Zgłaszanie podejrzanie wysokich transferów jest jednym ze sposobów wyłapywania oszustów, których nigdy nie da się do końca usunąć z gry. Kto grał w SW w wakacje 2011 i śledził forum ten powinien pamiętać jaki powstał w pewnym momencie bajzel w dziale z przekrętami, a prowadzący dział zmieniali się niemal co miesiąc. Wtedy też został wprowadzony 3 pkt. regulaminu działu (jest na pierwszej stronie tematu). Nie jest tajemnicą, że jednym ze sposobów oszukiwania jest zakładanie kilku kont na różnych nr ip i przeprowadzania transferów pomiędzy własnymi drużynami, tak więc powiedzenie, że zawodnik jest tyle wart ile ktoś chce za niego zapłacić można w tym przypadku kompletną bzdurą. Mamy ze Stefikiem kilka sposobów na wyplenienie oszustów i zgłaszanie podejrzanych transferów jest jednym z nich. Na pewno nie ma opcji, że wszystkie transfery gdzie nie ma powiązania ip będą przepuszczane, bo to już kiedyś było przerabiane.

PS: żeby zadowolić daehniksa sprzedaż mojego zawodnika osobiście sprawdzi i oceni Stefik, co nie zmienia faktu, że dla mnie nieistotne jest jaki wynik osiągnie moja drużyna, bo konto w grze jest mi potrzebne tylko do kontaktu z graczami i dostępu do działu admina.