Oficjalne forum gry Speedway-World
Nowy silnik meczowy !!! - Wersja do druku

+- Oficjalne forum gry Speedway-World (https://speedway-world.pl/forum)
+-- Dział: Pozostałe (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Archiwum (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Wątek: Nowy silnik meczowy !!! (/showthread.php?tid=6571)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17


RE: Nowy silnik meczowy !!! - GM_Arek - 2018-06-22

obecna tabelka sprawności za biegi zniknie,
przywracanie codziennie = +10,
trening sprawności zostaje, ale w zmienionej formie: 1/1 to +8 sprawności


RE: Nowy silnik meczowy !!! - Selby - 2018-06-22

Miałem na myśli tabelkę pobierania sprawności za bieg. W sensie czy będą jakieś korekty, ale podejrzewam że już nie. Ok, dzięki za konkrety


RE: Nowy silnik meczowy !!! - Arkadiusz - 2018-06-22

Arek spojrz priv na grze zglosilem Ci zawodnikow do weryfikacji.


RE: Nowy silnik meczowy !!! - karlo71 - 2018-06-22

Czy po dzisiejszych sparingach sprawność powróci do 100%  zowodnikom,którzy w nich startowali???


edit:tak będzie 100% było o tym pisane przecież.
Za ten tydzień który jest tygodniem testowym sprawność będzie 100%.



RE: Nowy silnik meczowy !!! - karlo71 - 2018-06-22

Dziękuję.


RE: Nowy silnik meczowy !!! - kamykov - 2018-06-22

Dobra szybki wniosek .
By zawodnik gości o tym samym skillu co zawodnicy gospodarzy(w tym samym wieku), by rywalizować jak równy z równym musi mieć 50xp więcej. Jak dla mnie trochę przesada


RE: Nowy silnik meczowy !!! - GM_Arek - 2018-06-22

czyli za duży handicap - do zmniejszenia. I właśnie o takie wnioski mi chodzi. staramy się przewidzieć wszystkie zależności, ale czasem "w praniu" wychodzi jakieś złe/mylne założenie. dzięki kamykov


RE: Nowy silnik meczowy !!! - Selby - 2018-06-22

Zdecydowanie za duży handicap. Kilkukrotnie


RE: Nowy silnik meczowy !!! - waldi - 2018-06-22

Nadal uważam że wpływ różnicy jednego biegu jest zbyt poważny.
Przykład: zawodnik A przegrywa o  0,5 s z zawodnikiem B w ich pierwszym biegu
Na koniec zawodnik A ma 4 bieg a zawodnik B 5 bieg, zawodnik A wygrywa z zawodnikiem B o 0,5 s.(razem różnica około 1 s przez 1 bieg)
Zawodnik A ma 33lata zawodnik B 34 lata


RE: Nowy silnik meczowy !!! - GM_Arek - 2018-06-22

im niższy poziom sprawności tym większe różnice. dzięki temu zwiększy się szeroko rozumiana taktyka w meczach, oraz możliwość pokonywania starych koksów

Tym bardziej że zawodnik B jechał po raz 5, a A 4-ty


RE: Nowy silnik meczowy !!! - waldi - 2018-06-23

(2018-06-22, 23:50:19)GM_Arek napisał(a): im niższy poziom sprawności tym większe różnice. dzięki temu zwiększy się szeroko rozumiana taktyka w meczach, oraz możliwość pokonywania starych koksów

Tym bardziej że zawodnik B jechał po raz 5, a A 4-ty

Obydwaj są "stare koksy" jak to pięknie określiłeś.
Przy takiej małej różnicy wieku to trzy-cztery biegi różnicy mogą mieć wpływ a nie jeden powoduje 1 s.
w dyskusji z szuwarkiem próbujesz przedstawić że na argumenty jesteś otwarty ale nie wiem czy to prawda.
To że niższy poziom sprawności tym większe różnice zgadzam się całkowicie ale jeden bieg nie może powodować właśnie takich dużych różnic.
A gdzie tu taktyka trzeba mieć jednego więcej koksa i po sprawie.


RE: Nowy silnik meczowy !!! - GM_Arek - 2018-06-23

waldi, tyle że jeśli zmniejszymy te różnice może okazać się, że dobrym 26-latkiem nie będziesz w stanie nawet 5 vs 2/3 serii pokonać 32-letniego dziadka.
A było nie było 33-latek w 5-tym biegu to już jest niemalże skrajne wychylenie na skali sprawności.

Tym bardziej że mówimy o teoretycznie ostatnim biegu tego zawodnika. we wcześniejszej fazie meczu jak widzisz, różnica nie była aż tak duża, ale najpierw malała, a potem zwiększała się z każdym biegiem


RE: Nowy silnik meczowy !!! - waldi - 2018-06-23

(2018-06-23, 00:52:13)GM_Arek napisał(a): waldi, tyle że jeśli zmniejszymy te różnice może okazać się, że dobrym 26-latkiem nie będziesz w stanie nawet 5 vs 2/3 serii pokonać 32-letniego dziadka.
A było nie było 33-latek w 5-tym biegu to już jest niemalże skrajne wychylenie na skali sprawności.

Tym bardziej że mówimy o teoretycznie ostatnim biegu tego zawodnika. we wcześniejszej fazie meczu jak widzisz, różnica nie była aż tak duża, ale najpierw malała, a potem zwiększała się z każdym biegiem

Nie rozumiesz tego co pisze czy nie chcesz zrozumieć
Nie pisałem o 26 latku tylko dwóch dziadkach 33, 34 lata.
Dodatkowo naszła mnie nowa myśl - mówicie o taktyce a te zmiany rozwalają taktykę - a co z rezerwami taktycznymi,przecierz każdy zawodnik nieważne ile lat w 6 biegu nie ma szans.
Jak wspominałem zamiast 5 dziadków trzeba mieć 6 i po sprawie i to cała taktyka na mecz.


RE: Nowy silnik meczowy !!! - tomasz - 2018-06-23

(2018-06-22, 12:41:02)GM_Arek napisał(a): obecna tabelka sprawności za biegi zniknie,
przywracanie codziennie = +10,
trening sprawności zostaje, ale w zmienionej formie: 1/1 to +8 sprawności

To jak to w końcu ma być??

Cytat:Sprawność - każdemu zawodnikowi, za mecze ligowe i sparingi, co bieg pobierane są punkty sprawności. Im niższa sprawność, tym słabiej zawodnik będzie jechał w danym biegu. Sprawność będzie regenerować się każdej nocy o +10 punktów.

Za defekty, taśmy i wykluczenia Sprawność nie jest pobierana.

Wiek - Sprawność/bieg
16-18 lat - 2
19-21 lat - 3
22-25 lat - 4
26-30 lat - 5
31-36 lat - 6

Tak jak wyżej ma być i do tego zostaje trening (dodatkowo 1 dzień treningu to 8 sprawności??).
Jedziemy ten sezon tym silnikiem??
Chcę wiedzieć jak układać mecze dla poszczególnych zawodników dlatego pytam by było wszystko jasne.


RE: Nowy silnik meczowy !!! - Arkadiusz - 2018-06-23

Tomasz dokladnie jak piszesz będzie obowiazywac tabelka ta co wyżej i dodatkowo jakbyś chcial np mieć zawodnika na turniej ze sprawnością 100 wbijasz dzien treningu sprawności i to da Ci +8 więcej.