#45
Ja myślę że odnośnie pensji to powinno być odwrotnie.jak jest teraz patrzyłem na LT gdzie był sprzedawany zawodnik z EL można powiedzieć że o podobnych skilach i średniej dla jasności zdecydowanie był lepszy wniosek nasówa się taki zawodnik z EL miał pensje 1250zł a mojemu ja musze płacić ponad 7000zl i tu jest problem ja uważam że powinien być jakiś inny przelicznik i wg mnie to teraz będzie przykład ale uważam że jeżeli zawodnik obojętnie jaki to jeśli w EL pobiera pensje 1250 zł to jeśli ja go sprzedam do niższej ligi o jedną klase to pensja jeo powinna spaść o powiedzmy 10 procent jeśli zostanie sprzedany o trzy klasy to jego pensja powinna spaść o 30 procent a jeżeli np EL zakupi sobie zawodnika z 6 ligi to takiemu zawodnikowi pensja powinnna skoczyć o 60 procent a na dzień dzisiejszy jest odwrotnie Moim zawodnikom musze płacić ponad 7000zl pensji gdzie w EL zawodnik o podobnym skilu i talencie pobiera pensje 1250zł więc jeśli to sie nie zmieni to my nigdy nie dojedziemy do 3 ligi bo poprostu nas nie będzie stać Ponadto nie wiem czy ktoś to zauważył ale kto najwięcej zabiera głosu na forum. Właśnie tacy gracze poniżej 3 ligi. z 6 lig też nie wypowiadają sie w żadnych tematach bo nie są zorientowani puki co a Ci z EL i 1-2 ligi piszą sobie różne statystyki i o żadnych zmianach nie wspominają może czasem ktoś z nich coś napisze ale jak już coś wspomni to na nie bo im tam jest dobrze i wiedzą że im nic nie grozi Więc nasze różne pomysły przemyślenia nic nie dadzą Poprostu trzeba zbierać kase oszczędzać raz na jakiś czas jak udasie kupić kogoś perspektywicznego to może uda sie coś tam ugrać Na moim przykładzie nie gram tu jeszcze roku jakoś tam coś udało sie sprzedać i kupić coś tam zaoszczędzić i teraz jestem w 4 lidze ale zanim opuszcze 4 lige to napewno w niej pozimuje bo co bym nie robił to szans żadnych z powodu finansowych a tych co mam teraz powiedzmy jak na realia 4 ligi w miaresutecznych to zanim wzmocnie sie odpowiednio aby awansować wyżej to oni już będą wiekowi i zaś bede w miejscu i tak będzie z nami wszystkimi wydaje mi sie że SW bez gruntowych zmian w przeciągu 2 - 3 lat przestanie istnieć

PS, odnośnie wychowanków uważam że jago pensje powinna rosnąć wraz z awansem do wyższej ligi Co mam na myśli jeśli przykładowo Misiek jesteś w 4 lidze i wychowanka sprzedasz do wyższej ligi np 3 to jego pensja powinna wzrosnąć o 10 procent a jeśli sprzedaż do niższej ligi np 5 to powinna spaść o 10 procent jeśli do 6 L to spadek o 20 procent i tak powinno być z każdym zawodnikiem w zależności gdzie będzie i z jakiej ligi przechodzi WG mnie jeśli zawodnik przechodzi wyżej o lige jego pensja powinna albo maleć albo rosnąć wtedy nie było by problemu Jeśli ja jestem w 6 L a kupie zawodnika z EL to pensja powinna spaść bo zawodnik nie jedzie wtedy w EL tylko 6 lidze i odwrotnie jeśli z 6 do EL to pensja takiemu musi wzrosnąć o tyle o ile lig idzie wyżej . 10 procent podałem dla przykładu dwie ligi wyżej 20 procent wzrost dwie ligi niżej pensja maleje o 20 procent