Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NOWOŚĆ MPK - ogólna koncepcja
#1
Siema!

Chciałbym poznać jaką macie wizje na MPK?

Początkowo zawody te będą nieoficjalne, gdy wszystko będzie chodziło jak należy, po odbyciu testów będą to zawody oficjalne (jak IMSW).

Na ile Par ? Klasycznie 7 par - 21 biegów? Czy ktoś ma swój pomysł?

Ile rund? Ile drużyn na starcie? Ile awanuje? Jaka tabelka ?

Zapraszam do (spokojnej) dyskusji Uśmiech
Odpowiedz
#2
Jestem jak najbardziej ZA.
Tak - 7 par - 21 biegów
Myślę że awans 3 pierwsze +drużyny z 4 miejsc z większym dorobkiem punktowym.
Odpowiedz
#3
Na początek proponuję, aby najlepsze zespoły dołączały  się w późniejszej  fazie, bo za bardzo nie ma sensu aby od razu spotykały się zespoły z Ekstraligi z 6 ligą.  
Dobrze byłoby robić ranking według wyników zawodników z IMSW. Taki ranking byłby tworzony na początku sezonu i brane do niego byłyby głównie wyniki z IMSW i takich parametrów dzięki, którym przydziela się zawodników do IMSW. Do rankingu zaliczałoby dwóch zawodników, którzy zdobyli ich najwięcej. Na podstawie  tego rankingu następowałoby rozstawienie drużyn. 

W I rundzie uczestniczyły by drużyny z miejsc. 57 - 504 -> 64 turnieje X 7 drużyn -> awansuje po 3 najlepsze razem 192 
II runda 192 drużyny + 32 rozstawione( z miejsc 25 - 56) -> 32 turnieje X 7 -> awans po 3 = 96
III runda 96 + 16 ( z miejsc 9 -24) -> 16 turniejów x 7 ->awans po 3 = 48
IV runda 48 + 8 (1 - 8) -> 8 turniejów -> awans po 3 + 4 z czwartych miejsc.
V runda 28 -> 4 turnieje -> awans po 3 + 2 z czwartych miejsc
VI r.(półfinał) -> 2 turnieje -> awans po 3 + 1 z czwartego 
VII Finał. 
Aby zwiększyć ilość drużyn można zrobić jeszcze na początku jedną rundę, z której odpadały by 2 najsłabsze drużyny a ich miejsce wprowadzić  128 rozstawionych, wtedy brało by udział o 256 drużyn więcej,czyli 758( gdy odpadały by tylko najgorsze w pierwszej rudzie to 632). 

Innym rozwiązaniem jest Mistrzostwa Par Klubowych poszczególnych państw. Gracz mógłby wybrać na przykład dwa kraje w, których Mistrzostwach chciałby uczestniczyć i występowało by się tam tylko zawodnikami z tamtego kraju. Myślę, że było by to bardzo ciekawe, bo gracz który występuje w niższej lidze, mógłby zdobyć jakiekolwiek mistrzostwo. ( oczywiście miejsc dla drużyn, które chcą brać udział w Mistrzostwach Polski powinno być o wiele więcej.) Jak propozycja z Mistrzostwami Par różnych krajów się spodoba to wtedy jakiś schemat tych rozgrywek mogę zrobić.
Odpowiedz
#4
Chciałbym jeszcze dodać, że moim zdaniem najpierw powinno się zmodyfikować obecny Puchar Gry, tak aby nie odpadały z niego drużyny. Więcej O tej propozycji w tym linku:  http://www.speedway-world.pl/forum/showt...p?tid=5100 i w tym   http://www.speedway-world.pl/forum/showt...p?tid=3682
Odpowiedz
#5
@GM_Kuba temat wciąż jest jak najbardziej do rozważenia
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości