#45
Mnie również jakoś te ograniczenia wiekowe odpychają. Może się mylę ale czy to w Elidze czy niżej jeżeli ktoś jest stricte skierowany na rozgrywki ligowe to raczej ma skład w miarę w równym wieku, ponieważ taki skład w którymś tam momencie swojego rozwoju zaczyna jechać na odpowiednim poziomie i zaczyna się taki jegomość piąć w górę drabinki ligowe. Oczywiście jak się przegląda składy to jest dużo rozmaitości, ale wg mnie są to w dużej mierze składy robione z łapanki, byle zalepić dziurę, byle się utrzymać i jakoś to będzie.
Tyle odnośnie ograniczeń wiekowych.
Teraz coś odnośnie całego kształtu rozgrywek.

Ja proponowałbym wprowadzenie nieco innego schematu rozgrywek, aby na początek zaczynała nowa 5 liga i z kolejnymi rundami dołączały do niej kolejne ligi. Tak jak w pomyśle Arka wyrzucić jakiekolwiek rozstawienie Ekip wyżej notowanych, aby każdy mógł trafić na każdego (ot czysta losowość). Moja propozycja poniżej składa Puchar składa się z 10 rund dla urozmaicenia 1/2 i Finał można zrobić na zasadzie mecz/rewanż aby było sprawiedliwiej Uśmiech

1 Runda - 256 drużyn z V Ligi (32 grupy x 8 drużyn) - Awans 128 drużyn
2 Runda - 128 drużyn z 1 Rundy + 128 drużyn z IV Ligi + 64 drużyny z III Ligi - Awans 160 drużyn
3 Runda - 160 drużyn z 2 Rundy + 32 drużyny z II Ligi - Awans 96 drużyn
4 Runda - 96 drużyn z 3 Rundy + 16 drużyn z I Ligi - Awans 56 drużyn
5 Runda - 56 drużyn z 4 Rundy + 8 drużyn z E Ligi - Awans 32 drużyny
6 Runda - 32 drużyny z 5 Rundy - Awans 16 drużyn
7 Runda - 16 drużyn z 6 Rundy - Awans 8 drużyn
8 Runda - 8 drużyn z 7 Rundy - Awans 4 drużyn
9 Runda - 4 drużyny z 8 Rundy - Awans 2 drużyn
10 Runda - 2 drużyny z 9 Rundy - Finał/ 2 drużyny przegrane z 9 Rundy - Mecz o 3 miejsce.

Uważam, że powyższa rozpiska + wyrzucenie rozstawienia wg rankingu może spowodować niespodzianki jeżeli chodzi o czołowe miejsca w Pucharze jak i da szansę niżej notowanym drużyną na odjechanie większej ilości spotkań w Pucharze.