#4
Witam również w kolejnym sezonie Język Tak sobie popatrzałem w stare tabele no i ostatni raz 4 nowe drużyny w Elidze były w sezonie 7, czyli aż 5 sezonów temu Język No i w tym jeden debiutant Teves, który widać jest juz na początku głównym faworytem do medalu.
Moje typy:
1. Victory Leszno (apetyt rosnie w miare jedzenia wiec mam chrapke na kolejny tytuł, fakt że troche osłabł mój główny rywal Drzewce, ale teraz mam nowego Anioły, więc będzie ciekawie )
2. Anioły Unibax (debiutant ligi, który swoimi mega transferami wkracza do Elity i staje się jednym z faworytów tych rozgrywek. Zarazem jest to pierwszy klub z Torunia w Ekstralidze)
3. Fc Stare Drzewce Gorzów (mimo osłabienia przez brak Nowakowskiego uwazam ze ta drużyna powalczy o medal i myśle że sytuacja w walce o 3 miejsce bedzie podobna jak w poprzednich sezonach bo wg mnie aspirantów na tą pozycje jest 4)
4. Power Gniezno (te pozycje które podam od 3-6 będą miały w tym sezonie bardzo podobną siłe, więc typuje troche w ciemno. Każdy z nich moze byc 3 ale tez i moze byc 6, tak wiec dużo pojedynków szykuje nam sie na styku, tak więc narazie Hyzia daje na 4 miejsce)
5. Unia Leszno (skład ciekawy ale troche juz dziadkowaty dwóch zawodników po 30, wiec zależy czy bedą im spadac skile i jak czesto, nie mniej jednak myślę że ten zespół stać na walke o medal)
6. Polonia Ostrów (chyba z tej czwórki teoretycznie najsłabszy zespół ale ma mega potencjał w postaci juniorów co potwierdza dominacja w LJ w poprzednim sezonie, tak więc mogą też zaskoczyć)
7. Gryfy Bydgoszcz (ten zespół dla mnie co sezon jest nie wiadomy, bo raz walczy o medal a raz jest gdzieś w strefie barazowej i to bez zmiany składów, jednak w tym sezonie chyba bedzie baraż, choć też mogą powalczyć o utrzymanie m.in z Polonią)
8. KS Czorty Myślibórz (ten zespół raczej przygotowuje sie na kolejne sezony, co można wywnioskować po licznych zmianach zwykłych w meczach by rozkrecać juniorów. Raczej cieżko im będzie powalczyc o coś więcej w tym sezonie)
9. Paul-Wik (ten klub będzie mega mocny niedługo ale jeszcze nie teraz, raczej pożegna sie jak kiedyś z Eliga po pierwszym sezonie)
10. Demogorgon Wrocław (no można powiedzieć ze w barażu szczescie mu sprzyjało, jednak chyba sam Asteck raczej na jakieś zaskoczenie nie liczy)