#55
(2017-04-01, 17:50:03)anton napisał(a): Dziękuję GM_Arkowi za to, że specjalnie dla mnie policzył i wyjaśnił pewne rzeczy... chociaż nie do końca jestem pewien czy kierowała nim autentyczna troska czy coś innego. Ta forma "specjalnie dla" różnie daje się odczytać ale zostawmy moje przewrażliwienie w obliczu spraw znacznie poważniejszych.

Po drugie przysparzają niezasłużenie wielkich środków drużynom z górnej części tabeli, które ponoszą takie same koszty - wcale nie tak znowu większe - jak inne drużny, kosztem innych i nowych graczy.
rozpisujesz najdłuższe posty, więc poświęciłem chwilę by tobie pokazać liczbowo jakby to wyglądało Uśmiech

Mówisz że koszty nie są dużo większe?

wymiana motocykli - trenując juniorów, możesz cały sezon przejechać na jednym najsłabszym silniku. 8 x 10 tys = 80 tys

walcząc o awans co tydzień 8 zawodnikom kupujesz po 3 nowe za 30 tys. 8 x 3 x 30tys. = 720 tys. Sprzedaż od razu po zakupie to -4 tys na każdym motocyklu. więc wymiana 24 maszyn to ok -100 tys tygodniowo. Razy 15 tygodni daje nam 1,5 mln, czyli tyle ile wyliczyłem zysku na biletach. dodaj do tego tygodniowe pensje które tydzień w tydzień różnią się o ok 3 tys (26 latek średnia niemalże 100 vs 20 latek średnia 75), co daje 24 tys tygodniowo różnicy na 8 zawodnikach x 15 tygodni = 360 tys. Czy nadal uważasz że takie premiowanie gracza walczącego o awans, większą ilością kibiców na stadionie, spowoduje duże dysproporcje?

Oczywiście są to bardzo pobieżne wyliczenia, i może coś pomijam, ale to proszę mnie poprawić

ps: żaden manager nie może na starcie premiować nowego gracza, by po 2 sezonach lał ekstraligowca. na wszystko potrzeba czasu, a jeśli ktoś jest niecierpliwy to nie jest do końca gra dla niego. Nowych graczy nie mamy przyciągać hasłem: dołącz i za 2 sezony bądź mistrzem w grze, tylko atrakcyjnością gry, co kroczek po kroczku staram się teraz robić Uśmiech