Oficjalne forum gry Speedway-World
Zmiana w systemie przyjścia juniora do szkółki - Wersja do druku

+- Oficjalne forum gry Speedway-World (https://speedway-world.pl/forum)
+-- Dział: Pozostałe (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Archiwum (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Wątek: Zmiana w systemie przyjścia juniora do szkółki (/showthread.php?tid=788)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


RE: Zmiana w systemie przyjścia juniora do szkółki - specjal2009 - 2012-02-08

Dla mnie moze byc 20 juniorow w śzkolce. Czy musze kazdemu z osobna placic maks dofinans.?! Nie!! Skoro mam szkolke rozbudowana na maksa to juniorzy juz trenuja szybciej. Jak bede chcial by ktorys z adapterow byl lepiej wytrenowany to bede mu placil dotacje. Proste.
Ingerencja w system rozbudowy sźkolki tez jeśt zbedna, terazniejszy system jest dobry i motywujacy do dalszej gry...
Reasumujac
20juniorow w śzkolce - TAK
Ingerencja w system rozbudowy - NIE
Dodatkowy poziom mozliwosc posiadania 1juniora wiecej - TAK
0poziom szkolki -brak juniorow w szkolce (nie ma śzkolki)
1lvl - 1junior
etc
20lvl 20jstu juniorow.

Btw. UKOPKU tez mam 2adapterow w szkokce,a buduje 8lvl

PS Nie moglem edytowac poprzedniego posta, wiec jak sie ktoremus modowi chce to niech dolaczy tego do poprzedniego




RE: Zmiana w systemie przyjścia juniora do szkółki - GM_Kuba - 2012-02-09

Ja jestem za wersją F ale w innym działaniu trochę. Można miec max powiedzmy 10 juniorów w szkółce, ale ilość trenujących zależny do poziomu według tej rozpiski wersji F. Ale my nie wybierali byśmy którzy maja trenował a ktorzy nie. Działo by się to losowo.

Np mamy 5 juniorów ale może trenować tylko 2 to raz trenuje tych 2 potem 2 innych i tak losowo wybierani. Co o tym sądzicie?


RE: Zmiana w systemie przyjścia juniora do szkółki - specjal2009 - 2012-02-09

Za ponad 50mln to troche malo tych juniorow
Rozbudowanie szkolki na maks zajemie kilka lat


RE: Zmiana w systemie przyjścia juniora do szkółki - brylant - 2012-02-09

(2012-02-09, 19:51:56)stefik4 napisał(a): Np mamy 5 juniorów ale może trenować tylko 2 to raz trenuje tych 2 potem 2 innych i tak losowo wybierani. Co o tym sądzicie?

Jestem za opcją, że każdy sam decyduje, którzy juniorzy trenują w danym dniu. Co do kilku wersji przestawionych przez bandytę, to nie popieram żadnej. Przy danym poziomie szkółki powinno być więcej możliwych do trenowania adeptów.


RE: Zmiana w systemie przyjścia juniora do szkółki - bandyta - 2012-02-09

Zastanówmy sie ......

... zakładając ze mamy 20 poziom i mozliwosc trenowania 20 juniorów zakładajac ze wszyscy przychodzili majac 12 lat to znaczy ze trenuja sie 4 lata to znaczy ze co roku mamy nowych 5 juniorow ...

w ten sam sposob gdy przychodza srednio w wieku 14 lat to co roku "produkujemy" 10 juniorow - celowo napisałem produkujemy bo to sie ma nijak do rzeczywistosci....

takze jak dla mnie 20 to przesada

koło 10 plus minus dwoch to tak rozsadnie według mnie

"Np mamy 5 juniorów ale może trenować tylko 2 to raz trenuje tych 2 potem 2 innych i tak losowo wybierani. Co o tym sądzicie?"

- mysle ze to uczciwe bo trzeba pamietac ze niektorzy maja juz wieksza ilosc juniorow i ograniczenie ilosci musiało by skutkowac ich np utratą a tak zachowuja ich ilosc a jesli maja wiksza ilosc juniorow od mozliwosci trenowania to inwestuja w szkołke.... gra sie rozwija a dobry nemager potrafi sie dostosowac do panujacych warunkow - przynajmniej powinien - a to przeciez tylko zabawa Oczko




RE: Zmiana w systemie przyjścia juniora do szkółki - ADM_Henrik - 2012-02-10

(2012-02-09, 19:51:56)stefik4 napisał(a): Ja jestem za wersją F ale w innym działaniu trochę. Można miec max powiedzmy 10 juniorów w szkółce, ale ilość trenujących zależny do poziomu według tej rozpiski wersji F. Ale my nie wybierali byśmy którzy maja trenował a ktorzy nie. Działo by się to losowo.

Np mamy 5 juniorów ale może trenować tylko 2 to raz trenuje tych 2 potem 2 innych i tak losowo wybierani. Co o tym sądzicie?

Dla mnie to byłby jakiś żart z tym że losowo mieli by trenować .
Trzeba sobie powiedzieć że wydatki na szkółkę są spore i nie może decydować jakiś ślepy los o tym kto będzie trenowany bo w takim razie po co mam wydawać na juniora po 5 tyś dziennie jak nie będę miał pewności że on będzie teraz trenował. Dlatego uważam że to ja powinienem decydować kogo chcę trenować i dofinansować a kogo nie.




RE: Zmiana w systemie przyjścia juniora do szkółki - ukppku - 2012-02-10

Także popieram opinie że losowy trening byłby złym pomysłem. Nie przy tak kosztownych wydatkach jakie są na szkółkę.
Ale wersja F jak najbardziej Uśmiech


RE: Zmiana w systemie przyjścia juniora do szkółki - Kukuczka - 2012-02-10

No dokladnie w pełni sie zgadzam z Heniem ma racje co to za sens dofinansowywać juniorka 5 tys dziennie jak nie bedzie pewnosci ze dostanie dzień treningu ?

A tak w ogole to nie wiem dlaczego na siłe wprowadzac jakies ograniczenia przeciez jak ktos inwestuje w szkółke to jego sprawa ma tą przewage ze juniorzy szybciej trenują.

A tak jak bedzie limit powiedzmy 3 juniorów powiedzmy przy 4 poziomie tak to co mam powiedzmy czterech 13 latków i to co bede czekał za nastepnymi juniorami 3 sezony za nim ci zdadza egzamin? Bez sensu moim zdaniem.


RE: Zmiana w systemie przyjścia juniora do szkółki - Squall1 - 2012-02-12

to może z innej beczki : kto z was zapisuje sobie skoki w szkółce ?? i czy są regularne w proporcji do nakładu ??
jak już poruszamy pomysł szkółki to na maxa



RE: Zmiana w systemie przyjścia juniora do szkółki - daehniks1 - 2012-02-12

ja nie wypowiem sie na temat zmian ale napewno sa one potrzebne napisze tylko tyle o szkółce obecnej:

jest ona w 100% nie opłacalna zarówno jej rozbudowa a tymbardziej dofinansowanie!!!

pomijam fakt ze od bardzo dawna próbuje sie dowiedziec czegokolwiek na temat jej systemu działania poza oczywiscie losowoscia odnosnie przyjscia adeptów !! zrobie tutaj taka mała symulacje i podsumuje :

mamy zawodnika nawet z talentem 5 i dobrą sr : ktos pomysli warto go dofinansowacUśmiech najwiekrza bzdura jaka jest w SM np koszt 5000 dzienie a wiec:

mamy 5x5 ( 5 tys mnozymy przez 5 dni bo nie wiem czy na weekend tez kradnie sie pieniadze) wiec wychodzi nam 35tys na tydzien na 1 zawodnika Uśmiech sezon trwa powiedzmy 16 tygodni ( nie chce mi sie liczyc) wiec 35 tys pomnozymy przez 16 tygodni i nam wychodzi koszt trenowania zawodnika czyli 560 tys a o ile skraca to dni treningowe?? tu nigdy nie udało mi sie dowiedziec mimo usilnych prób (obecnie dałem sobie spokój ) niech nawet bedzie ze dostanie 2 skoki dodatkowe hehe wiec powiedzmy ze zanim zda egzamin tracimy na takiego zawodnika ponad 1mln zł !!! przy losowych skokach oraz z niewiadoma iloscia dni przetrenowanych . ja osobiscie wole zainwestowac jak juz wyjdzie z szkółki w obóz max obóz na 1 zawodnika to ok 100 tys na sezon !!! 16 latek który wychodzi z szkółki bedzie jezdził ok 13-14 sezonów zanim zakonczy kariere wiec za dofinansowanie 0000000 zł mam dla takiego zawodnika prawie na opłacenie obozu przez jego cała kariere!!! a podczas 13-14 sezonów nawet dobry 16 z max talentem moze miec przewage skoków po +2 i tak naprawde moze byc duzo słabszy w jakims tam wieku nawet juniorskim od zawodnika który bedzie dostawał skoki po +3 a był duzo słabszy w szkółce !!

pomijam fakt kosztu rozbudowy szkółki . osobiscie juz od bardzo dawna przestałem rozbudowywac i skonczyłem na 8lvl moze kiedys bede kontynułował rozbudowe pzdr to jest moja prywatna opinia na ten temat !!
a zapomniałem dodac czyli spytac czy jest jakies ograniczenie do do wieku adeptów którzy przychodza?? bo dostałem 2x 17 lat Uśmiech i nie wiem czy czekac na kogos starszego którego zwolnili z fabryki i postanowił spróbowac jazdy na zuzlu JęzykJęzyk


RE: Zmiana w systemie przyjścia juniora do szkółki - ukppku - 2012-02-12

I właśnie z tego względu ja nawet nie zacząłem rozbudowywać szkółki i mam ją na poziomie 2lvl Uśmiech
Zdecydowanie pewniej jest inwestować na LT niż kupować kota w worku Język
Bo tak czy inaczej szkółka to jedna wielka loteria na która tracicie mln...
Może teraz jak zostaną wprowadzone zmiany będzie to szło w dobrym kierunku i dobra szkółka będzie miała odzwierciedlenie w postaci wyników bo póki co rozbudowywać coś tylko dla "wystroju" (bo korzyści są nikłe) nie ma najmniejszego sensu Uśmiech


Nie wiem czy jest jakieś ograniczenie co do wieku adeptów, chyba nie skoro do mnie przyszedł kiedyś 18-latek a do kogoś jeszcze tam innego (wiadomosc z SB) 19-latek Uśmiech


RE: Zmiana w systemie przyjścia juniora do szkółki - guti - 2012-02-12

(2012-02-09, 19:51:56)stefik4 napisał(a): Ja jestem za wersją F ale w innym działaniu trochę. Można miec max powiedzmy 10 juniorów w szkółce, ale ilość trenujących zależny do poziomu według tej rozpiski wersji F. Ale my nie wybierali byśmy którzy maja trenował a ktorzy nie. Działo by się to losowo.

Np mamy 5 juniorów ale może trenować tylko 2 to raz trenuje tych 2 potem 2 innych i tak losowo wybierani. Co o tym sądzicie?

Ja to trochę inaczej odebralem. Pewnie nie taki był zamysł Stefika, ale to trenowanie losowe ma swoje zalety.
1. Wyrównało by losowosc otrzymywania juniorow. Ktos ma szczescie dostaje juniora za juniorem, ogrniczenie Stefika powoduje ze musi wybierac: zostawic czy zamienic z nowo otrzymanym
2. Mamy wybór np. mozemy trenowac 3 juniorow mamy 6. Decydujemy sie na 6 przecietniakow, czy 3 porzadnych junów?
3. Bedziemy miec gwarancje, wysokiego poziomu szkólki. Bedzie naturalny przesiew "badziewia"
Co o tym myślicie? Mi się pomysl Stefika podoba.
Na pewno tzreba coś zrobic zeby szkolka byla opłacalna, bo teraz to kompletna klapa
Mimo wszystko Stefik pomyslmasloo z drugiej strony tego tematu to obiekt moich marzen ... oj sw by mial sie czym pochwalic przed sm



RE: Zmiana w systemie przyjścia juniora do szkółki - daehniks1 - 2012-02-12

a mi na mysl przyszedł taki pomysł :

w bardzo duzym skrócie i do dopracowania czyli:

dostajemy juniora w max 15 lat i ma on talent 0 ! talent zero podkreslam . powiedzmy zeby talent wzrósł mu na 1-5 potrzeba iles tam czasu i np dofinansowanie( ale o jedno zero mniejsze dzienie) plus poziom szkółki skracało by ten czas o iles dni np :

zawodnik ma talent 0 na nastepny poziom czyli 1 potrzebuje 30 dni 1 dzien dofinansowania skraca o 1 dzien do talentu czyli tak naprawde w 1 dzien robimy 2 dni jak przerwiemy dofinansowanie mamy 1 na 1 , a poziom szkółki na stałe przyspieszał by ,skracał ilosc dni potrzebnych !! w wieku 16 lat zawodnik musiałby przystapic do egzaminu bo inaczej po przekroczeniu 16 lat do zwolnienia ( nie tak jak teraz 19 latka ktos dostał ) skoki pozostawic losowe powiedzmy co 15 dni zgodnie z aktualnym talentem juniora !! i junior w przedziale 14-15 lat by przychodził ! pozbedziemy sie w duzej czesci zawodników z talentem 1 i sprawi to ze szkółka bedzie wkoncu przydatna co o tym sadzicie?? to wstepna propozycja do oszlifowania przez innych
i niech nikt nie pisze ze beda zawodnicy wszyscy z talentem 5 !!! bo jak dostanie ktos juniora w wieku 15 lat w połowie sezonu to zrobi mu talent powiedzmy na max 3 !!! bo w wieku 16 lat bedzie musiał przystapic do egzaminu ( do ustalonego czasu ) pzdr


RE: Zmiana w systemie przyjścia juniora do szkółki - specjal2009 - 2012-02-12

Cytat:i niech nikt nie pisze ze beda zawodnicy wszyscy z talentem 5 !!!

Pewnie ze beda sami zawodnicy z max talentem.

Cytat:bo jak dostanie ktos juniora w wieku 15 lat w połowie sezonu to zrobi mu talent powiedzmy na max 3 !!!

Jaktos dostanie zawodnika w wieku 15 lat to go pogoni ze szkolki. Dlaczego? Dlatego ze taki zawodnik nie jest perspektywiczny i nie ma sensu w niego inwestować a nawet trzymać go w szkołce, nawet jesli zatrzymamy takiego zawodnika w celu sprzedaży, to i tak nikt go nie kupi bo bedzie wolał se poczekac i wychodować swojego lepszego zawodnika. Zeby miec talent trzeba sie z nim urodzić.

Obecny system szkilenia w szkolce jest dobrze pomyślany z tym ze nie wiadomo czy on działa tak jak powinien i jak se to Stefik zaplanował.

Kilka postow wyżej Squall zadoał dobre pytanie dotyczące indywidualnego dofinansowanie.

Też mam pytanie do Stefika. Napisałeś kiedyś ze roznica w dniach treningowych pomiedzy 0lvl a 20lvl szkolki jest okolo 12 badz 13 dni ( dokladnie nie pamietam). Jak rozumieć te 13dni
Podam przykłąd. Mam 16 latka ktory potrzebuje 13 dni do skoku skilla, a na długości treningu zawodnika wpływ ma talent, wiek i poziomu trenowanego skilla. Zalozmy ze dostałem do szkolki adepta max tal 12lat sr. ok.40
To jak ma sie te 13dni (max poz. szkolki) do treningu tego adepta??

Fajnie jak bys tez napisał o ile procent badz dni dofinansowanie przyspiesza trening.

Jeszcze inna sprawa dot. przychodzenie juniorow do szkolki. To był bym za taka opcja że wszyscy adepci dołaczajacy do szkolki byli w wieku 12-13lat ze srednia ok 40 w tym przypadku opłącało by sie inwestować w rozbudowe szkolki. W takim przypadku bezsensowne stało by sie ograniczioanie ilości juniorow trenowanych w szkolce.
Obcenie jak dołaczy nam adpet w wieku 16 lat ze sr ok 46 to nic innego z nim nie da sie zrobic jak katapultować takiego jurkaUśmiech



RE: Zmiana w systemie przyjścia juniora do szkółki - ukppku - 2012-02-12

hmm... mówicie żeby pójść od zera i talent rósł z czasem...? ;>

Nie wiem czy to dobry pomysł? Ja talent postrzegam jako coś wrodzonego, coś co się ma od dziecka i albo jest tego więcej albo mniej Uśmiech Dlatego talent zostawiłbym tak jak jest ---> tym bardziej że niedawno wprowadzano jakieś nowy system naliczania skoków treningowych, aby Ci z mniejszym talentem nie byli aż tak pokrzywdzeni Uśmiech

Fajnie by było jakby Stefik odpowiedział na te pytania które zebrał w powyższym tekście Specjal2009 Uśmiech
No i żeby te miliony wydawane na rozbudowę szkółki były widoczne podczas rozwoju naszych adeptów Język