Oficjalne forum gry Speedway-World
Zmiana taktyczna - Wersja do druku

+- Oficjalne forum gry Speedway-World (https://speedway-world.pl/forum)
+-- Dział: Gra (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Propozycje (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Wątek: Zmiana taktyczna (/showthread.php?tid=6715)

Strony: 1 2


Zmiana taktyczna - Selby - 2018-08-06

Witam, spotkałem się właśnie przed chwila z brakiem możliwości zmiany taktycznej za juniora z nr 6 juniorem z nr 7, ponieważ wyskakuje komunikat o tym, że nie można zmieniać juniorów z pozycji 6 i 7. Uważam że powinno być to zmienione i junior juniora powinien móc zmienić, oczywiście tylko zmianą taktyczna, tak jak to ma miejsce w realnym żużlu.
Pozdrawiam serdecznie, 
Selby


RE: Zmiana taktyczna - Brad - 2018-08-06

Popieram


RE: Zmiana taktyczna - Selby - 2018-08-13

Minął tydzień, a odzew praktycznie żaden. Ktoś tu w ogóle zagląda?


RE: Zmiana taktyczna - Brad - 2018-08-14

Totalnie bez sensu jest zrobionę z tą zmianą!


RE: Zmiana taktyczna - Tofik - 2018-08-15

Wogle to warto by się zastanowić nad rozwiązaniem biegów nominowanych jak to rozwiązać bo po zmianie silnika meczowego troche lipnie to wygląda zawodnik zaoszczędza sprawność i nie może np jechać w 15 biegu i przyznawany jest do biegu 14 czy też na odwrót


RE: Zmiana taktyczna - GM_Arek - 2018-08-19

no, ale z nominowanymi to już jest decyzja managera ile razy kto jedzie i ile punktów dzięki temu zrobi.

a co do rez juniora: jest to celowy zabieg by posiadać choć 2 niezłych juniorów, a nie jednym zastępować drugiego jeśli jest okazja


RE: Zmiana taktyczna - Brad - 2018-08-19

(2018-08-19, 16:26:31)GM_Arek napisał(a): no, ale z nominowanymi to już jest decyzja managera ile razy kto jedzie i ile punktów dzięki temu zrobi.

a co do rez juniora: jest to celowy zabieg by posiadać choć 2 niezłych juniorów, a nie jednym zastępować drugiego jeśli jest okazja
Miało to sens na starym silniku, myślę że teraz można to zrobić tak jak ma to miejsce w realnym żużlu.


RE: Zmiana taktyczna - GM_Arek - 2018-08-19

a o którym zdaniu mówisz? jak odp na jedno to zacytuj tylko to na które odpisujesz Oczko


RE: Zmiana taktyczna - Jaskolki - 2018-08-19

Uważam że to dobry pomysł. Więcej meczów na styku będzie.


RE: Zmiana taktyczna - Mr. Zuma - 2018-08-20

Selby napisałeś na końcu pierwszego posta, żeby było tak jak jest na prawdziwym żużlu... no to na prawdziwym żużlu (przynajmniej w polskiej lidze) jest tak:
według art 718 regulaminu Drużynowych Mistrzostw Polski:
- zawodników z numerami 6-7 oraz 14-15 można zastąpić rezerwą taktyczną TYLKO zawodnikiem pod numerem 6-7 oraz 14-15
- dodatkowo zawodnik pod numerem 8 bądź 16 może zastąpić w rezerwie zwykłej zawodników pod numerami 6-7 oraz 14-15 ale TYLKO RAZ w trakcie meczu

co prawda u nas pod 8 i 16 może być senior ale taką rezerwę zwykłą za juniora po za taktykiem junior za juniora mogła by być wprowadzona skoro w realnym żużlu tak jest Duży uśmiech


RE: Zmiana taktyczna - Selby - 2018-08-20

Ja miałem na myśli, aby zmieniać tylko juniora juniorem i tylko rezerwa taktyczna.

Argument, że był pomysł aby posiadać dwóch dobrych juniorów jest mało trafiony, dlatego że to będzie tylko jeden bieg. Co oznacza że juniorzy nie pojechaliby 3 biegów, lecz jeden z nich 4 a drugi 2. Jeśli ktoś wystawiał by słabego juniora, to i tak jest dwa biegi przegrany. Więc ten argument się nie broni


RE: Zmiana taktyczna - Mr. Zuma - 2018-08-21

tak wiem, że chodziło Ci właśnie o to ja tylko... uargumentowałem to odwołaniem do regulaminu haha Duży uśmiech

i jeśli mamy się trzymać prawdziwego żużla to zmiana tylko jedna zmiana zwykła za juniora zawodnikiem pod 8 czy 16 też można by rozważyć... aczkolwiek mam wrażenie, że jeśli mamy tam możliwość postawić seniora to było by to zbyt op

Dopowiadając jeszcze obalenie argumentu Arka dopowiem, że generalnie w sporcie a więc analogicznie w grze sportowej, najważniejsze jest by... wygrywać... tak mi się przynajmniej wydaje. Nie musimy mieć dwóch juniorów kozaków. Drugi junior często może nam psuć wynik a taka rezerwa taktyczna za niego może dać szansę jeszcze powalczyć. Przykład
Jadę mecz, jestem online, przegrywam i widzę, że rywal teraz jedzie swoją najsłabszą parą i rezerwa taktyczna mogła by mi pomóc odrobić straty i pojechać na chociażby wynik 4:2, i co? I dupa zmiany zrobić nie mogę po jedzie junior i przegrywam 1:5 i może i już być po zawodach dla mnie.


RE: Zmiana taktyczna - Selby - 2018-08-21

Dokładnie tak jak mówisz Zuma. Jednak uważam, że tylko zmiana junior - junior byłaby korzystna. Wprowadzanie zmiany zawodnika z nr 8 za juniora to już byłaby przesada, tym bardziej że aktualnie nie ma ograniczeń żadnych co do nr 8 i juniora mógłby w juniorskim biegu zmienić 30 latek, co wypaczałoby idee juniorów. Takie jest moje zdanie.


RE: Zmiana taktyczna - Brad - 2018-08-21

Zgadzam się z Selby, dajmy możliwość RT tylko junior za juniora.. chciałem ostatnio zmienić, lepszego juniora słabszym, aby tamten zaoszczędzil sprawność i wygrał swój bieg i dupa..


RE: Zmiana taktyczna - Brad - 2018-12-11

Coś wiadomo dalej w tym temacie?