#7
A ja może dodam ze u mnie od ostatniego skoku mineło 16 dni(6 jniorów trenowało-ale tylko 4 trenuje teraz bo nowe zasady trenowania juniorów niestety nie pozwalają na trening wiekszej liczby juniorow nie tracac przy tym zbyt wielkiej kwoty pieniedzy...oczywiscie mowie tu o tej szrej strefie,ktora w stosunku do starszych graczy przez dlugi czas nie bedzie stac na rozbudowe szkolki,wynajecie 2 trenerow tak zeby tych zawodnikow,ktorych sie chce lepiej trenowac-trenowac lepiej a tych ktorych sie nie chce lepiej trenowac-trenowac gorzej na co pozwalaly stare zasady treningu(moglem przeznaczyc na 6 juniorow ta sama kwote i trenowac ich wszystkich,teraz te koszty się zwiekszaja,albo nie trenuje sie wszystkich...wcześniej wedlug uznania mozna bylo indywidualnie ustawic trening zawodnika...).No zeby bylo tak jak wczesnie musze miec dwoch trenerow(jeden lepszy ktory trenuje tych lepszych i drugi gorszy dla tych gorszych),zebym mial dwoch trenerow musze miec 5 poziom szkółki,zeby miec 5 poziom(mam 1szy bo darmowy) szkółki muszę zapłacić jeszcze tylko 3,5mln zł...ktos moze powiedzieć ze rozbudowa stadionu duzo daje Oczko te 3,5mln to na biletach przez 3 sezony moze zarobie...ktos powie transfery,ale jak wydam na transfery to skad mam miec na rozbudwe szkolki,rozbudowe stadionu,do tego dochodzą ewentualne przedłużenia transferów co już wogóle jest totalnym s-f!!!...teraz wydam na obóz i na przyszły sezon jestem bez kasy...co sprzedam swoich najlepszych zawodników i co mam rozbudować szkółkę czy kupić nowych zawodników żeby ich sprzedać za 2 miesiące żeby mieć na drugi poziom szkółki...
I tak moze w koncu ktos jasno i prosto wyjasni na jakiej zasdzie sa te skoki i nie oczekuje odpowiedzi "losowo"...może ktoś cos logicznego powie...Podobno byly skoki w szkolce juniorow tylko nie bylo tego widac graficznie to czyli jesli bezie teraz skok to zobacze jednego dnia powiedzmy +2 T,+2 S ???tak czy nie tak???o ile oczywiście ten skok nastąpi...moze zrobicie podwojna opcje na starych zasadach i na nowych zasadach trening juniorow,gdzie skoki były każdego tygodnia i ten trening miał jakiś sens,bo jak na razie to to wszystko zmierz w kierunku dobrobytu dla najstarszych graczy i postęp w grze jest zdecydowanie uzależniony tylko od tego kto najwcześniej grał i kto najszybciej dorobił sie kasy...Powiem prościej...kasa robi kase i tak oto jesli ja zaczynam z milionem to nie dorobie się takich pieniedzy po roku do ktorych doszli najstarsi gracze,czyli moje znaczenie w grze będzie jeszcze miejsze po z kazdym rokiem kapital starszej grupy graczy bedzie rosl 4-5krotnie szybciej i nigdy nie dojdzie do konkurencji,wszystko jest poprawiane,udoskonalane ale ceny dla wszystkich są jednakowe...zacznie powoli panować monopol i stworzenie dwoch grup,biedoty i biznesmenow...tak niestety dochodzi w wielu menagerach z czasem...
A tak nawiasem gracze,którzy nie posiadają jeszcze 2 poziomu szkółki juniorów,a mający w szkółce więcej niż dwóch juniorów mogą wyzerować nakład na szkółkę w opcji księgowość.Zawsze to jakaś oszczędność.