#20
misiek: inaczej, nasz fanklub jest po prostu wypadkową kibiców na stadionie (ich nastrój przekłada się na nastrój przeciętnego piknika)- więc odwoływanie się że są z drużyną na dobre i na złe nie ma tu sensu (choć na pewno cały fc zawsze pojawi się na stadionie niezależnie od wyników drużyny Uśmiech )

może popracujmy trochę na liczbach, by pokazać wam że strach wcale nie ma takich wielkich oczu o jakie tu się raban robi Uśmiech

Liczby oczywiście do wspólnego dopracowania.
przykładowy klub w 2/3 lidze ma rozrzut między 10-14 tys kibiców na meczu (załóżmy że średnia to 12k dla ligi - liczby do ustalenia).
Bazowo (po wprowadzeniu fc) na meczu pojawi się 12 tys kibiców. Przy mega sprzyjających okolicznościach na stadionie pojawi się ok 16 tys, a gdy drużyna będzie dołować będzie to ok 9-10 na meczu (plus może być większy niż minus). W tej chwili rozrzut jest pomiędzy 10-14 a zrobi się 9-16. więc chyba nie jest to takie wielkie zabieranie prawda? A raczej możliwe dodanie

Jednakże drużyna wygrywając buduje (powiększa) swój fc który z czasem przenosi się na większe liczby kibiców na stadionie, przychody z biletów itp. - wtedy rozbudowa stadionów ma sens.

hyziu; będę jeszcze rozmawiał z Kuba nt tychże pensji, bo każdy medal ma dwie strony Uśmiech a na komentarze oczywiście zwracam uwagę, po to właśnie wątki na forum, a nie suche wprowadzanie zmian.
anton: oczywiście że pomyślano o tych co mozolnie budują skład (nie mylić z: jadą juniorami i wyniki maja w d..) - jedno zwycięstwo będzie więcej znaczyć dla kibiców niż 1 porażka. ps: dlaczego liczba kibiców na stadionie ma zależeć jedynie od "pogody"? bo jeżeli uzależnić ją jedynie od pojemności stadionu to hulaj dusza nie ma granic i budujemy Uśmiech A już na pewno nie może zależeć od czasu istnienia drużyny (w momencie wprowadzenia fc) - nie wyobrażam sobie w 5 lidze klubu ze np 15 sezonową tradycją przyciągającego 50 tys kibiców na mecz (przykład np glasgow r. z reala tutaj nie przypasi).
wojtas: dlaczego przypinacie mi łatkę "odmładzamy"? to że zmieniłem nieco podejście do starszych zawodników nie oznacza, że trzeba ich natychmiast wyrzucać. przecież zmiana naliczania spadków (+dodatek dla wychowanka w tym temacie) nie zmusza nikogo do odmładzania na siłę składu - chyba nie tędy droga. Starszy, normalnie rozwijany zawodnik, nadal będzie lepszy od młodszego Uśmiech o częściowym zabieraniu wpływów masz napisane powayżej - wcale takiego mega zabierania nie będzie, no chyba że przestaniesz o cokolwiek walczyć w lidze, zbierać bęcki, to po x sezonach to odczujesz. ps: głosy sprzeciwu są po to by pokazać mi ewentualne zagrożenia. A to, że bronię swojej koncepcji nie oznacza, że racja jest po mojej stronie. błędnie interpretujesz moje działanie. Mam plan, który chcę realizować. rzucam wam pomysły i liczę na dyskusję. Jeśli coś mnie przekona do zmiany planu to go zmieniam (spytaj np Hyzia jak działam w SpS - no chyba że mnie pojedzie Język Ale ogólnie czasem daję sie przekonać że pomysł jest zły, a jeszcze łatwiej, że wymaga korekt Uśmiech )