#39
(2013-07-01, 18:39:53)Jack21 napisał(a): A jak to niby widzisz inaczej?
jest fair że w wyższych ligach masz większe dochody a pensje mają być takie same? to jest fair? dany zawodnik będzie brał mniej w 6 lidze niż w 1 bo dochodzi prestiż ligi i wyższy poziom
A skąd Ty wiesz jakie pieniądze robią drużyny w wyższych ligach skoro mówisz o różnicach ? Ja jestem w 4 lidze (tak jak Ty) i mam takie dochody jak koledzy w II i I lidze (i to ja podałem ustawienia, a nie na odwrót). Z tego co wiem, niewiele więcej bierze znajomy w EL, więc może jakieś konkrety ?
A co do zawodników. Jeżeli jeden z drugim kupili sobie jak za darmo kilku kozaków na 6 czy 5 ligę nie zwracając na ich zarobki, to nie znaczy, że ja mam płacić teraz więcej tym, którym przedłużałem kontrakty budując skład na lata itd., by im pensje spadały. Niby dlaczego mam płacić też więcej swojemu juniorowi, skoro może być taki sam jak jego rówieśnik w 5, 6 lidze ? Jeden i drugi mają przykładowo 16 lat, ten sam talent i ta sama moc. To wg Ciebie będzie ok ? Bo jeżeli ktoś jest wyżej od Ciebie, to trzeba mu dowalić, a jak Ty dojdziesz na szczyt, to będziesz postulował za zmianami...
Zauważ, że ja też jestem w 4 lidze i nie pcham się na "salony", bo mnie na to nie stać. A awansować, by z hukiem spaść, też mnie nie interesuje. W żadnej dyscyplinie młokos nie dorówna staremu wyjadaczowi, dopóki nie zdobędzie odpowiedniego doświadczenia. Ułatwianie sobie zmianami pod siebie, też efektów nie da na dłuższą metę, a może okazać się jeszcze bardziej zgubne z perspektywy czasu.