Oficjalne forum gry Speedway-World
Nowy silnik meczowy !!! - Wersja do druku

+- Oficjalne forum gry Speedway-World (https://speedway-world.pl/forum)
+-- Dział: Pozostałe (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Archiwum (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Wątek: Nowy silnik meczowy !!! (/showthread.php?tid=6571)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17


Nowy silnik meczowy !!! - ADM_Henrik - 2018-06-06

W związku z chęcią wprowadzenia nowego silnika biegowego, po krótce opiszemy Wam nad czym pracujemy.

Głównymi skillami (jak do tej pory) będą Siła, Prowadzenie i Technika. Najważniejszym na torze grząskim będzie Siła, twardym - Technika, normalnym - Prowadzenie. Jednakże pozostałe skille również będą mieć znaczenie. Dodatkowo w słonecznej pogodzie ważnym stanie się Start, a w deszczu Kondycja. Nowością, którą chcemy wprowadzić, będzie znaczenie Sprawności. Chcąc odejść od "przymusowych" sparingów dla jej zachowania, każdemu zawodnikowi, za mecze ligowe i sparingi, będą co bieg pobierane punkty sprawności (im starszy tym więcej). Im niższa sprawność, tym słabiej zawodnik będzie jechał w danym biegu. Sprawność będzie regenerować się każdej nocy o kilka punktów. Spowoduje to więcej możliwości taktycznych w meczu oraz konieczność kombinowania dla nabijania XP.

Na forum możecie wyrażać swoje opinie w celu dalszego rozwoju silnika biegowego jak i całego SW.


RE: Nowy silnik meczowy !!! - Gajowy - 2018-06-06

dla mnie bomba, a można więcej informacji?
czyli trening sprawności zostanie, zmieni się coś w nim czy jak?
sprawność będzie rosła ok, czyli aby zawodnikowi ją zbudować to będzie trzeba... nie jeździć nim wcale?


RE: Nowy silnik meczowy !!! - Marek79 - 2018-06-06

Mnie ciekawi o ile będzie spadać (za bieg) a o ile wzrośnie przez nocke?


RE: Nowy silnik meczowy !!! - Petecki - 2018-06-06

ja tak jak kolega wyżej, to będą jakieś stałe wartości czy loteria?


RE: Nowy silnik meczowy !!! - Arkadiusz - 2018-06-06

A mnie ciekawi jak bede nabijal xp juniorom jak to wplynie na sprawność?
Rozumiem ze wg nowego silnika lepiej na tym wyjdą niz w starym systemie.


RE: Nowy silnik meczowy !!! - Gajowy - 2018-06-06

no ciekawe, po prostu chciałbym znać system, tylko uważam, że niejeżdzenie dla formy brzmi słabo po prostu. Może coś należy jeszcze dodać albo połączyć z ilością biegów ?


RE: Nowy silnik meczowy !!! - Petecki - 2018-06-06

najgorsze że dziadki z ekip które w ogóle nie jeździły sparów wrócą do sprawności nie jeżdżąc a przynajmniej tak to rozumiem


RE: Nowy silnik meczowy !!! - FireMan - 2018-06-07

Zmiany wydają się być dobre, ale dało by się przybliżyć trochę temat sprawności ?
Znaczenie skilli jak w SpS więc może być ciekawie.


RE: Nowy silnik meczowy !!! - Hyziu - 2018-06-07

Dokładnie, dobrze by poznać liczby, zęby wiedzieć o czym rozmawiać. Bo pomysł jest ok.


RE: Nowy silnik meczowy !!! - Brad - 2018-06-07

Również chciałbym poznać szczegóły, aby było wiadome jak bardzo trzeba będzie kombinować


RE: Nowy silnik meczowy !!! - Thorn - 2018-06-07

Jeżeli zawodnik nie będzie długo jeździł to sprawność będzie mu rosła? To powinna forma zawodnika spadać.


RE: Nowy silnik meczowy !!! - Perez - 2018-06-07

pojawia sie tu bardzo wazne zagadnienie- zawodnik nie jezdzi tzn forma rosnie co wydaje sie glupota! na szybko wymyslilem cos w glowie ale wydaje mi sie ze najpierw powinnismy poznac jaki plan maja admini na ten temat zeby bylo mozna sie ustaosunkowac do tego


RE: Nowy silnik meczowy !!! - kamykov - 2018-06-07

oj jak mnie rozwalają te nagłe zmiany. I nad czym mamy dyskutować jak jest tylko zarys propozycji.
Ogólnie mam obawy że stracą na tym zespoły budujące skład od podstaw (szkółki) - a transferowcy znów będą na fali.
No ale ja już chyba się tym ptrzejmować nie będę, bo mi już blisko do zakończenia gry, bo nie po to robie długo planową taktykę na rozwój drużyny , by przychodził jakiś GM i zmieniał zasady .
Rzygać mi się już tym chce Język


RE: Nowy silnik meczowy !!! - Selby - 2018-06-07

Witam.

Może zacznę od tego, że chyba żaden z graczy, lub bardzo niewielka ilość, w ogóle rozumie o co chodzi w tych proponowanych zmianach. Admini maja jakiś pomysł, ale nie podali jeszcze żadnych konkretów działania tego nowego silnika. Ciężko jest zrozumieć ta ideę bez podania jakiegos naliczania tych punktów sprawności, a tym bardziej się do niej odnosić. Nieważne czy krytukujac ją czy nie, ona jest po prostu na ten moment niezrozumiała i z pewnością zbyt nagła.

Zacząłem w te grę grać w 2012r. Wtedy jeszcze nie było takich problemów, jakie pojawiają sie teraz. Nie było, ponieważ graczy którzy osiągnęli wszystko z technicznego punktu widzenia tej gry, nie było lub były to jednostki. Wiadomo, nie każdy był w ekstralidze itd ale mam na myśli to że ma już szkolke na poziomie 15, rozbudowany stadion i wychowanków.

Jest jeszcze jedna sprawa. Według mnie poziom od Ekstraliga do 2 a może nawet 3 ligi jest tak wyrównany, że aż zabija to zdrowa rywalizację. Dlatego że większość z graczy posiada już zawodników którzy mają skille na poziomie 99.

Sądzę że wspomniane przyczyny powyżej zmuszaja adminów do zmian. Nie da się żyć w stagnacji, ponieważ prędzej czy później musi ona się wypalić i odpływ graczy będzie nadal znaczący. Uważam, że zmiany są potrzebne, jakiekolwiek. Będę bronił także graczy, którzy przyjęli strategie wielosezonowa. Oni nie mogą zostać ukarani za to, że są z wami już tak długo i chcą powoli budować swoje imperium, a jak wiadomo, każda zmiana jest ryzykiem i zagrożeniem zaburzenia tej taktyki. Nie dziwię się tym graczom, że są przeciwni zmianom.

Podsumowując. Uważam, że gra potrzebuje odświeżenia, dodania czegoś nowego, może jakiegoś większego współczynnika losowosci (jak wiadomo w realnym świecie jest to jak najbardziej na miejscu. Przykład? Lindgren. Robił wszędzie komplety, pojechał do Gorzowa i 4 pkt na juniorach). Jednak nie mogą to być zmiany struktur gry, czyli podstaw takich jak całkowita zmiana sposobu naliczania sprawności.

Bez żadnych konkretnych liczb, nie można oceniać tej opinii konstruktywnie. I ostatnia porada. Przedstawcie sposób działania tego nowego silnika i zróbcie ankietę, choć uważam, że nawet jeśli miałoby to wejść to powinno od sezonu 26, bo te zmiany są zbyt gwałtowne. Nie działajcie jak PZMot Duży uśmiech Pozdrawiam serdecznie Uśmiech


RE: Nowy silnik meczowy !!! - holender260 - 2018-06-07

Kolejny gwóźdź do trumny ,pomyślał ktoś nad tą zmianą ,po co grać skoro moim zawodnikom ma spadać sprawność po każdym meczu to będę tylko wchodził na grę raz na tydzień i skład na ligę ustawiać to przynajmniej sprawność nie spadnie na prawdę tak jak Kamykov napisał rzygać się chce takimi chorymi zmianami.