nr 14 żeby dokonywać zmian w 15. [załącznik 1]

Krok 3. Próba wybrania jako zmiana nominowana zawodnika do biegu 14, który został automatycznie wrzucony do biegu nr 15. [załącznik 3]

4. Dostępne opcje przy wybraniu zawodnika z biegu 15, który chciałem, aby jechał w biegu 14. [załącznik 4]

4. Dostępne opcje przy wybraniu zawodnika z biegu 14, który chciałem, aby jechał w biegu 15. [załącznik 5]

Proszę o pomoc w rozwiązaniu sprawy lub pokierowaniu mnie, co robię źle, bo sam nie potrafię rozwiązać tej mojej zagadki. Jeśli miałoby się to znaleźć w dziale błędy to prosiłbym moderatora o przeniesienie wątku. Pozdrawiam serdecznie,
Selby


RE: Biegi nominowane - wojtas_gkm - 2018-05-14

Nie do końca wiem, czy tak próbowałeś ale jedyna zmiana dopuszczalna w 15 biegu to była zamiana Wołgusiaka ma Fabianiaka. Żaden inny zawodnik nie mógł trafić do 15, a z tego co widzę to Fabianiaka do nominowanych wcale nie próbowałeś wypuścić. W 15 muszą jechać najlepsi, więc zawodnik z mniejszą ilością punktów nie mógł tam jechać.


RE: Biegi nominowane - Selby - 2018-05-14

Spójrz na załącznik nr 4. Nie miałem możliwości zmienic Wolgusiaka i za niego puścić Fabiniaka, dlatego że nie miałem takiej opcji do wyboru. Mogłem wysłać za niego tylko jak zmiana zwykła juniorów i zawodnika z nr 16.

Próbowałem po prostu wszystkiego, Fabiniak był automatycznie wrzucony do biegu nr 14. Zmieniłem go, żeby nie było błędu że jest w dwóch biegach. Myślałem że to pomoże, ale nie pomogło.


RE: Biegi nominowane - wojtas_gkm - 2018-05-14

W momencie kiedy Fabiniak był ustawiony w 14, a Wołgusiak w 15 należało dokonać zmiany w 14 biegu za Fabiniaka zmiana nominowana Wołgusiak i by się zamienili. Później już takiej zmiany dokonać nie mogłeś, bo Fabiniaka nie było w składzie nominowanych. Musiałbyś gi najpierw wstawić ponownie do 14 i wtedy tak jaj napisałem powyżej.


RE: Biegi nominowane - Selby - 2018-05-15

Ok. Spróbuję przy następnej okazji.


RE: Biegi nominowane - Selby - 2018-06-07

Sprawa rozwiązana. Nauczyłem się robić te zmiany tak jak ja chce. Dziękuję za pomoc ☺️


RE: Biegi nominowane - kamykov - 2018-06-08

Ta sprawa jest i tak głębsza, bo trzeba się tego nauczyć. Szczerze mówiąc to czasem też mam problem z zamianą zawodników w nominowanych o wtedy muszę wytężyć mózgownicę jak mam dokonać zmiany Smutny


RE: Biegi nominowane - Selby - 2018-06-08

Kiedyś to było dużo prostsze z tego co pamiętam ☺️


RE: Biegi nominowane - Marek79 - 2018-06-08

Przecież to jest banalnie proste! nie robię się tu jakimś omnibusem bo nim nie jestem ale ja nigdy nie miałem z tym jakoś problemu Duży uśmiech


RE: Biegi nominowane - Mr. Zuma - 2018-07-29

sama idea biegów nominowanych pojawiała się wcześniej jakoby gracz będący online mógł własnoręcznie ustalać pary biegów nominowanych

@GM_Kuba - do rozważenia