Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LIGA JUNIORÓW - ranking, historia
#1
KLASYFIKACJA MEDALOWA LIGII JUNIORÓW:

[Obrazek: 46757916384398714218.png]

[Obrazek: 11860526466220730654.png]

[Obrazek: 53736554787134167837.png]

[Obrazek: 75753172710218475679.png]

Zdobywcy medali sezon po sezonie:

DMLJ:

1 sezon:
1. Victory Leszno
2. Sparta Wrocław
3. Speedway Gdańsk

2 sezon:
1. Victory Leszno
2. Stupki Gniezno
3. Polonia Ostrów Wlkp

3 sezon:
1. Victory Leszno
2. Fc Stare Drzewce Gorzów Wlkp
3. Stupki Gniezno

4 sezon:
1. Victory Leszno
2. Polonia Ostrów Wlkp
3. Fc Stare Drzewce Gorzów Wlkp

5 sezon:
1. Victory Leszno
2. Polonia Ostrów Wlkp
3. Promień Żary

6 sezon:
1. Victory Leszno
2. Polonia Ostrów Wlkp
3. Wybrzeze

7 sezon:
1. Fc Stare Drzewce Gorzów Wlkp
2. Polonia Ostrów Wlkp
3. ZKŻ Załawcze

8 sezon:
1. Polonia Ostrów Wlkp
2. Fc Stare Drzewce Gorzów Wlkp
3. Warsilia Gdańsk

9 sezon:
1. Fc Stare Drzewce Gorzów Wlkp
2. ZKŻ Załawcze
3. LBN

10 sezon:
1. Fc Stare Drzewce Gorzów Wlkp
2. ZKŻ Załawcze
3. Polonia Ostrów Wlkp

11 sezon:
1. Unia Tarnów I
2. Fc Stare Drzewce Gorzów Wlkp
3. Polonia Ostrów Wlkp

12 sezon:
1. Polonia Ostrów Wlkp
2. Fc Stare Drzewce Gorzów Wlkp
3. Unia Tarnów I

13 sezon:
1. Polonia Ostrów Wlkp
2. Gryfy Bydgoszcz
3. Unia Tarnów I

14 sezon:
1. Gryfy Bydgoszcz
2. Polonia Ostrów Wlkp
3. Speed Fordon

IMLJ:

1 sezon:
1. Radosław Wilczyński (Polonia Ostrów)
2. Cezary Barawąs (Victory Leszno)
3. Carsten Stange (Fc Stare Drzewce Gorzów)
3. Klaudiusz Ryfa (Promień Żary)

2 sezon:
1. Radosław Wilczyński (Polonia Ostrów)
2. Cezary Barawąs (Victory Leszno)
3. Edward Jasek (Krzyżacy R3 Toruń)

3 sezon:
1. Franciszek Filemonowicz (Unia Tarnów I)
2. Sebastian Kliemann (Speed Fordon)
3. Carsten Stange (Fc Stare Drzewce Gorzów)

4 sezon:
1. Franciszek Filemonowicz (Unia Tarnów I)
2. Sebastian Kliemann (Speed Fordon)
3. Sergiusz Samsonov (Warsilia Gdańsk)

5 sezon:
1. Franciszek Filemonowicz (Unia Tarnów I)
2. Sebastian Kliemann (Speed Fordon)
3. Wit Pławnicki (Fc Stare Drzewce Gorzów)

6 sezon:
1. Sebastian Kliemann (Speed Fordon)
2. Błażej Tronowicz (KS Adriana Toruń)
3. Franciszek Filemonowicz (Unia Tarnów I)

7 sezon:
1. Napoleon Tyrakowski (Victory Leszno)
2. Sebastian Kliemann (Speed Fordon)
3. Błażej Tronowicz (KS Adriana Toruń)

8 sezon:
1. Sebastian Kliemann (Speed Fordon)
2. Gabriel Żuwalski (Sparta Wrocław)
3. Witold Pieczyrak (Polonia Ostrów)

9 sezon:
1.J oachim Englard (Unia Tarnów I)
2. Bartosz Wych (Hawaiki Team Rzeszów)
3. Maurycy Kapusta (GRYFY Bydgoszcz)

Puchar Juniorów:

1 sezon:
1.Fc Stare Drzewce Gorzów Wlkp
2. Warsila Gdańsk
3. Polonia Ostrów Wlkp
3. Lubella Lublin

2 sezon:
1. Fc Stare Drzewce Gorzów Wlkp
2. Unia Tarnów I
3. ZKŻ Załawcze
3. KugelSpeed

3 sezon:
1. Polonia Ostrów Wlkp
2. Polonia Osielsko
3. Fc Stare Drzewce Gorzów
3. Hawaiki Team Rzeszów

4 sezon:
1. Gryfy Bydgoszcz
2. Polonia Ostrów Wlkp
3. Fc Stare Drzewce Gorzów
3. Unia Leszno
Odpowiedz
#2
I sezon LJ

W 1 sezonie uczestniczyło 16 drużyn. Z pierwszego sezonu zachował się jedynie podział finału oraz uczestnicy:

1. Victory Leszno
2. Sparta Wrocław
3. Speedway Gdańsk
4. Polonia Ostrów Wlkp


Gryfy Bydgoszcz
Polonia Leszno
Warsilia Gdańsk
CKM Włókniarz Częstochowa
RKS Kolejarz Rawicz
Stupki Gniezno
ZKS Zdunek Rzeszów
Draco Squad Kościan
Unia Leszno
Ostrowskie Diabły
Wybrzeze Gda
Fc Plac Leszno

II sezon LJ

Temat II sezonu -> http://www.speedway-world.pl/forum/showt...hp?tid=364

Trochę historii:
W 2 sezonie Ligi Juniorów udział brało 31 drużyn. Na każdym etapie był podział na równe grupy i w każdej grupie rozgrywane były 4 turnieje co tydzień na torze kolejnej drużyny. Do kolejnej rundy awansowały po 2 najlepsze drużyny.
Z Półfinałów po 1 drużynie z grupy uzyskała awans do finału natomiast drużyny z 2 i 3 miejsca w półfinale jechały baraż, gdzie awans uzyskały 2 najlepsze drużyny.
W finale znów odbyły się 4 turnieje finałowe na torze każdej drużyny.

Z powodu usunięcia tabel nie znamy szczegółowo poszczególnych rund z tego sezonu.
Znami się jedynie finaliści.

Medaliści 2 sezonu:
1. Victory Leszno
2. Stupki Gniezno
3. Polonia Ostrów Wlkp

4. Polonia Leszno
Odpowiedz
#3
III sezon LJ

Temat 3 sezonu -> http://www.speedway-world.pl/forum/showt...hp?tid=650

Trochę historii:
W 3 sezonie udział wzięły 32 zespoły.
3 sezon to podział na obecny system rozgrywek z podziałem na Ligi po 16 zespołów w każdej. Rozgrywane czwórmecze w formie zawodów indywidualnych. Runda zasadnicza trwa 5 tygodni po czym 8 najlepszych drużyn walczy w półfinałach a potem w finale.

Tabela z 3 sezonu:


[Obrazek: 06511932838189421810.png]

[Obrazek: 61857723735413223664.png]

[Obrazek: 60008946484867434192.png]

[Obrazek: 72804919695578488937.png]

[Obrazek: 10744528118849366256.png]



Medaliści 3 sezonu:
1. Victory Leszno
2. Fc Stare Drzewce Gorzów Wlkp
3. Stupki Gniezno


Odpowiedz
#4
IV sezon LJ

Temat 4 sezonu -> http://www.speedway-world.pl/forum/showt...hp?tid=811

Trochę historii:
W tych rozgrywkach udział potwierdziły 43 drużyny więc rozgrywki rozrosły się na 3 poziomy rozgrywek, lecz 2 liga była niepełna i podzielona na 3 grupy.
Podobnie jak w 3 sezonie w ligach mecze rozgrywał każdy z każdym.

Tabela 4 sezonu:


[Obrazek: 95778778267915364074.png]

[Obrazek: 59517842128138288758.png]

[Obrazek: 14887161348409268982.png]

[Obrazek: 38787412032627224112.png]

[Obrazek: 62816223675297373266.png]

[Obrazek: 97874358619096583000.png]



Medaliści 4 sezonu:
1. Victory Leszno
2. Polonia Ostrów Wlkp
3. Fc Stare Drzewce Gorzów Wlkp
Odpowiedz
#5
V sezon LJ

Temat 5 sezonu -> http://www.speedway-world.pl/forum/showt...p?tid=1250

Trochę historii:
W tym sezonie można było oglądać zmagania w pełnych 16-drużynowych 3 ligach.
Po raz 5 tytuł najlepszych juniorów przypadł drużynie z Leszna lecz w rundzie zasadniczej zajęli 4 miejsce. Pierwszy raz drużyna która wygrała rundę zasadniczą, czyli Promień Żary, nie wygrała finału.

Tabela 5 sezonu:

[Obrazek: 63687838366906917695.png]

[Obrazek: 36672616259499631074.png]

[Obrazek: 59475219589457311048.png]

[Obrazek: 02630501678217720456.png]

[Obrazek: 90550033943708076517.png]

[Obrazek: 59098758508369138637.png]

Medaliści 5 sezonu:
1. Victory Leszno
2. Polonia Ostrów Wlkp
3. Promień Żary
Odpowiedz
#6
VI sezon LJ

Temat 6 sezonu -> http://www.speedway-world.pl/forum/showt...p?tid=1688

Trochę historii:
W tym sezonie znów wystartowało 48 drużyn, czyli podział na 3 ligi.
Znów w tym sezonie dominowały 2 drużyny Victory Leszno i Polonia Ostrów Wlkp ale nie odpuszczały im zespoły z Żar i Gdańska. W tym sezonie po raz ostatni jechaliśmy na zasadach zawodów indywidualnych.

Tabela z 6 sezonu:

[Obrazek: 59428576077377178499.png]

[Obrazek: 05508410393683857709.png]

[Obrazek: 61779732707935115582.png]

[Obrazek: 08735004856142493582.png]

[Obrazek: 56108718643588807251.png]

[Obrazek: 93128127031160873585.png]



Medaliści 6 sezonu:
1. Victory Leszno
2. Polonia Ostrów Wlkp
3. Wybrzeze




Odpowiedz
#7
VII sezon LJ

Tabele:

[Obrazek: 74598493788464976811.png]

[Obrazek: 60081254865947601687.png]

[Obrazek: 35847471323968534839.png]

[Obrazek: 43728207762328779982.png]

[Obrazek: 36981083887284120811.png]

[Obrazek: 81707702310122504329.png]

Medaliści:
1. Fc Stare Drzewce Gorzów Wlkp
2. Polonia Ostrów Wlkp
3. ZKŻ Załawcze


Indywidualnie:
[Obrazek: 27618590786985138653.png]
Odpowiedz
#8
VIII sezon LJ

Drużynowe:

[Obrazek: 50098019083191331272.png]

[Obrazek: 31377431458582768979.png]

[Obrazek: 84929574404735576414.png]

Niestety tabele ligowe z tego sezonu zostały zagubione w akcji :/

[Obrazek: 65453750867080753376.png]
Odpowiedz
#9
Sezon 03 IMLJ

[Obrazek: 7v84caknjuoo.png]

Sezon 04 IMLJ

[Obrazek: s2ts5s9qynkq.png]
Odpowiedz
#10
IX sezon LJ

[Obrazek: 80501474781012160463.png]

[Obrazek: 74756350388273046607.png]

[Obrazek: 48396709282840174436.png]

[Obrazek: 87906096297005346861.png]

X sezon LJ

[Obrazek: 89478404700762830073.png]

[Obrazek: 31815219687962461130.png]

[Obrazek: 69669168012657528284.png]

[Obrazek: 97895375978332077333.png]
Odpowiedz
#11
XI sezon LJ

FINAŁ:
[Obrazek: 43465910717252847584.png]

Półfinały:

[Obrazek: 83668649088263455647.png]

Tabela na Runde II: po ostatniej kolejce

[Obrazek: 70045753749278891324.png]

Tabele po 10 kolejce:

[Obrazek: 61296055431204135272.png]
Odpowiedz
#12
Aktualizacja klasyfikacji medalowej po 14 sezonach

No i jest tu troche syf, wiec pod tabelami medalowymi dodałem jeszcze sezon po sezonie każdych rozgrywek kto miał jaki medal :p
Odpowiedz
#13
Medaliści LIGI JUNIORÓW na przestrzeni 35 sezonów:

[Obrazek: Zestawienie-medali-po-35-sezonie.png]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  LIGA JUNIORÓW - 36 SEZON szuwarek 73 3,236 4 godzin(y) temu
Ostatni post: szuwarek
  LIGA JUNIORÓW - 35 SEZON szuwarek 116 14,540 2021-01-11, 19:53:57
Ostatni post: szuwarek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości