Oficjalne forum gry Speedway-World
Nowy silnik meczowy !!! - Wersja do druku

+- Oficjalne forum gry Speedway-World (https://speedway-world.pl/forum)
+-- Dział: Pozostałe (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Archiwum (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Wątek: Nowy silnik meczowy !!! (/showthread.php?tid=6571)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17


RE: Nowy silnik meczowy !!! - Selby - 2018-06-11

Jestem za. Tylko tak jak mówię, niech starsi zawodnicy tracą jeszcze więcej niż zaproponowano w pierwszym poście.


RE: Nowy silnik meczowy !!! - GM_Arek - 2018-06-11

(2018-06-11, 12:54:00)Selby napisał(a): To prawda, zmiana nastąpi, ale sądzę że nie będzie ona praktycznie odczuwalna dlatego, że zawodnik w wieku ok. 30 lat lub wyżej zawsze będzie przerastal tego który ma ok. 25 lat lub mniej. Nawet jeśli mu spadnie ta energia o 10 w stosunku do młodszego zawodnika to i tak są radę.

Pomysł generalnie mi się podoba, może pomyślcie właśnie nad tym żeby te różnice w przypadku zawodników 30+ były jeszcze większe, tak aby to promowanie młodych było naprawdę widoczne. I dalej będę opcjowal za tylko takim rozwiązaniem jeśli chodzi o sprawność. Gra byłaby ciekawsza i nie byłoby klepania tych sparingow bezsensu Uśmiech

ad1) to chyba nie grałeś jeszcze w sps, skoro uważasz że zawodnik bez energii/sprawności zawsze będzie przerastał młodszego z energią Oczko kwestia  odpowiedniego dobrania współczynników.

ad2) nie bardzo rozumiem. jakie różnice? poza tym musimy pamiętać, że 18-latek w grze, to jednak 18-latek, i traci 12 sezonów treningu w stosunku do 30-latka. A sparingi jak widać część graczy chce klepać. Skoro uznają że taka forma dbania o klub/zawodników jest odpowiednia to też trzeba wziąć to zdanie pod uwagę. Stąd właśnie pomysł nr 3, który łączy interesy obu stron Uśmiech

E: dopisałeś zanim ja odpisałem. Owszem mogą tracić więcej, ale też nie możemy z 30+ zrobić nagle inwalidów co nie będą w stanie nawet 4 biegów pojechać


RE: Nowy silnik meczowy !!! - Selby - 2018-06-11

No właśnie nie mam pojęcia co to jest ten sps Duży uśmiech a mówiąc o tych różnicach miałem na myśli, że zawodnik tracąc 6 pkt energii na bieg straci jej 30 pkt w meczu, podczas gdy ten młodszy który traci 4pkt straci jej 20pkt. Te 10pkt zrobi aż taka różnice?

P. S. To jak za szybko odpisujemy to musimy się na pw przenieść Duży uśmiech


RE: Nowy silnik meczowy !!! - GM_Arek - 2018-06-11

10 pkt zrobi jakąś różnicę, jednakże wprowadzone zużycie progresywne jeszcze ją zwiększy Uśmiech

a sps to nic innego jak inna gra żużlowa naszego autorstwa: SpeedwayStar.org (tam wcielasz się w rolę żużlowca i prowadzisz swoją karierę)


RE: Nowy silnik meczowy !!! - Arkadiusz - 2018-06-11

Selby oblicz sobie puścisz 30+ zawodnika 2 razy w tygodniu po 5 razy to straci 60 energii a zyska po sobocie ......60 wiec na ligę masz sprawność 100 w czym problem?
Zwykle nikt takich zawodnikow nie puszcza w 3 sparach.
Ta opcja jak dla mnie do zaakceptowania bo juniorzy mogą pojeździć więcej a przy okazji zawodnicy slabsi mogą czasem dziadka przywieźć.


RE: Nowy silnik meczowy !!! - Selby - 2018-06-11

Nie rozmawialiśmy o ilości biegów w tygodniu dla starszych, tylko o różnicy która wyniknie z tej zmiany w trakcie meczu. Bo to że będzie miał 100 energii na ligę to ja wiem. Po prostu luźna rozmowa to była Uśmiech


RE: Nowy silnik meczowy !!! - Brad - 2018-06-11

Od którego sezonu miałyby wejść zmiany ?


RE: Nowy silnik meczowy !!! - kamykov - 2018-06-11

A ja mam wrażenie że ta zmiana jest wprowadzana po to by była jakaś zmiana. I drażni mnie ktoś ma wizje robienie z SW SpS'a , a taki gracz jak ja dostaje po d.pie , bo nikt mi nie mówił za wczasu jakie będą zmiany.
Do tego ta zmiana raczej nie przyciągnie nowych graczy a raczej ich zrazi - ja już mam tego dość.


RE: Nowy silnik meczowy !!! - Asteck666 - 2018-06-11

(2018-06-11, 14:39:38)kamykov napisał(a): A ja mam wrażenie że ta zmiana jest wprowadzana po to by była jakaś zmiana. I drażni mnie  ktoś ma wizje robienie z SW SpS'a , a taki gracz jak ja dostaje po d.pie , bo nikt mi nie mówił za wczasu jakie będą zmiany.
Do tego ta zmiana raczej nie przyciągnie nowych graczy a raczej ich zrazi - ja już mam tego dość.

Ale przeczytałes w ogóle propozycje z konkretnymi cyframi? Język
Dlaczego ma w Ciebie uderzyć?
Jeden konkretny argument, dlaczego druzyna Kamykova dostaje po dupie? Uśmiech


RE: Nowy silnik meczowy !!! - Asteck666 - 2018-06-11

(2018-06-11, 10:22:01)GM_Arek napisał(a): drugi łączy obie rzeczy. wilk syty i owca cała.

można jeszcze inaczej (3. propozycja): zachowamy i pomysł sprawności w meczach (im niższa tym zawodnik słabiej jedzie) - co jest dla mnie bardzo ważne i nie ubijemy sparingów.

sprawność spada co bieg wg tabelki (lub w ten deseń jeśli ktoś zaproponuje lepszą "tabelkę") oraz dzienny zwrot sprawności do poziomu sprzed meczu. W ten sposób zawodnik co bieg będzie coraz bardziej "zmęczony", ale po meczu sprawność będzie wracać, oraz do woli maniacy sparingów będą mogli hulać sobie mecze w różnych turniejach dbając tym samym o tabelkę sprawności dla swoich zawodników.

przykład:
- nd/pn sprawność u naszego zawodnika to 95
- pn- ruszamy do sparingu. 95 - 5 biegów po np 4 sprawności =75 na koniec meczu, ale w nocy sprawność wraca do 95
- w tygodniu (włącznie z meczem ligowym) jedziemy naszym zawodnikiem 14 biegów, co oznacza że w nd/pn jego sprawność wzrośnie o 3 pkt i =98 na kolejny tydzień

Co Ty chcesz próbować łączyć? Bo ja już teraz nie rozumiem.
Pierwsza propozycja była czytelna, jasna i klarowna.
Traci się X sprawności na bieg, w nocy dostaje się +10sprawności.
I po co cos chcesz teraz ulepszać i wymyślać?
Pamiętasz jak Ci dałem przykład z muzykiem i jego utworem który własnie komponuje??? Język Znowu to robisz Zły


RE: Nowy silnik meczowy !!! - GM_Arek - 2018-06-11

Brad, od nowego. o nowym silniku meczowym informowaliśmy w zeszłym sezonie. O testach nowego silnika dla was było również w rozpisce przerwy m-sez.

kamykov, a ja mam wrażenie że narzekasz bo narzekasz? w jaki sposób to dostałeś po d..? zmiana dla zmiany? patrz zdanie powyżej. ps: żadna zmiana nie przyciągnie nowych graczy. Ale atrakcyjna formuła może ich zatrzymać jeśli już tu trafią. Więc czego tak naprawdę masz dość? tego że zmieniam i staram się poprawić grę, co zapowiadane było od momentu mojego przyjścia tu? I słaby ten argument o robieniu z sw spsa. Ale skoro tam niektóre rzeczy się sprawdziły, i nawet są częściowo kopiowane, tzn że są dobre i dlaczego nie mogę tych rozwiązań przenieść tu?

Asteck, po prostu przekonuje mnie argument że ludzie mają swoje turnieje w tygodniu i potrafię zrozumieć, że zjadana codziennie sprawność za biegi (np 36) a oddawana tylko 10 dziennie skutecznie może wiele z nich ud..ić. A trzeci pomysł pozostawi przy życiu obecną tabelkę sprawności i dbanie o nią przez cały tydzień, oraz wprowadzi zmiany w meczach (czyli zjadanie sprawności TYLKO w trakcie spotkania i słabszą przez to jazdę) - masz to opisane w którymś z moich postów powyżej


RE: Nowy silnik meczowy !!! - Asteck666 - 2018-06-11

(2018-06-11, 18:25:15)GM_Arek napisał(a): Asteck, po prostu przekonuje mnie argument że ludzie mają swoje turnieje w tygodniu i potrafię zrozumieć, że zjadana codziennie sprawność za biegi (np 36) a oddawana tylko 10 dziennie skutecznie może wiele z nich ud..ić. A trzeci pomysł pozostawi przy życiu obecną tabelkę sprawności i dbanie o nią przez cały tydzień, oraz wprowadzi zmiany w meczach (czyli zjadanie sprawności TYLKO w trakcie spotkania i słabszą przez to jazdę) - masz to opisane w którymś z moich postów powyżej

Wiem że mają, sam tez mam. Tylko ze opcja łaczona nic nie zmieni. Dalej będzie można cisnąc XP i mieć na mecz 100 SPR
A chyba tu był/miał być atut. Młodsi zawodnicy ewentualnie nabijaja XP, starsi niekoniecznie jesli maja być sprawni na mecz ligowy.
Poza tym w tygodniu do zgarnięcia 70 SPR, to można pogodzić te turnieje z uzupełnianiem SPR. Tak mi sie wydaje, ale moge poświęcić mnóstwo czasu i sprawdzic wszystkie turnieje, czy strach nie jest na wyrost Uśmiech

Nawiązując ewentualnie jeszcze do E w SpS, tam też jezdzisz, a szczególnie trenujesz (co tu jest zamienikiem jeżdżenia sparów) tak aby mieć 100E na mecz, jak przeholujesz to nie masz 100E i wtedy otwiera sie furtka aby złoic tyłek mocniejszemu, prawda?


RE: Nowy silnik meczowy !!! - Asteck666 - 2018-06-11

No chyba że różnica tych 2 SPR będzie taka, że 25-latek złoi 30-latka Język Ale nie sądzę Duży uśmiech


RE: Nowy silnik meczowy !!! - GM_Arek - 2018-06-11

zgadza się.

po prostu są 2 opcje:
- albo możliwość olewania sparów (kosztem xp) byleby mieć 100spr na ligę - co da kolejny cień szansy słabszym na bicie mocniejszych jeśli jednak przeholują z ilością biegów. Tutaj ważny argument że nawet zaniedbani zawodnicy wrócą do życia i tak naprawdę nie trzeba będzie jeździć sparów, a i być może ubijemy turnieje
- albo sprawność będzie się liczyć jako energia tylko w trakcie spotkań, a sparingami i liczbę biegów będziemy kontrolować jej poziom. Tutaj ważny argument podnoszony przez graczy, że sparingi to istotna część strategii gry. Dla mnie nudna i zbędna, ale dla innych niekoniecznie


RE: Nowy silnik meczowy !!! - Marek79 - 2018-06-11

Mnie też się wydaje że pierwsza opcja jest najlepsza, raczej nikt nie jeździ pięciu sparingów w tygodniu składem ligowym.

Ale widzę inny problem, jeśli odjadę spara w poniedziałek o godzinie np.12 (w turnieju Liga Rezerw) a np. o godzinie 15 będę miał 4mecz Ligi Juniorów to Ci którzy pojadą w sparingu będą mieli niższą sprawność na 4mecz... dobrze główkuję?
Jeśli tak będzie to powiem krótko - do du_y!