#25
Szosti jaja to sobie Ty robisz... albo sam nie wiesz co czytasz i o czym piszesz? ;>
przed chwilą płakaliście z graczem: Raka ze za drogie sa przedluzenia umow i pensje dla zawodników... więc bedziecie zmuszeni rotować skladem przez LT, a teraz mowisz ze obnizenie o maly procent pensji wychowanków i graczy "lojalnosciowych" jest bzdura??!! Przecież to promuje własnych zawodników i pomaga zwalczyć to o co nowi gracze mają największe pretensje... czyli podczas okresu wolnych strzelców na LT masowe kupowanie zawodników przez 1 drużyne.
Zastanów sie co chcesz powiedzieć bo w kazdej wypowiedzi masz inne zdanie i zachowujesz sie tak zeby tylko cos pisac niewazne co i dlaczego.

".. Smieszy mnie tez pomysł z tymi lojalnościami im zawodnik dluzej u mnie jezdzi tym mniejsza pensje bedzie miał ludzie no myślcie logicznie! Troche realizmu!.." ---> to mnie śmieszy Twój poziom z matematyki. Wiadomo że skoro jest u mnie przez sezon to TRENUJE --> skille rosną w górę więc i cała wartość zawodnika! Jeżeli zawodnik "X" w 5 sezonie gry dostaje pensje ok 7000zl to w sezonie 6 bedzie chciał juz ok 8500zl. Jezeli jednak zostanie w naszym klubie na ten kolejny sezon to zamiast płacić 8500 bedziemy płacić 8330zł.
I teraz "zagadka Einsteina" oparta na Twojej wypowiedzi:
Pensja zawodnika wzrośnie czy zmaleje porównując sezon 5 z 6? :> Bo według Ciebie maleje...??!! ;>
Chyba że ja się pomyliłem...

Policzmy raz jeszcze: napisałem że po 5 sezonach związania z jednym klubem pensje obniżona o 10%, "wtedy i tylko wtedy" przedłużając z zawodnikiem kontrakt po raz pierwszy na kolejny sezon pensja zostanie obniżoa o 2%. (5-10%, 1-X% ---> 5x=10 ---> x=2% ) Duży uśmiech

pójdzmy dalej skoro zawodnik ma dostawać w kolejnym sezonie 8500 u innych druzyn (jesli bysmy go sprzedali) to u nas 8500*0,02= 170 zl a 8500-170 = 8330zł
I najwazniejsze!! 7000zł < 8330zł !!

No jakby nie patrzeć chyba dobrze obliczone?
Oczywiście nie trzeba od razu dawać 2% za pierwsze przedłużenie może to być 0,5% i wtedy 2%-owa obniżka byłby dawana po 4 przedluzeniu kontraktu, także różnice w pensjach nie byłyby aż tak widoczne.
Mimo wszystko to mogłoby pomóc w stabilonści drużyny a nie ciaglym kupowaniu i sprzedawaniu.
No i na koniec dodam raz jeszcze! Jak każdy z nas zaczynał to ceny za podpisanie kontraktu z zawodnikami i pensje były takie same i wtedy jakoś nikt nie narzekał. A teraz pograją kilkanaście dni, tygodni i już przy pierwszym problemie uważają że są ogromnie pokrzywdzeni przez niesprawiedliwość.
Jezeli w pare tygodni chcecie nadrobić to na co inni pracowali przez lata to chyba jednak to nie dla Was jest menager a wspomniany speedrower. "Troche realizmu!" Język


PS. o ortografii nie chce się już wypowiadać "bo pÓki co to w niczym chociaż troche nie przypomina prawdziwej polskiej polszczyzny" ;]
Zyga87 nie wiem jaka jest różnica w zarobkach juniorów i seniorów (bo sam jeżdze tylko juniorami)
Ale jeśli mówisz ze jest az taka przepaść to faktycznie Stefik lub ktoś równie wysoko postawiony w grze musi sie wypowiedzieć w tej sprawie Uśmiech