#16
Rach ciach i już mamy gotowe obliczenia. Na przykładzie mojego juniora ze szkółki, akurat wybrałem takiego z talentem 4 bo przyszedł do mnie w ubiegłym sezonie w wieku 12 lat.
Początkowa średnia nieznana (obecnie ma ok. 50), czas przyjścia do szkółki też nie znany ale było to coś koło połowy sezonu. Mniejsza z tym bo to nie o to mi akurat w tym momencie chodzi. Otóż przez ten krótki okres który u mnie jest zanotował już 9 skoków !!!! 6 zaliczanych na zeszły sezon i 3 w przerwie pomiędzy sezonami. Zgodnie z moimi zapiskami serie po 3 skoki (S,T,P) zaliczał równo co 21 dni treningowych (czyli licząc od poniedziałku do piątku), przekładając to na dni kalendarzowe (czyli od poniedziałku do niedzieli) serie skoków były co 30 dni. Idzie prosto wywnioskować że na przetrenowanie jednego skila potrzebował 7 dni treningowych lub 10 kalendarzowych.
Tak było do tej pory.

Popatrzmy zatem jak będzie teraz.
Przychodzi do nas delikwent w wieku 12 lat, mamy sporo szczęścia i trafiamy na talenciaka z "5".
Przykład rozpatruję wg swojego poziomu szkółki, a mam 7.
Zatem 7 poziom to 23 dni (kalendarzowe !!) do przetrenowania jednego skila, a co tam stać mnie więc wynajmuje super truper treneiro Jasia Stachyrę (stary wyga to wie co to Speedway i z niejednego pieca chleb jadł), który ma mi wyszkolić super perełkę, to daje nam 4 dni mniej czyli mamy 19 dni, no i fakt że szczęście nas nie omijało więc i o 2 dni mniej za talent, co w efekcie końcowym daje nam 17 dni do przetrenowania ( mały szczegół 10 dni więcej niż obecnie Oczko ). Zawodnik przychodzi ze średnią dajmy na to 50, a co tam fuksiarz jestem to i na takiego mogłem trafić. Sezon od 1 do 18 kolejki liczy sobie 98 dni kalendarzowych, niech będzie że jeszcze policzymy tydzień barażowy to mamy razem 105 dni.
No i teraz prosty rachunek 105/17 daje nam 6,18 skoku na sezon, gdzie przy obecnej szkółce niech będzie że przez 3/4 sezonu zawodnik w tym samym wieku i przy gorszym talencie zanotował 9 skoków.

Mam nadzieję że twórca przemyśli powyższe obliczenia i co nieco pozmienia, bo dla mnie tak rozplanowana ilość dni jest nie do przyjęcia !! Stefik jak chcesz sobie strzelić w stopę jak to zrobił W w SM ze szkółką to jesteś na dobrej drodze Oczko