Oficjalne forum gry Speedway-World
Ranga turnieju indywidualnego wpływająca na ilość kibiców i ranga informacyjnie - Wersja do druku

+- Oficjalne forum gry Speedway-World (https://speedway-world.pl/forum)
+-- Dział: Pozostałe (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Archiwum (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Wątek: Ranga turnieju indywidualnego wpływająca na ilość kibiców i ranga informacyjnie (/showthread.php?tid=786)

Strony: 1 2


Ranga turnieju indywidualnego wpływająca na ilość kibiców i ranga informacyjnie - GM_Kuba - 2012-01-14

Poprzedni temat z tą propozycją został usunięty więc tutaj proszę się wypowiadać jak byście to widzieli.


RE: Ranga turnieju indywidualnego wpływająca na ilość kibiców i ranga informacyjnie - guti - 2012-01-15

koeljny handicap dla najlepszych druzyn - jestem na nie


RE: Ranga turnieju indywidualnego wpływająca na ilość kibiców i ranga informacyjnie - Asteck666 - 2012-01-16

dlaczego dla najlepszych drużyn? przecież możesz zaprosić najlepszych 16 zawodników z e-ligi i ranga Twojego turnieju będzie najwyższa (bo to chyba o to chodzi?). Ja jestem na tak.


RE: Ranga turnieju indywidualnego wpływająca na ilość kibiców i ranga informacyjnie - mika1688 - 2012-01-16

Ja bym tu może stopniowo starał się wprowadzać poprawki. Najpierw wprowadzić jakiś wzór co pokaże jak silny jest turniej (dla porównania dla managerów) a dopiero później wpływ rangi na finanse.

Bo obecnie start zawodników w turnieju indywidualnym nic mi nie mówi, w sensie, że nie ma żadnego punktu odniesienia (oprócz czasów ale komu się chce to analizować)


RE: Ranga turnieju indywidualnego wpływająca na ilość kibiców i ranga informacyjnie - guti - 2012-01-16

(2012-01-16, 19:26:45)Asteck666 napisał(a): dlaczego dla najlepszych drużyn? przecież możesz zaprosić najlepszych 16 zawodników z e-ligi i ranga Twojego turnieju będzie najwyższa (bo to chyba o to chodzi?). Ja jestem na tak.

No bo jakos nie wyobrazam sobie, zeby jakis gracz z 5 czy 4 ligi słał zaproszenia do kogoś z ekstraligi i on przyjmował, nie ma szans
Doprowadzilo by do tego ze ci z nizszej ligi mieli by problemy ze znalezieniem kogos wartosciowego za to ci najlepsi przebierali by w ofertach.


RE: Ranga turnieju indywidualnego wpływająca na ilość kibiców i ranga informacyjnie - mika1688 - 2012-01-16

(2012-01-16, 22:03:01)guti napisał(a):
(2012-01-16, 19:26:45)Asteck666 napisał(a): dlaczego dla najlepszych drużyn? przecież możesz zaprosić najlepszych 16 zawodników z e-ligi i ranga Twojego turnieju będzie najwyższa (bo to chyba o to chodzi?). Ja jestem na tak.

No bo jakos nie wyobrazam sobie, zeby jakis gracz z 5 czy 4 ligi słał zaproszenia do kogoś z ekstraligi i on przyjmował, nie ma szans
Doprowadzilo by do tego ze ci z nizszej ligi mieli by problemy ze znalezieniem kogos wartosciowego za to ci najlepsi przebierali by w ofertach.

Dlatego warto by to póki co wprowadzić jedynie w celach informacyjnych i pomyśleć nad jakimś rozwiązaniem.



RE: Ranga turnieju indywidualnego wpływająca na ilość kibiców i ranga informacyjnie - GM_Kuba - 2012-01-17

A co ma miec wplyw na range ? Skille zawodownikow? liga ich klubu ?Średnie meczowe ? jakis wzor ?



RE: Ranga turnieju indywidualnego wpływająca na ilość kibiców i ranga informacyjnie - Hyziu - 2012-01-17

[Obrazek: 45692666197065332248.png]

Powyżej prezentuję moją propozycję jeżeli chodzi o obliczanie Rangi poszczególnego zawodnika, a co za tym idzie i Rangi Turnieju sumując Rangi poszczególnych Zawodników.
W swoich obliczeniach pozwoliłem sobie wziąć jako główne:
Współczynnik talentu:
Obliczany jest on na zasadzie: Wartość talentu zawodnika (1,2,3 itd) podzielona przez max. wartość talentu czyli 5

Współczynnik Zawodnika:
Tutaj chodzi konkretnie o jego umiejętności, a konkretnie o ich średnią czyli np. 65 podzielona przez max. średnią czyli 100

Współczynnik Ligowy:
Tutaj mamy do czynienia z ligą w której zawodnik startuję i tak dla każdej ligi przyporządkowałem jej wagę według tabeli na załączniku (e-liga - 10, 1 Liga - 9 itd) podzielona przez max wagę ligi czyli 10

Współczynnik Sprawności:
Kim byłby nasz jeździec gdyby nie był w 100 % sprawny dlatego jest to jeden z najważniejszych współczynników, jego wartość również dzielona przez maximum czyli 100.

I tak jak już obliczymy sobie każdy ze współczynników naszego jeźdźca to po wymnożeniu ich otrzymamy ten najważniejszy jakim jest Ranga Zawodnika.
Sumując Rangi szesnastki startujących w naszym turnieju otrzymamy jego Rangę. Obecnie może nie będzie ona zbyt zadowalająca, ale jako że jesteśmy raczkującym managerem musimy myśleć przyszłościowo, gdzie nasi zawodnicy cały czas będą udoskonalać swoje umiejętności i w końcu dojdą do perfekcji.

Czekam na wasze opinie. Mogę wam powiedzieć że sam nie jestem pewien co do Współczynnika Talentu czy powinien tu się znajdować, więc jestem skłonny go usunąć, jednak z drugiej strony kim byłby nasz zawodnik za kilka sezonów bez wysokiego talentu ?? Ale odpowiedź na to pytanie pozostawiam już dla was. Jak macie pytania, sugestie, czy cokolwiek wam się nie podoba to walcie śmiało Duży uśmiech


RE: Ranga turnieju indywidualnego wpływająca na ilość kibiców i ranga informacyjnie - ru3k - 2012-01-17

Ja uważam, że współczynnik powinien oddawać aktualną dyspozycje zawodników. Jeżeli w współczynniku będzie ujęty talent to będzie on ją zniekształcał tak samo liga, w której jeździ zawodnik. Ja pod uwagę woziłbym za to doświadczenie zawodnika. Trzeba jeszcze uwzględnić w współczynniku jak dany jego składnik wpływa na jazdę zawodników. Najlepiej, żeby po wielkości współczynnika można by było od razu określić kolejność w turnieju, oczywiście zmiennymi byłby tu motor i nawierzchnia toru. Najlepiej, aby ten współczynnik nie był widoczny. Widoczna była by tylko suma(lub średnia) współczynników zawodników w turnieju . Gracz tylko, by się domyślał jaki może mieć współczynnik dany jeździec, na podstawie ligi w jakiej jeździ i jego średniej punktowej.


RE: Ranga turnieju indywidualnego wpływająca na ilość kibiców i ranga informacyjnie - GM_Kuba - 2012-01-18

Ru3k zaproponował byś jakiś wzór, albo przerobił wzór Hyzia na te wartości o których piszesz? Albo Hyziu zrobił bys nowy wzór ?


RE: Ranga turnieju indywidualnego wpływająca na ilość kibiców i ranga informacyjnie - Hyziu - 2012-01-18

Ja mogę coś pokombinować. Talent już ze Stefikiem odrzuciliśmy przy testach mojego wzoru, więc tu nie ma nad czym rozprawiać. Ok ligę można odrzucić i w zamian jej można dać współczynnik doświadczenia. Jeżeli chodzi o wpływ poszczególnych skilli na jazdę to ja już niestety nie podejmę się tutaj pisania wzoru na to bo tak naprawdę każdy zawodnik jest trenowany pod jakąś daną nawierzchnię i na niej jest dobry, więc tak naprawdę nie można określić co ma największy wpływ na jazdę, bo na każdej nawierzchni odpowiadają za to inne skile, jedynym stałym czynnikiem na każdej nawierzchni jest Siła bo jej wpływ wszędzie jest jednakowy i tylko i wyłącznie decyzja o przypasowaniu niewłaściwego motocykla może coś zmienić. Dlatego też uważałem pisząc swój wzór że najlepiej dla zobrazowania umiejętności zawodnika ma się średnia jego wszystkich umiejętności.

Zatem podsumowując mogę zaproponować następujący wzór po korektach:

Ranga Zawodnika = Doświadecznie/ 100 * Średnia Skila/100 * Sprawność/100 * Siła/100

Przykład

Ranga Zawodnika = 20,99/100 * 61/100 * 100/100 * 72/100 = 0,2099 * 0,61 * 1 * 0,72 = 0,092*16 = 1,472 - Ranga zawodów


RE: Ranga turnieju indywidualnego wpływająca na ilość kibiców i ranga informacyjnie - ru3k - 2012-01-18

Trochę źle się wyraziłem, nie chodziło mi o to aby współczynnik zmieniał się zależnie od nawierzchni i masz rację średnia skili starczy. Teraz proponuję sprawdzić ten wzór, w ten sposób aby ci sami zawodnicy na najbardziej dopasowanych motorach jeździli w 3 turniejach za każdym razem na innej nawierzchni, jeżeli po trzech turniejach końcowa klasyfikacja będzie pasować do wielkości współczynników poszczególnych zawodników, to wtedy według mnie składniki wzoru są dobrze dopasowane. Jeżeli będą rozbieżności trzeba będzie go lepiej dopasować.


RE: Ranga turnieju indywidualnego wpływająca na ilość kibiców i ranga informacyjnie - Celeron - 2012-01-21

Bardzo fajny pomysł Uśmiech zawodnicy w wyższych lig będą okupowani, ale taka rola najlepszych zawodników Język


RE: Ranga turnieju indywidualnego wpływająca na ilość kibiców i ranga informacyjnie - ru3k - 2012-01-23

Mam pomysł, żeby najlepsi nie byli oblegani. Wystarczy wprowadzić dla poszczególnych lig poziom współczynnika, który wystarczy na to, aby na stadion przyszła maksymalna liczba kibiców, jak by mogła przyjść na turniej indywidualny. Np. E-liga 90% wysokości współczynnika zawodnika z największym współczynnikiem ( najlepiej aby progi były liczone z średniej wszystkich zawodników). 1 liga 80%, 2 liga 70% i tak dalej.


RE: Ranga turnieju indywidualnego wpływająca na ilość kibiców i ranga informacyjnie - GM_Kuba - 2012-01-24

ru3k. Nie zgdze sie z tym co mowisz. NIe moze byc zadnego wykładnika dla lig tylko trzeba ustanowic dobry wzor dla kazdego zawodnika zsumowac rangi zawodnikow. podzilic przez 16 i mamy range zawodow Uśmiech

Tylko trzeba wymyslec wzor i wprowadzamy !! ;p