#1
Mam pomysł aby ukrócić handel zawodnikami a mianowicie chodzi mi o to że gracze kupują zawodników a po 60 dniach sprzedają ich za kilkakrotną kwote i w ten sposób zarabiają krocie aby ten precedens ukrócić wpadłem na pomysł aby przy każdym zawodniku była wyświetlana obok zawodnika informacja ile dni zawodnik jest w klubie i teraz tak - wiadomo że zawodnik zakupiony podpisuje z nowym klubem kontrakt na dwa sezony i że nie może być wcześniej sprzedany jak po 60 dniach moja propozycja wygląda następująco że nowy zakupiony zawodnik z listy transferowej zanim ponownie zostanie wystawiony na transfer musi conajmniej odjechać trzy mecze ligowe i minimum ( 15 biegów ) i aby być ponownie na liście transferowej musi mu upłynąć 64 dni w nowym klubie w 65 dniu można go będzie wystawić na LT ale w przypadku kiedy zostanie sprzedany w 65 dnu to zysk z transferu wyniósł by tylko 2 procent pozostały zysk trafiał by do poprzedniego właściciela za każdy kolejny dzień zysk by wzrastał o dwa procent czyli aby otrzymać sto procent zysku ze sprzedaży dany zawodnik byłby od momentu zakupienia 119 dni tyle ile liczy pełny sezon wyglądało by to tak
65 dni zysk 2 procent od transakcji - dla poprzedniego właściciela 98 procent
66 4 96
67 6 94
68 8 92 itd
dla przykładu kupiono Kowalskiego od Nowaka za kwote 100.000 Kowalski w nowym klubie pobył 99 dni w setnym dniu został sprzedany za kwote 350000zł więc klub Kowalskiego na tym transferze zarobił 25000 więc wg mojej propozycji od tej kwoty klub Nowaka otrzymał by 40 procent czyli 140.000zł a pozostałe 210.000zl dalo by zysk sprzedającemu minus podatek Gdyby Kowalski został sprzedany po sezonie czyli w 120 dniu Nowak nie dostał by nic Nie wiem czy ta propozycja ma jakiś sens ale wydaje mi sie że mogło by to spowodowac że zanim ktoś by kogoś kupił sto razy by się zastanowił czy warto a i być może miało by to skótk i pozytywne jesli chodzi o ceny na liście transferowej wg mnie ceny by spadły
A może by ten pomysł mój przewrócić do góry nogami i zrobić to także jeśli dziś sie kupi zawodnika to poprostu będzie go można sprzedać już na następny dzień ale z zyskiem 40 procentowym a 60 procent dla poprzedniego właściciela i tak za każdy dzień doliczany byłby jeden procent co w sumie po 60 dniach by dało nam 100 procent może to by spowodowało spadek cen na LT w przypadku wcześniejszego transferu zrobił by sie większy ruch transferowy i wtedy by ceny spadły na LT a i kazdy by był zadowolony i sprzedający i kupujący Może to to jest ta droga nie wiem