Oficjalne forum gry Speedway-World
Zmiana w systemie przyjścia juniora do szkółki - Wersja do druku

+- Oficjalne forum gry Speedway-World (https://speedway-world.pl/forum)
+-- Dział: Pozostałe (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Archiwum (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Wątek: Zmiana w systemie przyjścia juniora do szkółki (/showthread.php?tid=788)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


RE: Zmiana w systemie przyjścia juniora do szkółki - masloo2 - 2012-02-22

Szkółka leży w tej grze od pierwszego dnia istnienia gry i nikt się tym nie przejmuje a co do gry to może nie wam ale szczególnie administracji polecam się zagłębić w inne fora o grach online (ogólne nie żużlowe) nie wiem jak żużlowe ale ja jak 2 miesiące temu szukałem jakiejś fajnej gry to wpadłem na kilka tematów o sw i naprawdę polecam przeglądnięcie takich forów administracji może im to trochę otworzy oczy. bo to co się tutaj dzieje to nie powiem co to jest i nie chce mi się teraz szukać tych tematów ponownie a z chęcią bym zacytował kilka postów bo były naprawdę otwierające oczy


RE: Zmiana w systemie przyjścia juniora do szkółki - guti - 2012-02-23

(2012-02-22, 22:05:49)masloo2 napisał(a): Szkółka leży w tej grze od pierwszego dnia istnienia gry i nikt się tym nie przejmuje a co do gry to może nie wam ale szczególnie administracji polecam się zagłębić w inne fora o grach online (ogólne nie żużlowe) nie wiem jak żużlowe ale ja jak 2 miesiące temu szukałem jakiejś fajnej gry to wpadłem na kilka tematów o sw i naprawdę polecam przeglądnięcie takich forów administracji może im to trochę otworzy oczy. bo to co się tutaj dzieje to nie powiem co to jest i nie chce mi się teraz szukać tych tematów ponownie a z chęcią bym zacytował kilka postów bo były naprawdę otwierające oczy

masloo trochę jesteś niesprawiedliwy dla administracji - bo co do ich starań i pracy nad rozwojem gry nie można mieć zastrzeżeń. Gra cały czas ewoluuje i chwała im za to. Fakt, że większość zmian jest kosmetyczno-upiększających i trochę mi brakuje zmian czysto managerskich na które mamy wpływ w grze.
Faktem jest ze zarowno tu jak i w sm-ie szkólka juniorów to porażka. Gram w inne gry i tam to jest newralgiczny punkt strategii. I tu w sw też powinien być. Twoja masloo propozycja z 2 strony jest super, ale masz świadomość, że to ogrom pracy i być może Stefik teraz nie ma na to czasu. Ja tam widzaiłem, że nie powiedział nie. Może na wakacjach? Już pisałem wcześniej szkółka juniorów to podstawa i mam nadzieję, że nastąpi kiedyś rewolucja w tym temacie.
Także reasumując - skoro grasz dalej w sw to znaczy, że coś w niej widzisz Oczko mi się coraz bardziej podoba, a wobec schyłku sm-a wkrótce stanie się moim numerem 1 w grach o tematyce żuzlowej



RE: Zmiana w systemie przyjścia juniora do szkółki - GM_Kuba - 2012-02-23

Potrzebny jest poprawny, potęzny projekt szkólki na który się wszyscy złożą i zostanie zaakceptwany to go zrobię, tyle że jak widać nie ma tu dokladnego opisu, a ja taki potrzebuje aby wszystko perfekcyjnie zaprogramowac.

Wszyskie wieklsze moduły: sponsoring, obozy, imsw, indywidualne puchar zaczynaly od 3-4 stron kartkowych pewnego użytkownika apotem ja bezpośrednio i bezproblemowo przelewom to na kod.


RE: Zmiana w systemie przyjścia juniora do szkółki - masloo2 - 2012-02-23

(2012-01-15, 23:31:51)masloo2 napisał(a): Szkółką miniżużla też można dużo wypompować a nawet wydaje mi się że więcej nie wiem czy grasz w hattrika ale jak przenieść tamtejsząa akademie tutaj i ja udoskonalić to mogła by być naprawdę super sprawa.
-------------------------------------------------------------------------------


Na Start każdy dostaje poziom 0! Kluby które zarejerstrowały sie przed wprowadzeniem mają szczęście.

Poziom 1:

Budowa minitoru oraz możliwość posiadania 4 adeptów, jednego skauta oraz trenera. 4 Adeptów dostajemy na start aby było można zgłosić drużynę do jakiejś ligi juniorów.

Poziom 2:

Przyśpieszenie treningu zawodników o jakiś %

Poziom 3:

Przyśpieszenie treningu juniora kolejne proc. oraz możliwość posiadania 5 juniorów.

Poziom 4:

Przyśpieszenie treningu o kolejne procenty.

Poziom 5:

Przyśpieszenie treningu o kolejne procenty, oraz możliwość posiadania 6 juniorów

Poziom 6:

+ %

Poziom 7:

+ % oraz możliwość pozyskania drugiego skauta

Poziom 8:

+ %

Poziom 9:

+ % oraz możliwość posiadania 8 juniorów

Poziom 10:

+ %

Poziom 11:

+ % oraz możliwość posiadania 9 juniorów

Poziom 12:

+ %

Poziom 13:

+ % oraz możliwość posiadania 10 juniorów

Poziom 14:

+ %

Poziom 15:

+ % oraz możliwość zgłoszenia drużyny juniorskiej do 2 lig z zastrzeżeniem, że jeden zawodnik w danym dniu może jechać tylko raz. Wiąże się to również z kosztem zatrudneinia drugiego trenera.

Poziom 16:

+ %

Poziom 17:

+ % oraz możliwość zatrudnienia trzeciego skauta

Poziom 18:

+ % Oraz możliwość posiadania 11 juniorów

Poziom 19:

+ % oraz trzy dodatkowe miejsca w szkółce

Poziom 20:

+ % jedno miejsce w szkółce (razem będzie 15)

========================================================================

4 Adeptów startowych

- Mają odsłonięty talent
- zakryte wszystkie umiejętności
- większy nacisk mają na trenowanie tych umiejętności jakie są potrzebne do jazdy na torze który był wybrany przy budowie toru dla szkółki
- Juniorzy do szkółki by przychodzili w wieku 12-15 lat

Skaut

Do skauta dzwonimy co tydzień i jest 50 % szans że znalazł on dla nas nowego juniora skaut podaje nam talent juniora oraz szacowane prawdopodobieństwo jednego skilla (UWAGA!!! jeśli nie mamy miejsc w szkółe nie mozemy zadzwonic do skauta jeśli mamy komplet w szkółce a chcemy zadzwonić do skauta mysimy najpierw kogoś zwolnić.)
Przy 3 skautach mamy możliwość pozyskania 3 juniorów tygodniowo jednak ze względu na limity szkółkowe nie grozi nam przesyt juniorów poza tym nie każdy junior będzie się nazdawać do zatrzymania.
Zatrudniając skauta wskazujemy region w jakim ma szukać juniorów jeśli dwóch skautów szuka w jednym regionie to pierwszy ma 50% szans na znalezienie a drugi już 25%, a trzeci 10% jednak każdy skaut może szukać w innym regionie i wtedy wszyscy mają po 50%

Trener

Gdy zatrudniamy trenera wybieramy jego poziom umiejętności określony w gwiazdkach lub w jakiś podobny sposób. Trener ma minimalny wpływ na szybkość treningu jednak duży wpływ na odsłanianie skilla w szkółce.
Powiedzmy zawodnik przychodzi z zakrytymi wszystkimi skillami lub polecony przez skauta z odkrytym jednym skillem Trener obserwuje go na meczach w lidze miniżużla i co tydzień składa nam raport

"Gaweł Gawroński ma technikę startu na poziomie między 38 a 52"

Im lepszy trener tym precyzyjniej jest w stanie to ocenić trener może odkrywać jedną umiejętnosć co tydzień jednak może się zdarzyć że czasami zamiast odkrycia nowej umiejętności trener bardziej precyzuje umiejętność już odkrytą.
(do jednego trenera można przypisać max 8 zawodników) jeden zawodnik może być przypisany tylko do jednego trenera
========================================================================

Ligi mini-żużla

Ligi organizowali by gracze (podobnie jak turnieje indywidualne)
Gracz tworzy ligę W której startuje 4, 8 lub 16
gdy w lidze jest komplet graczy liga startuje ligi juniorów jeździły by w piątki lub w soboty
mecze odbywają się na zasadzie 4 drużyny po 4 zawodników + rezerwowy jeśli klub takowego posiada.
Ligi juniorów nie mają nic wspólnego z terminarzami sezonowymi ligi seniorów

oczywiście jest to tylko szkielet który wymaga poprawek ale mniejwięcej tak to by miało wyglądać poziomy szkółki skauci oraz trenerzy wypompowali by trochę kasy trochę kibiców jednak by przychodziło na mecze miniżużla aby szkółka nie przynosiła tylko strat

ja jestem za przerobieniem tego aczkolwiek ciężko to przerobić przy takim skopaniu poziomów jak są teraz skopane



RE: Zmiana w systemie przyjścia juniora do szkółki - specjal2009 - 2012-02-23

Cytat:Poziom 1:

Budowa minitoru oraz możliwość posiadania 4 adeptów, jednego skauta oraz trenera. 4 Adeptów dostajemy na start aby było można zgłosić drużynę do jakiejś ligi juniorów.

Zapisuje dzieciaka do szkolki zuzlowej na dzien dobry dostaje motor i wysylaja go na zawody. Co to wgl za pomysl chyba bawimy sie w menadzera zuzla a nie minizuzla czy speedrowera.
Gdy nasz adept osiagnie wiek 15 lat mozemy go wysłać na egzamin, po zdaniu egzaminu trafiał by do skladu druzyny jako np "mlodszy junior" takiego zawodnika mozna by wysyłąc na turnieje , mecze sparingowe w meczch ligowych mogl by wystepować dopiero po ukonczeniu 16 lat tak jak to jest w realnym żuzlu....

Ja myśle ze obecna szkolka jest pomyslalna dobrze, jedyne co mi nie pasuje to system przyznawania juniorow a takze ich wiek w ktorym przychodza.






RE: Zmiana w systemie przyjścia juniora do szkółki - GM_Kuba - 2012-02-23

Specjal wczoraj z Henrikiem ograniczylismy wiec do max 16


RE: Zmiana w systemie przyjścia juniora do szkółki - ukppku - 2012-02-23

Ja też uważam że aż tak rozbudowana szkółka jest niepotrzebna...
skauci, osobiści trenerzy, ligi-miniżużel. W takich grach jak SW wszystko powinno być przejrzyste i jak najprościej zaprojektowane. Przecież jak ktoś nowy tu wpadnie to nie ogarnie tego wszystkiego i się szybko zniechęci. Już teraz dużo osób ma problem z przyswojeniem wszystkich informacji potrzebnych w tej grze.
Zresztą w SW gra sporo osób w "zaawansowanym" wieku mających już rodziny, prace, studia i nie zawsze jest czas aby spędzać mnóstwo czasu przy internecie, bo są inne ważniejsze obowiązki. Więc chyba nie warto dodawać jeszcze więcej zagmatwanych rzeczy aby było więcej pracy.
Na wyniki w tego rodzaju zabawie/grze/rywalizacji nie powinno wpływać to kto więcej czasu poświęca drużynie Uśmiech

Dlatego ja jestem za ograniczeniem juniorów w zależności od poziomu szkółki i tyle Uśmiech


RE: Zmiana w systemie przyjścia juniora do szkółki - guti - 2012-02-23

Dziwię się Specjal, ze ta szkółka Ci się podoba. Oczywiście szanuję Twoje zdanie.
Ja bym tam wolał żebym jakiś miał na nią wpływ, a nie żeby wszystko zależalo od losowości.
Podoba mi się opcja trenera masloo ale bym to rozszerzył i dal sobie spokoj ze skautami i mini ligami
Ja bym to widział tak:
Jest lista trenerów, których możemy zatrudnić. Lista zmienia się np. co 60 godzin (nie co 24/48 godzin bo niektórzy nie sa on-line o okreslonej godzinie, a tak kazdy by mógl trafic na sprzyjająca godzinę wysypu nowych trenerów). Powiedzmy kazdy trener ma kilka atrybutów. np. motywacja, umiejetnosc trenowania kazdej zdolnosci, charyzma, psychika, umiejętność obserwacji, wyciąganie wniosków . Każda zdolność miała by przedział np. pomiędzy 1-100. Oczywiście im lepszy trener tym droższy i droższa wypłata. Trener moglby być od np 35 do 55 lat - pózniej emerytura i tzreba zatrudniac nowego
Ja widze własnie trenera w szybkości treningu. Ostatnie 2 proponowane przeze mnie zdolności służyły by do określania jak najdokładniejszej wartości skila. Co tydzień mielibyśmy wybór co chcemy badać w danym tygodniu i w zależności od poziomu szkólki mielibyśmy możliwość obserwacji danej liczby adeptów.
Np. w sobotę trener składałby raport.
przykład.
Gustaw Gienek w tym tygodniu przyłożył się do treningu i jego siła wzrosła +2
W tym tygodniu obserwowaliśmy Władysława Pierona jego TS zawęziliśmy do poziomu 42-48

Wystarczyły by wewnętrzne biegi pomiędzy juniorami danej druzyny, a jak nie to: siła to np. wysyłamy na siłownie, kondycja to wysyłanie na bieganie itd
Trzeba by pomyślec co dać do vip-a, moze jakas wyszukiwarka trenerów ....




RE: Zmiana w systemie przyjścia juniora do szkółki - GM_Kuba - 2012-02-23

guti bardzo fajny pomysł tylko potrzebował bym to bardziej opisane, szerzej, dokładniej z jakimis opisami widoków i kazdej akcji ;]



RE: Zmiana w systemie przyjścia juniora do szkółki - guti - 2012-02-23

Znaczenie treningu danej umiejętności u jednego trenera:
1. umiejętności:
A: Kondycja 50% znaczenia
B: Siła 50% znaczenia
C:Technika 50% znaczenia
D: Prowadzenie 50% znaczenia
E: technika startu 50% znaczenia
2. Motywacja 20% znaczenia
3. charyzma 20% znaczenia
4. psychika 10% znaczenia

wzór: np. trenujemy siłę
przykład: trener ma:
siła 87
pozostałe jak najmniejsze żeby był jak najmniej wart
Motywacja 67
charyzma 71
psychika 21
a więc: 87*0,5+67*0,2+71*0,2+21*0,1=73,2

a więc do zwykłej wartości szybkości treningu dodawało by 73,2%
Opcja trenerzy weszła by zamiast opcji dofinasowywania zawodników, której praktycznie nikt nie uzywa

1 trener mógłby trenować 2 juniorów
Opłacalne powinno być posiadanie kilku trenerów. Każdy trener byłby specjalistą od danej umiejętności. Przy dużej ilości juniorów potrzeba by było zatrudnić kolejnego na daną umiejętność

Z każdym podpisujemy kontrakt na rok i dostajemy możliwość przedłużenia (o ile wiek pozwala)




wyciąganie wniosków 60%
umiejętność obserwacji 40%

wybieramy zawodnika, którego dany trener ma obserwować i wybieramy co ma się dowiedzieć.

Mamy 3 opcje wyboru:
Ryzykowna - prawdopodobieństwo, że się uda to 25% pokaże właściwą wartość
Normalna 80% przedział 1-3 np. 47-49
Bezpieczna 100% pokaże przedział 1-6 (np. 45-50)

Talent:
Ryzykowna - prawdopodobieństwo, że się uda to 25% pokaże właściwą wartość
Normalna 80% przedział 1-2 (np. 2-3)
Bezpieczna 100% pokaże przedział 1-3 (np. 2-4)

Czyli:
Np. Wybieramy opcję ryzykowna:
Trener ma:
wyciąganie wniosków 81
umiejętność obserwacji 78
a więc
(0,6*81+0,4*78)*0,25=19,95% szansy, ze otrzymamy własciwa wartość

I w tym momencie czasu nam duzo nie trzeba na to, ale mamy mnóstwo opcji wyborów i decydujemy o kształcie szkólki - włączcie się w dyskusję Uśmiech


RE: Zmiana w systemie przyjścia juniora do szkółki - GM_Kuba - 2012-02-23

A nie dało by sie jakos tego uprościć, bo w obecnym stylu nie zrozumielam nic poza zatrudniamiem kilku trenerow i troche z tym odkrywaniem skilli i talenty a z treningiem nic ;p

A czemo mowisz ze nikt nie uzywa dofinaoswnia ? max dofinasowanie skraca trening o 5 dniz porownaniu do jego braku, a 5 dni drogaą nie chodzi.


RE: Zmiana w systemie przyjścia juniora do szkółki - masloo2 - 2012-02-23

(2012-02-23, 10:24:25)specjal2009 napisał(a):
Cytat:Poziom 1:

Budowa minitoru oraz możliwość posiadania 4 adeptów, jednego skauta oraz trenera. 4 Adeptów dostajemy na start aby było można zgłosić drużynę do jakiejś ligi juniorów.

Zapisuje dzieciaka do szkolki zuzlowej na dzien dobry dostaje motor i wysylaja go na zawody. Co to wgl za pomysl chyba bawimy sie w menadzera zuzla a nie minizuzla czy speedrowera.
Gdy nasz adept osiagnie wiek 15 lat mozemy go wysłać na egzamin, po zdaniu egzaminu trafiał by do skladu druzyny jako np "mlodszy junior" takiego zawodnika mozna by wysyłąc na turnieje , mecze sparingowe w meczch ligowych mogl by wystepować dopiero po ukonczeniu 16 lat tak jak to jest w realnym żuzlu....

Ja myśle ze obecna szkolka jest pomyslalna dobrze, jedyne co mi nie pasuje to system przyznawania juniorow a takze ich wiek w ktorym przychodza.


1. Właśnie w managera żużla a nie grę ekonomiczną jaką teraz mi właśnie ten manager przypomina
2. Ja dążę do zaproponowania rozwiązań przez które nie wystarczało by się logować raz na 3 tygodnie tak jak teraz ... ale wam to odpowiada to spoko w sm może i wieje nudą ale tutaj w takim razie chyba cmentarzem



RE: Zmiana w systemie przyjścia juniora do szkółki - specjal2009 - 2012-02-24

Cytat:1. Właśnie w managera żużla a nie grę ekonomiczną jaką teraz mi właśnie ten manager przypomina
2. Ja dążę do zaproponowania rozwiązań przez które nie wystarczało by się logować raz na 3 tygodnie tak jak teraz ... ale wam to odpowiada to spoko w sm może i wieje nudą ale tutaj w takim razie chyba cmentarzem

maslo nie chce mi sie z toba zbytnio sprzeczać, walisz tu jakieś pociski ze w necie zle pisza nt SW, nie zapodales zadnych linkow wiec mozna sadzic ze te opowieści istnieja jedytnie w twojej glowie.

Po drugie to jak ma administracja (czyt. jedna osoba ) to wsztstko ogarnać na pstrykniecie ppalca. Jeżeli są jakies błedy w grze to są szybko likwidowane przez admina.
Ty zacząłeś gre od niedawna wiec nie na miejscu są twojego uwagi nt administracji i postepu w grze, nawet nie masz pojecia jak Sw wygladalo rok temu


RE: Zmiana w systemie przyjścia juniora do szkółki - masloo2 - 2012-02-24

uwierz mi że mam pojęcie większe niż Ci się wydaje szkółka jest zje... od pierwszego dnia gry i od początku były uwagi jest sezone 4 czy tam 5 i nic się nie zmieniło ... co do cytatów to wejdź chociaż na gryzuzlowe.pl i tam na forum też jest objechane chociaż tam to głównie silnik meczowy. mi się z tobą też nie chce sprzeczać kupiłem vipa na rok bo to śmieszna kasa będę chciał to zostawię tą grę jak mi się nie będzie podobać. w hattriku muszę się logwać codziennie mimo że jestem w niższej lidze tutaj w niższej lidze wystarczy mi raz na 3 tygodnie kwestia rozbudowania gry a że w tej chwili sw idzie w ślady sm że uatrakcyjnia grę głównie dla graczy z powiedzy pierwszych 2-3 lig to trudno mi to zwisa bo grać nie muszę nie jestem uzależniony wystarczy mi sm i manager mańskich


RE: Zmiana w systemie przyjścia juniora do szkółki - masloo2 - 2012-02-26

Mając konto Vip wystarczy nie chodzi mi o to żeby był przymus codziennego logowania ale żeby było więcej rozwiązań różnych takich że powiedzmy w niedziele godzine przysiąść i pomyśleć jak rozplanować tydzień jak w HT a nie tutaj praktycznie co tydzien ta sama automatyczna czynność