#67
Tak sobie siedziałem i się zastanawiałem co kieruje kibicem,

Zakładamy że jest dzisiaj mecz na Polonii, pierwsze to fakt w jakiej lidze Polonia jeździ, czyli 1 Liga co oznacza że mocno obniża chęć by udać się na stadion, kolejna sprawa to jaki właściwie Polonia ma skład ogólnie oraz jaki mamy skład w stosunku co do przeciwnika, oczywistością jest to że przez cały czas myślimy kategorią miast i wiadomo że w Bydgoszczy więcej osób przyjdzie na mecz z Grudziądzem jeszcze więcej na Gniezno, Piłę i Gdańsk a już na Toruń, Gorzów i Zieloną Górę walą tłumy, a pogoda??? no z tym bywa różnie bo na przykład ja na mecz z Toruniem pójdę pomimo chłodu i deszczyku, wiadomo że wychodząc z domu nie wiemy jak jest przygotowany tor więc to jest kwestia idę lub nie.

Przekładając to wszystko na grę, powinniśmy uwzględnić ilość kibiców od kilku czynników i ja to bym widział tak;

klasa ligowa ( im wyższa liga tym większy współczynnik )
określenie siły drużyn ( im mniejsza różnica tym większy współczynnik )
miejsce w tabeli ( im bliżej siebie tym większy współczynnik )
lokalizacja przeciwnika ( jeżeli województwo to same tym większy współczynnik )
pogoda ( im ładniejsza wyższy współczynnik plus waga spotkania widziana z perspektywy kibica )

kolejne współczynniki tym razem te na które mamy bezpośredni wpływ;

cena biletu ( oczywiście adekwatne do ligii , jeżeli będzie to 4 liga a bilet 40 malo ludzi bilet 20 dużo więcej )
infrastruktura ( dostęp do miejsc parkingowych dla aut osobistych i dla autokarów, możliwość zakupu programu na mecz, sklepu z pamiątkami, stoisk z przekąskami, jakość krzesełek, zadaszenie stadionu, dostęp do pomieszczeń sanitarnych itp )

może nie mam racji, jednak mam takie zdanie Oczko
[Obrazek: 36cc2ad44b5d7.jpg]