Oficjalne forum gry Speedway-World
Zmiana w systemie przyjścia juniora do szkółki - Wersja do druku

+- Oficjalne forum gry Speedway-World (https://speedway-world.pl/forum)
+-- Dział: Pozostałe (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Archiwum (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Wątek: Zmiana w systemie przyjścia juniora do szkółki (/showthread.php?tid=788)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


Zmiana w systemie przyjścia juniora do szkółki - GM_Kuba - 2012-01-14

Poprzedni temat z tą propozycją został usunięty więc tutaj proszę się wypowiadać jak byście to widzieli.


RE: Zmiana w systemie przyjścia juniora do szkółki - masloo2 - 2012-01-14

Mi by się marzyło coś na zasadzie takiej jak jest w hattriku tylko np, na zasadzie mini żużla. coś w stylu Akademia Mini Żużla albo coś w tym stylu. jak jest taka opcja to mogę przybliżyć moją wizję.


RE: Zmiana w systemie przyjścia juniora do szkółki - Teves - 2012-01-14

Moim skromnym zadaniem, każdy powinien się spodziewać przynajmniej raz w miesiącu przyjścia juniora, ale należy też wprowadzić limit odpowiedni do poziomu szkółki.


RE: Zmiana w systemie przyjścia juniora do szkółki - GM_Kuba - 2012-01-14

Chyba ukppku miał bardo dobry pomysł o tem ze ilosc max juniorow w szkole zalezy do poziomu szkolki.


RE: Zmiana w systemie przyjścia juniora do szkółki - Teves - 2012-01-14

Mimo że mam dopiero poziom 3 to jestem za. Przykładowo"
1 poziom-2 juniorów
2 poziom-3 juniorów
3 poziom-4 juniorów
...itd.,,
Zachęciłoby to do rozbudowywania szkółki.
Jeszcze moim zdaniem:

Gdy ktoś ma pierwszy poziom i już ma 2 juniorów powinna być wiadomość, że przyszedł junior ale nie ma miejsca w twojej małej szkółce i wtedy gdy junior jest lepszy od tych co mamy to możemy wyrzucić jednego i przyjąć lepszego.


RE: Zmiana w systemie przyjścia juniora do szkółki - masloo2 - 2012-01-14

Rozumiem że szans na akademie miniżużla nie ma?


RE: Zmiana w systemie przyjścia juniora do szkółki - dawidst8 - 2012-01-14

masloo odpuść sobie narazie, będą jeszcze lepsze pomysły:d


RE: Zmiana w systemie przyjścia juniora do szkółki - Zielony815 - 2012-01-14

Ja bym to widział tak, że możesz mieć x juniorów, ale tylko odpowiednią ilość względem poziomu szkółki będzie mogła się szkolić (trenować) i Ci, którzy nie mają przynajmniej minimalnego dofinansowania nie trenują wcale. A ta ilość, którą daje Ci szkółka może trenować Uśmiech


RE: Zmiana w systemie przyjścia juniora do szkółki - Triodex - 2012-01-15

Moje zdanie jest następujące gram tu od niedawna ale wypowiedzieć się mogę z tego co sie dowiedziałem o tej grze a więc najlepiej by było zwiększyć szanse na przybycie juniorka ,w miesiącu aby było ich mniej więcej 2-3 max .

Pozdr.


RE: Zmiana w systemie przyjścia juniora do szkółki - Teves - 2012-01-15

triodex(astiks) moim zdaniem twój pomysł jest beznadziejny! Wyobrażasz sobie jakby każdy miał w miesiącu dostać 2-3 juniorów? Przy 3055 graczy, miesięcznie przychodziłoby koło 9000 juniorów do szkółek, bo przecież stefik by nie rozdzielał juniorów na aktywne konta, tylko system by przydzielał wszystkim-TYLE


RE: Zmiana w systemie przyjścia juniora do szkółki - Triodex - 2012-01-15

Rozumiem ciebie jak najbardziej może trochę przesadziłem z tą ilością ale można było coś wprowadzić.

Ps. Nie jestem żaden Astiks po prostu Triodex nie wiem dlaczego mnie z kimś pomyliłeś


RE: Zmiana w systemie przyjścia juniora do szkółki - masloo2 - 2012-01-15

(2012-01-15, 08:06:11)Teves napisał(a): triodex(astiks) moim zdaniem twój pomysł jest beznadziejny! Wyobrażasz sobie jakby każdy miał w miesiącu dostać 2-3 juniorów? Przy 3055 graczy, miesięcznie przychodziłoby koło 9000 juniorów do szkółek, bo przecież stefik by nie rozdzielał juniorów na aktywne konta, tylko system by przydzielał wszystkim-TYLE

Przecież ponad 3/4 juniorów pójdzie do kosza w sm przychodzi 1 na tydzień i nie ma jakiegoś nadmiaru

(2012-01-14, 23:05:52)dawidst8 napisał(a): masloo odpuść sobie narazie, będą jeszcze lepsze pomysły:d


no to proponuj coś fajnego żeby coś trzeba było robić przy tej szkółce a nie czekać 2 miesiące aż przyjdzie junior po to żeby go wyrzucić. Myślę że Liga Miniżużla była by fajna. tylko trzeba by było ją dobrze zrobić.


RE: Zmiana w systemie przyjścia juniora do szkółki - guti - 2012-01-15

pomysł mini żużla jak dla mnie rewelacja - akurat gram od niedawno w hattricka i ta forma szkolenia młodzików bardzo mi się podoba. Stefik jakby coś takiego udało by Ci się zbudowac była by rewelacja. SM bylby w tym temacie do tylu ... i to duzo do tylu
Jak sie nie da - to jestem za pomyslem ilosci szkółkowiczów w zalezności od poziomu (tylko nie wprowadzac od razu ale dac szanse na jakas tam rozbudowe)


RE: Zmiana w systemie przyjścia juniora do szkółki - Zdunek - 2012-01-15

moim zdaniem pomysl ukppku byl najlepszy jak do tej pory. Skoro mamy 20 poziomow szkolki to przy max poziomie bedzie mozliwosc 20 juniorkow w szkolce...Wyprowadzi to troche kasy bo przeciez kazyd bedzie chcial miec jak najwiecej swoich wychowankow i bedzie pchal kase w szkolke co nie jets akurat tutaj tanie...


RE: Zmiana w systemie przyjścia juniora do szkółki - masloo2 - 2012-01-15

Szkółką miniżużla też można dużo wypompować a nawet wydaje mi się że więcej nie wiem czy grasz w hattrika ale jak przenieść tamtejsząa akademie tutaj i ja udoskonalić to mogła by być naprawdę super sprawa.
-------------------------------------------------------------------------------


Na Start każdy dostaje poziom 0! Kluby które zarejerstrowały sie przed wprowadzeniem mają szczęście.

Poziom 1:

Budowa minitoru oraz możliwość posiadania 4 adeptów, jednego skauta oraz trenera. 4 Adeptów dostajemy na start aby było można zgłosić drużynę do jakiejś ligi juniorów.

Poziom 2:

Przyśpieszenie treningu zawodników o jakiś %

Poziom 3:

Przyśpieszenie treningu juniora kolejne proc. oraz możliwość posiadania 5 juniorów.

Poziom 4:

Przyśpieszenie treningu o kolejne procenty.

Poziom 5:

Przyśpieszenie treningu o kolejne procenty, oraz możliwość posiadania 6 juniorów

Poziom 6:

+ %

Poziom 7:

+ % oraz możliwość pozyskania drugiego skauta

Poziom 8:

+ %

Poziom 9:

+ % oraz możliwość posiadania 8 juniorów

Poziom 10:

+ %

Poziom 11:

+ % oraz możliwość posiadania 9 juniorów

Poziom 12:

+ %

Poziom 13:

+ % oraz możliwość posiadania 10 juniorów

Poziom 14:

+ %

Poziom 15:

+ % oraz możliwość zgłoszenia drużyny juniorskiej do 2 lig z zastrzeżeniem, że jeden zawodnik w danym dniu może jechać tylko raz. Wiąże się to również z kosztem zatrudneinia drugiego trenera.

Poziom 16:

+ %

Poziom 17:

+ % oraz możliwość zatrudnienia trzeciego skauta

Poziom 18:

+ % Oraz możliwość posiadania 11 juniorów

Poziom 19:

+ % oraz trzy dodatkowe miejsca w szkółce

Poziom 20:

+ % jedno miejsce w szkółce (razem będzie 15)

========================================================================

4 Adeptów startowych

- Mają odsłonięty talent
- zakryte wszystkie umiejętności
- większy nacisk mają na trenowanie tych umiejętności jakie są potrzebne do jazdy na torze który był wybrany przy budowie toru dla szkółki
- Juniorzy do szkółki by przychodzili w wieku 12-15 lat

Skaut

Do skauta dzwonimy co tydzień i jest 50 % szans że znalazł on dla nas nowego juniora skaut podaje nam talent juniora oraz szacowane prawdopodobieństwo jednego skilla (UWAGA!!! jeśli nie mamy miejsc w szkółe nie mozemy zadzwonic do skauta jeśli mamy komplet w szkółce a chcemy zadzwonić do skauta mysimy najpierw kogoś zwolnić.)
Przy 3 skautach mamy możliwość pozyskania 3 juniorów tygodniowo jednak ze względu na limity szkółkowe nie grozi nam przesyt juniorów poza tym nie każdy junior będzie się nazdawać do zatrzymania.
Zatrudniając skauta wskazujemy region w jakim ma szukać juniorów jeśli dwóch skautów szuka w jednym regionie to pierwszy ma 50% szans na znalezienie a drugi już 25%, a trzeci 10% jednak każdy skaut może szukać w innym regionie i wtedy wszyscy mają po 50%

Trener

Gdy zatrudniamy trenera wybieramy jego poziom umiejętności określony w gwiazdkach lub w jakiś podobny sposób. Trener ma minimalny wpływ na szybkość treningu jednak duży wpływ na odsłanianie skilla w szkółce.
Powiedzmy zawodnik przychodzi z zakrytymi wszystkimi skillami lub polecony przez skauta z odkrytym jednym skillem Trener obserwuje go na meczach w lidze miniżużla i co tydzień składa nam raport

"Gaweł Gawroński ma technikę startu na poziomie między 38 a 52"

Im lepszy trener tym precyzyjniej jest w stanie to ocenić trener może odkrywać jedną umiejętnosć co tydzień jednak może się zdarzyć że czasami zamiast odkrycia nowej umiejętności trener bardziej precyzuje umiejętność już odkrytą.
(do jednego trenera można przypisać max 8 zawodników) jeden zawodnik może być przypisany tylko do jednego trenera
========================================================================

Ligi mini-żużla

Ligi organizowali by gracze (podobnie jak turnieje indywidualne)
Gracz tworzy ligę W której startuje 4, 8 lub 16
gdy w lidze jest komplet graczy liga startuje ligi juniorów jeździły by w piątki lub w soboty
mecze odbywają się na zasadzie 4 drużyny po 4 zawodników + rezerwowy jeśli klub takowego posiada.
Ligi juniorów nie mają nic wspólnego z terminarzami sezonowymi ligi seniorów

oczywiście jest to tylko szkielet który wymaga poprawek ale mniejwięcej tak to by miało wyglądać poziomy szkółki skauci oraz trenerzy wypompowali by trochę kasy trochę kibiców jednak by przychodziło na mecze miniżużla aby szkółka nie przynosiła tylko strat